Jump to content

Насоки при екскурзия до Корея


Recommended Posts

Здравейте, планирам засега самостоятелно (т.е. ще бъда сама, без компания) пътуване до Корея през тази есен.

Бих била благодарна ако някой, който вече е ходил, или има дори странични впечатления, може да ми даде някакви насоки по следните въпроси, които ми изникват в главата на първо четене:

- От периода началото на септември до средата на ноември, кои 2 седмици ориентировъчно са най-приятни като климат там? (зная, че с времето всичко е чист късмет, но все пак)

- Има ли някой от вас наблюдения кога да следя авиокомпаниите за евентуални намаления през пролетта (тъй като още нямам купен самолетен билет)?

- Как стои въпроса със сигурността на сама жена на средна възраст ( т.е. има ли нещо за което да внимавам, или да се притеснявам, изключвам посещенията на барове и т.н., тъй като не ме вълнуват изобщо, а по-скоро ме интересува ситуацията по улиците, транспортните средства и т.н. обществени места)?

- Мога ли да се оправя само с английски език на местна почва за 2-те седмици, които планирам да изкарам в Корея?

- Има ли желаещи да ми правят компания?  :28558:  :28558:  :28558:

 

Приемам всякакви съвети и насоки, които някой от вас прецени, че биха ми били полезни в това мечтано от мен приключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - Септември е доста топъл, октомври също е приятен, времето се сменя рязко към ноември, но пък определено си заслужава да отидеш след средата на октомври, дори първата седмица на ноември, за да хванеш красотата на есента в Корея с ярко жълтите, червени и оранжеви окраски на дървета. За мен дори са по-красиви така, отколкото през пролетта. Подобни цветове трудно се срещат в Б-я. С една дума - последните две седмици на октомври.

2 - следя само промоциите на катарците - те вече пуснаха януари и февруари страхотни оферти за тази година от 850 лв за билет до Корея, засичала съм подобни оферти май само ноември. За други авиокомпании не знам.

3 - За сигурността не трябва да имаш притеснения. Стига да не скиташ из някакви странни места по желание ;). Има камери на много от публичните места, престъпността е изключително ниска, корейците по принцип не са агресивни, дори и пияни. Има единици, които са любопитни и заговарят, но не се натрапват. 

4 - Можеш да се оправиш без затруднения, само е добре да разучиш в подробности местата, където ще ходиш, за да ти е по-лесно да се ориентираш. Корейците разбират донякъде базов английски, макар и да им е трудно да го говорят, особено тези, които ще срещнеш по туристическите маршрути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, пак съм аз  :28558:  :28558:

Първо, благодаря много на parab за отделеното време и ценните насоки, съжалявам, че толкова късно се включвам, но все пак хиляди благодарности.  :kissx:

Аз междувременно си запазих билет за края на септември и началото на октомври  :wub:  и си намерих другарче, с което да пътуваме заедно (пак благодарение на форума тук).

Искам да питам пътувалите дали ще имаме нужда от специален адаптер за електричеството и зарядни устройства там?

 

А също и дали наемането на телефон от летището е препоръчително/ наложително предвид факта, че планирам основните ни комуникации да са през интернет? Български мобилен номер изобщо не мислим да ползваме, по-скоро се чудех дали наемането на мобилен интернет от летището не е по-добра идея отколкото наем на телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при тях ел.мрежата е 220 волта, така че няма да имаш проблеми с контактите. 

Потърси в интернет какви устройства предлагат за мобилен достъп. Мобилен телефон ще ви трябва най-вече ако планирате да говорите с някой в самата страна, иначе по-добре е да си вземете (ако са го въвели вече) т.нар. wifi egg, което ви осигурява връзка към мобилната мрежа и си ползвате вашите си телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново, parab, и за интернета ще те послушам  :panda-145:  :panda-145:  :panda-145:

Аз точно към въпросните wifi egg се бях насочила, защото видях, че не само са ги пуснали, но рекламата им е доста стабилна.

Отделно видях, някъде назад из темата, че могат да се ползват карти за международни разговори (тип нашите едновремешни фонокарти за улични телефони) и мисля да намеря някаква такава директно на място.

През останалото време ще се оправяме с "яйцето за интернет" и ползването на интернет в хотелите, който ще е безплатен и се надявам да е що-годе ок като скорост.

Мисля, че с това се изчерпват идеите ми за комуникации по време на престоя ни в Корея.

Като се върнем наесен ще докладваме по-подробно  :896767:  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какви са плановете, които предлагат. Мисля, че нямаше ограничение в трафика. 

Колкото до картите, помисли добре дали въобще ще се обаждаш. След като има Скайп и Вайбър и др. подобни ми се вижда излишно да търсиш други варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...