Jump to content

Nice Guy (2012)


Recommended Posts

4-ти епизод действието се забави сериозно, което го отдавам на няколко несвързани (излишни за мен) сцени със сестрата и приятеля на Ma Roo. Иначе в 3-ти епизод се завързаха толкова много любовни триъгълници, четириъгълници и т.н., че не можеш да ги преброиш :D. Странно ми е как

адвоката, който се води някакъв "помощник" на Eun Gi, не и е показал още снимката на Ma Roo. Все пак тя нали толкова много се интересуваше от отношенията на Jae Hee с "доктора", който я спаси в самолета. Това ми се струва голяма недомислица в сценария... поне до този момент. Не ми се вижда реално за вече почти 2 епизода да не и е показал снимката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-ти епизод действието се забави сериозно, което го отдавам на няколко несвързани (излишни за мен) сцени със сестрата и приятеля на Ma Roo. Иначе в 3-ти епизод се завързаха толкова много любовни триъгълници, четириъгълници и т.н., че не можеш да ги преброиш :D. Странно ми е как

адвоката, който се води някакъв "помощник" на Eun Gi, не и е показал още снимката на Ma Roo. Все пак тя нали толкова много се интересуваше от отношенията на Jae Hee с "доктора", който я спаси в самолета. Това ми се струва голяма недомислица в сценария... поне до този момент. Не ми се вижда реално за вече почти 2 епизода да не и е показал снимката.

 

Отделно бедното барманче, което кара лексус последен модел, мятка се на мотори, но не се сеща да наеме човек, който да се грижи за болната му сестра! И въобще вероятността двамата случайно да се засекат с моторите е прекалено малка, за да не изглежда нагласено от сценариста. :no:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз като видях колата, която Ма Ру караше, се зачудиш откъде има подобно возило, струващо колкото къщата и земята под нея сигурно, но все пак сестричката спомена, че той взимал пари от богатите момиченца, та затова не е невъзможно да не е поспестил нещо, все пак трябва да има имидж пред тях, за не изглежда съвсем беден в техните очи, нали? А защо продължават да живеят в тази къща - просто това е родния му дом, а и вероятно защото е чакал възлюбената му да дойде да го посети все пак. Не мисля, че е като нямат съвсем пари сега. Преди - да, но сега вероятно е различно. Още повече, че в 4-ти епизод го видяхме как се озова до Ън Ги в Япония...

Колкото до моторите, сцената започна все пак с неговия монолог, в който той обясняваше що за човек е Ън Ги и приключи с думите, че единствената й страст е ... Така че срещата не е случайна, а съвсем целева от негова страна...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно бедното барманче, което кара лексус последен модел, мятка се на мотори, но не се сеща да наеме човек, който да се грижи за болната му сестра! И въобще вероятността двамата случайно да се засекат с моторите е прекалено малка, за да не изглежда нагласено от сценариста. :no:

 

 

 

И аз като видях колата, която Ма Ру караше, се зачудиш откъде има подобно возило, струващо колкото къщата и земята под нея сигурно, но все пак сестричката спомена, че той взимал пари от богатите момиченца, та затова не е невъзможно да не е поспестил нещо, все пак трябва да има имидж пред тях, за не изглежда съвсем беден в техните очи, нали? А защо продължават да живеят в тази къща - просто това е родния му дом, а и вероятно защото е чакал възлюбената му да дойде да го посети все пак. Не мисля, че е като нямат съвсем пари сега. Преди - да, но сега вероятно е различно. Още повече, че в 4-ти епизод го видяхме как се озова до Ън Ги в Япония...

Колкото до моторите, сцената започна все пак с неговия монолог, в който той обясняваше що за човек е Ън Ги и приключи с думите, че единствената й страст е ... Така че срещата не е случайна, а съвсем целева от негова страна...

 

 

 

е за парите, нали сериала почна с Мару в хотела с някаква мацка, то ясно какво е работил когато е излязъл от затвора... ;) има си издънки, но ги преглътнах и не им обръщам внимание. (вече свикнах от Гакситал :lol: , вече си казвам за тях, айде като на филм... в случая, като сериал)

Мен друго ме дразни характера му , очаквах да намрази Jae-hee и да иска да й отмъсти (не, че не иска) просто тази омраза аз не я виждам в играта му.

