Jump to content

Utada Hikaru


vivitu

Recommended Posts

ultrabluepromo2.jpg

 

Utada Hikaru (宇多田ヒカル) е едно от най-големите имена в азиатската музика. Мацката изгрява през 1999 със сингъла First Love към драмата Majo no Jouken. Албумът с песента и до ден днешен е най-продавания в историята на японската музика. От дебюта си насам Хики издава 8 албума, 1 компилация и не ми се мисли колко много сингли (ако някой се интересува да погледне тук).

 

First Love беше първата азиатска песен, която чух, и оттогава може да се каже че започнах да се интересувам повече от източни изпълнители. Така че независимо колко ми се променя вкуса с годините, аз винаги имам някаква слабост към нещата които Хики прави :) Надявам се и на още хора да им хареса, защото си заслужава.

 

И може би най-любимата ми нейна песен, този път към Last Friends - Prisoner of Love

http://www.youtube.com/watch?v=5L7mRKZUj0U&feature=player_embedded

 

Още малко снимки :)

th_hikki398.jpg th_Utada_Ultrablueperiod.jpg th_keeptryin_02.jpg

th_cddata020.jpg th_EasyBreezy.jpg th_utada-1.jpg

 

Ето няколко от любимите ми:

EXODUS'04

Beautiful World

Kiss & Cry

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много нейни песни, но най-много ми харесва 'Passion' =) И клипа е жесток и самата песен е много мелодична и въздействаща. Те всичките й са такива де, но тази сякаш най-много ми се откроява... По принцип не са въобще мой стил, но не знам защо постоянно ми се въртят из уинампа и просто не мога да ги изтрия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега бях слушала само Flavor Of Life, но след като прочетох коментарите ви се заинтригувах и се поразрових. Това момиче е страхотно. Много ме радва. vivitu, благодаря за темата и че ми отвори очите (ушите) за този глас! Arigato gozaimasu!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мадамата е просто уникална....

гласът и...ах гласът й.....

благодаря на Hana Yori Dango,че ме запозна с тази изпълнителка.... Flavor Of Live ми е една от любимите песни ....предпочитам си бавната версия де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене си ми харесва да е позабравена, не знам, ама с Аю по едно време голяма борба удряха, а и двете не са ми по вкуса,

 

Как да е, няма как да й се отрече, че я бива.Особено с парчетата отпреди три четри години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утада ми беше любимка много дълго време. Имаше много добри парчета. Признавам си, че я бях позабравила и аз. Едно от най-добрите й парчета (за мен поне) е FYI (може и да е заради това, че фона е на Рюичи Сакамото, и да съм пристрастна..) Старичко е парчето, но видях че го няма в темата. А е доста добро. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Kwg2t0WtN6s&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес са пуснали новата й песен Sakura Nagashi. :)

Тя ще бъде водеща песен на филма Evangelion Shin Gekijouban: Q

 

http://www.youtube.com/watch?v=JWLGEU5cfd8

 

Английски превод

 

 

 

Watching flowers just blossomed fall

“Too early, this year” you said,

In disappointment, regret

And you were beautiful

 

If you could see me now

I wonder what you would think

Me, living without you

 

Everybody finds love

In the end

 

If you could hear the newborn’s cry,

Sound and healthy

Ringing in the town you protected

I know you would be so pleased

The footsteps that continue after us

 

Everybody finds love

In the end

 

I can’t believe that I’ll never see you again

I haven’t told you anything yet

I haven’t told you anything yet

 

Watching flowers just blossomed fall

The trees stood by, helpless

 

However great the fear, I will not look away

If at the end of everything, there is love

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, продължавам тази тема с лоша новина за майката на Хикки, която вчера е открита мъртва в Шинджуку. Самоубийство или не, факт е, че си е отишла още една популярна изпълнителка. 

http://aramatheydidnt.livejournal.com/4995973.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как никога не съм писал тук. Преди години случайно попадна на Хикки покрай друг японски изпълнител. Първото парче, което чух беше "SAKURAドロップス". В последствие това може би се превърна и в любимата ми нейна песен.

