Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


На края на дъгата / Over the rainbow / Dance battle

Година на излъчване: 2006
Страна: Южна Корея
Жанр: драма, романтика
Епизоди: 16
Продължителност: 1:06:53
Режисьор: Han Heui


В ролите:
Хуан Хи (Fly To The Sky) в ролята на Rex
Ким Ок Бин - Jeong Hee Su
Джи Хьон У - Kwon Hyeok Ju
Со Джи Хье - Ma Sang Mi

 

Описание: Куон Хьок Джу е обикновен ученик. Веднъж заради сбиване той е наказан да участва в танцов конкурс. В Сеул пристига Чон Хи Су. Тя е твърдо решeна да стане певица. Случайността я среща с Хьок Джу и тя остaвa да живее в неговата къща. Именно тя помага на Хьок Джу да се научи да танцува добре. Младежите попадат в компанията "Pride" и там се сблъскват с жестоките правила на шоубизнеса. Те стават танцьори на известния певец Рекс. Чон Хи Су постепенно започва да се отдалечава от Хьок Джу по пътя към заветната мечта. Единственият път, който тя вижда, за да стане известна певица, е свързан с Рекс. По това време, при неочаквани обстоятелства, в компанията попада и Ма Сан Ми – фенка на Рекс, която с течение на времето ще му покаже какво е истинско приятелство.
:essub:

С български субтитри: ТУК  и ТУК

Онлайн с български субтитри: ТУК

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

 

top06.jpgtop01.jpgtop04.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм Червена шапчица сега ще поправя грешката си.

Сериалчето ви го предлагам, чак след като го изгледах и мога смело да твърдя, че то се качи на първо място в класацията ми. В момента в който си пуснах първата серия не спрах докато не го изгледах до край......16 часа без да спра. Сериала не прилича на нищо, което съм гледала до сега, стори ми се толкова реален. За актьорския състав и игра няма да говоря.........достатъчно е да прочетете имената.

На кратко това е една история за живота и мечтите на четирима младежи. За това какво са готови да направят , до къде могат да затънат зада постигнат целите си.

История за едно истинско приятелстово, за любовта и колко непостоянна е тя.......за иронията ......за съдбата.

 

В крайна сметка обче дали си струва ще решите вие!

Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен сериал!! Няма да повтарям причините които го правят изключителен, но ще добавя че благодарение на тази му роля, HwanHee се издигна невероятно много в очите ми. Според мен е вложил доста от себе си в образът на Рекс и може би затова именно този герой ми харесва толкова. Обаче не мога да се въздържа да спомена че

 

краят ме изнерви нечовешки много!! Aма какво да се прави, тъпо племе сме жените...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи упях да го изгледам cheers cheers cheers cheers cheers

 

Супер е това сериалче.

за който тепърва ще го гледа, да знае че няма да съжалява

и няма да си изгуби времето гарантирам за това.

А края е също страхотен.

Благодарности пиранке за филмчето и буквичките :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър сериал с особено силно начало (не го очаквах). Недовършен или "никакъв" край, както при доста азиатски сериали. Хареса ми, че се разкрива по един много добър начин сложността на музикалната и развлекателна индустрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм за началото ,че бе доста силно и дори се надявах да не бяха давали след 2 год а да бяха продължили и наблегнали в развитието ...Мисля,че ако бяха наблегнали на хулиганския - танциор и животът му едновременно като бандит и развитие като танциор ,а по малко на изявите на Хи Су и нейния пропилян талант

Края найстина ме разочарова,много пуст ... но поне нема умрели хаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина интересен и невероятен филм. Актьорската игра беше невероятна. През целия филм имах чувството, че не гледам филм, а нещо истинско. Поучителен е - да си наясно какво искаш, упорит да го постигнеш и не се предаваш. Задължително е да се гледа. pirat

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах и си викам, дай да напиша нещо докато още ме държи. От къде да започна... Първо, да си призная не съм особено голям фен на хип хопа, R&B, поп музиката и танците. Те са част от сериала, но са поставени на много заден план и успях да се абстрахирам още в първия епизод. Така че, ако има хора които се чудят дали да го гледат, въпреки музиката, отговорът е да! Ако ставаше въпрос за рок музика, щеше да е много по яко, но пък филма щеше да стане прекалено добър. Wink Повече се наблягаше на това какво да е станеш звезда в днешно време и изборът на стилове е подходящ. Започвам с похвалите. За първи път виждам във филм, толкова открито да се представя музикалната индустрия. В това отношение се бяха справили много добре. Има върху какво да се замисли човек. Големите концерти с всичките им светлини, телевизионните предавания, танцувалните изпълнения... всичко беше направено на ниво.

