Jump to content

Tower of God (2010)


Razzormaw

Recommended Posts

toweru.png


Tower of God / 신의 탑

Година: 2010

Държава: Корея

Автор: Slave In Utero

Тип: Manhwa

Статус: Ongoing

Описание:
За какво мечтаеш? Богатство? Слава? Власт? Отмъщение? Или нещо, което превъзхожда всички останали? Каквото и да желаеш ще го намериш тук в Божията кула..


Бележка: Това е с доста препоръки поне с такива впечатления останах докато преглеждах коментарите на хората, които го следят. Прегледах първите чаптъри и действително изглежда интересно още в самото начало. Арта не е кой знае какво, но не е и зле в никакъв случай. Като го прегледам по обстойно ще дам и по конкретна оценка.


Линк за сваляне: :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам както вече казах, понастоящем ToG е в личният ми топ3 манхва!

Типично за всяка втора манхва трябва да прочетеш поне 10-20 чаптъра за да навлезеш в историята. Цялата първа част /сезон/ просто трябва да се прочете от край до край. Арта е на ниво. персонажите са добре развити и има супер неочаквани обрати в сюжета. Вторият сезон започна дори още по-нестандартно...

Макар да има главен герой историята не се върти само около него. Всъщност в началото е толкова слаб, че чак е плачебно. Това е така, защото се набляга на различни елементи и взаймоотношения м/у персонажите, а не само и единственото в/у една отделна личност.

А има и доста добри битки. ;)

 

С две думи - препоръчвам горещо! (::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм това прехвърлих само няколко глави колкото да видя кво е що е то ясно, че е капка в морето предвид сложният замисъл на цялата тази история. Обаче и за тея няколко чапа ми направи добро впечатление - беглата аналогия с Алиса в страната на чудесата със странният свят и дори присъствието на заек (поне на това приличаше онова същество, а и мацката така му каза). Набързо се появиха нови персонажи и доста загадки явно ще е голямо приключение из нивата на кулата. Само не ми хареса мотивацията на нашият човек малко тая работа с онова момиче...малко излишно захаросано ама както и да е свикнал съм на тея френдшип булшити. Тази Юри дето се появи изглежда, че има потенциал хареса ми като арт, а явно има някакъв бекграунд към нея понеже вече беше в кулата. В 0-левият чап дето представяха героите видях едно същество като крокодил дето ми се стори интересно ама дано да не е от антагонистите и да помага на нашият вместо да му пречи. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо таз капка много малка се оказа - "гущера", който се казва Рак, се появява още на вторият етаж или кажи речи в първите няколко чаптъра и е .... голям симпатяга! :D Няма да ти спойлвам повече от това.

Иначе попринцип има различни същества и хибриди в кулата. Не се срещат под път и над път, но ги има достатъчно, че да разнообразяват обстановката.

Юри е мадама голяма! (: Все пак е принцеса.... :D

Колкото до мотивацията и персонажа на главния - Баам, дам на моменти е дразнещо в началото, но после нещата се променят. Не искам да спойлвам повече от необходимото, защото си явно в самото начало още, но ще кажа само, че именно заради характера и мотивацията си Баам се различава коренно от всички останали изкачващи кулата. В началото може да е дразнеща и прочие, както и доста неща да нямат смисъл и да дразнят, но на края на първа част всички елементи се появяват и изведнъж всичко добива смисъл .... и в същото време представите ти за историята се завъртата на 180 градуса! :)

Повечето фенове намират Лахел (всъщност името й е Рейчъл, но в началото са го превеждали като Лахел), която Баам търси, за доста грозна (и са си прави де). :D Но по-нататък става ясно защо я търси, какво ги свързва и не е точно типичната "френдшип булшит" причина, както в повечето заглавия.

 

Значи искам да вметна, че SIU (автора) има навика да не обяснява почти нищо за Кулата, освен ако не му се налага да го обясни заради сюжета, но поне за мен това е плюс защото колкото повече четеш, толкова повече разбираш що за място е Кулата. Някак прибавя малко мистерия към основната история. През вторият сезон има далеч повече обяснения и дори понякога в края на чаптърите има кратки истории, които дават повече инфо за различни неща - като колко е голяма Кулата, колко е населението й, как е населена и т.н.

