Jump to content

Recommended Posts

Game of Vengeance

 

spacer.png

 

Заглавие: เกมพยาบาท / Kem Phayabat / Game Payabat

Огонь мести

Държава: Тайланд

Година: 2017

Жанр: драма, романтичен, отмъщение

Период на излъчване: от 10.10.2016 - продължава

Канал: Ch.8

Епизоди: 18

Във връзка с: Game of Vengeance (2006)

 

Участват:

Film Rattapoom Toekongsap като Akkee

Amy Amika Klinprathum като Chatchabaa (Chabaa)

Oh Anuchit Sapunpohng като Chatchonok (Chat)

Knomjean като Ji

Yai Sira Patrat като Adun

Omyim Julanon Julaluck като Kesanee (Ket)

Pookpik Shorlajhan като Wanisa (Sa)

Non Charnon като Sarut

New Chuerchart Wongsawat като Patana

Oliver Bever

Toon Hiranyasap 

Rachanee Siralert 

Chanana Nutakom 

Chotiros Kaewpinit (Sobee) като Maen

 

ИНФО

 

 

Резюме:

Младият биснесмен Akkee, ненавижда своя съперник в бизнеса Chatchonok, 

обвинявайки го за смъртта на родителите му, самоубили се заради фалит.

Ситуацията се влошава още повече, когато той разбира, че Chatchonok се

среща с по-малката му сестра Wanisa, която той направо обожава.

Поради трагични обстоятелства Wanisa умира, а обезумелият от мъка брат,

започва да обвинява Chatchonok. Обсебен от жажда за отмъщение Akkee решава

да си отмъсти, отвличайки сестрата на Chatchonok - Chatchabaa, отвеждайки

я на безлюден остров, където да я измъчва и физически и психически.  

Въпреки насилието Chatchabaa е силна и независима жена и в името на брат си

е готова да се жертва на страдание и унижение, докато не утехне гнева на Akkee.

По-късно Akkee разбира, че любимият на сестра му няма нищо общо със смъртта й, 

и той си е отмъщавал на грешните хора.

И... какво да прави, като в сърцето му се е настанила вече любовта?  

 

 

 

Онлайн на английски :click:  :click:  :click:

 

 

Онлайн на руски  :click:  :click: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично на мен сериала ми грабна вниманието, защото много ми прилича, като сюжет нa Defendant of Love, а аз много харесвам този сериал. За това ще го чакам с нетърпение! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен много ми заприлича като сюжета на Defendant of Love. :)

Доста сериали направиха с подобен сюжет. Въпреки, че го определят, като брутален се оказва, че интереса към него е голям. За това и направиха доста сериали с подобен сюжет и този вече е в кюпа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С превъртане тук-там вече съм на 11 еп.  Типичният slap kiss лакорн с всичките му присъщи събития. Хубавото е, че действието се върти около няколко основни участници в  тях и няма досадни третостепенни пълнежи. Не бях гледала Film в нищо до момента и най-вече заради него го почнах.  Мнението ми е, че пасва чудесно в ролята на отмъстител.

После мисля да погледна с него и Illicit wife.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайдеее, още един "лошко " на хоризонта... Превъртях го по бързата процедура и съм съгласна с мненията ви , момичета.:up:  Бързо и стегнато действие, без пълнежи и локуми, без мотане и много умуване " с туби или без туби ;)". С изключение на родителското тяло , другите ми бяха непознати муцунки, но добре се справиха със задачките си. Явно сме свидетели на регулярната смяна на поколенията. Лошо няма, разбира се. 