 

Така... мисля че определено е малко по различен сериал, но не се подлъгвайте. В крайна сметка си има всички характерни особенности на корейските драми. Първата половина отново ми хареса повече. Как създадоха група, как свиреха по плажове... Трудният път към успеха, всичко беше много точно показано. Както и в живота, успеха зависи най-вече от късмет и добро стечение на обстоятелствата. Т.е. някой с пари да те забележи и лансира. Героите отново са добре замислени и интересни. Главния е нормално момче - типичният съвременен безделник. Хе Су - интересен персонаж, олицетворява голяма част от съвременните момичета. Малко егоистка, иска да има всичко... Санг Ми - харесваше ми много в началото, през последната четвърт на сериала малко избледня. Рекс - истинска звезда. Дори когато стигна дъното, нито за момент не намали звездния си облик. Много харизматичен персонаж.

 

То бива, бива да не знаеш какво искаш, но до края на 15-ти епизод да не се знае, кой в кого е влюбен и кой кого харесва... Shocked Такова нещо досега не бях виждал. По едно време стана малко като комедия. Smile Финала е хубав. Интересното е, че най-после "прецаканото" момиче най-накрая победи, взе момчето и се превърна в главната героиня. cheers

 

 

Като цяло съм доволен, изгледах го на по 3-4 серии и си прекарах страхотно. Препоръчвам го на всички които обичат корейските драми. Тука обстановката е малко по различна и всеки ще намери нещо за себе си. Благодарности на целия екип, който ни го предостави на български език. Wink

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го с голям кеф до десета серия за един ден и после тотално се изнервих. Драмата ми дойде малко в повече, особено ме дразни как Hee-su през цялото време си няма на идея какво точно иска и е все объркана. Аман. Или няма да го догледам или ще си дам малко почивка. А иначе започна толкова добре и наистина ме увлече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен сериал. Не може чак да залепи за монитора, но ми се стори доста реалистичен, а момчетата от "Гангстерите" ми обраха точките Very Happy Освен това, в немалко корейски сериали малко след средата се получава нещо като дупка - започва едно разтягане, което направо те кара да превъртиш серията напред. Тук такова нещо поне аз не усетих и това много ми допадна.

Точно този стил музика не ми харесва особено, та не успях да си падна по Рекс, въпреки че Hwan Hee игра добре.

 

По - скоро мисля, че всички толкова го харесват именно защото го зарязаха. Ако Рекс беше отмъкнал момичето, може би сега щях да прочета повече суперлативи за Ji Hyun Woo, който по нищо не му отстъпваше.

 

 

Голямо "благодаря" за субтитрите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такива филмчета мнооогоо обичкам I love you lol! lol! lol!

Накрая даже не бях наясно кого харесвах вече, кого мразех, на кого съчувствах, кого презирах, чия страна бих взела, кого ми идваше да скубя ...

 

е знаех си де - на Хи Су хич не би й се разминало , но пък този й образ много добре го представи - на себичната, самовлюбена, незнаеща какво иска к*а

 

И друго си мислех, колко е хубаво да срещнеш по пътя си някого, който да те провокира, дори да те промени за твое добро и да те направи поне мъничко щастлив и по-целеустремен Smile

Образите толкова израстнаха от началото до края... но в крайна сметка животът е такъв... суров и се учиш най-вече от грешките и пропаданията си... Twisted Evil

 

А за финал си мислех, че всички ще поемат поотделно по своя си житейски път, къде с наранени сърца, къде в "звездната си самота"... ама айде и романтиката трябва да живее (щом така са решили сценаристите)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма в ОСТ-то последната и най-хубавата песен.. "за еднооката риба", която на мен лично най-много ми харесва. Просто невероятен текст и чувство. Оставила съм си последната серия в компютъра и си я пускам от времена време.

