Jump to content

Recommended Posts

Рекламата си върви с пълна сила, щом тръгва и комедиен спин-оф с чиби герои :lol2:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих следната статия, която обещава втори сезон в началото на 2017. А дано!!!

Линк към статията

Редактирано от Ragnos
прочети правилата за линковете
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква радост втори сезон, след хм стряскащата новина че Американицте май ще правят филм по анимето  <_< ...ми не се изненадвам след като снимат вече тяхна филмова адаптация на Death Note  :( ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До новия сезон остава по-малко от месец, така че почнах да подострям клавиатурата.

Междувременно отново страхотен постер от Димбланд и скромно резюме от мен.

 

19a2af48a2f133f7.png

 

Резюме: Обсадата на град Стохес е приключила, но победата е горчива. На фона на невиждани разрушения и стотици жертви сред цивилното население, целите на ешелона от Корпуса на съгледвачите изглеждат неоправдани. Женският титан е заловен, но информацията, която крие човешкият му приемник, остава тайна. С падането на нощта над жителите на Вътрешния кръг надвисва нова криза – такава, която ще постави под въпрос всичко, в което са вярвали. Нови могъщи противници се сбират в сенките, за да дадат отговор на поражението в Стохес. Интерлюдията за съдбата на човечеството започва и едно е сигурно - никой не е в безопастност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо силен стартов епизод, аз очаквах да се лигавят с повече приказки. Краят беше... :( 

 

RIP Мике


 

Ще се изкефя, ако Ерен я изкорми тая маймуна мръсна и си направи ланец от червата й.

 

 

Да зарадвам и чакащите превода:

Първи епизод: субтитри - тук или тук

 

Приятно гледане! :)

 

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дванадесет серии ми се виждат крайно недостатъчни за този сезон да не говорим, че докато мигна два пъти и серията свършва. Изпадам в панически ужас, че за следващия сезон ще трябва да чакаме пак три години.
Иначе миналата седмица намерих това в тубата, вече ми се вижда като възможен вариант за продължение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андрю, официално може да му теглиш ножа след този епизод. Ако си намерил диалога в първи за малоумен, почакай да видиш този. :28558:

 

Анимацията продължава да е под всякаква критика. Ако върнете сцената, където Саша и някакъв абдал препускат по пътя, ще забележите че едни и същи три дървета се повтарят през няколко секунди като на слайдшоу в стил филмите от 50-те. :slap:

Епизодът се изчерпва с празнословие и монолози, със специалното участие на "титан"-пигмей (както го нарече някой), който ръфа крака на статист №5686342. Цялата драма около фобиите на Саша и срамния й акцент, както и нравоученията на баща й, бяха тотално ненужни. Видяхме и Ерен за малко - поръси плюнки насам-натам, па го заболя главица и го скриха. :slap:

Поне в следващия епизод се очертава повече тупа-лупа, ама не смея да се надявам. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако щеш вярвай, ма на мене този си ми хареса. :dunno:

Не го знам мангаката що за човек е, ама имам чувство, че е живял цял живот в пещера. Тоя пич и хабер си няма от нормални човешки емоции, да не говорим за нормален (че даже и смислен) човешки разговор.

Дори анимацията ми се стори по-добре, само като ги дават навън с конете CGI е толкова плачевен, че все едно гледам трейлъра на Age of Empires II, дето излезе преди има-няма 17 години, :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да твърдя, че тепърва ти предстои да откриваш до какви висоти са способни да стигнат преобладаващият брой аниме заглавие по отношение на retard-натия диалог. Това тук нищо не е. Ако видиш какви глупости плетат в заглавия като Aldnoah.Zero, Tokyo Ghoul, Owari no seraph, Fate/Stay Night и други разни примери за "успешни" продукции, ще си изгризеш ноктите поне до чуканчетата. :28558:

Очевидно не си гледал и "Бронхилдето", дето го превеждах преди 2 години. За последните два епизода търсих сили и вдъгновение в продължение на 5 месеца, кръстих се, редих мантри, троших клавиатури, плюех по екрана, псувах автора до девето коляно, представях си как дера главните герои и ги варя в казан, и те така... :slap:Подробностите от последните серии ми се губят, явно съм правил субите в някакъв транс. Не ща и да си спомням всъщност.

 

П.П. Вече почвам да ти хващам логиката на вкусовете. Ако на мен ми харесва, на теб - в повечето случаи ти е противно, и обратното. :beer:Така че вярвам ти, даже ми мина през ума по-рано. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Инак по случайност преди това гледах първите два филма Ghost in the (тук сложи произволна верига бензиностанции), където филосфските вметки стояха добре и на място (признавам, че във втория филм дори ми дойдоха малко в повече). Философските напъни във втори епизод на титаните предизвикват само присмех, надявам се занапред да ги избягват подобни моменти, че ич не им е силата в тях.