В края на 4 еп. си казах ей най-сетне малко живец от негова страна след всичко което е чул и видял от нея, но превюто за 5-ти еп. ми скапа надеждата, тя пак си го шантажира и той и се връзва, като някое хлапе. Това почва да ме дразни...явно само при мен е така... очаквах много повече от образа му т.е искам да видя доста от злата му страна :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, нали и мен това ме учудва-уж Ма Ру има пари, но не може да излекува сестра си. Следващото отива в спойлер:

 

За съжаление 4 епизод е рязък скок надолу (то пък да не ги похвали човек!). Изведнъж ми светна, че сериалът се развива по познатата "дворцова схема" на историческите сериали. Имаме стар, наивен до тъпотия и заслепен крал; втора млада алчна кралица, която иска да осигури трона за своя син; несправедливо обвинен и низвергнат престолонаследник, борещ се за правата си; зли и подли придворни, способни да манипулират всички и всичко-дори и времето и пространството (някой да ме светне как се подкупва цял квартал и се създава фалшива история за нула време!; тук в добавка- как се прави задълбочено разследване, като си питал само една баба от квартала-това само сценаристката си го знае); млад герой-помагач на престолонаследника в борбата за трона; куп второ- и третостепенни персонажи.

Няма нищо лошо в схемата, но още от сега проличават няколко дупки. И най-голямата-като знаем манията на корейските богаташи да се ровят в миналото на всички, които им се изпречат на пътя, буди огромно недоумение как такъв параноик като президента, който вярва само 33% на жените, е пропуснал да проучи миналото на втората си жена!!!! И да не знае с кого е имала връзка преди него и какво му се е случило!!!!????? Това сериозно недоглеждане говори за слаб сценарий, допускащ още в първите серии банални пропуски. Дано всичко не се изроди в приказки и статични сценки, за сметка на действието!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз очаквах след попадането си в затвора, след нейната женитба за богаташа и натопяването

му за кражбата на парите, той да я намрази и да иска да и отмъсти, но не.Явно любовта му е много

по-голяма и е решен на всяка цена да я има тази жена :( Явно е мазохист и не му пречи тя да го

измъчва. А тя е толкова гадна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно бедното барманче, което кара лексус последен модел, мятка се на мотори, но не се сеща да наеме човек, който да се грижи за болната му сестра! И въобще вероятността двамата случайно да се засекат с моторите е прекалено малка, за да не изглежда нагласено от сценариста. :no:

Колата може да е подарък от някоя богата мадама, все пак знаем как Ma Roo си изкарва парите :D. Аз не знам какво заболяване има сестра му, но ми се струва че май казаха някакво хронично заболяване и получава пристъпи от време на време. С моторите е ясно, той я беше проучил и целенасочено искаше да се срещнат. Но наистина има някои пропуски и недомислици в сценария.

 

И на мен ми стана чудно как президента не знае кой е Ma Roo. Това говори, че не е проучил миналото на Jae Hee, което пък прави репликата му, че не вярва на жените и не е вярвал на никого повече от 30%, абсолютно малоумна. Eun Gi нали му каза в ресторанта, че той няма право да и казва дали трябва да се интересува от миналото на приятеля й, тъй като самият той не се е интересувал от миналото на съпругата му. Другата недомислица е как Eun Gi не знае все още, че Ma Roo е човека от самолета... това е най-нереалното в сценария за мен. Помощника и докладваше за "доктора" от самолета през 2 минути в 2-ри епизод, а вече 2 епизода не се сеща да и покаже снимката на Ma Roo...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен по-безумното беше:

 

 

Той й спаси живота в самолета, а тя дори не му благодари с някакъв жест, защото бил неквалифициран...Сега, те уж обясниха, че тя обвинява другите, като се чувства задължена, но това не ми звучи логично.

 

 

 

Дидо, ти пък какво се възмущаваш - то на света сценарните възможности са ограничени, нормално е да виждаш прилики.

 

А иначе, това е сериал, недоумиците са гарантирани :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен по-безумното беше:

 

 

Той й спаси живота в самолета, а тя дори не му благодари с някакъв жест, защото бил неквалифициран...Сега, те уж обясниха, че тя обвинява другите, като се чувства задължена, но това не ми звучи логично.