Блгадарности на екипа!!!

За любителите на корейската музика - филмът е неповторим. Да не говорим за танците.. Една истинска история за живота на звездите. На мен лично това ми беше най-интересно. Индустрията в сферата на музиката определено променя. Ако успееш да устоиш на изкушението и да си останеш истински докрай, само тогава можеш да бъдеш щастлив и да запазиш себе си. Двамата изпълнители на главните роли в реалността са хора от бранша - единият певец, а другия музикант. Мисля си, че от това сериала печели най-много. А Санг Ми е такава сладурана, чак ми стана една от любимите корейкиVery Happy Very Happy Very Happy .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен беше така в началото, но мога да кажа че драмата беше интересна.

Наистина на моменти те отчайва и ти иде да го спреш, но като се загледаш хубаво сериала показва поглед над живота на звездите, който не е толкова розов колкото ние си мислим. Той показва до къде стигат мечтите, и какво е да имаш хора които биха направили всичко за теб, и които те обичат и не искат да те загубят.

Да си призная много ме трогна и ми е адски тъжно на моменти.

Причина обаче да стигна до края на сериала и да правя тези заключения, е че много ме впечатли характера на Рекс (Hwan Hee), който изигра ролята си в сериала повече от прекрасно и така успя да влезне в списъка с мойте любимци.

Съветвам хората с голями нерви и търпение да изгледат драмата, наистина не е толкова тъпа колкото изглежда ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не, че не съм дал доста солидно мнение малко по назад, ама ще се обадя пак.

Този сериал има нещо, което повечето корейски сериали не притежават. В него до края не знаеш какво ще се случи и кой ще успее. Тук и четиримата са еднакво важни. Няма главна двойка и двама прецакани. Very Happy Определено ще ми остане един от любимите. Музиката не ме радваше особено, но пробивът към върха, жертвите и усилията които хвърлят звездите... тези неща винаги са ми били интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най накрая свърших и последният епизод на сериала, завърших драмата и мога да изкажа пълното си мнение за сериала, но първо искам да изкажа си съгласие с thedemon1238.

Всяка казана дума от теб бих повторила и аз, до последно не знаех кой с кой ще остане, в началото смятах че едната двойка ще е Хьок Джу и Хи Су, а другата Рекс и Санг Ми обаче сгреших.

Да си призная обаче като двойка повече ми харесваха Рекс и Санг Ми, Хьок Джу ми беше много непостоянен и с непоносим характер, момчето се вкара в някви филми с тази любов по Хи Су, човек не трябва толкова да страда по раздялата, а да се стреми да я замени с друга за да убие болката и да бъде щастлив. Хи Су много ме дразнеше за нея успеха и мечтите бяха преди всичко и беше готова да жертва семейството, приятелите и любовта в името на това да стане певица, адски много ме дразнеше като характер и както тя самата каза "аз съм алчна"... >.<

Рекс беше перфектен на характер и на визия просто супер, в началото беше с вирнат нос и летеше прекалено на високо, но по едно време като падна на земята осъзна какво е важно за него и какво иска да прави с живота си, много ми харесваха песните му и танците и определено ми допадаше идеята той и Санг Ми да бъдат двойка, но е много твърдоглав така и не и каза и до самият край че е влюбен в нея до последно оричаше пред нея и казваше "Ти си моя кординаторка, нищо повече. Аз не съм влюбен в теб"...

За Санг Ми мога да кажа, че беше любимката ми от жените в сериала, вярно дразнеше и тя с нейнатта любов към Хьок Джу, но момичето беше упорито и успя сама да си извоюва доверието и обичта на останалите към нея.

 

Като за финал ще кажа, че филма не е никак лош, даже много ми харесва, показва много от реалните случки в живота и също е като съвет да не правим техните грешки, но и да не бъдем алчни и да зарязваме важните неща заради една мечта която накрая може да се превърне в провал и да останем с празни ръце. Определено това става един от любимите ми драми, дори и да започва лошо трябва упоритост, за да продължиш напред и да разбереш че филма си заслужава...<3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiara_Yuichi,

много си готина!!! Very Happy

Страшно задълбочен коментар, явно драмата те е впечатлила. И на мен първите серии нещо не ми харесаха, но откакто се появи Санг Ми, ми стана страшно интересно и много я заобичах.