Както всички отбелязахте, отговаря си на жанровата класификация, но ми прави впечатление опита да се даде една малко по-подробна и задълбочена разработка, т.е. показване  на " втасването и порастването на чувствата " при главната двойка. Нещо, което  сякаш "падаше от небето" при по-ранните класики в жанра, и то особено от към женската страна.  Точно този дребен детайл ми липсваше и при Ответниците и в Savan biang, за да са наистина перфектни.  Хайде, от към мъжка страна , дори и от един момент да се появяваше някакво изначално привличане/увлечение към обекта на отмъщението, то това се подтискаше от гнева и съответно допълнително го подклаждаше, но смесвайки се с него накрая довеждаше до стандартната "кулминация" с Онова "пусто" брутално  насилие , след което няма връщане назад. Та, в крайна сметка, чак след като "се удави коня в реката",  гневния лошко най-накрая се освестваше и беше в състояние да научи/ разбере/чуе/ разкажат му/ и т.н. истината за събитията и съответно да прозре/ види ,"че е сгазил много сериозно лука"  и си е връщал тъпкано на грешния човек /хора/. И когато от "уравнението" отпаднат гнева и самовнушената омраза, остават разкаянието за стореното и онова изначално привличане/увлечение, което вече "присадено"  в друга среда избуява в едни Други Чувства :wub::inlove: .

 Да, знам , че с горната словестна еквилибристика не откривам "топлата вода" , обаче имам нещо пред вид.
Базирайки се на "класиката" :D:P , ми се ще да споделя едно принципно наблюдение, което вероятно и вие /т.е. гледащите този тип продукции/ сте го забелязали.

Off Topic

 

Имам някакъв смътен спомен, че преди време, лично кралят им/ мир да Духа му!/ ги е призовал да се ограничи насилието в продукциите и както виждам в  сериалите напоследък, наистина се набива една тенденция за намаляване и "олекотяване" на харт поведението. Както и се появяват все повече герои , които сравнително открито осъждат поведението на даден герой, а не само съчувствено да кършат ръце за невинния потърпевш, но си мълчат и траят. 

Всички онези зловещи врякащи, крякащи, грубо интригантстващи , биещи и тормозещи до дупка мами, тъщи, свекърви , дъщери /свои , осиновени, природени и т.н/ , снахи , зълви,  гаджета , приятелки и прочие "змийска пасмина" , някак ми поизчезнаха от полезрението. Вярно , лоши има, но някак по-леко , по-меко , като че по - логически обосновано / визирам патологичната ревнивка от Waves of Life, началното поведение на  мамчето на главния в Different lines of Horizont, както и това на мераклийката на кандидат-снаха; а също и още една мераклийка за булка/снаха  в една доста добра нова продукция от миналата година Beloved Loyal Wife (2016)/ . 

Та дори и чак прословутата "стандартна кулминация"  на насилието  вече  от "принудителното"  се представя като "доброволно отдаване " под някакъв предлог.  Е, тръшкането, неприязанта, разкаянието и всички прочие пост - ефекти са запазени, но при това положение се премахва най-тежкото звено на конфликт. И някак си по- смилаема става за възприятието  на зрителя /визирам основно нас и по- общо , тези с по-западни ,т.е. европейски разбирания/ последващата възможност за някакви взаимоотношения, взаимни чувства и т.н. 

 

Та, в контекста на оф-топика, и тук във фазата на  отмъщението си имаше изцепки , но му личеше  "софт" версията. Включително и Онази, стандартната  Кулминация. :ilovethis: Съответно, помощниците на острова и приятелите на главния на континента не го играеха съвсем безмълвни кукли без отношение към ставащото.  Имаше и един морално удоволетворяващ момент , когато

Off Topic

отмъщаващият справедливо и закономерно си беше официално арестуван и потърка известно време арестанската скамейка. 

Имаше и един достатъчно дълъг "след -"  период за избистряне и осъзнаване на чувствата, като за катализирането им бяха вкарани едни допълнителни съвместни случки и преживявания , където да се прояват едни други неща , които може да се обобщят с пониятието "взаимна загриженост".  

Принципно логично ми беше и "противопоставянето до последно" на евентуална връзка м/у главните , въпреки вече наличните и официално признати взаимни чувства. И финно решиха този проблем със създадената ситуация в последния момент. 

Изобщо, независимо от клишето и твърде много предъвкаваният основен  сюжет , сериалът е добър, артистите са на ниво  сценарият е с добри логически връзки и успява да обоснове действията на героите.

-----

И пак полу-офтопик. Позаинтересувах се от главните . Лошкото Film тепърва ще го "проучвам", но излезе че Amy е бракувана за ортака на Вейр във винения бизнес  Cee , който се оказа че играе последната част на поредната тайска поредица Tai Rom Pra Baramee  /тип сериал от мини сериали / от края на миналата година , където в предни части играят  Вейр, Кван и Мик. 

