Jump to content

Recommended Posts

Имаше доста забавни моменти, но като цяло падна голяма драма, голямо реване. Аз по принцип не съм фен на драмите, но този сериал ми хареса въпреки всичко. Малко разтакаваха действието, но се радвам,

че имаше happy end.

А актьорската игра на главните беше много добра и единствената ми забележка е лигавенето на Сун А, но все пак такава и бе ролята на места. А сцената с розовия бански определено бе запомняща :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо приключих тази драма и бих искала да кажа, че ми хареса страшно много!!!

Малко съм учудена, че в тази темичка има толкова малко коментари...Сериалът е много добър!

Сюжета е интересен и показва живота в едно "малко" градче, неволите на гражданите, проблемите им, политическите страсти и разбира се, една любов между две толкова различни личности.

Но ето, че и тук е подходящ изразът - противоположностите се привличат!!!

Двамата главни играха блестящо. Признавам, към Cha Seung Won съм пристрасна, особено след Атина ( за играта му в The Greatest Love няма какво да говоря, Динг Донг :P ). Многооооо хубав този баткооооо, пу пу!

Тук Kim Sun Ah ми хареса повече отколкото в Kim Sam Soon. Лигавенето бе по-умерено. Тази актриса винаги ме шашва със способността да променя гласа си. Майтап!

В началото не виждах как ще се получи химията между тях, но след целувката им в колата оставих настрани всички скептични мисли...

 

Ох, романтични моменти имаше много, как да не се размечтае човек :)

ОСТ-а също ми допадна, особено тази песничка:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vyfJyFUUhnI&feature=related

 

Гледайте сериалчето, ще ви зареди с много приятни чувства! Още повече, че краят е щастливо - отворен (ако мога така да се изразя) :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми много! По-нормални взаимоотношения показаха, като на големи хора, а не на 13 годишни. Всички актьори играха прекрасно. Cha Seung Won, хм, как не съм го харесвала досега... И Kim Sun Ah ми се издигна в погледа. И финал си имаше, предоволно. Много хубав сериала, препоръчвам го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз останах много доволна от този сериал. Много забавно начало, някои сцени съм си ги пускала по 2-3 пъти и всеки път успяват да ме развеселят и да ми оправят настроението. Ким Сун А и Ча Сънг Уон бяха много яка двойка, не че изобщо съм се съмнявала, на тях двамата да не им се получи и играта и химията. Много теми за размисъл повдига сериалът - жаждата за власт, мръсният и подмолен свят на политиката, силата на парите и безсилието на обикновения човек. За мен бягаше доста от стандартните клишета, отношенията между главните персонажи се развиваха много логично, всеки знаеше какво иска и се стремеше да го постигне. Към средата малко го поразтегнаха излишно, поне за мен, но последните пет серии успяха да затвърдят доброто ми мнение за сериала. Ако трябва да давам цялоста оценка този сериал отнася 9/10. Радвам се, че му отделих време, определено си струваше. :yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам и аз своя глас за този много, много хубав сериал! Като прочетох отначало, че става въпрос за политика, бая се чудех дали изобщо да го гледам. Но, разбира се, всъщност го гледах заради любовната история и не съжалявам за нито една минута. Може би само първата серия ми беше леко скучновата, но оттам нататък като хукна, та го изгледах за 2 дни. В началото главния не ми харесваше (между другото за първи път виждам кореец с толкова къси нокти) и се чудех как ще се получи романтиката , обаче се получи и още как. Определено не е случаен. Пък целувкитеее.... ммм, то да му се доцелува на човек направо :lol: Поне е моя възраст, че да мога да си помечтая без да се самообвиня в педофилия :lol: Отивам да търся друг филм с него! А този го препоръчвам с 2 ръце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега подминавам този сериал, защото не понасям и двамата главни актъори. Чисто визуално имам предвид, актъорските им качества са неоспорими. Но отзивите са добри и смятам ще му дойде реда и на него. Що се отнася до главния - гледала съм го в The Greatest Love. Цялата му красота, сексапил и елегантност се изпариха за мен в мига, в който му видях изгризаните нокти, направо се отвратих. :swoon: Добре, че и аз не съм виждала друг корейски актьор с такъв дефект :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:no: Хм, не бих казала, че са изгризани, а просто са къси, като на мноооого европейски и американски мъже, много от тях супер красиви. Сега не мога да се сетя за пример, ама са ми правили впечатление. Аз отначало пък не го харесвах заради веждите, прекалено метро ми идваха, пооскубани и подстригани :lol2: Но от един момент нататък забравих всичко, вежди, нокти... много е чаровен. И висок! И аз като корейците май, щом е висок, вече е почти хубав! :lol2: :lol2: :lol2: Филмът си струва, наистина.

 

P.S. Тъкмо се каня да гледам The Greatest Love. Надявам се, че няма да ме разочарова?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега подминавам този сериал, защото не понасям и двамата главни актъори. Чисто визуално имам предвид, актъорските им качества са неоспорими.

