Jump to content

Recommended Posts

Адски добър сериал. Толкова интригуващ.Имаше си от всичко- мистерия,невъзможна любовстрахотно напрежение,досущ като една моя любима книга,хах дори заглавията като ги сравня става доста инетересно. Книгата е "Играта на ангела" а сериалчето "Дяволът" интригуващо ,поне за мен . Та за сериала.Страхотен сюжет,постоянно успява да изненада зрителя,тъкмо си помислиш нещо и хоп,веднага те пращат в друго място,в други мисли. Много добре бяха преплели нещата. Темата беше адски болезнена,просто така те жегва цялата тази история.Колкото и сладко моеж да е едно отмъщение,то толкова и болезнено е то. С всичка сила тук важи това правило. Няма лоши,няма добри,става ли въпрос за чувства,понякога загърбваме всичко и се водим само от първичните си инстинкти,а именно ,едно от тях е - отмъщението. Но какво е филм без актьори. Тук тези страхотни корейски актьори доказаха,че са страхотни в пресъздаването на дадените образи по един перфектен начин,толкова истински играят,че човек може да се заблуди,дали това не е реалност. Страхотна игра на всички,браво. Но страшно ми харесаха моментите,срещите,разговорите на Со Хе Ин и О Сънг Ха - толкова ми се искаше той да я целуне,но уви. И все пак именно това обожавам в корейските сериали ,дори и едното докосване на пръстите на ръцете,погледите им,говорят много повече,от думите които биха си казали,от целувките които биха си разменили. Страхотно пресъздаване дори и на най-малките детайли., Определено сериал ,които никога няма да забравя.Великолепие във великолепието.Музиката също беше нещото ,което придаде още повече блясък към и без това безкрайно хубавият сериал.Финалът.Ще го оставя без коментар.Само това ще кажа - една пролята от мен сълза и тъга и тъга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един от страхотните сериали, нямам никакви забележки, толкова добра игра на актьорите, идеята за отмъщението и опрощаването пресъздадена по невероятен начин, музиката, относно финала

споделям мнението, че друг край няма и как да има, двамата наистина по този начин се избавят от греховете си, адвоката започвайки по този начин отмъщението предопеределя съдбата си, но с течение на времето, той вижда себе си все повече в Kang Oh Soo и обратното, но е твърде късно да спре. В крайна сметка двамата си прощават,

много съм впечатлена от сериала, наистина е труден за гледане, има много диалози и иформация, постоянно се случваха разни неща и до самият край те държи под напрежение, и на мен ми хареса асоциацията с "Ад" на Данте, както и идеята с картите, поздравления за страхотния филм и на преводачите, задачата им не е била никак лесна! Моята оценка 10 от 10!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от най-силните драми, които съм гледала. До последният епизод не знаех какво ще стане, беше изключително интересна.. но и тъжна. Историите на героите, това което им се случваше, тъжното им минало и настояще.. Много плаках на нея, много .. и особено

в края.. да, ако двамата бяха останали живи.. ако бяха започнали щастлив живот, краят сякаш щеше да се превърне в банален хепиенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от най-силните драми, които съм гледала. До последният епизод не знаех какво ще стане, беше изключително интересна.. но и тъжна. Историите на героите, това което им се случваше, тъжното им минало и настояще.. Много плаках на нея, много .. и особено

в края.. да, ако двамата бяха останали живи.. ако бяха започнали щастлив живот, краят сякаш щеше да се превърне в банален хепиенд.

 

 

Да, нямаше как да е друг края при вината,която имаха и двамата. Но си беше перфектния финал- много тъжен, много смислен и въздействащ. Перфектно изигран, особено от актьора в ролята на адвоката- толкова ми беше дървен през целия сериал, но на финалната сцена ме спечели-само заради неговото изпълнение я връщах 5-6 пъти. :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще започна отзад напред... Най-страхотният финал в азиатски сериал досега, който съм гледала. Последната сцена беше страхотна! Като цяло добър и интригуващ сценарий, много добра актьорска игра и много малко дразнещи недомислици. Адвоката беше невероятен, как само показваше пласт по пласт как се руши самоувереността му и как омразата се превръща в нещо съвсем различно, нещо, което не е очаквал... Детектива... горкия, колко трябваше да преживее и все не беше и не беше достатъчно.

При мен първите 5-6 серии минаха малко трудно, може би, защото много неща се случваха и трябваше да се напрягам, за да не пропусна нещо, но втората половина на сериала е завладяваща. Препоръчвам го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз току-що приключих със сериала, и още ме тресе треската от последния епизод. И аз като Ленкова по-горе, до 4-5-ти епизод изобщо не можех да схвана какво се случва, кой кой е, и дори мислех да се откажа. Но после така ме грабна историята, че чак ме дразнеха разните лирически отклонения, защото заради тях се забавяше развръзката. Страхотно изиграна роля на адвоката - очите му бяха толкова изразителни, а в последния епизод погледа му ме разплака. Заплетена история, много мислене му хвърлих. А за музиката - няма нужда от коментар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ми хареса и не ми хареса! :rolleyes:

До 5-6 серия ми вървя трудно, след това вече разнищих плетката и до последно се надявах, да ме изненадат с нещичко. Но за съжаление не стана B)

Joo Ji Hoon, беше объркал снимачната площадка с модния подиум и през цялото време се разхождаше насам, натам като изтръпнал. В последните 2-3 серии се опита да покаже няква емоция, ама хич не му се получи.

