Jump to content

Recommended Posts

God of Death in Honey Color

spacer.png

 

Други заглавия: Majurat See Nampeung / Honey-colored God of Death / Sweet Death
Страна: Тайланд
Година: 13. 05. 2013
Жанр: драма, романтика, отмъщение
Епизоди: 15

Участват:
Ken Theeradeth Wonpuapan as Paat Pathamakul

Namtarn Pichukkana as Rojanasnai Peung

 

 

Tah Warit Tipgomut as Prawut Thraipolrachata
Apinya Sakuljaroensuk as Romereuthai
Ice Apissada Kreurkongka as Uraat
Deaw Suriyon as officer Liutenant Waraat

Boy Pidsanu Nimsakul as Pootawee
Sawitree Samipak as Pram
Suchao Pongwilai as

 

Сюжет: 
Това е историята на двама души свързани по неволя в уговорен
преди много години брак, от техните родители.

Той (Paat) - наранен и предаден в миналото от любимата, има лошо мнение за жените, смята ги за меркантилни,

подли същества, които ценят единствено парите. Затова не е съгласен да се обвърже по този начин, с друга такава.
Тя (Rojanasnai) - осиновената и по-голяма дъщеря на семейство Vichanee, споделено влюбена в Prawut,

но е принудена да изпълни обещанието вместо биологичната сестра Romereuthai, по настояване на майка им.
Paat е убеден, че Rojanasnai е поредната златотърсачка, затова предлага да сключат предбрачно споразумение,

като намерението му е да превърне живота й в такъв ад, че тя сама да наруши условията и да си тръгне.

Така девойката няма да може да се облагодетелства финансово и по-важното - ангажиментът му ще отпадне.

Тя обаче има не по-малко важна причина да издържи на трудностите, затова няма да се откаже лесно.

Очертава се интересно съжителство - конфликт на интереси, сблъсък на характери, ревност, интриги..........


Трейлър

 


Сваляне:

 

онлайн с английски субтитри

свали с английски субтитри
онлайн с руски субтитри или


свали с руски субтитри или тук

 

OST

 

Този сериал го очаквах да почне с нетърпение и сега си го следя с огромен интерес - първо без превод, после с превод, яко съм зарибена.

Страхотен каст, събрали са на едно място няколко познати и любими актьори, също така снимките в провинцията предлагат красиви гледки,

песните от сериала галят ухото - абе на кратко казано очарована съм от видяното до момента, затова искам да го представям в тема.

Силно се надявам викито да продължат да го превеждат в крачка и да не зациклят по средата, кaкто се е случвало с други техни проекти.

В очакване съм да проследя и видя как малката ще укроти опърничевият и зъл нрав на Кен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много ми харесва сериала, с нетърпение очаквам всяка следваща серия. Тук общо взето всичко ми допада, като се почне от подборката на актьорите, местата, където са снимали, самата история, начина, по който ни я поднасят, развитието на действието, ост-а, който наистина гали слуха. И петте пести са подбрани доста сполучливо. Такива емоции и вълнения към реално излъчващ се лакорн съм изпитвала само с още две други заглавия, които и до сега са ми любими. (двете гифчета от подписа ми по-долу)
Кен отново е прекрасен в изпълнението си на отмъстител и гадняр. Отдавна не беше се превъплъщавал в такъв образ.

 

Героят му Пат не е лош човек, но има сериозен проблем относно доверие и отношение към жените. Тук изключая неговата майка, към която изпитва респект и уважение, а тя е много мила и приятна жена. Жалко, че не са и дали малко повече ефирно време. Затова път се появява в точния момент и в последните епизоди дори допринесе за събирането на съпрузите в обща (неговата) спалня.