 

----

ПС епизодите са 18 , а не 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и този сериал но с доста превъртане. Въпреки, че сюжета, е като на Defendant of Love, за мен разликата е голяма. Актьорите не са ми познати и от това, което видях и не видях :):):) се справиха добре. Не мисля, че ще се наредят сред любимците ми, защото лично мен не успяха да ме впечатлят с нещо, което да ги запомня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 23.06.2017 г. at 12:15, asha написа:
  Скрий съдържанието

 

Та, в контекста на оф-топика, и тук във фазата на  отмъщението си имаше изцепки , но му личеше  "софт" версията. Включително и Онази, стандартната  Кулминация. :ilovethis: Съответно, помощниците на острова и приятелите на главния на континента не го играеха съвсем безмълвни кукли без отношение към ставащото.  Имаше и един морално удоволетворяващ момент , когато

  Скрий съдържанието

отмъщаващият справедливо и закономерно си беше официално арестуван и потърка известно време арестанската скамейка. 

 

 

Ще му дам шанс заради написаното от Аша. Тъкмо написах преди 1-2 дена един огромен роман/коментар/ с 1000 параграфа и подточки, за това, колко и как ме е разочаровало насилието в тай-продукциите, както и отношението, което демонстрират, но в темата за Paradise Diversio /Savan biang/, и сега като прочетох, че тук е по- "софт" и има арест/опит за правосъдие/ и се зарадвах!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и много ми хареса. Имаше наблягане на взаимоотношението между героите, имаше логични и обосновани постъпки, имаше обяснения и показване на емоции, като цяло беше по-психологически обосновано от други подобни лакрони, където отношенията между персонажите не се обясняват така подробно. Насилието от страна на мъж към жена не липсваше, но то не беше от страна на главния герой /Акки/ към главната героиня - напротив, при тях реално нямаше насилие. Имаше словесни спорове и язвителни забележки, но релно насилие не видях от страна на мъжа към жената, а обратното - главната героиня поне 5-6 пъти шамари Акки и толкова често го биеше, че чак му се чудех как я търпи.... И все пак - имаше явно показано сексуално насилие между една от второстепенните двойки.

Другото, което много ми хареса в сценария е, че

Off Topic

нямаше обичайната жертва в ролята на главната героиня, която да е свита, смачкана, обляна в сълзи и пречупена след като е преспала с главния, а имаше една силна, борбена и независима жена, която за нищо не съжаляваше. Още на следващата сутрин проявавяше обичания си силен характер. А и когато каза на брат си, че не е имало сексуално насилие на острова, а е избрала сама да спи с Акки, беше изключително силна постъпка.

Хареса ми и опита за правосъдие и това, че главния го арестуваха и обвиниха за малко. Това е момент, често липсващ в лакроните. В тях обикновено на главния му се прощава всичко. Тук не беше така.

Аз друго искам да питам - брата на главната и сестрата на главния /Ваниса/, преди самоубийството и, какви отношения имаха по-точно?

Питам понеже той беше женен! Не схванах тя каква му е била, ако той е женен?

 

А бихте ли ми препоръчали още заглавия със същия актьор /Film/? Много добре се справи!

ПС:

Сега виждам, че лакрона е римейк на същото заглавие, но от 2006г. Някой гледал ли е първият лакрон и какви са му впечатленията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aria, аз гледах JAO SAO CHAPOR KIT, пак участват двамата главни от тук. Главния беше развей прах, само като се сетя как танцуваше с червения костюм. :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Ками написа:

aria, аз гледах JAO SAO CHAPOR KIT, пак участват двамата главни от тук. Главния беше развей прах, само като се сетя как танцуваше с червения костюм. :lol: 

Благодаря ти, ще погледна и него. Но първо ще видя първия вариант на Игра на сърцето от 2006г., че ми хвана окото това, че там жена чрез мъж отмъщава, а не обратното....и ми стана любопитно как точно ще го тормози тази жена. :o

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, andi11 написа:

aria, имай на предвид, че старите лакорни са с доста лошо качество, за което много  ме е яд. 

 Анди, да видях колко лошо е качеството  ще го пропусна този път.