 

 

 

Дидо, ти пък какво се възмущаваш - то на света сценарните възможности са ограничени, нормално е да виждаш прилики.

 

А иначе, това е сериал, недоумиците са гарантирани :).

Аз не се възмущавам, просто ми направи впечатление. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Ма Ру научи всичко дето се учи с години по финанси и икономика от кратък телефонен разговор 2 през ноща и изнамери 300 милиарда (in assets), с което не се справиха н-на брой специалиста и уж завършилата Харвард Executive Director-ка, вие за някакви си мотори сте се хванали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, колко му е, то малко счетоводна работа biggrin.gif, нали идеята е, че взимат от собствените си активи, нищо че той никаква представа няма кой актив е продаваем или не е...

 

Edit: То не били само собствени активи. Мен ме кефи и как изнамери конфиденциална информация за чужда компания в рамките на час-два.

 

Абе, доста е фентъзи, но се ядва :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз следя сериала и ми харесва.Въпреки някои недомислици ,ами а Ма ру има връски с доста жени и достъп до различна информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позабавиха действието с някакви излишни сцени, които или нямаха много общо с главното действие и цялостната картина, или пък съвсем нагло съдържаха повторения :D, но се гледа, интересен е :).

 

Адвокатът се сети да и даде снимката в края на 6-ти епизод и на всичкото отгоре тя не я видя, а попадна на снимка от завършването на Ma Roo и Jae Hee (той уж не беше завършил, но...) :D.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Edit: То не били само собствени активи. Мен ме кефи и как изнамери конфиденциална информация за чужда компания в рамките на час-два.

 

Абе, доста е фентъзи, но се ядва :).

 

Чиляка има талант и в индустриалния шпионаж. ;) Големите компании инвестират стотици милиони в отделите занимаващи се със сигурност на информацията, НО друго си е да си Мару - специалист по шпионаж и шантаж. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните епизоди ми напомнят все повече защо корейските мелодрами не са ми любим жанр. С това влачене на действието... прекаляват. Един епизод се развива в рамките на един ден в сериала, което си е доста мудно. Като добавим и другото нещо, което хич не харесвам, а именно новият епизод да започне реално след 10-тата минута, дори 5-ти май започна около 20-тата, защото повтаряха финала на предишния епизод... Иначе сериалът е интересен, но много взеха да запълват сериите с излишни сцени и да влачат действието... сигурно подготвят сериала за допълнителни епизоди щом започнаха да правят тези простотии :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецакаха го сериала по мое мнение. Имам чувството, че сценариста е в задънена улица и не знае как да развие сериала (ако го притискат със срокове и изисквания за удължаване на сериала), което води до боксуване, снимане на епизодите един за друг и много разхвърляни и скучни сцени (колкото да не е без хич). В началото очаквах всеки епизод... сега се чудя дали да го доглеждам. Вероятно ще се превърне в поредната мелодрама, която става за убиване на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецакаха го сериала по мое мнение. Имам чувството, че сценариста е в задънена улица и не знае как да развие сериала (ако го притискат със срокове и изисквания за удължаване на сериала), което води до боксуване, снимане на епизодите един за друг и много разхвърляни и скучни сцени (колкото да не е без хич). В началото очаквах всеки епизод... сега се чудя дали да го доглеждам. Вероятно ще се превърне в поредната мелодрама, която става за убиване на време.

 

Напълно те разбирам и подкрепям. Очаквах с нетърпение... Song Joong Ki и Lee Kwang Soo. Огромен фен съм на Running Man и да видя тези двамката в една драма ми беше интересно, но драмата ми е скучна. Когато изгледам всички други драми ако няма какво друго да правя хвърлям по един поглед и на тази. Дано потръгне на някъде че незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 4 серии са такава голяма боза и пълна скука, че само превъртането ме спасява! Който още не го е започнал-да не си губи времето, а да захваща нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отначало може да беше алогичен, но пък грабваше. Сега толкова скорост загуби, че чак заби на едно място. Язък за прекрасното представяне на Сонг Джун Ги и главните мацки. Направо талантите им са опропастени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Да се курдисам и аз сред феновете на сериала . Почнах да го гледам и за сега ми харесва много. Song Joong Ki е голям сладур, е малко мяза на дечко, но сигурно в това му е чара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...