Jump to content

Recommended Posts

 

Едва ли ще го разбере. Мисля, че даже той ще си мисли, че това е направено от нея може би. Иначе ако разбере, че тя го е спасила *ако го спаси де * няма да има интрига ;д

 

 

Дали??Тогава, защо ще и бълнува името ??И ще целува Ок, като си мисли че е Гая?И аз не знам вече ,но другото,което четох е че Ок чува Чонгте да я назовава по име и решава ,че Гая е виновна (това е частта от промото за 7 епизод, където двете говорят)И тогава Ок моли Гая да не го наранява повече...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Във форума съм нова,но това не означава, че не ви следя от доста време! :)

Сериала е хубав макар , че не се знае,знае ли се :D.Кимчо е супер,харесва ми новата му визия (направо съм си влюбена :inlove::D).Няма нищо общо със сладникавия образ от другите сериали.Чакам с нетърпение 6 епизод :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за певицат :up: , ма нема стане... както винаги. Просто така се случват нещата, кутуз е връзката им, все изниква на предята на нашию боец нещо друго "по-спешно"

Е те това спешно говори, че не е чак толкоз улюбен...Айде, лека..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам навика да пиша във форума, но този път не устоях на вълнението.

Сериалът е страхотен, стегнат, динамичен. Няма ги мрънкащите героини, които не знаят къде ги сърби, нито техните майки, на които с удоволствие да им оскубеш прическата и които те принуждават да превърташ кадри. Всичко е толкова реално пресъздадено. Дори героите, когато са ранени събличат дрехите си за да им окажат първа помощ (в това отношение ерата на Чосон не може да се сравнява с 30-те :D - личи си напредъка). Актьорите са страхотни, емоциите истински, а бойните сцени - красота. Постарали са се хората и така да продължават, а не да го забозят и разводнят по типичен корейски. 

 

...на певицата повече й пасва Со-ок, а за нашето момче си е Гая...(лично мнение :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласна съм, че има много силни образи, които не сме свикнали да виждаме по корейските сериали. Хем прости, хем истински. Дори Ким Хьон Джунг е уцелил точната игра за образа си и не е изключение. Мъжете тук са наистина мъже, такива каквито трябва да бъдат, жените са си нормални и без превземки, с изключение на Гая, която се опитва да играе твърдо, но не й се получава много. 

На мен обаче нещо ми липсва и това е по-интересен сюжет. Половината от времето минава в чакане или побой. Добре, че е Ким Дже Ук да разведри малко атмосферата с усмивката си. Твърде многото герои са някакво разнообразие, но все още продължават да въвеждат нови, вместо да се съсредоточат върху главните.

 

Някой може ли да ми обясни каква е връзката на Джонг Те с китайците, защото този момент явно съм го пропуснала.

 

Защо онзи ниския бос на китайците ще иска да пази Джонг Те, а високият чаровник му е задължен заради баща му?

 

 

Тези двамата са големи сладури заедно.

 

IPd0zc5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни каква е връзката на Джонг Те с китайците, защото този момент явно съм го пропуснала.

 

Защо онзи ниския бос на китайците ще иска да пази Джонг Те, а високият чаровник му е задължен заради баща му?

 

До колкото разбрах, японците убили майката на Мо...(така и не можах да разбера как произнасят името му)  са се опитали да вземат и неговия животец, но бащата на Джонг Те го е спасил. А ниският бос на китайците не разбрах кой е и за какво се бори. Надявам се да го изяснат в следващия епизод (или да изчакам бг субтитрите  :blush:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабичък боец, слаби бойни сцени, замазките на екрана, не замазват положението.На Джонг Те по му прилича певицата, по нежна е в лице, но тя е много сладка и на

пързалката с оня измамник, композитор ли къвто го раздава оня там. Трогателен е моментът, със сцената в 8-ма: "Ти...някога виждал ли си такава смърт? Аз никога“ :cry:

В общи линии, ми харесва сериалчето. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква стана тя- сменят сценариста(по лични причини :896767:) ,главния от четиримата налични, с този на "Каин и Авел". Също така от KBS съобщават,че ще бъдат намалено количеството на  кървите сцени и жестокостите.

Явно при толкова наляти средства, рейтинг около 9 , не им е по вкуса и нещо му куца на сериала, дори при наличие на такъв актьорски състав

.Май-май, натоварващото е повече от интригуващото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтцт .. то тия бойни сцени и кървища не са нищо особено при положение, че съм гледала къде къде по брутални сцени. Все повече почвам да мисля, че корейците обичат да гледат повърхностни сериали със сладникав дървен главен актьор и истерична "анорексичка", която не знае какво иска, не я бива в нищо няма елементарни маниери и тъча, като луда след "голямата" си любов. 

Дано не развалят сериала. Вярно, че започна силно и после ся на последните епизоди сякаш зациклиха на едно място ама има потенциал сериалчето. Само ако не го направят розова сапунка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натам отива, те баш бабаитите измряха :28558: :28558: :28558: Ма не ми се вярва... има още гаднюхи и предатели,

които чакат наказание :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал става все по-смешен. :( Бутафорията става все по-голяма а цялата "драма" се държи на косъм чрез истеричната  Кая и нейното изсмукано от пръстите на сценариста желание за отмъщение. Липсва друг смисъл за съществуването му. Страничните сюжетни линии са по-идиотски и от главната. Като цяло нищо за гледане. Тук не броя плакненето на очи и въздишките по "сладури".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква стана тя- сменят сценариста(по лични причини :896767:) ,главния от четиримата налични, с този на "Каин и Авел". Също така от KBS съобщават,че ще бъдат намалено количеството на  кървите сцени и жестокостите.

