Jump to content

Recommended Posts

Никакъв гоблин не може да бъде този. По-скоро "шотландски боец" някакъв :) Токеби имали слабост към хора с името Ким, затова ги наричали Учителя Ким :)



Русалковото филмче по-скоро е съвременна приказка, докато този си носи много повече белези от фентъзито - някаква мрачна мистика и епичност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падам си по духовното, но  духовете/призраци/ трудно ги приемам...

Историята ми е ясна,  корейска драма, "уж" с духове - които съвсем не приличат на духове... :28558:  :28558:  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някаква шантавост в този сериал: във визията, в неординерните герои, във фрагментарността на разказа, която пък създава съспенс. Не мога да прогнозирам добър ли ще е или не, но със сигурност е моят филм. Обичам романтизма (нямам предвид любовна романтика), без който няма истинско фентази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори епизод също беше на ниво:) Особено много ми хареса батко Смърт как спи  :28558:

 

Забъркали са яко тюрлюгювеч от приказки - гоблина от рода Маклауд го играе рицар в бляскави доспехи за една Пепеляшка, преследвана от смъртта и закриляна от добра фея-зарзаватчийка:) Добре се получава - ако ще е гарга, да е рошава;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна е историята в първи епизод. Мен лично обаче ме притеснява тази романтика между мъже в средата на 30-те в костюми с ученички в ученически униформи. Главната героиня не отговаря по никакъв начин като външен вид, облекло, поведение на главните актъори. Това ме кара да си мисля, че сериала е правен за женската аудитория. На безнадеждни романтички/ци с развихрена фантазия определено много ще хареса сериала. Главният актъор също много добре играе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна е историята в първи епизод. Мен лично обаче ме притеснява тази романтика между мъже в средата на 30-те в костюми с ученички в ученически униформи. Главната героиня не отговаря по никакъв начин като външен вид, облекло, поведение на главните актъори. Това ме кара да си мисля, че сериала е правен за женската аудитория. На безнадеждни романтички/ци с развихрена фантазия определено много ще хареса сериала. Главният актъор също много добре играе.

 

Стотак, какво и има на външния вид? И не разбрах, героинята или актрисата не отговаря на главните актьори или герои.Колкото до облеклото- ученичка, облечена  с ученическо облекло. Мисля, че умишлено са търсили тази разлика и не заради женската аудитория, а защото на един отегчен и изморен 900 годишен демон, му трябва точно такова младо същество, пълно с жизнерадост и енергия, за да го изкара от рутината.Същото се отнася и за  контраста с героя на И Донг Ук. 

Колкото до актрисата, макар да не и личи много, е на 25 години и  е преминала ученическата възраст, но може пък героинята и с тоя труден живот да е повтаряла. :28558:  А като актриса и въшен вид, мисля, че са си  супер с  Гонг Ю. Силно присъствие и  на двамата на екрана, без преиграване, удоволствие е да се гледа играта им. 

Пък и щом  по-голямката Русалинда(и си и личи)  може да е с по- млад пич ( там не видях да се жалваш ;) ),  зрял демон с младо гадже - защо не! :na2:  

Мода ли е, не знам, но в Корея  напоследък знаменитостите мъже  все за такива се бракуват, а ти за сериал се впечатляваш. :28558:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100так,

Що трябва да са безнадеждни романтичките, че и с развихрена фантазия? Не може ли да са си обикновени, банални романтички, които харесват фентази? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се запиша към безнадежните и с развихрена фантазия :896767:  . Много подходяща история за времето около Коледа. Нищо, че е тюрлюгювеч ама е сполучлив, не може все вариации на Коледна песен да гледаме все пак. Има си всичко и мистика и трагедия и чудеса :)  За капак и каста е добър. Гонг Ю си ми е слабост отдавна(ето това е мъж с чар, пък и да играе може) и наистина добре се получава съперничеството с героя на И Донг Ук . Има химия между персонажите, имам предвид всички.  Май отдавна не ми се беше случвало да следя повече от един сериал излизащ в момента. Ще си го довърша, дори с вероятния ревлив край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено се очертава чудесно сериалче!

