Jump to content

Японска палачинка (Окономияки)


Deninda

Recommended Posts

Тази рецепта ми попадна днес, споделя я актрисата Параскева Джукелова в интервю за съботната притурка на вестник "Марица"- "Менюто" /от 21.09.2013/. Казва, че й е любима, бърза и невероятно вкусна.

 

Продукти:1/4 зелка, 1бр. тиквички, 1 бр. моркови, 2 бр. стар лук или пресен кромид, 3 парчета филе бекон, 1 ч.ч. брашно тип "500", 0.75 ч.ч. вода, 1 с.л. майонеза, олио за пържене.

 

Начин на приготвяне:смесвате брашното, водата, настърганите зеле, морков и тиквичка в голяма купа и разбърквате хубаво.

 Загрявате олио в тиган, изливате сместа и отгоре поръсвате с резените бекон (или свинско филе, или скариди).

 Пържите до златистокафяво от двете страни, около 7-15 минути на страна. Премествате готовата палачинка в чиния и поръсвате с зелен лук и майонеза.

 

Забележка: майонезата не е задължителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, ще се радвам, ако имаш възможност, да споделиш резултата със снимка или поне да споделиш впечатленията си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denida, благодаря за рецептата!

Става страхотно! Малък съвет от мен - пържете на бавен огън - става по - вкусно. И върви страхотно с бира. Наздраве! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпробвах рецептата и ми хареса :) Само че ме домързя да настъргвам продуктите и ги нарязах с чопъра, но пък станаха много ситно нарязани и външния им вид не беше както трябва...Изядоха се де :28558: но следващият път ще си ги настържа и ще сложа и снимка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз в повечето случаи не докарвам, както казват "фаца"-та, ама е по-важно да са вкусни... ;) Затова и още не съм се престрашила да кача снимка, преди се оправдавах с липсата на апарат, ама сега е друго. Сега е само липса на талант. :D Приятни почивни дни и ще чакаме снимката... :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих втори опит - този път зеленчуците си ги настъргах, не стана на каша и външния вид ми хареса :) Докато рових в нета за други рецепти за окономияки намерих интересна информация - Okonomiyaki - Името произлиза от думата okonomi , което означава " това, което ви харесва " или " това, което искам" , и yaki - означава " скара " или " варени " . "Това което ви харесва" е защото може да се правят различни комбинации с избрани гарнитури и съставки - зеленчуци, месо, морски дарове, сирене.

А ето и моята палачинка (прилича малко на оригиналните :D )

746548.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, чудно се е получила, изглежда страшно апетитно и съм сигурна, че е и била такава. Харесва ми и как се вдига лека пара от нея.  spaghetti.gifЗа японските хрумки често важи изразът: "Гениално прост. Просто гениално." :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на една интересна статия за окономияки. В нея можем да прочетем за различните стилове при приготвянето (в зависимост от регионите), малко история, представяне на някои от най-добрите ресторанти където може да се хапне, за нещата, които ще ни трябват, ако ще си ги приготвяме вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е въпрос на вкус, никъде не съм срещала препоръка.  :) Някои даже и не добавят лук. Може като гарнитура/топинг (на ситни кубчета да речем), може да се прибавя и в сместа. Ето и клипче  например как се приготвя в заведение за бързо хранене:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, това си е оригиналният начин за приготвяне на окономияки :) И със спагети (нудели) и яйчице....мммммм...... Още не съм се престрашила да ги приготвям така, щот имам чувството че ще омажа цялата кухня :D А иначе съм гледала в някои заведения си има на масата такава плоча за печене и ти носят отделно съставките - ти сам избираш какво да сложиш и си го приготвяш :) ммммм... Огладнях :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поосвежа темата - понеже в последните дни прекарвам повече време в кухнята :D - разтворила съм тефтерът с рецепти и дойде ред и на тези палачинки :) За първи път пробвах да ги направя с добавка полуготови спагети (Hiroshima style ) и се получи добре. Първата палачинка беше "като по учебник" направена - съставките поотделно си слагах, но бързо ми мина мерака и забърках всичко накуп :lol2:

Съставките (само мръвката липсва :) ) и забавлението над тигана :D

889484.jpg

889500.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква уханна тема :) @vivivan палачиката ти изглежда много апетитно. Поздравления! Определено ме зариби и след празничните дни при първа възможност ще пробвам да забъркам окономияки. Снимковият ти материал ще ми бъде в помощ. Благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вкусно става, слагам каквото имам (гъби обичам). Отгоре се украсява с кетчуп и майонеза. Сега трябва да опитам с нудълс.

*Готвя под капак и след няколко минути доливам около нея 3-4 суп. лъжици вода.  По същият начин се прави японска палачинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...