Явно при толкова наляти средства, рейтинг около 9 , не им е по вкуса и нещо му куца на сериала, дори при наличие на такъв актьорски състав

.Май-май, натоварващото е повече от интригуващото.

 

Какъв им е проблема, бойните сцени са си добре, май  си падат по сладникавите неща..., надявам се да не го развалят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм с Дидо. Липсва централната нишка в сюжета, интересни герои има, но сякаш се лутат безцелно от едно място на друго и се сблъскват с други такива, а не е ясно историята накъде върви. Направо да те хване яд, че с такава прекрасна сценография и атмосфера не успяват да нацелят хубава история.

е ти дават основания да ти пука за героите и какво ще стане с тях. Дори нишката Кая- Джонг Те е не по-дебела от мм и ток не може протече по нея..

И на всичкото отгоре Ким Дже Ук приключи с участието си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 9 епизод   действие прескачаше  явно сценариста бърза да приключи това разтакаване в миалото и да ни върне към момента в който Джонг Те пристига в Шанхай така и започна 1 епизод... 

Има раздвижване, не е така мудно както с първите епизоди.
 Интересно ми стана дали Джонг Те ще стане собственик на клуб Шанхай и как ще се развият нещата с Гая. Намери се и с певицата.... да видим как ще се развият нещата по нанатъка...

Май и рейтинга е скочил нагоре от 9 до 12 %

 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази драма наистина се превръща в едно недоразумение!

Язък им за каста!

Къде отиде Шиничи, че се завъртяха някакви неизвестни бротяги около Гая? Защо и Ким Дже Ук да е приключил? И въобще защо се появи, то така и не стана ясно.

Има нещо гнило в цялата работа. Както казвате, постарали са се с атмосферата, събрали са хората, написали са първите 5 епизода, за да почнат да снимат и...черна дупка!

Жал ми става за Ким Хьон Джунг. Дано вкарат интрига в играта преди да уморят без особен смисъл по-голямата част от актьорите. Момчето аха тамън се напъна да покаже някаква по-различна игра и ще го прецакат с поредна продукция!

Дали така се получава, заради големите амбиции...не знам ли. Но до момента едно препускане от град в град. ток се появи някоя интересна муцуна и те я убият или разкарат. А за тия толкова много герои...направо из загубвам нишката. Гая през по-голямата част от времето гледа като през брашно. Мисля, че прекалено голяма лъжица е тази роля, или поне това, което се опитват да направят от ролята, за тази актриса.

Ще дам още шанс. Все още има с какво да се плакне окото, не е като да са избили всичките, въпреки немалкото опити за това :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато споменах "бутафория" имах в пред вид основно японския елемент в сериала. Явно колегите-японисти от форума не го гледат, иначе досега да са го направили на суши. Просто има толкова големи и очевадни неточности в сериала, че оставят горчив вкус. Като започнем от неговорещите японски език японци, дрехите, разхождането с катани напред-назад из Япония, Корея и Китай и то през 30-те години на 20 век. (явно никой от авторите на сериала не е чувал за "Закона за забрана на мечовете", приет в Япония още на 28 март 1876 г.), бутафорните в прекия смисъл на думата японски оръжия, особено катаните и неправилното им носене (нещо, което никой истински японец не може да сбърка!!!!), странните неяпонски ками на Кая и свършим с абсолютно смехотворните боеве между японец и кореец с и без оръжие.

А, оказа се, че великата китайска банда, която уж владее Шанхай и вратата към Китай е всичко на всичко пет (5) човека, които даже не можеха да се бият. Дано в Китай не гледат сериала.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на всичкото отгоре Ким Дже Ук приключи с участието си...

Ама това наистина ли?

Този сериал го гледах заради него и Шиничи-сан. То ако ги няма тях, направо да го дропвам отсега :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Защо така престанахте да коментирате сериала?

Тъй като преводът тук става вече по-бавно, аз започнах да следя развитието от руския превод – не ползвам достатъчно английски, та да се оправям със субтитрите.

Според моето мнение сюжетните линии на сериала вече са ясно очертани, групите герои и позициите им са основно представени, конфликтите се разгръщат успешно с идеи, чувства и действия. Смятам, че се залагат плавно нови аспекти на развитието. Оформя се интересна за незапознатите картина на корейската действителност, особено с борбите на групировките, което е твърде впечатляващо заради японската окупация.

Макар някои да смятат, че представяното не е толкова привлекателно за масовия зрител, самата нова ниша на корейското минало, която тука се разкрива все по-широко с нови места, групи, герои, конфликти, начини на действия, решения и пр., вече е голям плюс за сериала – поне според мене. И аз мисля, че сериалът става все по-интересен, участието на Ким Хьон Джунг все по-активно, а играта му все по-умела и убедителна.

Надявам се участниците във форума да изказват по-често мнението си , а и преводът да върви по-бързо!

Благодаря на тези, които качват и превеждат сериите и на всички любители, които споделят интереса и чувствата към корейското филмово изкуство и го ценят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...