Пат на много унижения подлага Рочаначанай, но поведението му е съвсем оправдано предвид случилото се в миналото му и това, че от устата й чу признание, което я компрометира и само затвърди мнението му, че е поредната златотърсачка и измамница. Колкото и да го отрича след трета серия малката почна да му влиза под кожата. Появиха се признаци на ревност и собственическо чувство, които ескалираха в последния излъчен епизод. Рочаначанай пак си го отнесе благодарение интригите на сестра си Ромеретаи и майка им.
Да почна със сестрата - това змийче си въобразяваше, че ако каката я няма Павут ще бъде неин - голяма заблуда. Като видя, че там удря на камък, с майка й се натресоха в чаената плантация да тровят живота на Рочаначанаи, която по принцип им е виновна за всичко. Бащата е добър човек, но уви е 100% безгласна буква. Не стига, че те бяха причината за този брак, а сега видиш ли змийчето каза на сестра си, че харесва Пат и смята да заеме полагащото й се място на негова съпруга, което по начало си е било нейно. Нали бракът им и без това все още е фиктивен, не се обичат един друг. Да не й се пречка и да й освободи терена, щото собственикът и ранчото й принадлежали. Е, толкова ли е просто? Пак повтаря същата грешка, като изобщо не допуска възможността и този обект на капризите й да не я пожелае, ако Рочаначанай я няма. То като се замисля би било добре да мине през школата на кун Пат, белким излезе нещо добро и от нея. В началото на осми епизод се изгъбалка с нея и й каза, че номерата й няма да минат при него.
Бедната  Рочаначанай - от една страна е сестра й, която иска от нея да избягва кун Пат, от друга майката, която поддържа капризите на родната си дъщеря и съответно тормози първата. От трета пък е кун Пат, който сериозно ще се дразни, ако Рочаначанай почне да страни от него или показва симпатий към друг. Пак ще последват унижения и обиди. Е на кого да угоди
по напред!

От промото за девети епизод изглежда Пат ще бъде задържан, заради подхвърлени му наркотици. Подозирам, че реакцията и отношението на Рочаначанай към Пат в този труден за него момент ще стане причина той да я погледне в друга светлина да започне да й вярва и оцени какъв човек има до себе си.

Дано до края продължи да ми е все така интересен. 

 

 

 

И понеже похвалих оста да представя песните от него:

 

 

 

PS: Да си допълня коментара след като го довърших - доволна съм от видяното, хареса ми като цяло. E, щеше ми се отношенията между Пат и Рочаначанай да бяха малко по-страстни, след като станаха истинско семейство и се разбраха, а те до края ги показваха прекалено невинни. Можеше поне в последния епизод да си разменят едва прилична целувка, но..... Четох че това е било умишлено, нещо като жест към девойката, за която това е първа главна роля и не са искали да я притесняват с ''твърде интимни'' сцени, които биха предизвикали слухове и неприлични приказки сред тайландците. Това ми е непонятно, особено след като тя е актриса и това е част от работата й.

Образите на Тах и Бой също ми харесаха. Първият най-после да го видя в прилична мъжка роля, че все му даваха да игра гей или пък мъжка мижитурка. Полицейската униформа много му ходеше. Особено ме радва, че не го събраха с малката сестра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече почти го изгледах. Виждам, че скоро ще приключи и руският му превод.

Итака, за впечатленията ми досега: При такъв звезден каст от блестящи и доказали се

актьори, сериалът като цяло или може би сценарият не отговориха на високите ми

очаквания. Не ми се стори толкова забавен, а някои моменти ми се видяха малко

нелогични, но няма да ми е за пръв път. ;)

 

Тук Кен се е постарал да придаде нещо ново на този тип герой, който вече нееднократно

е играл. Хареса ми и последователността на героя му; ценостите, които изповядваше;

неговата мъжественост. Вероятно такава е била и идеята на сценаристите - да покажат

новият тип градски мъж, който зарязва големия град за да превъплащава напрактика

вижданията си за по-добър свят. Мисля, че именно това спечели главната героиня на

неговата страна, въпреки че привидно няма логика да избере точно него, но явно

истински мъжественото вече е такава рядкост, че поразява от раз.

 

Хареса ми отново как Tah Warit се справи с ролята си. В случая тя му даде възможност

да пресъздаде един по-сложен във всякакво отношение образ и наистина именно Tah

е най-подходящ за нея.

 

Boy Pidsanu тук е изцяло положителен герой, с мека душа и щедра натура, добрият

приятел и изключителният романтик.

 

Харесаха ми природата и къщата на Пат; идеята да ни представят изкуството на пиенето

на чай, запознавайки ни с всички тънкости: от подготовката и приготвянето му до

пиенето в подходяща атмосфера и компания; труда и любовта, необходими за отглеждането му,

значението на сорта и т.н.

 

В сериала имаше и много венци от цветя, които си подаряваха и явно подразбираха нещо,

но като такива не ми допаднаха...

