Jump to content

Razzormaw

Recommended Posts

77809l.jpg

 

Държава: Япония

Година: 05.01.2014

Епизоди: 12

AniDB

Студио: Bones

Плот: Ято е второразрядно божество, което няма дори един храм и изписва мобилният си номер на стената на градската баня казвайки на хората, че ще им помогне срещу дарение от 5 йени и по този начин превръщайки се в "бог на доставките." Хиори, дъщерята на известно и уважавано семейство за малко не попада в пътнотранспортно произшествие, но е спасена от Ято. Това я превръща в "ханйоу", човек, който може лесно да загуби душата си. В последствие тя намира Ято и двамата започват да работят заедно като към тях се присъединява момче на име Юкине, който става "свято съкровище", което може да бъде използвано само от бог. Тримата водят битка с "йоу", които нанасят вреди на хората докато постепенно миналото на Ято бива разкрито.

 

Б.А. относно hanyou - не съм сигурен дали се произнася така както го написах, но става въпрос за полу-демон от японската митология. До колкото знам при японците "you" бие по скоро на "йо" отколкото на "ю" затова избрах този вариант.

 

Иначе след дълъг размисъл реших, че идеята в това аниме може да е доста интересна и затова му отпускам кредит на доверие един вид..може пък и да стане нещо добро, a и трейлърът наистина ми хареса. Героите се очертават доста интересни, саунда и арта са си направо прилични.

 

 

:essub:

 

онлайн с бг субтитри

 


 

 

noragami.jpg

 

Noragami Aragoto

2015

Сезон 2

Епизоди: 12

 

Онлайн с :subs: : :click: 

 

Забележка: Най-накрая!! За мене това си остава едно от най добрите дори най доброто аниме за 2014-та изключвайки Шингекито, което просто беше с по сериозна тематика и с далеч по глобален размах. Норагамито обаче ми е доста по близко заради самата атмосфера и цялостният плот с боговете и йокаите както и хумора. Гледайки първият епизод от този втори сезон май ми е време да се завърна към анименцата. =)

 

 

cc11898e8208fed5.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа тва било голяма работа е! :D Наистина останах приятно изненадан от първи епизод, не само арта и озвучението ми харесаха ами самата концепция за такъв перко като божество и битките с йокаи правят перспективата да стана зрител на тва аниме многообещаваща! Хуморът също беше на висота..хаха още от началото с бунта на вече бившата помощничка на нашия човек беше доста забавен. Положението на тая Хиори също е интересен похват макар и сама по себе си героинята да не е нещо кой знае колко уникално, но затова пък имаме Ято, а и си мисля, че този Юкине, който не беше представен сега ще е доста интересна личност. Не знам дали заради йокаите, но съвсем леко това аниме и атмосферата на места ми напомниха за Холик...вярно няма как да стане същият шедьовър като произведението на Кламп, най малкото защото липсва мистериозно-обаятелен персонаж като Юко Ичихара, а и перспективата за нещо философско бързо избледнява предвид жанровете, но определено ми се струва, че създателите на тази история могат да поднесат нещо доста интересно. Определено доста добро начало на иначе отписният от мен зимен сезон! Утре като изгледам след работа и останалите ми фаворити от днешната дата може съвсем да ми се върне настроението за анимета nya-ha-ha! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадна ми и на мен, като за първи епизод. Ще се следи. Иначе големите ми (направо мега големи :) )надежди за зимния сезон са свързани със Space Dandy. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е супер начи! Таман няма да го коментирам само аз (тея монолози са леко депресиращи xD)! Между другото това Space Dandy също е правено от Боунс и фактически двете анимета излязоха днес паралелно, а самото студио хич не е за подценяване особено предивид присъствието на Darker than black и Scrapped princess. SD ще го преслушам и аз утре ако ми хареса може да му направя тема освен ако някой друг не свърши тая работа..не знам що ама напоследък доста ме мързи сигурно още ме държат празниците! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям чувството. И на мен много ми допадна анимето. Определвно ще се следи!

Интересна история, добре направени персонажи, страхотна идея, забавни моменти,.. определено има потенциал. Само се надявам да вкарат някакви по-сложни противници (енеми камп) през следващите епизоди. Нямам против жаби-йокай, но ако само с такива ще се бият интереса ми ще падне значително.

 

П.п. А това Space Dandy се оказа голяма глупост....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6931456g.jpg

 

:xaxa:

Уплаших се, че ще пропадне в съзнанието ми с гръм и трясък, но се оказа доста сполучливо, определено. Главният герой дори ми напомня на... на Изая (Durarara!!) о.О Може и да е и заради гласа, не само заради държанието, но каквото и да е - приковава вниманието. Дано да се задържи така! Русото ме съмнява малко, че ще е сополанче, а аз такива в аниметата не ги трая, но ще се пробвам, едно ли е било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на наличието на йокаи е разнообразието поради многобройните вариации на тези причудливи същества от японският фолклор. Жабите далеч не са от най срещаните като лисици, вълци, котки и змии (първото демонче дето се появи може да се брои като змия), но пък бяха приятна изненада понеже това най малкото говори добре за въображението на създателя на тази история. Ясно е че в течение на сериите ще гледаме битки м/у тея тримцата и йокаите въпроса е как точно ще бъдат поднесени..Юкине го дадоха за малко в тийзъра към следващият епизод и горе-долу ми стана ясно за какво иде реч ама друго си е да се види напълно героят в действие.

