Jump to content

Технически въпроси


Ragnos

Recommended Posts

Моля за помощ. Днес се наложи да преинсталирам защото от 3 години не беше баран уиндоса. Проблема ми е следният. Когато тръгна да настройвам езика в уоркшопа ми дава само английски и испански. Преди си го настроих сама, сега не ми се получава. Опитах да пусна някой от плеарите и пак субтитрите ми ги изписва на маймуница. Свалих си един стандартен кодек пакет, но пак не става. Не се сещам какво пропускам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропусна да кажеш каква ти е уинбозата.

 

Настройки на кирилица в Windows XP - Вероятно на част от Вас Ви е направило впечателение, че при програми с български интерфейс думите не се четат, защото съдържат странни знаци вместо български букви. Причината е, че липсва локализирана езикова настройка на Windows. За да отстраните проблема, отворете Control Panel и изберете "Regional and Language Options". Ще се отвори прозорец с три страници.

Първата се казва "Regional Options". В "Standarts and formats" изберете "Bulgarian", а в "Location" - "Bulgaria" .

Втората страница е "Languages" и от тук можете да отворите и настроите "Language bar".

Третата страница се нарича "Advanced" и от нея се оправя проблема с програмните интерфейси на български език. В "Language for non-Unicode programs" изберете "Bulgarian". По всяка вероятност ще се наложи да поставите инсталационният диск на Windows в оптичното устройство, за да инсталирате поддръжката на български език.

Най-добре е да извършите горните настройки още по време на инсталирането на Windows XP.

 

После си сложи бг фонетиката от Илия Дянков. Аз съм от много години с нея, работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тук ли трябва да питам за това, но... Възможно ли е качване на снимки от компютъра на този сайт/ форум? За сега не мога да кача успешно снимка. До колкото разбирам, изисква се снимката да се намира в Интернет пространството. Смятам, че ще е по-бързо и лесно, ако имаш нещо да го качиш от компютъра, и ми се ще да е възможно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се качват снимки тук. Ползват се външни сайтове като например

www.picbg.net

www.imageshack.us

http://www.mypicx.com/

http://uploadpic.org/

и др.

След като ги качиш там, получаваш линк, който вмъкваш в полето, което ти се появява при натискане на бутона "Вмъкни снимка" при създаване на нов пост - пада се вторият надясно от усмихнатото човече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем със свалянето на филми. При натискане на линка за сваляне на страницата на даден филм няма никакво действие-просто премигване и зареждане на същата страница. Няма никакви съобщения за грешки или нередности.

Някой може ли да помогне?

 

Приятна вечер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавения отговор. Пример-още на първата страница на сайта избирам "Slave hunters", отваря се страницата на серала, но при натискане на линка за сваляне има само едно примигване без никакъв ефект. Странното е, че мога да сваля субтитрите, а ако вляза във форумната тема към сериала, където има още една връзка към него, мога да свалям от там, макар, че ми даде на 18 серия грешка в сървъра.

Същото е с всички филми и сериали, кото се опитвам да сваля през директния линк. Засега спасение е, че във форуните теми понякога дават допълнителни линкове към филмите и сериалите, но не към всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайтът, за който питаш, не съдържа линкове към филми, а само към субтитри за тях. Единствено във форумната тема може да намериш линкове към различни места, където можеш да го намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се ивинявам,но дали има възможност някои да ми даде савет как да си уголемя суб.на даден филм,понеже двд-то ми изписва ситни букви които немога да чета добре и затова искам да копирам на неро самият филм с по големи суба.А да кажа че двд-то няма опция за уголемяване на суб.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се ивинявам,но дали има възможност някои да ми даде савет как да си уголемя суб.на даден филм,понеже двд-то ми изписва ситни букви които немога да чета добре и затова искам да копирам на неро самият филм с по големи суба.А да кажа че двд-то няма опция за уголемяване на суб.Благодаря предварително

Аз използвам ето тази програмка AVIAddXSub за вграждане на субките, изтегли от Тук или друго място няма значение.

Има и по нова версия ............. може да си я потърсиш, че не ми се рови в момента. tongue.gif

Важното което трябва да знаеш, е че вградените субтитрите се виждат само на DVD-то, на компютъра не се виждат. Има си и опция за уголемяване на шрифта ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не мога да си видя снимката на профила? Виждам само, че съм глупаче (не оспорвам :D ), но искам да си виждам и симпатягата за

да ми е по-сладко. Кажете какво не схващам?

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката на профила се вижда само като отвориш профила на някой човек. Това, което трябва да си сложиш, е аватар. Профил -> Промяна на аватара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...