 

671b458a5d13a48be3926f368d983c5b.jpg

 

4d546942b4ba3bb09abe62b449d4e1c3.jpg

 

Харесаха ми и игрите на природа, които представиха: от тези за малките деца до игрите за

влюбени. Вероятно сериалът е от тези, които целят да върнат хората към природата, селото,

земята и оригиналната култура.

 

Определено има какво да се види и го препоръчвам за задължително гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кен! Кен си беше същия, което ще рече - двукрак самоходен разкош!ю

Мадамата беше страшно красива, макар ролята й да беше на, кхм, как да го кажа... уфсъ. Малко бяха попрекалили с добротата й, а и високопарните речи как с добри дела ще промени злото у другите.... Ами, извинявайте, ама да бъдеш добър не значи да нямаш грам инстинкт за самосъхранение и да оставяш злото да си вършее на воля. Ама какво ли разбирам аз?

Хареса ми Пок, на която злобата сякаш отвътре й извираше. Че преиграваше, преиграваше. Ама те там са си така.

Урарат вече си беше класна мръсница, макар и тя да гримасничеше повече от поносимото.

Майката си беше абсолютен дебил, а онова подобие на мъж бащата - тотален пухльо (сещайте се от какво е комбинация тоя термин).

Ченгето известно време ме дразнеше, после взе да се търпи. Така и не го харесах обаче.

Пича с ягодките беше сладур голям. Добре, че бяха той и слугата, че да направят весело.

 

Извод: Кен! Симпатична мадама, един куп лоши и двама-трима добри. Няма да го запомня с нещо кой знае какво, но пък и не съжалявам за отделеното време. Поне природата беше великолепна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бях гледала тайландски сериал и в разгара на лятото ми се прииска нещо първично,горещо и наивно. Избрах този заради Кен и получих ,това което исках,че и отгоре.Много ми хареса . Основно заради Кен. Както speedy по-горе много точно отбеляза "двукрак самоходен разкош!", но не само това : такова силно присъствие, дълбоко изразяване на чувствата ...изобщо-ВЕЛИКОЛЕПЕН.Разбира се това си е лакрон и не мина без съответните безумия , но тук не бяха така фрапиращи. Изненадващо нямаше изнасилване или хомосексуален приятел ,слугите бяха поносими. Така,че ако ви се гледа нещо леко , с красиви герои и още по-красива природа - това е сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един хубав филм на Кен!
Толкова красива природа, прекрасни цветя и градини, дългите подредени чаени редове, зелените хълмове, имаш усещането за безмерно спокойствие и природосъобразност, тишина и мир… такъв ли е целия Таланд? В унисон с това посланията за великата сила на любовта, на опрощението, на добротата, която спасява света.
В това последното прекаляват обикновено, в този сериал даже повечко. Всъщност, аз изповядвам същото, вярвам, че доброто отношение наистина е могъща сила, но тука прекалиха. То бива, бива търпение, ама тая главната изглеждаше като душевна боксова круша, ненормално е. В такива моменти се питам те, тайландците, какво възпитават в зрителя /освен общочовешките хуманистични ценности, заради които гледам азиатско кино/ - крайна саможертвеност и мазохизъм ли? Защото всеки медиен продукт има определено послание и налага норми и модели на поведение, ценности и път за постигането им. Значи, ако те лишават от обич 20 години, превърната си в слугиня на семейството, удрят те, карат ти се, дори и да ти посегнат на живота - ти пак ще ги обичаш и няма да им се сърдиш? Може, но само ако си лишен от всякакво чувство на самосъхранение. Както и да е, малката изигра добре ролята си – съжалявах я, ядосвах й се, но най-вече зяпах възхитено прекрасното й ангелско лице. Пък и с партньор като Кен сигурно е лесно да се играе /или пък трудно, кой знае… /. Кен си е наслада – естествена игра, емоция и красота. Само не ми допадна тази незавършеност на отношенията им – една целувка не довършиха като хората, грехота е, при положение, че на него така добре му се получават. Двамата много добре изглеждат заедно, големи сладури. Много любими ми са моментите след излизането от ареста, когато измисляше всякакви дивотии, за да й попречи да си тръгне.
Най-гадният образ несъмнено – сестричката – злобна, егоистична, потресно хистерична. Също и виновницата за подобно отроче - онази маторица, майката. А бащата е образ, който присъства в много сериали - ужким много добър, само дето седи и гледа като идиот как тормозят негов близък, пфу. Малко им отстъпваше глезената щерка на наркобоса, жалко, че не развиха още отношенията й с шерифа, имаше хляб в тях. А татко й, тоя актьор беше много интересен с тъмния си загар и сините очи.
Каква беше работата с тия, планинците, защо бяха като извън закона, това с личните карти не го разбрах - защо нямаха?