Тук за първи път и аз се срещам с Uhm Tae Woong, той наистина игра много добре (според мен). Оказа се че е брат на Uhm Jung Hwa.....

Всъщност, от целия сериал най ми хареса ОST-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След толкова суперлативи реших и аз да му дам шанс. Ама явно жестоко съм се заблудила. Сигурно съм сбъркала сериала, иначе не знам какво друго може да е. :swoon: Такова мудно действие, прозрачен сюжет, объркана полиция и скован отмъстител, на едно място, не бях виждала. Има голяма възможност някоя статуя в градска градинка да изиграе по-добре ролята на адвоката. Мисля, че актьора този път беше объркал модния подиум (или пък гората) със снимачната площадка.

Това е вторият сериал, на който ще прецаках копчето на мишката от превъртане :slap: . Но все пак си мисля, че бих рекорда ми за най-бързо гледане на сериал, на серия по 2 мин., а някъде и по-малко. Тези 20 епизода можеха спокойно да ги съберат в 1 час и 50 минути. Поне нямаше да има излишни глупости и пълнеж.

Единствено Ум Те Унг си беше влязъл в ролята като хората, но с тези дрехи и начина му на действие се опитваше да представи далеч по-млад образ, от това, което той всъщност представлява. За съжаление лицето му не позволява да направи такова нещо. Но пък и един актьор не може да спаси 20 мъчителни епизода, влачещи се по-бавно от бг влак.

Признавам си, че единственото хубаво нещо в този сериал беше краят. За първи път бях изненада и разбрах, че все пак и корейците могат да направят край като хората, ама на фона на останалата глупост, дори на края човек не може да се израдва едно хубаво (радвах се, че свърши)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежък за гледане сериал, но е един от най-качествените драма/трилър сериали. Ако не харесвате драмата и трилъра като жанр, няма да ви хареса, в противен случай е точно за вас.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да гледам мелодрами, но от време на време си пускам някой сериал за да изгледам нещо по сериозно от лигави романтични комедии. Ом Те Унг и Джу Джи Хун ги гледам за втори път. Страхотно си изиграха ролите. Все повече се убеждавам, че Шин Мин А е невероятна актриса. За жалост има толкова малко роли. :(

Страхотен си беше сериала до последно не знаех какво ще се случи в него.

Единият от героите се опитваше да забрави миналото и да стане по-добър човек, а другият търсеше отмъщение и все се позоваваше на миналото. Героинята на Шин Мин А беше като някакъв буфер между тях двамата. Много тъжен край и двамата умряха искаше ми се да уцелеят, но ми беше пределно ясно от самото начало, че поне единия ще умре. :cry:

 

Сега си изтеглих и японската версия да видим как са се представили и японците. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си изтеглих и японската версия да видим как са се представили и японците.  :)

 

Как се казва японската версия? 

**

Не знаех, че едното от изпълненията на тази песен е на Ом Те Унг. Много различно звучи гласът му като пее. В едно от клипчетата го има в изпълнение на живо, явно на някаква фен среща - много добре се справи, а не е професионален певец все пак. Ама накрая почти избяга от сцената  :D

 

Ето това е неговото изпълнение.

 

https://www.youtube.com/watch?v=doVJuDTB1sA

 

 

 

 

Мнението ми за филма - едвам го изтраях до петата серия. После тръгна по-добре. Основно не ми хареса актьорът изпълняващ ролята на адвоката - нито ми беше интелектуален, нито мистичен, нито загадъчен, стърчеше като едно "k-pop" борче. На Ом Те Унг му отива да играе персонаж с гаменско поведение. Подобен направи в Handphone - препоръчвам го!   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнайно как съм го пропуснала, а е стар, криминален, пък и преведен. Странно е, че не съм го видяла. Но ще се поправя - почвам го веднага щом го изтегля/ щом пуснат сийд/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си сваля сериала 100 процента, защото като го тегля се записва само 98,9 процента и ме притеснява, че след това сиййда стпира. Не зная къде е проблемът и дали със сийдъра не се разминаваме времево или файлът е такъв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал! Изключителен сценарий! Две нощи не спах изобщо, но го изгледах. Днес съм изморена, но го приключих.