 

Моят съвет е да четеш внимателно и поне по 5-10 чаптъра наведнъж за да не изгубваш нишката... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах видях го аз крокодила верно е образ то вчера го набъбнах и напреднах в историята. Харесаха ми много загадките и изпитанията пред, които ги поставиха особено това с вратите беше доста интересно ако бях аз сигурно щях да си блъскам главата докато не изтече времето и да..Абе определено е зарибявка тая манхуа ама единствените ми забележки са към арта на героите особено главния ми изглежда прекалено патетичен бетер дечко... :@ Ако бяха го направили по иначе според мен историята щеше само да спечели, но така или иначе може да се преглътне и така, а можеше и да е по зле работата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо четене падна ама вече съм в очакване на поредният чаптър след няколко дена. Историята се разви по-добре от очакванията ми в началото като имаше доста интересни и неочаквани обрати в сюжета дори нещата, които станаха в краят на първи сезон дори не ми е минавало през ума, че ще се случат, но уви станаха. И по добре понеже действително Баам придоби съвсем друг облик във втори, което както казах по-горе е нещото, което се надявах понеже ако нещата бяха останали такива щеше само да навреди на историята. Игрите и препятствията пред героите поставени от ранкерите ставаха все по-интересни обаче ще кажеш, че се пренасити от нови лица действитето..прекалено мащабно взеха да се развиват нещата и дано SIU да не прегрее от толкова много промени, че може да се обози работата. Ако си оплете кошницата като хората обаче ще стане още по-интересно в тази манхуа с толкова много герои. Лошото е че почти всичките ми любимци най-вече принцеса Юри, Рак, Куун и Андроши бяха пренебрегнати за сметка на новите, но беше необходимост Баам да се отдели от тях затова ще стискам зъби и ще чакам да се появят пак колкото се може по скоро. Е и от новите има интересни лица ама титулярите така да се каже са ми най на сърце. Айде останалите от тея четирима получиха солиден дял от първи сезон, но принцеса Юри и отделиха прекалено малко време, което си е направо срамота! Много ме изкефи чиби формата на Рак особено тая сцена дето се покачи на табуретката да се репчи на Куун беше култова! И него го чакам с нетърпение да се появи пак и да ги накостенурчи всичките! :rolleyes:

 

raki.jpg

 

Другото, което ми хареса е насоката в която се разви Рейчъл или по-точно

деградира..голяма усойница излезе аз още от началото не ми хареса изобщо нейният образ мотивите и поведението й бяха много наивни и странни. Още тогава ме дразнеше, а когато му причини онова на Баам влезе перманентно в черният ми списък!

Но затова и се зарадвах, че така стана с нея такива персонажи винаги допринасят добре за теншъна в една история още повече когато промените са изненадващи с оглед на изминалите събития. Куун също се разви много добре и ме кефи с проницателността си единствен той разбра какво всъщност се е случило при събитията в края на първи сезон. Абе изобщо наистина ToG се оказа отлично заглавие и определено ме спечели като последовател и дано да продължи възходящата градация! cigarl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:yes:

Дааам! (: Радвам се, че си останал доволен.

Колкото до SIU и сложността на обратите в историята - честно да си призная нямам идея, как го прави този човек, но определено е наясно на къде върви историята и умее да загатва важни елементи за бъдещите сезони по невероятен начин! Не знам дали си прочел чаптъра, който излезе снощи, но в него се обясни ОЩЕ една странност от края на първи сезон - а именно как Баам получи онзи пауър-ъп с който разби влечугото във водата!............ но хайде да не спойлвам, че не знам до къде си. Във всеки случай изобщо не очаквах това да стане! През цялото това време мислех, че пауър-ъпа е бил просто част от таланта на Баам а то какво се оказа...

Изобщо не очаквах да се върне толкова назад и да направи връзка със събитие от първи сезон! Това само трябва да говори, колко много ключови и все трудно-забележими следи оставя SIU в историята за да може да се върне към тях в бъдеще. Игнишън Оръжията са едно от тези неща, които буквално от самото начало присъстват в историята и както пишеше в един от послеписите на SIU от последните чаптъри, историята около тях ще е една от ключовите истории във втори сезон.

 

Бтв, Куун се появи! Супер! (: Надявам се, че ще видим развръзката следващата седмица!... (::

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз съм и аз на последния чап вчера като излезе веднага го прилапах. :D Ама то това чудовище дето говориш ако е Bull-а от последното изпитание от първи сезон където станаха ключовите събития то тогава той го уби като използва цялото си шинсу. А това мисля, че го получава малко след това понеже е flashback от обучението му при тоя Ха Джисънг, който си е от втори сезон. Игнишън оръжията поне на мен ми се струват малко елементарни това Блек Марш особено все едно някаква клечка трябваше да се постарае повече при дизайна му иначе Зеленият Април кефи горе долу като визия особено при игнишъна. Юри ги има почти всичките май долколкото си спомням..трупа оръжия пък не я дават в битка направо срамота, но щом си чул, че ще са ключови значи много скоро би трябвало да наблегнат на нея. :rolleyes: Btw наскоро докато се ровех за инфо покрай героите разбрах нещо дето не ми хареса много - любимият персонаж на SIU е Рейчъл..демек може да я търпя доста дълго време ама както и да е дано само да не й изпере имиджа и да я промени, че такива неща най-мразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за Рейчъл за пръв път го чувам. Дори в коментарите не съм го засичал. Някак ми се струва странно точно тя да му е любимката.... Ще ми се да не е вярно. И мен ме дразни много тя. Но пък като негативен персонаж е доста добре изградена! Особенно сега във втори сезон като се смееше, като някаква откачена... бррр побиха ме тръпки чак! Добре че Куун е наясно с положението!! (:

