Jump to content

Любима j-pop дама?


  

76 гласа

  1. 1. Любимката ви е?

    • YUI
      7
    • Utada Hikaru
      21
    • Ayumi Hamasaki
      4
    • Koda Kumi
      19
    • Nana Mizuki
      3
    • Ai Otsuka
      5
    • KOKIA
      1
    • Nakashimа Mika
      8
    • Tamaki Nami
      2
    • Ayaka
      6


Recommended Posts

След като Insomnia днес я е хванала работната треска и пусна цели две анкети, корейски разбира се, след като заедно с нея се трудих над тях, след като нямам какво да правя...Нека ви пробваме на японско. При това на японски дами. Мислех да пусна за групи, но уви, при жените е по-лесно, защото ДЖОНИ НЕ ПРИЕМА ЖЕНИ, докато при мъжете битката щеше да е пак любимите ви Джонита.

1.YUI

 

Детето чудо на японския поп и по-лек рок, изключително приятен глас, свежо и скормно излъчване, страхотен талант.

 

namidairopr.jpg

 

2.Utada Hukaru

 

Всеки, който е гледал Hana Yori Dango помни The flavor of life и прекрасния глас на Utada Hukaru.

 

252818.jpg

3.Ayumi Hamasaki

 

Кралицата на японската по сцена. Всепризната за най-известната и любима изпълнителка, с множество хитове и участия.

 

xin_0220105061139546904745.jpg

4.Koda Kumi

 

Моята любимка. Ero-kawaii кралицата, пяла на Tokyo Dome, винаги екстравагантна и секси, с дрезгав и пленяващ глас.

 

060630_tosh_koda.jpg

 

5.Mizuki Nana

 

Една леко откачена, много талантлива и старшно сладка певица, която и на 30 е запазила вида си на 13 годишна.

 

mizukinana008.png

 

6.Ai Otsuka

 

А Planetarium помните ли? Поредната сладурана, с лека мания по дантели и сладко гласче, обичаюа енката.

 

ai-otsuka-wall-yurei-1024x768.jpg

 

7.KOKIA

 

Още една моя любимка, Chouwa Oto и Karma, много силен j-etno-pop, убийствен глас и много силна и оригинална музика.

 

KOKIA.jpg

 

8.Nakashima Mika

 

За нея не знам много, много, но харесвам музиката й, а също и поведението й по клипове и лайфове.

 

naka2.jpg

 

9.Tamaki Nami

 

Още едно дете-чудо, чиито песни са се превърнали в OST на едни от най-успешните анимета в последните години.

Friends+pic.jpg

 

10.Ayaka

 

Женената за Мизушима Хиро, младичка и болна певица, е една от любимките на японската публика, заради оптимистичните си песни и борбения дух.

288rwcw.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куми Кода определено ми води класацията следвана плътно от Кокия и от Утада Хикару (в която нещо ме дразни, но която има много добър глас и доста добри песни). Кокия ми е в главата само с един хич (Чоуа Ото), но пък това ми е може би най-любимата японска песен за всички времена, така че няма как да не я спомена. Кода куми просто има невероятен глас - страхотен тембър, много добре овладяно пеене. Песните й повечето са много добри, баладите особено. Прави и много добри колаборации (с ДБСК и с БоА, например).

 

Колкото до БоА, макар и корейка, за мен тя доскоро си беше японска певица - в крайна сметка на Корея гостуваше, а в Япония пребиваваше.

 

От другите Аю ми е адски антипатична, има толкова гаден глас (лично мнение) и песните й са тъпи и сладникави. Не мога да разбера, защо японците толкова я тачат. И все пак мисля, че безапелационен фаворит на японците е Хикару Утада.

 

Друга яка мацка е Мияви, не виждам защо я няма в класацията :D.

 

Освен това ми липсва и Jasmine - и тя е много готина и пее добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобоооо, Мияви е мъж!!!!! Поне си вярва, виж че не носи рокли вече! А и не е поп! :rolleyes:

 

Кода Куми и аз я обожавам, защото е просто най-индивидуална сред поп дамите, а и има нешо яко чаровно в кучешкия й вид, много ма кефи кат излезе полугола и не мяза на *слагам обидна дума тук*.

 

За Кокия сме на едно мнение, аз да си кажа май освен тази великолепна песен, съм й слушала само още две три, сред които и Карма, която си струва, но гласа й и стила й много ми харесват.

 

Аю е техната Лили Иванова. от толкова време е там, че човек свиква с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобо, уакатте йо, за Мияви се бъзиках :).

 

Абе на мен Куми си ми прилича на обидната дума, ама това не ми пречи пак да ми е любима :). Знам, че Аюми Хамазаки им е любимка, ама е толкова изкуствена с тея огромни очища, че мога само това да добавя:

 

87398_ayumi_hamasaki.jpg

 

 

Много й обичам това изпълнение с ДБСК:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Yui защото много я харесвам. Много е сладка и гласът й е божествен ! Гледал съм и нейни концертни изпълнения и наистина й се възхищавам- тя е перфектна. Бих се оженил за нея на драго сърце :) А и да не забравя за песничката й Again от саундтрака към анимето Full Metal Alchemist -тази песен е в личния ми Топ 10 на любими песни и винаги като я слушам проронвам сълзи защото ми напомня една моя предишна любов ....

 

 

random23xk0.jpg

 

Обичам Yui !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...