 

Заради Ким Сун А щях да го пропусна. Преди да го гледам не разбрах, че участва и ако знаех, че е в главната роля нямаше да го погледна изобщо. Беше ме оставила с неприятно чувство след всеобщия любимец Ким Сам Сун и отбягвах нейни драми. Но след City Hall ми стана една от любимите актриси и сега не мога да си представя друга актриса за този образ.

 

Добре, че я преоткрих, в противен случайнямаше да се насладя на Scent of a Woman и I Do :D

 

Колкото до Ча Сънг Уон, той е невероятен актьор, различен, изразителен, наситен откъм емоции, пресъздава различни образи. Трябва да му се види цялата филмография. Страхотно се представиха и двамата. Сериала си заслужава и заради останалите колоритни персонажи.

 

 

P.S. Тъкмо се каня да гледам The Greatest Love. Надявам се, че няма да ме разочарова?

 

 

Мен лично ме разочарова и ако не беше Чани нямаше да го завърша. <_<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сун А я гледах за първи път в Scent of a Woman и ми направи страхотно впечатление, после в I Do, I Do, който също ми беше сладък и това ми е третия сериал с нея, направо съм й фенка. Тя също има малко груби ръце, нехарактерни за корейските прелестни дами, дето повечето приличат на феи. Много добра беше в The City Hall. С нищо не ме е дразнила, лигавщините за "Ми Ре иска маркова чанта" и Гокчо не знам какво, бяха просто част от персонажа й. Обаче имаше и много забавни моменти, така съм се смяла с появяването и на басейна по бански и увисналата мандибула на Гокчо! :lol:

 

Забравих дразнещата г-ца Го Хе да спомена - как може толкова красиво момиче да е толкова дразнещо! Това бавно примигване, грациозните и жестове, вбесяващата всичкознаеща усмивка, изобщо всичко в нея предизвикваше у мен желание да я халосам с нещо заради превзетостта й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал беше нещо много различно за мен от всички , които съм гледала.Беше доста образователен за ежедневието в едно Кметство.Невероятни интриги и задкулисни игри.Ким Сун а съм я гледала в Scent of a Woman и бях очарована от нея и играта й, много нежна и силна и тук не правеше изключение.Тангото ми напомни на

Scent of a Woman и в двата случая беше наелектрезиращо.

Имаше много забавни моменти, но и много силни и сериозни епизоди. А за Cha Seung Won какво да кажа.............. незнам кой го смята за "чапла", но за мен е много мъжествен и красив мъж, изключение от традиционните корейски актьори. Много стилен и обаятелен и тук. :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Чудесен сериал , а и актьорите се справиха много добре.Забавлявайте се със сериала и дерзайте!!!!!!!! :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал. Има от всичко по достатъчно - и любов, и омраза, и политика, малко драма за цвят, забавни моменти.

Как съм го пропускала до сега? Мисля, че ще бъде полезен за мнозина от приятелите, които превъзнасят излишно любимата ни Корея, да му хвърлят едно око. За съжаление в много отношения виждаме познати картинки. А и момента (в предвид ситуацията в България),може би е най-подходящия за такъв сериал?

Страхотни моменти, много силни. Хареса ми как показаха личните причина на хората да изберат кандидат, как бяхме с тях, в "тъмната стаичка". Харесаха ми  и цитатите с които започна 1 епизод. Сякаш бяха посветени на ситуацията тук и тази година. 
Ще е хубаво да се гледа и да пишат мнение повечко хора. А има какво да се види и от страна на второстепенните герои, толкова са колоритни, както бяха казали по-горе. 

Но като оставим на страна сериозните размисли, любовта беше много хубаво представена, стъпка по стъпка. А усмивките...  Заповядайте малко добро настроение :)

http://www.youtube.com/watch?v=cP7BPXjKiUU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ме убеди, че политиката е мръсна работа и то в световен мащаб.

Честно казано от политическа гледна точка е малко наивен, но пък стремежа му е да покаже,че и в тези среди може да има морал и,че политика се прави с хора и за хората. В началото имаше доста верни сентенции за политиците и политиката.

 

"Големият Брат" беше типичен представител на закостенялата политическа номенклатура - аморален, нагъл и безочлив.

Честно казано поне на два пъти ми се стори,че историята е приключила и сериала свършва. Имаше си пълен завършек, след което нещата започваха да се влачат и действието ставаше досадно и скучно. Истинската интересна история беше в последните 4 серии. Затова, който е решил да гледа този сериал препоръчва му да не се отказва :). В противен случай ще съжалява.

 

Главната героиня се справи много добре. Хареса ми повече в края на сериала, когато спря да си стиска гласа и заговори нормално.

 

Иска ми се да вярвам, че има и такива хора в политиката! Но тъй като няма кой да ги остави да съществуват в такава среда този сериал ми е като една мечта- прекрасна наивна мечта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм го преполвила и за сега съм доволна от случващото се. Определено ми се коригира мнението за главния, че още не мога да си оправя лошият спомен от образът му в "Greatest love", но виж на Ким Сун А (ако бъркам сричка sorry :) съм страшна фенка !

