Jump to content

Филми по действителен случай


voileta

Recommended Posts

Империята на слънцето е задължителен! Един от най-добрите филми на Спилбърг, който ми напомня, че Крисчън Бейл участваше в по-качествени ленти като малък, отколкото сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След края на света от 1998, Пътуване към Йерусалим от 2003 и сега на вниманието ни и трета част: 

Пътят към Коста дел Маресме

 

 

И нещо корейско:

The Admiral: Roaring Currents (2014)

 

 

Понеделник, БТВ Синема - Вълкът от Уолстрийт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на историческите събития от войната, индивидуалната история на този учен ми привлече вниманието. Ест не разбрах всички детайли, но съжалявам

за него, че си е признал какъв е и с това е предопределил живота си

. За награди, мисля че както и с филма '12 години в робство', ще ги получи. Имам чувството, че американците така реабилитират грешките си от миналото, но това си е лично мое мнение. Животът за пореден път доказва, че пише най-великите сценарии, а за да достигнат до нас, някой тр да ги разкаже:

 

Игра на кодове - Official Trailer 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невидима зона

със Сандра Бълок този понеделник по БТВ Синема :)

 

 

Попаднах на интересна статия за неточностите когато нечии живот се филмира. Винаги мн съм се дразнила, когато нечия история художествено се напасва към това, което би се продавало най-добре за сметка на достоверното й представяне. Все пак, ако исках да гледам фентъзи, щях да си пусна нещо като 'Междузвездни войни' или 'Властелинът на пръстените'. Ето линк към статията, а ниско долу на нея има и линкове към две теми за готини заглавия вдъхновени от реалността:

Филми по истински случай, които ни заблуждават

 

 

Сега покрай оскарите мн от заглавията се оказва, че са по действителен случай. Все още не мога да ги запомня всичките, но мисля, че уцелих един-два. Останалите заглавия също хващат окото ;)

 

 

The Golden Era (2014)

- китайска продукция

 

Американски гангстер

с Дензъл Уошингтън. Линкът е за директно гледане с бг аудио. Преди време гледах репортаж, в който се оказа, че въпросните реални главни дейсъващи лица в живота са приятели. Странно нещо е живота. Понякога има особено чувство за хумор, хехе :)

 

Американски снайперист

- оказва се, че филмът има премиера по кината след броени дни

 

 

'Прозрачен'

- тайландски филм разказващ за трансексуален човек. Ядосвам се, че не мога да намеря английското заглавие или поне някакво инфо за този проект. Дали пък не е бил сред чуждоезичните заглавия за оскари. Как се мразя като не помня. Ако някой може да помогне, нека да драсне някой ред :)

 

Beautiful Boxer (2003) - всъщност съм гледала документалния филм. В живота си този боец е целувал противника си след всяка победа. В света, в който си е проправял път с юмруци, с упоритост, с воля и си е извоювал правото да го уважават и приемат избора му, че след като може да бъде велик мъж, може да стане и достойна жена. Историята наистина мн ме трогна.

 

Да откриеш Вивиан Майер

- творчеството под каквато и да е форма винаги ме е вълнувало. Усетих мн душа в снимките на тази жена и се радвам, че светът ще може да ги види и усети също :)

 

Големи очи

- тези човечета с големи очи веднага ми навяха асоциацията за аниме герои :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае се, че всяко мнение е субективно, Кева. Всеки сам преценява на кое иска да вярва и на кое-не ;)

 

 

'Гражданин 4' - историята на Едуард Сноудън

 

 

'Теория на всичко' - базиран на мемоарите на първата съпруга на Стивън Хокинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Dyatlov Pass Incident - ако някой си пада по евтини хоръри, може да пробва това "Проклятието Блеър" уонъби. Група американски студенти отиват в Северен Урал, за да заснемат филм и, евентуално, да открият истината за загадката на прохода Дятлов, която вече повече от 50 години остава мистерия. Загадката, между другото, е съвсем истински и доста зловещ случай тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време му отнема на човек да постне линк-много, ако компът му е несговорчив като моя, и ако човекът съм аз, но УСПЯХ: 'See no Evil' Moors Murders/'Зло не виждам' Блатните убийства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колко време му отнема на човек да постне линк-много, ако компът му е несговорчив като моя, и ако човекът съм аз, но УСПЯХ: 'See no Evil' Moors Murders/'Зло не виждам' Блатните убийства

И по-точно - тук. и ли тук
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за споделения линк. Това ме подсети, че някъде бях гледала и друго споделено от теб заглавие 'Дивачето' 1970 и бг суб към него.

 

 

И докато съм активна да споделя и това: Northern Limit Line 2015

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...