Мен ми е по интересен друг персонаж -->

dftb.jpg

 

Русо маце в униформа, размахващо камшик и пистолети по сутиен....ми не че нещо ама тва си е почти гениално!!! xD

 

ПП Ей и оупънинга, песничката хич не е лоша

 

http://www.youtube.com/watch?v=oYdl97Mldk8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвай го, ама и отчет искам! :D Гледам, че постери направени, преводи почнати и то е минал само един епизод..еваларка! =) Таман сега ще може да го следят в процеса на излъчване повече хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах големи очаквания, но като изгледах първия епизод, останах много приятно изненадана  :lol: Това със сигурност ще го следя. Започна доста динамично и интересно, а и анимацията определено си я бива. Дано нататък да не разочарова =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готин първи епизод, най-сетне едно по-интересно аниме да цъфне на хоризонта :) А оня момент в болницата беше един път, особено мацката как настръхна като котка  :28558:

 

Момчето е същинска икона на стила - анцуг, ботуши и някакъв парцал около врата :28558: Всява респект отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре след SnK не вярвах, че друго аниме ще генерира такъв интерес тук и то точно представител на комедийният жанр...чак сълзи от радост напират в очите ми! xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos, предното "свето оръжие" беше кама, но няма да се учудя тоя русият от постера да се окаже винкел :rofl: Усещам, че този имидж ще стане един от най-популярните образи за косплей идните месеци, гледам някакви японци вече са се възползвали от бюджетната достъпност на тоалета :)

 

Чак сега видях, че го предвиждат да е само 12 епизода. Жалко, изглежда обещаващо дотук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

y2a8.jpg

 

Хаха не тоя Ято просто ме кефи! Голям образ с тея неговите амбиции...тъй като почне да си фантазира чак да ти стане благо на душицата, мисли мащабно човека! xD Иначе епизода мина повече от добре като начинът по който се появи Юкине беше доста интересен, а самият персонаж се очертава да е бая чепат. С Ято и Хиори определено ще са добра комбинация от характери и поведение! Аз продължавам обаче да си чакам русото с камшика! ^^

Боунс много ме радват с този арт и детайлноста на бекграунда и фантазията при аякашитата. Дано да продължат все така! Малко избързах, мислех да изчакам превода на нашите хора, но тва аниме доста ме блазни хич да не е и ангелчето не издържа..като излезе преведено обаче ще го дръпна да скив на бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам вторият епизод беше също толкова як, като първия! Добре върви за сега.

Този път много ме израдва музиката. Имаше страшни парчета!

 

п.п. Само ми беше леко странно, как са го написали на английския превод "свето оръжие" ... Регалия?! (: Като върл фен на Еър Гиър не мога да се оттърся от това странно усещане за разминаване ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз се зачудих за това и по интересното е че е една и съща суб група...Аз така го видях в резюмето "sacred weapon" и така си мисля, че трябва да е, но пък не се знае каква дума точно са използвали японците ама едва ли са имали предвид регалия. На мен ми се стори, че произнасят някаква дума с "ш" така, че нищо чудно и да не е и свято оръжие точният превод ама кой да ти каже? Иначе голям смях тая докато търси тая "регалия" и кандисва демончетата да бачкат за Ято...особено рибата като избяга и онея в канала дет ги намери, че после и с онова обаждане култовото... xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от зор чак мангата изчетох... Ще ги почакам да се съберат повече готови епизоди, да позяпам поне час :) Хем да позабравя сценария ;)

 

EDIT: Думата за "оръжийцето" е "шинки". Мога само да предполагам какво означава точно, гугъл-търсенията ме пращат пак към манги и анимета:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шинки е да, аз в последствие го прегледах пак епизода и чух точно това, а в мангата директно си го пишат така в превода. Wtf обаче с тая регалия?! Явно тая субгрупа дето им скивам рилийзовете на Норагамито са решили да си оправдаят името. Гледах втори епизод с буквите на нашите хора и останах доволен хич да не е ама тва шинки не ми звучи добре и като "съкровище", но това си е бял кахър на цялостният фон, а и не е чак от такова значение!

 

Иначе поредният добър епизод! Мангата и аз я прочетох, но това изобщо не ми пречи да си следя като пич действието в анимето. Вайсравана обаче за съжаление ще се появи или в края на 4-ти или чак в 5-ти, което си е разочароващо понеже ми се искаше да се покаже по скоро. Така или иначе обаче ходът на събитията няма как да се промени, че на такива като мен да им е удобно. :D Все повече се замислям върху същността на Ято...мангата не ми даде отговор на въпросите около този герой и сигурно чак към краят на анимето ще се разбере повече за него, но определено е нещо доста повече от това, което се вижда на пръв поглед и върху, което е концентрирана комедийната част на поредицата. Определено това, че е бог на войната не е случайно, би било наивно да се смята такова нещо, а и все пак тези аякашита представляват заплаха и дори в този епизод се видя, че "популярните" богове като тоя дядка трябва да опрат до чужда намеса за да се справят с проблемите от този сорт.

Не знам защо обаче Хиори взе доста да ме кефи, вярно че не е нещо кой знае колко оригинално, но е адски добър катализатор за събитията, а дали заради арта и сеюто й самата героиня я възприемам доста добре. Юкине също се оказа интересен герой, чието минало също като това на Ято повдига доста въпроси. Не знам какви анимета предстоят още за годината, но едва ли ще видя по добра комбинация от персонажи като тея тримата. Ама знае ли човек... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...