 

 Относно диалозите - когато самоцелно се търси простотията е едно, когато си нямаш хабер как да описваш герои, поведението им, емоциите, не знаеш как да напишеш елементарни монолози или диалози - това е съвсем друго. Но пък анимето е с претенции. Не знам защо изобщо си правиш труда да добавяш в кредитите звукозаписното студио. Имам огромен проблем с озвучаването на героите, какъвто не съм имал с нито един японски филм или аниме досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблемът с озвучаването? Не съм забелязал.

 

Иначе и онези горните имат претенции и не търсят простотията самоцелно, обаче я намират по логиката "къде го чукаш, къде се пука".

Колкото до японците, те са си странни птици. Или наистина им липсват базови умения за общуване и това им е генетично вродено, или манталитетът им е тотално сбъркан по нашите стандарти. Примерно как подаването на бутилка с нещо за пиене на другарче, която си ползвал сам преди малко, се тълкува като обяснение в любов/предложение за брак? За нас е нещо, което дори не отразяваме като факт.

 

Покрай "скандала" с обявените само 12 епизода на сезона попаднах на видео в тубата, където някакъв нърд обясняваше, че персоналът, зает в анимационните студиа, бачка по 80 часа седмично /т.е. по 16 ч/дневно/ и е супер ниско платен /около 800-1000 долара/месечно/, което тотално осакатява социалния живот на клетите работяги. И ако това е вярно, не е хич изненадващо, че масово са retard-нати в това отношение.

Представяш ли си, в този бранш, който разби всички рекорди за приходи в Япония за 2016 г. - касирали са 16 милиарда долара за една година, и в същото време маса анимационни школи и студиа затварят врати, а будалите бачкат като роби за жълти стотинки, докато на техен гръб шефовете им плуват в златце като чичо Скрудж. Еми, ако това не са балъци, не знам какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че за работното време е вярно, Японците са пословични с манията си да си тръгват след шефа, а той рядко си дига гъза преди 22-23:00.

 Относно 16-те млрд - за 2015г. са имали над 18. Не знам къде са отишли тези пари, но е факт, че индустрията запада, ниски заплати, отлив на квалифициран персонал (титаните сигурно са го правили стажанти :na2: )

Не съм много убеден, че тези цифри са истински. Огромна част (към 80% от сумата уж идва от продажба на права в Китай), няма да се изненадам, ако се окаже, че са раздували изкуствено приходите. Документалният филм за Гибли (дано някой слънчев ден се наканя да го допреведа) хич не показваше, че Миязаки, Сузики и Такахата се къпят в пари, това при условие, че на тях световен разпространител са Дисни, дето от ла*ното правят зелено. Струва ми се, че разчитат за приходи най вече от продажба на мърчандайз (много хубава българска дума :28558: ), накрая просто затвориха. Никой шеф няма да е толкова малоумен при такива приходи да си заколи златната кокошка, следователно или някой е раздувал прекомерно цифрите, или разпространителите са обрали лъвския пай от печалбата и за студията са останали трохите.

 

 Относно озвучаването на титаните - изгледал съм поне 15-на сериала и де що качествени анимета съм набарал - никога не съм се дразнил така, нито пък съм имал проблеми с диалозите. Тук или актьорите не стават за чеп за зеле, или звукозаписното студио и режисьорът не са на ниво, най-вероятно от двете по малко. :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ганбаре! Докато чакам субтитрите на втория сезон, гледам право в сценичната версия. Определено искам да видя Юя в ролята на Ливай! 

Промо

17883514_1502857809725604_26219237370519

Спектаклите ще се играят от юли до септември! Дали да не се телепортирам там по някое време?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изключение на дубльорите на Ерен и Ервин, останалите са предимно нови "звезди" с по-скромен опит, така че нормално толкова да си могат, а режисьорът за аниме стандартите минава за добър.

 

Иначе това за надутия бюджет в Китай не е изключено, но тоя кон го разиграват като че ли само за собствени продукции, а при положение че иде реч за японци - дето хич не ги долюбват, не знам защо ще го правят. А че браншът запада, то е ясно, ама основно в качествено, не в количествено отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера тъкмо гледах шести епизод и мислех да пиша един коментар относно събитията в него.... Мога да кажа, че това не го очаквах.

 

Накрая ще излезе, че всички кадети са я титани я нещо друго...
Да си призная леко ме дразни начина, по който разказват историята. Примерно в пети епизод се случи едно голямо НИЩО, докато в шести с голяма лопата нахвърляха ебати разкритията, още не мога да ги асимилирам.

 

Липсва ми Ливай, много рядко го дават в тия серии. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...