 

За мен кралят на поп-а е Майкъл Джексън, а кралицата е тя! Просто велика! Обожавам я!!!

 

Бях се направо отчаял, че никога повече няма да прави музика отново, особенно след новината, че майка й е починала. Но .... чудо! Защото за мен е направо почти чудо. Хикару най-накрая започна отново с музиката през април тази година! И то по един прекрасен начин. Два сингъла, единия е към тв драма, а другия към някакво шоу.

 

А реакцията ми, когато чух "真夏の通り雨" (Midsummer Shower) ..... голяма усмивка и навлажнени очи. Наистина бях много щастлив, че слушах нова нейна песен.

 

Нямам информация какво точно предстои, но едно е ясно - започва пак с музиката!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'' Prisoner of Love '' шедьовъ



'' Prisoner of Love '' шедьовър. Невероятна певица, стана една от любимите ми след като чух тази песен. Обсебена съм от песента, уникална е, също както и драмата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори ня бях и търсил информация, защото си мислех, че ще трябва да чакам още доста за албум. Ноооо ето, че имаме и дата. Много съм щастлив и последно време не мога да спра да слушам новите й песни. Но трябва да призная, че "Midsummer Shower" ми харесва повече и дори мога да кажа, че е просто великолепна песен. Нежна, с перфектно звучене и гласът й просто ме пренася в друг свят. 

 

Въпреки изминалите години не е изгубила способността си да прави музика, която е лек за душата ми. Никой друг артист не докосва сърцето ми така, както тя го прави. Обичам както старите й песни с по R&B звучене, така и по-новите й, които бяха по експериментални и може би точно заради това се влюбих в музиката й.

 

А ето и линк за теглене на новите й песни.

 

A Bouquet for You и Midsummer Shower

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28-ми септември е датата! В момента за това живея. :D Албумът ще носи името "Fantome" и ще съдържа общо 11 песни, 8 от които нови. Всички песни са направени от Хики.

 

 

utada-hikaru-fantome-album-cover_zpsudlo

 

 

Траклист:

 

01. 道 (Road)
02. 俺 の 彼女 (My Girlfriend)
03. 花束 を 君 に (A Bouquet of Flowers for You)
04. 二 時間 だ け の バ カ ン ス (A Two Hour Vacation)
05. 人魚 (Mermaid)
06. と も だ ち (Friend)
07. 真 夏 の 通 り 雨 (Midsummer Showers)
08. 荒野 の 狼 (Wolf in the Wilderness)
09. 忘却 (Forgotten)
10. 人生 最高 の 日 (The Best Day of My Life)
11. 桜 流 し (Flowing Cherry Blossoms)
 
П.П.: Нито една от песните няма официално английско заглавие.
 
 
И дори вече може да си поръчате албума й. Разбира се, ще ви го изпратят след месец и половина. :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дни като днешния се чувствам голям късметлия да бъда жив! Вече го чух! Целия албум, всички песни по един път! Ще бъда кратък, защото и без това думите ми се губят. Това е най-добрия албум, който някога съм слушал през живота си! А това са 27 години.

 

Няма да разкривам нищо по албума. Но Хики просто надмина всички мои очаквания. Не случайно е най-великата! И причината е много проста - тя прави нейните песни, сякаш ги е правила за мен. Всичко в тях ми харесва, всеки един елемент, всяка една нейна изпята дума. Самата перфектност! ЕДИНСТВЕНА!!!

 

И едно кратко тийзърче, за да ви подразня малко.

 

 

 

 

В канала й в ютун няма да намерите нито един цял видео клип от новия й албум. Целия видеоклип на тази песен може да намерите в официалния й сайт.

 

Албумът й може да си изтеглите от много места. Гугъл помага доста. :)

 

Айде, че сега трябва да си поръчам и албума на физически носител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна е! Песните са фантастични! Има и френска реч в една от тях. Видеото с Ринго - изключително креативно. И аз съм много доволна от завръщането. Откривам по късче от старите й неща в почти всяка песен, но така добре съчетано с нещо ново, необикновено, усложнено, богато.

Ще гледам да й посветим една вечер в радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...