Jump to content

В търсене на магазини за корейски продукти


Recommended Posts

Хахахахах някой кореец е решил да се запаси и да си има и за черни дни :))))))))))))))))))))))))))) това "последните 163 бутилки" направо ме съсипа от смях :))))))))) потърсете и в "Карфур" на площад "Славейков", въпреки че нямам идея там дали има :) хахахах моята бутилка бая седя в хладилника де... защо ли не си купих още тогава :D

 

P.S.

Два часа по-късно моята особа решава да отиде до "Карфур" The Mall за микс ядки, които са точно срещу любимите ни щандове и какво да види - соджу ! Обаче само една бутилка.... и я взех, де :D явно се е застояла някъде по складовете ;) късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит късмет, тогава!! А иначе и на мен споменаването на конкретната бройка ми прозвуча смешно, само да не беше разочарованието от ненамирането на соджу... Карфур на Славейков също няма соджу ;–)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе вземете си една водка, разредете я 1:4 с вода, добавете лъжица захар и да ви е сладко. :lol:

 

Снощи видяхме, че в китайското на Позитано в София (кит. ресторант Изток) предлагат корейско меню (макар и само 3 ястия) - чаджангмьон, чампонг и третото не помня какво беше, на цени около 8 кинта за порция, мисля. Не сме пробвали, щото късно видяхме, но ако има мераклии, да заповядат. Собственичката на ресторанта е етническа корейка, та сигурно знае какви маджи да бърка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред Карфур на Цариградско има щад, със стоки на мр.Пак. Взех си типичния корейски снакс, има манжу - малки сладкишчета и освежаващите корейски напитки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е един Carrefour в София има много соджута и никой не ги взима освен аз.. :D

Случайно да не си ти кореецът взел последните 163 бутилки? По колко продаваш една? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щандчето със снаксовете е срещу Карфура в The Mall не вътре в него. И аз ги видях, но понеже бях транзит не успях да си купя. Продаваха нещо като оризови puffs само че по-голямо. Ох дават ги по драмите по пазарите ги продават едни в прозрачни опаковки по много...

Интересно ми е дали са вкусни хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щандчето със снаксовете е срещу Карфура в The Mall не вътре в него. И аз ги видях, но понеже бях транзит не успях да си купя. Продаваха нещо като оризови puffs само че по-голямо. Ох дават ги по драмите по пазарите ги продават едни в прозрачни опаковки по много...

Интересно ми е дали са вкусни хаха

 

Взимала съм неколкократно, като че ли децата най ги харесват. Не са кой знае какво, но стават...

 

 

А пръчици за нудълса някой може ли да ми каже от къде да си взема? :)

 

От всеки китайски хранителен магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В неделя посетих магазина на Кауфланд в "Овча купел" и открих, че вече имат доста добре зареден щанд с храни от Азия. Може да намерите оризов оцет и соба произведени в Корея, а също и според мен най-евтините нори/ким на пазара в момента - цената им беше под 4.00 лева.

Не съм сигурна дали имат подобни щандове и в другите магазини, но си струва да поразгледате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щанда на Mr.Park в The Mall го затварят !!! Жената там каза, че се изтеглят от БГ пазара изобщо.... ако е вярно това ще е голяма загуба, защото Shin Ramyun им е доста сполучлив :) а и снаксчетата, които правят на място също.... жалко наистина :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно тук ли е мястото да питам, но днес попаднах в един магазин на пакетчета с Нудълс, Рамен, и още 2-3 вида, които не запомних. Пише, че се заливат с гореща вода и се посипват с подправката отгоре. Аз не посмях да си купя, а не са скъпи - около 60 ст. Някой дали ги е опитвал? Има ли нещо общо или ще си разваля още повече мнението за корейската кухня?

Точно това търсех и аз, вчера ги видях случайно и се зачудих, но първо исках мнение. А за соджу хич не се сетих да погледна :blink:

Имаше и клечки, ама за мен това е висша степен пилотаж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пакетчетата нудълс, предполагам, че става въпрос за инстантните спагети на Choice - Mr.Park. Не са лоши, вкъщи определено се харесват, особено по-пикантните, леко лютички. Не се притеснявайте да ги опитате, но моя съвет е да не става навик. Не само за този продукт, а за всичко що е полуготова храна.

Иначе спагетките стават бързо и ако уцелите точния вкус, може да и се харесат.

Но все си мисля, че такива продукти не може да са критерий за корейска (или каква да е) храна. Посети някой традиционен ресторант, за да може да си изградиш мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз. В LIDL от днес има разни азиатски благинки, включително оризоварки. Аз се снабдих с една и дори успях да я пробвам...и вече я обичам!

Ето и е-брошуратa: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх, изпревари ме- тъкмо щях да пусна клюката :P Аз лично точно сега тествам нудълсите ама нещо бая люти ми се виждат :blink: Silver, я сподели как е ориза с тая оризоварка- заслужава ли си ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...