Jump to content

Азиатски лекове по "бабешки"


Recommended Posts

Реших да пусна една такава тема, че си нямаме (както е и сезона на грипа) :)

Предполагам, че тук има и доста хора, които могат да споделят такива лекове - къде от опит, защото са живели там, къде от филми или познати. :) А и азиатското билколечение е доста популярно. :)

 

Наскоро ме хвана настинка - гърло, сливици - ужас, тогава едно приятелче от Корея ми изпрати следната "бабешка" рецепта за лек :)

 

В една тенджерка кипвате 20 големи парчета джинджифил, да поврят с водата. След това изцеждате течността и трябва да се пие през целия ден топло (не горещо, и не студено). При мен имаше ефект. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да джинджифилът е естествен антиоксидант и антисептик, който подобрява и кръвообращението и храносмилането.

Полезно е не само при грип, а и като профилактика.

А и е много приятно :)

 

Благодаря за споделената рецепта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така-а-а, да ви кажа и една корейска рецепта срещу махмурлук (изпитана от стотици години, според думите им :) ), макар че едва ли има нещо по ефикасно от нашия айрян, зелева чорба и естествено бирата :)

Първо малко факти. Така познатото ни неразположение, след алкохолна вечер, наречено махмурлук се появява от промяната на етанола от алкохола в метанол, в организма, който е отрова за тялото. Борбата на организма да се пребори с тази отрова е така познатия ни махмурлук. :) Древните корейци са открили, че топлата супа от говеждо или свинско, спомага за по-бързото преборване на това чувство. Месото трябва да се вари повече от 24 часа (аз си го представям като курбан :) ), на по-късен етап са направени редица изследвания в тази област и се е доказало, че от дългото варене на месото и костите, протеините в тях променят молекулярната си структура и се превръщат в ензим, който помага на организма в борбата с метанола.

Корейците са много горди, че предците им са направили това откритие, преди да е имало лаборатории и изследвания (поне това ми споделиха).

За нас... ами просто обогатяване на общата ни култура за лекове срещу махмурлук. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък научих един лек от корейския сериал "Three dads one mom"/"One Mom and Three Dads": Срещу настинка- взима се една голяма круша, махат й се семките и сърцевината, пълни се с мед и се чака известно време той да се омеси със соковете на крушата. След това получената течност в крушата се изпива. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм жалко, че не прочетох тази тема вчера щях да си купя говеждо и да не ме боли толкова главата от долнопробно вино "Меча кръв" е поне за другият път ще зная! Въпреки, че едва ли ще изпия нещо с картинка на мечка вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм жалко, че не прочетох тази тема вчера щях да си купя говеждо и да не ме боли толкова главата от долнопробно вино "Меча кръв" е поне за другият път ще зная! Въпреки, че едва ли ще изпия нещо с картинка на мечка вече.

Кой пие, бе мушморок, вино Меча кръв, то не е кръв на мечка, а сок от изстискано черво. Затова си се подредил. Аз сега съм на соджу, вече половин бутилка и да видим утре ще имам ли махмурлук.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...