Музиката беше поразително добра /като за тайсериал/, все си мънкам едната балада.

Хубав лакорн!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Каква беше работата с тия, планинците, защо бяха като извън закона, това с личните карти не го разбрах - защо нямаха?

Музиката беше поразително добра /като за тайсериал/, все си мънкам едната балада.

Хубав лакорн!

Ами, понеже са планински жители (коренно население на тези райони) са попаднали при преправянето на границите

(май от французите) в друга държава, но са поискали да си живеят в оригиналната територия и така са попаднали извън

закона и нямат документи за тайландско жителство. Тоест, искат да намекнат две неща: първо - местните жители,

не владеят територията си; и второ - в Тайланд се живее по-добре. ;)

 

Актрисата, играеща Peung е много млада и това е дебютната й роля, затова не са разрешили прекалена близост в сцените и

откровени целувки с Кенчо.

 

Ако ти се гледа още нещо хубаво и забавно с него, с качеството на Безумната сватба, можеш да гледаш Anko's Strawberry Love Trick.

То още от описанието си личи, че е хубаво, но чувам доста добри отзиви за него. За съжаление, превеждам ли превеждам и няма как

и аз да го изгледам сега. :D

 

На мен пък, актрисата, която игра сестра й (Apinya Sakuljaroensuk) повече ми хареса и като игра, и като външност. Дори я намирам

за по-добра. Namtarn Pichukkana ми се видя по-злобничка. Бих им разменила местата. :D

 

6a3fd8e0c1d7.jpg

 

A Tah Warit в ролята на Prawut беше, както винаги, на висота! Много добре игра и обогати някакси сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, понеже са планински жители (коренно население на тези райони) са попаднали при преправянето на границите

(май от французите) в друга държава, но са поискали да си живеят в оригиналната територия и така са попаднали извън

закона и нямат документи за тайландско жителство. Тоест, искат да намекнат две неща: първо - местните жители,

не владеят територията си; и второ - в Тайланд се живее по-добре. ;)

Да, на доста места се отдели място на родолюбивата нотка, /даже ми се видя твърде догматично наместена/ наби ми се фразата "всички сме тайландци", явно това е била една от целите на филма, но по-добре така, отколкото както при нас - да си хулим народа и държавата; ще ми се да чуя "всички сме българи".

А пък за Anko's Strawberry Love Trick, хм, как да кажа, и бъкел няма да разбера от пустия му английски, ще почакам руския превод... или българския, ако някоя магична  ;)  или друга добра душа се нагърби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С голямо удоволствие си го изгледах.Много красива двойка Кен и момичето.Хареса ми героя на Кен,че не се помръдна и на милиметър от чувствата си,никоя не можа да го съблазни,а пък и конкуренцията не можеше да се сравнява по нищо с девейчето.Красива природа,красиви актьори от всичко по много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен лакрон! Като се започне от актьорският състав и се свърши до добре реализираният сериал. Въпреки познатите похвати в сюжета, той предлага много действия, сюжетни линии, емоции и добра романтична история, която е в основата на всички случки. В него можем да видим и красива природа, която определено не те оставя равнодушен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13-ти епизод съм и вече едвам търпя главната - няма втора такава патка. Обикновено много се дразня на тайландските женски боеве, шамари, скубане и т.н., но тук страшно ми липсват. Така ми се ще някой да я размята, барем се освести малко, ама няма вече за кога финала почти дойде.

Не ме грабна този лакорн. E, има и хубави страни: тук-там красив пейзаж, симпатични второстепенни образи, разкошен и див Кен, чат-пат някоя полуинтересна сцена и толкоз. Основното ми впечатление е за много пълнеж, скука и неоправдани очаквания. При такъв благодатен сюжет, какви страсти и битки между главните можеше да има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...