Добро е сериалчето, определено си струва отделеното време ! : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал! Първият епизод ми беше доста скучен, но оттам нататък нещата се промениха. Изключително колоритна главна героиня.

В началото ме дразнеше, защото само за пари мислеше, но постепенно се превърна в наистина стойностен човек, готов дори да жертва себе си в името на обществото. И ние да имахме такива политици... И много се радвам, че като стана кмет, й смениха прическата тип "аджума". Още помня онзи момент в ресторанта на Котарака, където се лигавеше на Чо Гок и говореше за себе си в трето лице. Ето там ми дойде в повече лигавенето. Чо Гок, за щастие, се промени заради нея към по-добро. Много се зарадвах, когато накрая секретар И и Джу Хуа се събраха и успяха да спасят брака си. Това, че тя дори забременя накрая, беше малко захаросано, но какво пък... Смях се доста с тримата директори и жените им. Доволна съм, че накрая Го Го Хе си тръгна с достойнство. Едно нещо не ми хареса само и това е, че Ми Ре, въпреки че разбра, че Чо Гок все още има годеница, се занимаваше с него. Освен това, не ми хареса, че Чо Гок не заряза Го Го Хе още когато започна да се влюбва в Ми Ре. После каза, че искал да й запази гордостта, като я остави да си тръгне първа. Не че не й я стъпка, като й изневери.

 

 

Освен това,

много ме радваше през цялото време.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса. Интересен сюжет. Корея е тъжна страна, политиката никъде не е чиста като сълза , но съм сигурен ,че в азиатските страни политиката е много по мръсна от колкото в Европа да кажем. Просто там манталитета им е такъв, всеки гледа себе си.  И тук ни срещнаха с една жена идеалистка. Ким Сун А и тук много ми хареса след I do, I do. Показа много лица. Спомена се че сценариста и режисьора са като на Secret Garden.  Но Кметството много повече ми хареса лично на мен. Бих казал, че и главните актьори играха по добре. Героите им бяха по многолицеви. 

Off Topic

Не всички действия на кметицата бяха напълно логични, като това да подпише меморандума , след като вече не беше кмет? За какво и беше това? Освен да си направи проблем със закона.  След като не беше кмет да си беше тръгнала и да ги оставя да се оправят. Или пък с "криенето" на тяхната връзка? Да ходят в хотелска стая заедно?  Това и бебетата знаят , че е лоша идея. Или пък да се гушкат на открито пред всички?? В парка?  Все едно ,че не бяха зрели хора ами някакви тийнейджъри.  И все пак това не наруши цялостното добро впечатление от сериала.  И защо като знаеха толкова много тайни за отсрещната страна , не ги заплашиха с изобличение ами си подвиваха опашката постоянно?  След като тя знаеше цялата схема за ББ, сина му, конгломерата,  снахата, завода, замърсяването защо не направи пресконференция и да ги изобличи, особено след като ББ я извика и я заплаши , нея и града?  Общо взето тя не пропусна нито един капан който и бяха поставили. Друг е въпроса защо тя беше с него след като знаеше ,че е обвързан? Това за корейския манталитет не е много позволено. Те може и официално да не са били сгодени, но поне бяха гаджета. Или обвързани. Сложен въпрос. Може би тя не се отказваше от него , тъй като виждаше че връзката между него и "годеницата" му е по скоро бизнес връзка,  и не толкова романтична. И тя се бореше за щастието си.  А тя беше една провинциалистка, която лесно попадаше под мъжко влияние.  Почти веднага хлътна по него, като и по приятелите си преди това(предполагам). Образа и след това се разви интересно, както и неговия.  Той я забеляза по сериозно в басейна, след като тя му се показа. Конкурса за красота беше голям майтап. Много хитро припадна накрая без да пуска короната. Нейната прическа тип Обърната Кофа в началото беше смехотворна. Главния герой в лицето беше по тъмничък отколкото трябваше.  Общо взето края беше добър, но без дете за тях. А тя беше вече на 42 години? След +6 години.  Началото на сериала ме объркваше доста време. Там където той я видя след изборите в селото. Мислех си дали не ни показват края, тоест тя е била изгонена от кметството, и той е тръгнал да я търси и я намира в някакво село.  А то се оказа ,че той я е видял 8 години преди действието в сериала. Когато него за първи път го бяха пратили в това село след завършването. Явно срещата им тогава и техния разговор по телефона(докато беше пиян) явно нямаха някакво значение за сериала.  Общо взето , много може да се напише за този сериал. От какъв зор толкова се стремяха да задържат тримата директори в кметството? Може би за да покажат ,че тя може да се сработи с всекиго?  А тя не беше ли обещала на Joo Hwa да я изхвърли от съвета , ако стане кмет?  Ми Ре изобщо не беше отмъстителна. 

Силно препоръчвам за гледане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го най-малко пет пъти и вероятно ще го гледам още. Не мога да повярвам, че не съм писал в темата. Първото изречение казва всичко за мнението ми за сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...