Jump to content

W-inds (w-inds.)


ukio

Recommended Posts


W-inds (w-inds.)

Keita Tachibana (December 16, 1985; Vocalist, dancer)

Ryohei Chiba (November 18, 1984; Rapper, background singer, dancer)

Ryuichi Ogata (December 17, 1985; Rapper, background singer, dancer)

Wiki

Info
w-inds (winzu) е популярно японско трио, което съчетава успешно вокални и денс елементи. Групата включва Keita Tachibana (победител от 2000 ASAYAN Idol Contest), Ryohei Chiba и Ryuichi Ogata. Кейта е известен с широкия си вокален диапазон. Той пее 6-8 тона над средния мъжки обхват.
Името w-inds символизира комбинацията между северните звезди (Рюичи и Рьохей са от Хокайдо) и южните звезди (Кейта е роден във Фукуока), които пътуват около света.
Първата поява на тримата е през ноември 2000г., когато започват да изнасят улични представления в Yoyogi Park и Shibuya.
Официалният им дебют е на 14 март 2001г., със сингъла Forever Memories, който става голям хит. По-късно същата година излиза и албумът 1st message. Той моментално оглавява седмичната класация на Орикон.
След чудесното начало w-inds много бързо стават известни дори извън Япония. Те изнасят концерти в Тайван (2004, 2005) и Китай (2002, 2007). Освен това участват в популярни телевизионни предавания като Kōhaku Uta Gassen - шоу, в което гостуват само топ изпълнители.
През 2006-2007г. Кейта издава солов албум и два сингъла. Въпреки самостоятелните си проекти той продължава да работи с останалите от групата.
* Във видеото на песнта Trial са включени кадри от футболния филм Goal


Albums


1st message [26 December 2001] 

The system of Alive [17 December 2002]
BUDDIES [19 March 2003]

PRIME OF LIFE [17 December 2003]
Bestracks [14 July 2004]

Ageha [1 June 2005]

Thanks [15 March 2006]

Journey [7 March 2007]

Single Collection BEST ELEVEN [1 January 2008] 

Seventh Ave. [2 July 2008] 

w-inds, FLAME, Lead Album: Buddies
Another World (2010)



Singles


Forever Memories [14 March 2001]

Feel the Fate [4 July 2001]

Paradox [17 October 2001]

Try your emotion [20 February 2002] 

Another Days [22 May 2002]

Because of you [21 August 2002]

New paradise [13 November 2002]


Super lover [21 May 2003] 

Love is message [20 August 2003] 

Long road [29 October 2003]

Pieces [10 March 2004] 

Kirei da [2 June 2004]

Shiki [四季 - 6 October 2004] 

Yume no Basho e [1 January 2005]

Kawariyuku Sora [16 March 2005] 

Izayoi no Tsuki [31 August 2005] 

Yakusoku no Kakera [23 November 2005]

It's in the stars [22 February 2006] 

TRIAL [25 May 2006] 

Boogie Woogie 66 [6 September 2006]

Hanamuke [17 January 2007]

Single Mega-Mix [21 March 2007] 

LOVE IS THE GREATEST THING [4 July 2007]

Beautiful Life [7 November 2007] 

Ame ato [23 April 2008]

25th Single: Can't get back/Everyday [2008.11.26] 


1cbbe073d0494717.jpg


26th Single ft G-Dragon: Rain Is Fallin / HYBRID DREAM [13 May 2009] 


New World/Truth (Saigo no Shinjitsu) [2009]


Addicted to Love [2010]


Be As One/Let's Get It On [2011]




 

Live performences
Budokan
I'm A Man
Ame ato 
Beautiful life 
Paradox
Love is the greatest thing
Beautiful Life
It's in the stars
It's in the stars 
w-inds: Shrek 3
Music fighter: Hanamuke 
Can't Get Back (SBS Asia Song Festival)
Rain is Falling Live ft G Dragon

Keita Tachibana


Name: Tachibana Keita (橘慶太)
Birthdate: 1985.12.16
Birthplace: Chuuou Ward, Fukuoka, Fukuoka Prefecture, Japan
Height: 181cm
Hobbies: Billiards and pool, soccer
Favorite Foods: Kimchee, meat, strawberries
Favorite Manga: Black Cat, Naruto
Favorite Music Style: Soul
Favorite Sports: Baseball, soccer
Favorite Word: Ganbaru
[/color]
* Кейта озвучава героят на Arthur Pendragon в Шрек 3
* Песнта Friend е включена към анимето BLUE DRAGON
* През 2010 г. участва в историческата драма Mattsugu~Kamakura Kawagishi Torimono Hikae

Album

Koe [November 29, 2006]

Singles

Michishirube [October 18, 2006]

Friend [May 2, 2007]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези момчета ги бях намерила преди около 3 години с песента paradox и адски ме кефиха хД

По-късно, обаче стана така, че забравих името на групата >.< иии съответно им изгубих връзката хд

Точно преди няколко дни се сетих за тях и за този клип със син фоон хдд отново ме хвана яд, че съм ги забр хдд

Сега вече пак си ги слушам ХДД

Те вече не са момчета, де хдд аз, обаче така си ги помня хдд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не са толкова големи, но създават подобно впечатлине, понеже са започнали от малки и над 10г. вече са на музикалната сцена.
Ето нови изпълнения от тях - от 25.02. Кейта е със супер странна прическа, но това не му пречи да пее божествено.

