Jump to content

Recommended Posts

photo691817.jpg

 

 

 

fullsizephoto702845.jpg

 

Love, Lies (해어화)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Haeuhhwa

Премиера: 13 април 2016

Времетраене: 120 мин.

Жанр: Драма, Музикален, Период -1940

Режисьор: Park Heung Sik

Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:

Han Hyo Joo като Jung So Yool

Chun Woo Hee като Seo Yeon Hee

Yoo Yeon Seok като Kim Yoon Woo

Park Sung Woong като Police Chief

Jang Young Nam като San Wol

Lee Han Wi като Purser

Ryu Hye Young като Kim Ok Hyang

Jang In Sup като Hong Seok

Kim Su An като young Jung So Yul

Hiromitsu Takeda като Military police

Lee Kyu Jung като Sampae student 1

Hwang Byeong Guk като Councilor

Son Seong Chan като Japanese army general

Cha Ji Yeon като Lee Nan Young

Kim Young Min като Producer

 

Резюме: 1944 г. Чонг Со Уол и Со Юн Хи са отраснали заедно в школа за артисти (гисенг), но са увлечени от модерната музика. Докато Со Уол е добра в изпълнението на традиционните песни, Юн Хи се справя добре с модерната музика, но този неин успех събужда ревност у приятелката ѝ и много скоро Со Уол ще е готова на всичко, за да попречи на успеха на Юн Хи.

 

Български субтитри :click:

С български субтитри :click: :click:

С английски субтитри  :click:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми! Прекрасни цветове, дрехи, декори - пренесох се в онова време. Музикалните изпълнения бяха много нежни и затрогващи.

Относно сюжета - не спирах да се чудя как може нито един от двамата да не се извини на So-Yool или поне да се опита да й каже. Най-нагло си започнаха връзка зад гърба й и я оставиха сама да се досеща за какво става въпрос. Тя, разбира се, прибегна до прекалено крайни методи, за да получи, това което й беше обещано, но тук идва въпросът, дали щеше да се стигне дотам, ако й бяха поднесли извинение навреме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен. И трите главни роли бяха поверени на страхотни професионалисти. Може би първата роля на Хан Хьо Джу като "отмъстителка", на моменти ме порази. Харесвам я, определено силна актриса. Справи се повече от блестящо. Втората главна женска роля на Чон У Хи също беше блестяща, не очаквах толкова добра химия между нея и Йо Юн Сук. А той беше в стихията си, уау! Бяха поглъщащи. Исторически филм на високо ниво. Дава храна за размисъл. Обичам такива филми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса филма. Една прекрасна история поднесена по прекрасен начин. Цветове много бяха приятни. Персонажите и те бяха поднесени красиво.

Благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип рядко гледам трейлъри на филми, но в този случай се радвам, че го направих. Още от репликата на  Со Юл 'Искам да стана сърцето на Чосон' си знаех, че ще ми хареса. Корея по време на японската окупация е тема, която отдавна ме вълнува и прочетох, че филма е получил много похвали за достоверното пресъздаване на епохата. Актьорите, костюмите, песните - всичко е наслада за сетивата. Двете главни героини имаха много химия по между си, жалко че трябваше да ги скарат заради мъж. Хан Хьо Джу за първи път я гледам в такъв комплексен образ и много ме впечатли. 

Spoiler

(за мен Со Юл не е отрицатален образ, след като двамата ти най-близки хора те предадат кой не би реагирал така)

Като изключим няколко съмнителни решения на сценаристите,

Spoiler

като това, че някак си Юн Хи не изпитваше и грам вина, че е отнела мъжа на най-добрата си приятелка 

филма е много изпипан и атмосферен.

А тази песен ми стана любима, защото само от погледите им усещаш колко много се обичат двете приятелки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...