 

А иначе флашбека - първият флашбек с Ха Джисънг беше от след края на изпита, но втория флашбек където си гледа ръката беше точно от преди сцената с Bull-а. Виоле обясняваше за това "нещо" което е в тялото му и там флашбека беше от последното изпитание в първи сезон, когато Баам и Рейчъл се спускаха под водата. Баам нали имаше някакви странни "усещания" колкото по-надълбоко слизаха и самият той не знаеше, от къде идва тази сила в него. Става дума преди да се появи Bull-а, докато потъваха и си лафеха. Тогава почти всички бяха останали с впечатлението, че това е просто скритият му талант, но сега в този чаптър, Виоле обясни, че всъщност се е дължало на "специалната вода" и онова "нещо", което е било скрито в нея и което все още не е ясно игнишън оръжие ли е, демон ли е, Бог ли е, какво е..

Даже на края на вчерашния чаптър SIU е написал "Всички мислехте, че пауър-ъпа от последната сцена в сезон 1 се очакваше след като Баам е такъв гений. Хехе... подценявате ме прекалено много."

 

Ей за това става дума...

 

tower-of-god-3758971.jpg

 

 

Препоръчвам ти ако си ги подминал, да прочетеш отново чаптърите от втори сезон или по-скоро само черните странички накрая. Там SIU обяснява яко неща за Кулата. Много от тях не са свързани с историята, а са просто интересно инфо... като например колко хора има на етажите и колко е популацията на Кулата (аз лично още от началото се чудех на това, защото не се виждат много персонажи, а само взимащите изпита и се чудих колко ли е голяма кулата, щом да бъдеш избран е толкова невероятно малък шанса и в същото време избраните мрат здравата :) ). Тааа да де.. има доста интересно инфо там, което определено помага за доизграждане на историята. А да - обяснява се за семействата и техните лидери, които са на стотици години, за това колко са силни и що за персонажи са, също така за принцесите, колко са и колко от тях са притежатели на игнишън оръжия от лимитираната серия. (Btw Юри има само 2 и мисля че беше втората принцеса, която някога е притежавала повече от едно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре аз верно се чудех за тея надписи накрая четох някои от тях, но повечето ги пропуснах може наистина да се хвана да ги прегледам. Аз си помислих, че е след Bull заради Джисънг то и няма как да разбереш това ако не прочетеш тоя надпис..Ако разчиташ на даденото в този чаптър като базис това би било логичното заключение пак добре, че разясни. :huh: За Юри тя има доста оръжия тип needles поне така спомена в началото ама си прав..не са от тази серия на 13-я месец само Черният Марш и Зеленият Април, които са също тип "needle". До колкото знам тези обикновенните доколкото могат да се нарекат такива за да се отличават от специалната серия също може да имат игнишън поне някои от тях другите са само за ръчкане. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм значи Черният Март и Зеленият Април са от "Серията на 13-те месеца" (или нещо подобно е превода) и се водят най-силните игнишън "игли", като сериата е някаква супер феноменално ценна и неповторима, и се давата само на най-силните принцеси (те нали живеят по стотици години, та за това 13 са предостатъчно като бройка). Попринцип "иглите" се ползват от "фишърмен"-те и имат по няколко различни типа за различни цели. Вярно повечето са просто пръчки имащи за цел да правят дупки, но има и други видове за различни ситуации. Като цяло игнишън оръжията бяха обяснени в началото, че са по-скоро "живи" от колкото само предмети и сега тепърва навлизаме в предисторията им и подробностите около тях (за това е и настоящата арка).

А за специалната "Сериа на 13-те месеца" - Юри беше намекнала в първи сезон, че много малко хора знаят, как да използват такова игнишън оръжие и че попринцип силата им е много по-голяма от това, което видяхме през първи сезон (Хорианг е далеч по-мощен в сравнение с показаното от Април и Март в първи сезон).