И още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на годината се заговори за евентуално подготвяне на сватба на Кейта с Ая Мацуура, която, подобно на Аяка, има здравословни проблеми.
Кейта е решил да продължи кариерата си като солов изпълнител и вече пусна ново видео към песента Slide 'n' Step. Както винаги, безупречен във всяко едно отношение.
Успех на него и на другите две момчета. Надявам се те също да останат в музикалната сфера!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gah, видеото вече не работи.. спряли са го японците набързо.

 

Както и да е, аз някак си се шокирах в първия момент като видях това за женитбата наскоро.. още не мога да им свикна.. знам, че принципно всеки един познайник рано или късно ще мине през там, обаче.. знам ли.. сигурно щото го прави преди мен и някак ми става хем тъжно, хем от друга страна тайничко си му викам: "Браво, отърва се и ти!" Хахаха, макар че не знам колко е отърваване това.

 

Ах, Кейта, Кейта.. познавах Кейта, даже преди да познавам уиндз. Мисля, че беше през 2006та като му чух "Джидай" от тогавашната му солу кариера - една много любима моя песен!

 

Между другото, не, че издребнявам или нещо, но не трябва ли w-inds. да се изписва с точката отзад.. знам, че сигурно е за стилизиране идеята, обаче без точката ми стои много пусто някак.. а и навсякъде изписват името по този начин. Според мен е по-правилно като се пише с нея, пък и щом момчетата така са решили :rolleyes:

 

ПП: Пусто професионално учителско изкривяване.. какво да се прави XD Така и не станах учител на практика (само на теория XD) , ма то винаги ще си остане..макар че с всеки изминал ден забравям да пиша на роден език все повече и повече.. ;/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разби ме с тази точка. Как съм я пропуснала?! При всички положения, на много места ги пишат и без нея. Ще я сложа в скоби при заглавието и ще уточня, че това е оригиналното изписване.

Помня групата от 2003г., когато по БНТ пуснаха техен клип. Това беше невероятно изключение, което се случва веднъж у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, сега като каза, някакви такива мътни спомени се зародиха и в мен, че съм го гледала.. къде са го пуснали този клип и дали помниш кой точно е?

 

Да не би да е по едно от ония музикалните предавания, дето ги имаше навремето по канал 1/ БНТ.. Сега, в момента, не мога да се сетя името, но имаше едно младежко музикално, където пускаха клипове на изпълнители от цял свят..

 

Колкото до точката -- оф, предполагам, че където го пишат без нея, това го правят единствено западняците, понеже не е прието след едно име да се пише точка.. Също, може едно време, името на групата да е било и без нея, японците имат тоя навик много често да си сменят имената, инициалите, канджитата и т.н. Иначе, в официалния сайт, в клиповете си и в Орикон, уиндз се изписват w-inds.- т.е нито се изписват с главно W, нито без точка ^^. Ако имаш някакъв източник, който не е западен, и уиндз в него се изписват без точката, ще ми е интересно да го видя.. може пък и аз да се бъркам ;)

 

 

ПП: МелоТВмания имах предвид по-горе! Ако знаеш какъв брейнсторминг ударих докато се сетя за името на това предаване, хахахаххах.

 

ПП2: Понеже гледам, че си споменала за втория му сингъл "Friend", който е оупънинг на анимето Blue Dragon .. ще е добре да се спомене в инфото му, че дебютният му сингъл "Michishirube" също е ползван за тема в аниме и то е едно от любимите ми (затова и видях, че не си го споменала, хахах!). Katekyō Hitman Reborn! се казва анимето, а Мичиширубе е 1вата му ендинг тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да - правилно е. В оригинал е с точка и с малка буква, но поамериканчването е факт.

Помня видеото, понеже си пазя записите - New paradise.

Предаването се казваше Кречетало. Мисля, че в него даваха по-разнообразна музика, а по време на въпросния откъс направиха забележителен микс от японски песни и представяха изпълнителите с по няколко думи. Божествено беше! Като музика от друг свят звучеше, а и клиповете бяха съвсем различни и направо ме погълнаха с красотата си. Признавам, че бяха направили много добър подбор с представените музиканти - Аюми (която вече бях чула 2 години по-рано), Хикару, B`z, Dragon Ash, Tokyo ska paradise orchestra, Orange range.

Добавяй на воля информация. Групата има солиден опит зад гърба си. Вече са професионалисти, но честно да си кажа, Кейта ме изненада с решението си за соло. Той и друг път е правил самостоятелни неща, та сега тайничко се надявам пак да се съберат по някое време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото видео на Кейта е наситено с вампирски елементи.

На 5 юни излиза негов самостоятелен албум, озаглавен 「SIDE BY SIDE」. Този месец ще има и турне, но за съжаление, само в Япония.

e9a570b8c912d8c8.jpg

 

 

e78578f408a43704.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само сингъл, но и албум готви групата на 9 юли - Timeless.

Месец преди това, на 11 юни излиза сингълът Yume de Aeru no ni ~Sometimes I Cry. Едноименната песен в него е кавър на парче на Ерик Бенет, който сам е похвалил вокалните способности на Кейта.

509e5478b1d9c9bd.jpg

10aeafe1624ee1e0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече подробности за предстоящия албум на групата, както и видео към песента Sometimes, кавър на парче на Ерик Бенет, изпято с чудовищния глас на Кейта:

Ето и второто видео, на едноименната песен от албума:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...