Jump to content

BUCK-TICK


kcekce

Recommended Posts

Казах ѝ на майка ми да вземе нещо на тема БТ или бенто-бокс:) Подозирам, че първото няма да го открие... За сметка на това тя пък ми пише разни оди и хайкута за японските кенефи, които ме радват доста  :28558:

 

Какво ще рече това cum uh sol nu?  :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече това cum uh sol nu?  :blink:

 

Сто процента някаква чудовищност от типа на qüan vie nnâ sigue eÿe (името на парфюма им), което беше разгадано в крайна сметка да е kanbi na shigai.  С такива заглавия просто няма нужда да гледаш кой коя песен е писал.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такааааа :) Пускам си го веднага и ще коментирам после ;)

 

P.S.: Майка ми ми взе бенто-бокс... И бисквитки със зелен чай и шантави "киткат"-и. Но нищо на Б-Т...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тука всеки мълчи и нищо не обажда като впечатления, значи да разбирам, че не ви е харесал албума?! :slap::bee::896767:

На мен лично обаче ми допаднаха песните и като цяло стила за който се опасявах, че може да е претърпял някакви нежелани видоизменения, но в тукашният си облик определено резултатите са чудесни! Явно бая им се е свирело щото аз слаб инструментал не срещнах и то в нито една песен! Което си е учудващо за мен понеже дори в най любимият ми техен албум тоест Tenshi no Revolver-a има парчета дето не ме кефят от техническа гледна точка... абе изобщо като цяло, но тук всичко е пипнато! Сакурай също не поддава на годинките..сега като слушах тоя албум взех се чудя дали тоя не е вампир наистина. :rolleyes:

Песни, които мога да отлича след първо слушане са Devils wings, Peccata mortalia, Cuba libre, manjusaka и особено предпоследният трак "Ai no soretsu" (мисля че така трябва да е докато мъдрувах над латинизирането на гугъл превода на канджитата). Oбщо взето чудесен албум въпреки, че няма гениални парчета като Jupiter примерно, но добре са се представили!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, Рейзър, много си ми харесва албумът, но тоя моят зародиш от снощи не ме оставя да си го дослушам  :28558: Чак сега стигнах до десето парче. Засега съм доволна и то много;) El Dorado ми напомни с нещо едни дарк-изродии, дето слушах в пубертета :)

 

В куба либре чувам тука една от любимите думички на Раши, произнасяни от устата на Сакураи (ако не ме лъже паметта) - taiyou!  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, а аз си се захванах за taiyou-то в El Dorado  :lol: Велики са, главата ми още се опитва да смели албума, но всичко зацепи от първо/второ слушане. И много танцувах. Сори, че пиша чак сега, не е било от липса на ентусиазъм - просто исках този път някое мнение да мине преди моето.

Малко интерсни факти за Имаевските песни: cum uh sol nu се разбра, че е хомункулус, в следващата песен се споменава джакалоп (митичният рогат заек), а Seaside Story изглежда е от женска гледна точка ("watashi wa sou yo ningyo hime" май-май е точно "аз съм малката русалка"  :28558: ). Въобще, комедийната нотка от последните няколко албума си присъства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка русалка ли... o_O Сеа остава се появи на някой концерт покрит с водорасли и омазан в пяна.. :| Никога не си бях помислял за русалка-вампир до сега, може би ще станем свидетели на раждането на нов типаж в японската йокай митология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах, не знам кое обичам повече - факта, че Имаи може да пише такива текстове, или че Сакураи може да ги изпълни без да му мигне окото. За мен е гениaлен "актьор" (или гениален клоун, все повече си мисля.) И с всеки албум изпълнението става все по-нюансирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае тва ningyo може да го докара и вампирско  :28558: Цитирам описанието на йокаито в уикипедия:  Anciently, it was described with a monkey’s mouth with small teeth like a fish’s, shining golden scales, and a quiet voice like a skylark or a flute.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един поздрав със стара концертна компилация. От всичко най-много обичам да ги гледам и слушам на сцена. И да танцувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е в ръцете :) И хубаво пее!

Този месец е тридесетгодишнината, а ми е някакво тихо, за малко даже да пропусна това мнение. Но музиката им винаги се слуша тук. Поздрав:
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе промоционално видео на турнето от тази година.

Новият сингъл, Babel, се появи на 15 ноември. Поводът - 30 годишнината от дебюта на групата.

pv - промо

Сингъл - сваляне

Off Topic

eytchwo.jpg

dfz_bxpuwaawbkh.jpg

hmAhdY7.jpg

Вижте, какви красиви рисунки. Направо могат да се превърнат в манга герои.

Buck-Tick by Tomomi Kobayashi

tumblr_p0l572JXU71w6ru7yo2_540.jpg

tumblr_p0l572JXU71w6ru7yo3_500.jpg

tumblr_p0l572JXU71w6ru7yo4_540.jpg

tumblr_p0l572JXU71w6ru7yo1_500.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По вече утвърден обичай разбирам за новия албум месец по-късно;) "Абракадабра" е излязъл на 21 септември, сега го слушам и ми е един такъв... момчетата (или чичетата?) не просто не са мръднали, ами сякаш леко се връщат към корените си, ако в последните албуми имаше известна доза "бягство" от класическия им стил и новаторски забежки.

 

 

Аз лично вече се отказах да ги чакам да се "спихнат" от старост на пореден албум, тия са доказано безсмъртни :lol:

 

За сметка на това тоя форум съвсем се гътна и се превърна в чат-рум за корейски сапунки и к-поп. Много жалко:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...