Обаче, не ми се искаше да свършва така,

Off Topic

 надявах се на различен финал. И доста се подведох за вида на края на историята като цяло. Очаквах да има хепи енд, поне ИнХе с нейната мила усмевка усмивка и благ глас ме караше да мисля, че нещо може да се промени към добро. Обаче, е трябвало е да напишете най-отпред с големи червени букви, че това е жанр: "ТРАГЕДИЯ". Сега сигурно още две нощи няма да спя и ще си мисля какво ли е можело да се промени и защо не се случи. Гледайки сериала заобичваме и двамата лоши персонажа, като постепенно започваме да им съчувстваме и да ги разбираме, но лично аз се надявах да се случи нещо добро. Те бяха продукт на средата си и обстоятелствата, но не можаха да ги преодолеят и да превъзмогнат страстите си. А е тъжно, понеже имаха доста хора на тяхна страна /дори при тези обстоятелства/ и ако се бяха опитали, вероятно щяха да успеят да надскочат трагедията. За мен, филмът свърши както и почна - тъжно.

Също така за мен част от актьорите не бяха правилен избор, нещо във визията им липсваше, за да пастант на историята, нямам представа как е направен пордбора, но очаквах по-различни типажи. Иначе добре играеха като цяло. А по-възрастните актьори бяха класа. 

Историята беше наистина тежка и на места мудна, но пълнокръвна и според мен не е недостатък, че действието беше бавно на моменти, напротив, така трябваше, за да можем да осмислим случващото се и да навържем фактите. Също така, във всяка серия се случваше нещо, така че липсата на динамика беше само привидно, просто такова е само усещането, а не е липсвала динамика реално.

Вярно е това, което по-горе казват - престъпникът е ясен за зритеите, но тук не се търси това, не това е целта, не издирваме него, тук издследваме цялата психология на престъплението, разгадаваме мотивите за него и следствията от него, опитваме се да проумеем какво става с всички замесени, а не само с главните герои.

Жалко, че открих този сериал толкова късно, минали са доста години от заснемането му и усещам, че това е недостатък за мен, стар ми е, а не е лош, харесва ми историята, интересен ми е сюжета, което ме кара да си мисля, че е добре да направят римейк с малко по-модерна визия и по-добра техника.

И не, не съм съгласна, че друг финал не можеше да има, лично аз очаквах

Off Topic

единия от двамата да надделее, а не подобна тройна трагедия (да, тройна, а не двойна, съжалявам, но имахме трима главни и много от вас са пропуснали да споменат за момичето, обаче и тя отнесе своята порция от трагедията, наравно с двамата главни).

Освен това съчувствах на децата /не на възрастните/, защото децата бяха жертва на обстоятелствата! За мен това е сериал за липсата на късмет, защото с това се започна всичко, а едва след това започнаха разплатите и отмъщението.

Аз имам въпрос:

Off Topic

Кой наръга с нож адвоката в тъмното? Защото това ми беше някак неочаквано.... и не го проумях. А и лицето на човека нищо не ми говори.... За "умен" сериал, в който толкова логично се набляга на причинно-следствените връзки, този неочакван престъпник, който се появи в 20 епизод /човекът с ножа/, ми дойде като от нищото и някак си ме остави с усещане за нещо недовършено и непълно.

Да добавя:

И едно нещо не ми допадна като сценарийно хрумване, макар и да беше нужно за да бъде героинята на ИнХе добавена.

Не ми допадна идеята тя да е нарисувала картите таро. Много ми беше измислено това, смятам че и без него можеше да има сериал. Твърде професионално изпипани бяха картите и твърде свръхчовек изкараха тази ИнХе - и рисува, и видения има, и сънува, и тълкува, и благ характер, благородна, умна, красива, затова ми дойде в повече измислицата за нейната свръх личност, което не е критика, просто на мен ми бяха в повече всчките й способности и качества.

Off Topic

Прекалено ми дойде всичко свръхчовешко в нея, пък накрая тези способности не успяха нищо да предотвратят. Да имаш дарба и да си безсилен ми идва също твърде трагично.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го довърших и не мога да не споделя мнение. Първо да отговоря на въпроса на aria

Off Topic

Това беше някакъв приятел или роднина на Те Шик, дадоха го на процеса срещу майката на Со Ра как изгледа с омраза адвоката като излизаше от съдебната зала след присъдата и.А усмивката му беше най-смислената емоция, която показа-и той се оказа обект на отмъщение.

  За първи път гледам актьора в ролята на адвоката. Не знам как се е справил с другите си роли, но тук страшно ме нервираше играта му:mad: Самоконтрол, самоконтрол, ама толкова дървена и безлична игра не съм гледала. Мъчеше се от време на време(най-вече в последните серии), но беше толкова изкуствено.Ако някой друг беше изиграл ролята, сигурно щеше повече да ми хареса сериала(Мисля, че Namgung Min например би се справил блестящо с тая роля с неговото умение да изразява естествено всякакви емоции-от злодей до загрижен баща(в Докторите).А иначе като замисъл беше добре.Не знам обаче защо сценаристката реши, че

Off Topic

трябва да му се размине на тая мижитурка, заради която започна всичко-че той през цялото време обвиняваше полицая, че не си е признал, а той даде ли показания като беше видял какво се случи? Ама всички гледаме и съдим от собствената си камбанария и не искаме да погледнем от другата страна на бариерата. Както накрая и адвокатът се оказа в ситуацията на убиец със собствените си ръце.

   И аз се присъединявам към харесващите ОСТ-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...