Колкото до бележките в края на чаптърите от Втори сезон - и аз ги бях изпуснал първият път. :D Толкова се бях вкарал в историята, че ги пропусках за да не се разсейвам (мислех че са някакви случайни мисловки на автора, както е при повечето манги). После обаче като препрочитах манхвата ги минах и тях и доста неща ми се изясниха. Всъщност докато препрочитах манхвата вторият път (доста по-бавничко от първият път който си беше маратон направо) забелязах множество елементи, скрити загатвания, неясни моменти, запитвания и т.н. които в последствие стават ясни при обрата на края на първи сезон. Тааа ако човек не го чете много внимателно всички тези неща някак убягват и са вмъкнати по-скоро в бекграунда, за да създават атмосфера. Като го четях вторият път през няколко чаптъра само гледах чудно нещо, което не съм забелязал първият път и си виках "Еееех как не съм го видях това?! Обяснява толкова много!". Като пример ще дам, как пазача на първият етаж (онзи заека) се захилваше на точно определени неща от разговора му с Баам и като знаех после, че той е наясно за Рейчъл, тези захилвания на определени неща бяха доста смислени, а не просто някакво хилкалкавене там!... Има много такива скрити детайли в персонажите в първи сезон, но се забелязват чак като го прочетеш бавно вторият път или ако си го следил седмица по седмица от самото начало (предполагам). ;)

Препоръчвам ти, като мине известно време да го прочетеш отново, защото определено е доста различно вторият път... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея последните 2 чаптъра вече започнаха да ме избиват нервите от нетърпение да ми върнат любимците. :D Вярно има някакъв голям замисъл и е решил да обхване възможно повече герои обаче не искам да гледам тоя Horyang искам си Андроши, Рак, Юри и Куун. Айде последния поне от кумова срама го дадоха пак ама така в страни от действието. Дано тоя по скоро си намери приятелчето Касано, че да застъпват повече на Виоле и да върне моите хора! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че скоро ще видим компанията от първи сезон. Всеки сезон историята се върти около различни персонажи, като в даден момент и старите ще се намесят ест.... но като цяло са на по-заден план.

Сега доколкото разбрах обаче има някакъв сериозен замисъл зад цялото "Къде си бе Касано, брат ми?" история, който щял да е като предистория на по-мащабната арка с Workshop-a. А и щяло да има някакъв обрат пак! Чакам с нетърпение!

Надявам се само Виоле да им разкаже играта на Новак, тоз малкия и Касано преди Куун да се появи и заветната среща да се случи!.. :D Тепърва почват битките!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то сега ще се заформи май голямо меле предвид събитията в последните чаптъри. А онзи, който се появи накрая в последната глава май е точно въпросният Касано понеже дадоха нещо като крилото на Horyang, а нали двамата имат идентични такива. Там демони на леви-десни ръце върви разбери кво става ма важното е демони да има. :rolleyes: Още повече, че явно Виоле и новите му спътници ще се появят на купона и ще трябва отърват кожата на Horyang ако приятелчето му го подпука барабар с тея дето му се набираха. Абе пораздвижиха се работите хич да не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и стана появи се тоя Касано най накрая и ги подпука хората на Куун ама те си го просеха и без тва. Интересно дали ще нападне неговия човек след това аз си мислех, че в името на драмата ще ги изправят един срещу друг ама може и да се размине тва. Абе всъщност ми е w/e дори и да се изтрепят, че много маймуни станаха на клона и без друго. Виж и при Куун зеха стават интересни неща за момент си помислих даже, че си отиде заради онази сцена в първите страници когато се отдели от неговите даже малко го поизсмукаха от пръстите това с бронята ама нейсе да речем, че е предвидлив. :rolleyes: Интересно кой праща това влечугоподобно същество..няма да се учудя да е в комбина с този Касано. И най важното Виоле ако дойде и завари Куун ще е щастлива среща хич да не е много повече от Хорианг и Касано само да не ги "размине" SIU! :D :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го усещам сякаш ще се разминат. Знае ли човек обаче, какво е намислил СИУ. Тоз човек едни заплетени все ги прави...

Онова влечуго е наето от тази девойката дето продава информация в селото. Той нали каза "жената със заешките уши" и точно на края на последния чаптър я видяхме Виоле отпраши и струята вятър й духна качулката и й се показаха заешките уши.

Първата версия на чаптъра (на не помня коя група) беше орязана - липсваха последните няколко страници точно. Да не си я чел нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре ама то вярно бил орязан тоя чаптър добре, че ми каза баце, че щях да изпусна маса работи! :D То верно се зачудих защо толкова малко странички предвид, че досега всичко вървеше поне над 20 пък те не ги сканирали всичките. За всеки случай ще сложа и линка към вторият източник дето беше като хората в заглавният пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам това не се случва за първи път. Веднъж ми се наложи да чакам 24 часа щото бяха пуснали само половината чаптър глупаците... само дето не беше чаптър на ToG!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...