Мен обаче Хьок Джу ме плени от самото начало и така си остана до края.

Особено с това изпълнение в края на тази "Балада за едноокота риба"". Понеже съм много емоционална и впечатлителна и от време на време превеждам песни - специални благодарности за тази песен!!!

Просто както каза тя - ами те си бяха еднакви.. и за това си го обичаше.. сродни души, това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах сериалчето с идеята да запозная 15-годишната ми дъщеря с корейските прекрасни драми и покрай тях да види и нещо от прекрасната им култура, възпитание, ценности. В началото мен нещо не ме хвана сюжета и дори взех, че заспах на втора серия(това до сега не бях го правила). Обаче какво се получи? В един момент така ме привлече, че го изгледах за два дни. Няма да преповтарям по-горните изказвания, само ще кажа, че сериалът показва доста задълбочено реални житейски ситуации и емоционалните лутания не само на младежите, защото човек докато е жив се лута, колебае, обърква ииии...няма черно и бяло. Напротив, живеем в нюансите! Харесаха ми и танците, и музиката. За Hwan Hee, нямам думи. Страхотен глас, определено му станах фенка и сега ще му изровя де що намеря от творчеството. И определено в един момент образът на Рекс ми стана много по-любим и макар чувството още от началото да ми подсказваше какъв ще е края,

все се надявах точно той да грабне сладуранката.

Нооо...който се колебае, да спре и да вземе да го изгледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще ми е трудно да кажа нещо различно от повечето, които са писали по темата ... но преди 10 мин. изгледах последния епизод и съм страшно доволна от сериала !!!

Идеята ( поне за себе си така я разбрах ) много ми допадна, да покажат как се сбъдват мечтите на една група хора и струва ли си жертвата и цената, която заплащат. scratch как най - близките ни приемат нещата, които правим.

За разлика от повечето Кореиски сериали тука до последно не знаеш кой ще се пребори да стигне до върха, за да разбере, че номер 1 наистина е най - самотното число на света.

Героите сякаш всеки по отделно представляваше различна мечта и въпреки че започваха от нищото те не се страхуваха да мечтаят, но Хи Су ( мис амбиция ) докато гонеше славата бе застигната от алчността, докато прегазваше всеки по пътя си, за да стане певица тя загуби себе си. Подразбира се, че не ми стана любимка, а точно обратното. Макар че до известна степен беше отражение на еманципацията, а Ма Сонг Ми тази сладурана беше толкова мила и всеотдаен, малко глуповата, но с добро сърце - противоположност на ХИ Су .

Рекс така и не ми допадна като герой и визия ( нещо в лицето му ме дразнеше ) и за разлика от повечето си харесах страшно много Хьок Джун ( а как сладко говореше ) . Момчето не забрави от къде е тръгна и кой му е подал ръка !

Няма какво да се чудите , а теглете сериите и започвайте да възпитавате егоиста във вас Smile

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене този сериал ми беше един от първите корейски..по-точно втория,след BBF...но стигнах само до 8 или 9 серия и така и не го догледах.Незнам сигурно на времето не ми е харесал..Сега,като ви чета коментарите,ще взема да го почна наново,защото изглежда,че е наистина хубав сериал...Аз вече съм и позабравила за какво ставаше дума в него..но помня Hwan Hee и че беше супер готин..мисля,че играеше певец в сериала...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kathie няма да сгрешиш ако изгледаш сериала, наистина си заслужава усилието и дори на моменти да ти се струва че е тъп, и че няма шансове да стане интересен не се отказвай. Специално на мен Over The Rainbow ми стана един от любимите, да изгледах първите серии с голями усилия и почти се бях отказала, когато изведнъж започнах да се кефя много на Рекс (Hwan Hee, който играеше известен RNB певец)...

Драмата като цяло описва мечтите на хората, как се бориш да ги постигнеш, на какви жертви си готов/а, и когато ги постигнеш дали забравяш от къде си тръгнал (както направи Хи Су) Razz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...