Jump to content

Gintama (2017)


maira

Recommended Posts

spacer.png

 

 

0Il1QTi.jpg

 

Gintama / 銀魂 / Silver Soul

Wikipedia, IMBD

Държава: Япония

Година: 2017

По мангата на: Hideaki Sorachi - "Gintama"

Жанр: екшън-комедия, джидайгеки, по манга

Времетраене: 130 мин.

Режисьор: Yûichi Fukuda

Сценарий:  Hideaki Sorachi (манга), Yûichi Fukuda (обработка)

Субтитри: Английски

 

Актьорски състав:

Шун Огури (Shun Oguri) като Гинтоки Саката

Юя Ягира (Yûya Yagira) като Тоширо Хиджиката

Масами Нагасава (Masami Nagasawa) като Тае Шимура

Масаки Окада (Masaki Okada) като Котаро Кацура

Масаки Суда (Masaki Suda) като Шинпачи Шимура

Канна Хашимото (Kanna Hashimoto) като Кагура

Цуйоши Домото (Tsuyoshi Domoto) като Шунске Такасуги

Рьо Йошизава (Ryo Yoshizawa) като Сого Окита

Цуйоши Муро (Tsuyoshi Muro) като Генгай Хирага

Канкуро Накамура (Kankuro Nakamura) като Исао Кондо

Хирофуми Арай (Hirofumi Arai) като Низо Окада

Хаями Акари (Hayami Akari) като Мурата Тецуко

Такаюки Ямада (Takayuki Yamada) като Елизабет (глас)

 

Резюме: Историята се развива в алтернативното минало - периодът Едо. Извънземните "Amanto" (天人?, "Sky People") са кацнали на островите и постепенно завладяват Япония. Самурайските мечове са забранени. В този момент младият самурай Гинтоки Саката (Шун Огури) се опитва да оцелее поемайки странни поръчки.

 

Допълнителна информация по желание (за награди, номинации и др. любопитна информация за филма): чакаме я... 

Линкове за сваляне на филма, субтитри и OST: и това го чакаме

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:  :click:

 

Свали руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Личното мнение на автора на темата за филма: Чакам го :)))))))))))

 

А ако сте видяли звездата в главната роля, имате обяснение защо се занимавам с тази тема... Но не всичко е заради мен, разбира се.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Worner Bros - Япония не са правили и надали  ще направят читав филм ( имам дълъг списък с техни издънки ) ! Ами вече не го чакам, освен , ако не го изгледаш и дотолкова да ти хареса, че да го преведеш  :) .

Бях готова да се прежаля..........омръзна ми , каквото и да гледам да не ми харесва - вече се радвам, когато не ме отегчава до смърт и не ме дразни  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма да те убеждавам излишно... Просто след печалните ефекти на Мийке в Terraformers  (за които не искам повече никога да си спомням), се надявам тук да качат live-action нивото и да направят филм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам надежди, че ще се получи читав филм, заради режисьора. Дано! Много му се надявам на Фукуда! За артистите знам, че ще си свършат работата, но ако останалото не е на ниво, няма да стане. Това е само една от многото големи аниме адаптации, които японците са подхванали за догодина. Ако поне половината направят както трябва, пак ще е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, че филма вече е налице се появиха и някакви субтитри...уж са с добър рейтинг но някой може да им хвърли едно око дали стават и човек да се мъчи ли с тях или да чака други...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При рускините вече е наличен. За мое съжаление е само с озвучаване, но нямам търпение и ще го гледам така :D

тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де, те и втората къртица Рейджи ми убиват с гадната си озвучка.... Каъв е тоз озвучен ентусиазъм не ми е ясно...

Дано да е хубаво филмчето обаче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, хм хм, гледам го в момента, хм. и не знам какво точно гледам. Нямам представа от анимето и не съм сигурна какво точно трябва да виждам, ама това  нещо (филма) е изключително странно. Направо се чудя що са си правили труда :huh:. Ярки одежди, актьорите си играят, ама историята е странна. И спецефектите са  малко като кръпки.  Но ми харесаха пародийните моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да е класическа пародия. Едновременно на няколко известни аниме сюжета, вкл. подигравани и отричани заигравки с публиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A, това е лошо. И аз не съм гледала твърде анимета, манги и т.н. Принципно съм на дорами, освен ако не трябва да се упражни семейна цензура.

Това не би трябвало да е от известните манги/анимета - обичайно следва да е 9-10 номер от топ 10, но пък постоянно. Казват, че започва пародийно, но се превръща в готин екшън със собствен вкус. 

А ако е толкова зле, та да трябва постоянно да се чуди човек за какво става въпрос и няма самостоятелна история, направо ще ми се пръсне сърцето от яд. Шун, Шунчо, брат, в какво те карат да играеш????

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че се появиха читави субтутри!

Аз съм доволна, макар да отчитам факта, че един единствен филм не е достатъчен, за да обхване вселената Гинтама. Добре че ще има продължение. Идеята за по-дълъг сериал също е интересна. Мини дорамата беше фантастична, понеже се фокусира върху образи, които не бяха засегнати така силно във филма. При толкова много герои, няма как.

Въпреки че не съм гледала анимето и голяма част от нещата, които пародират, успях да разгранича два момента. В тях разпознах препратките към серийната версия на GTO (Гин-чан с мотора беше точно копие на Такаши Соримачи, още повече - тананикаше си почти същата мелодия като Poison - хихи!) и анимето на Миязаки "Наусика от долината на вятъра" (въпросната героиня пристигна, за да помогне на Гин-чан със своето необикновено летателно средство).

Хареса ми играта на всички. Много ми допадна начинът, по който Судачи направи Шинпачи. За пореден път го виждам в различна светлина на екрана.

Ще е хубаво, ако може някъде да се намерят записки на всички останали препратки към неща, които иронизират, но аз не попаднах на такива.

 

Извод: който е фен на режисьора, ще се радва и на този филм. Абсолютно в негов стил е направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...