Мисля да прегледам новата версия от 2016 втори път, че първите два епизода малко не ги схванах, особено ролята на сестрата, която се самоуби, май там съм превъртала и ми се губят моменти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да гледаш Film, можеш да се пробваш с The Illicit wife, но да знаеш, че насилието струи от всеки кадър, това си е хард slap&kiss лакорн, ,  предупредена си;) макар, че аз само го започнах, ще взема сега да го продължа, и без друго нямам нищо за гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, andi11 написа:

Ако искаш да гледаш Film, можеш да се пробваш с The Illicit wife, но да знаеш, че насилието струи от всеки кадър, това си е хард slap&kiss лакорн, ,  предупредена си;) макар, че аз само го започнах, ще взема сега да го продължа, и без друго нямам нищо за гледане.

Не знам дали видя какво съм писала в темата за Paradise Diversio /Savan biang/ в спойлерската част /малко дълго стана за четене/, но насилието когато е напълно безпочвено и засяга беззащитни жени ме дразни много, а още повече ме дразни ако жената реагира като срамуваща се жертва и не прави опити да се защити и да накаже виновника.... Дано не е в тази категория сериалчето. Аз като жена съм малко бойна и силова, и съм спортувала дълго време, затова не си представям как ще реагирам в подобна ситуация, но със сигурност не бих се оставила просто така да ме сломят, не е в природата ми, а и най-вероятно ще си защитя правата по всички възможни начини, включително и с полиция. Не знам защо в тай-продукциите жената обикновено е жертва, а мъжа е оправдан и дори харесван насилник. Полицията пък е безгласна буква. Това са общите ми впечатления, и само в този сериал тук, видях нещо по-различно. Особено ме впечатлиха с това, колко много шамара изяде от главната героиня Акки, ми тя си го преби направо - за първи път видях това в този тай-лакрон и за първи път жената беше силна и борбена, със самочувствие и позиция.

ПС.

Видях му рецензията и също, че е 31 серии!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай го пропусни, можеш да погледнеш Different lines of horizon или Chaotic wedding, и двата са добри, ако не ти харесат или си ги гледала, ще мислим друго:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, andi11 написа:

В такъв случай го пропусни, можеш да погледнеш Different lines of horizon или Chaotic wedding, и двата са добри, ако не ти харесат или си ги гледала, ще мислим друго:)

Гледала съм само "Безумната сватба" понеже е по-стар. Хареса ми като цяло, но го гледах отдавна. Другия не съм го гледала, а и е по-нов. Ще се гледа и той! Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Different lines of horizon и аз ти го препоръчвам, въпреки ,че е малко по-друг жанр.  А щом си подкарала тайландската slap&kiss вълна, пробвай ако искаш и Waves of life

Прочетох,  какво си писала в другата тема :up:

Off Topic

и в тази връзка ти препоръчвам да погледнеш Bittersweet Promise of Revenge , въпреки клишето с отмъщението. Там ме втресе от отношението на целокупното семейство към това, дето е натворило баш под носа им любимото синче на мацето , дето всички много я харесваха за снахичка.  Повече няма да коменирам .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, asha написа:

 Different lines of horizon и аз ти го препоръчвам, въпреки ,че е малко по-друг жанр.  А щом си подкарала тайландската slap&kiss вълна, пробвай ако искаш и Waves of life

Прочетох,  какво си писала в другата тема :up:

  Скрий съдържанието

и в тази връзка ти препоръчвам да погледнеш Bittersweet Promise of Revenge , въпреки клишето с отмъщението. Там ме втресе от отношението на целокупното семейство към това, дето е натворило баш под носа им любимото синче на мацето , дето всички много я харесваха за снахичка.  Повече няма да коменирам .

 

 

Waves life ми е в списъка за гледане, но ще почака, че много голям стана списъкът. А и не гледам само тай-продукции, паралелно на клона е и корейското. А "Различните линии на хоризонта" /така ли се превежда това чудо, много нехармонично име има?!/, снощи го почнах, и ми допада само частично, защото главната е много странно наивна и първосигнална - малее, как хукна да бяга в гората от страх, хванах се за главата от тази реакция. Но ще го догледам.

Благодаря за заглавията! Ако имате време, дайте и някоя комедия моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...