Към съдържанието

Снимка

Ханами - Вълшебството на сакура

• Влезте в профила си за да пишете
26 отговора на тази тема

#21 Blue_Moon

Blue_Moon

Млад герой

• Ст. модератори
  • 909 Мнения:
  • Местожителство: Своге

Публикувано 30 април 2015 - 10:55

Lawandula, много се радвам, че носи такъв положителен заряд темата! :) Дано да има повече включвания. Снимката, която си постнала е страхотна! Фуджи и сакури...прелест!

Танче, поствам още няколко снимки от личния архив, а останалите ще кача във фейсбук.

Имаше най-различни видове сакури, прекрасни бяха!

28cf91e03f965c1d.jpg

df9d6e069f5c5eed.jpg

5acea4cd3d9f8a92.jpg

Препоръчвам да пробвате сладолед с вкус на сакура с парченца от листата. Много е вкусен. :)

Spoiler

• 1

#22 ev4eto_p

ev4eto_p

Глупаче

• Потребители
  • 1 Мнения:
  • Местожителство: София

Публикувано 22 април 2016 - 12:39

Здравейте, 
За първи път попадам в този и форум и още не съм разгледала всичко, но това със сигурност ще се попромени :) 
Източната култура и изкуства винаги са ме привличали и вдъхновявали до голяма степен и се включвам тук, за да се похваля, че освен на половината си гръб, от тази пролет ще имам японска вишна и в двора си на вилата. Избрах хибридния вид Royal Burgundy, който е с червени листа и прекрасни кичести цветове. Стискайте палци на фиданката ми да тръгне и да се развие добре и догодина ще организирам мини Ханами на вилата в Родопите  :panda-145:  :es:

• 0

#23 Sierra

Sierra

Всевиждащата

• Ст. модератори
  • 2791 Мнения:

Публикувано 22 април 2016 - 01:54

Стискаме палци и чакаме покана :D

• 0

#24 Blue_Moon

Blue_Moon

Млад герой

• Ст. модератори
  • 909 Мнения:

Публикувано 22 април 2016 - 02:00

Това наистина е чудесно, че си се сдобила със сакура! :yes: Стискаме палци да тръгне и да порасне бързо. :icon_sunny: И да, определено чакаме покана. ;)

И отново с "малко" закъснение, но ето прогнозата и за тази година:

06adb50fe56a78bb.png

• 0

#25 fareast

fareast

Млад герой

• Потребители
  • 40 Мнения:
  • Местожителство: София

Публикувано 25 април 2016 - 02:22

Интересно четиво, ще сваля и филма 

Cherry Blossoms From Western Japan To Tokyo 

Иначе имах щастието 2014 г. да посета Япония точно в този сезон. Ето снимки, ако му е интересно на някой: 

Toкио - Тук

Фукуока - Тук

Планината Фуджи - Тук

Този пост е редактиран от Blue_Moon: 25 април 2016 - 03:51
Покрити линкове.

• 0

#26 Blue_Moon

Blue_Moon

Млад герой

• Ст. модератори
  • 909 Мнения:

Публикувано 25 април 2016 - 04:20

Здравей, fareast. :) Много се радвам, че се включи. :icon_sunny: Достъпът до албумите ти е ограчен и не се виждат. Много ще се радваме да видим снимките ти, но трябва да направиш албумите видими. Ние бяхме пролетта на 2015-та в Япония. Наистина невероятни са сакурите. И въпреки че кленовите листа също се обагрят в невероятни цветове през есента, ако имам щастието отново да се върна в Япония, то определено пак бих избрала пролетта с цъфналите сакури. :)

bf00de6661308da6.jpg

• 0

#27 aria

aria

Пълководец

• Потребители
  • 354 Мнения:

Публикувано 31 декември 2016 - 10:22

В парка Заимов има само едно такова дръвче, в наситено розово, с повече от 5 венчелистчета. Един от съседите го е засадил, не ми е ясно кой, но дървото е младо и слабо, фиданка, бодната е пред входа на съседа, /пред съседния блок/, но характерно за него е, че е отрупано в цвят през пролетта и не дава плод /, а винаги съм мислела, че трябва да дава/. Когато разцъфти ми се струва, че ще се превие и счупи от цвят, толкова много цъфти, а е слабо и тънко, с жилави клонки. Чак след като прочетох статията разбрах какво е дървото.

• 0