Но мисля, че най-силната химия ще си бъде между Гонг Ю и Донг Ук. Тези двамата са просто разкошни заедно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определено се очертава чудесно сериалче!

Но мисля, че най-силната химия ще си бъде между Гонг Ю и Донг Ук. Тези двамата са просто разкошни заедно :D

О Боже, колко си права!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна - двамата "ангели-пазители" имат много добра спойка заедно и тъй като са от актьорите, които успяват да предадат множество нюанси дори само чрез лицето си, е истинско удоволствие да наблюдаваш сцените им. 

Много силно започна сериала (по корейската скала). Историята е добре представена и обяснена точно колкото е необходимо, не ни правят на пълни балами ( виж Русалката за пример) като зрители и сюжетът е достатъчно достоверен в рамките на света, в който съществува, и спрямо нашия. Въпреки че има клишета, поне боравенето с тях е не толкова натрапващо и дразнещо. Малко нетипична атмосфера, явно повлияна и от канадската локация, която внася леко мистичен нюанс, който много ми допада. 

 Ин На ми е единственият персонаж, който ми стои странно, не успях да хвана точно нейната цел, но очаквам с нетърпение нейните закачки с И Донг Ук.

Най-хубавото е, че не мога да предвидя точно как ще развият историята -

 

ще я оставят малко да порасне или всичко ще тече в тази времева линия или пък ще вземат да им прекратят животът и на двамата с обещание да се срещнат в следващия или нещо ще се обърка и няма да стане така, както е предсказано.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои от руските преводи вместо Ангел на смъртта е преведено като Тъмният жътвар (оня с косата, Смъртта  :) ) Мисля, че е по-точно. Корейска вариация на Джо Блек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е интересно кага ще се появи пръстенът,  който ни навряха в очите и  реинкарнациите на тия от клането  в първи епизод.

За броманса съм съгласна, но Гонг Ю с играта си успява да извади и всичко най-добро от партньорките си, така че и романсът мисля, че ще е на ниво, а малката, както видяхме  вече "влезе под кожата" на героя.

 

Рейтингът около 9-10. Не мисля, че корейските аджуми ще се прехласнат, защото трябва да следят внимателно и ще объркат кимчито, а за зеленячките пък няма айдълия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За платен кабелен канал 7,9%, както бе втори епизод, си е направо над 20% по някой от ефирните. :28558:

 

Да не говорим за онлайн платформите, където гледат младите корейци. ( И тия зад граница ) Успехът вече е налице!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои от руските преводи вместо Ангел на смъртта е преведено като Тъмният жътвар (оня с косата, Смъртта  :) ) Мисля, че е по-точно. Корейска вариация на Джо Блек.

 

Ако търсим нашия аналог, май ще е наистина в женски род - онази с Косата, която взима душите на починалите. Иначе и двата варианта са ок според мен, зависи заимката откъде е само.

Чудех се защо са му дали тази капела на Ангела, а се оказа, че корейският жътвар носи задължително шапка (макар че обикновено е от тези старите Чосонски варианти). Освен това трябва да има бяло като смъртта лице с хлътнали очи ;), а ако срещнеш погледа му, значи смъртта ти е много близо.

 

Корейския гоблин или токеби си е нашият таласъм - същество, което обича да обитава тъмни гори тилилейски, гробища и изоставени къщи :) . Характерно за него е, че обича да прави шеги и пакости и често предизвиквали хората, за да ги пропуснат да минат през техни територии. Друга черта на корейския таласъм е, че често взимал богатствата от алчните и възнаграждавал заслужилите. 

На героят на Гонг Ю обаче са му дали и чертите на божество, особено след като се изправя без проблеми пред Жътваря и дори го предизвиква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е непретенциозно разтоварващ! С елементи на фентъзи, мелодрама и комедия.

Това, което ме дразни у героинята /главната/ е, че са я направили, хем млада хем твърде всезнаеща /за тази конкретно възраст/. Само аз ли забелязвам как тя знае всичко - сама твърди, че е "невеста на гоблин", добре знае кое е "жътвар" и кой е, и какво прави, добре знае какво е "гоблин" и какъв е той. Помислете си само колко 17-18-19 годишни хлапета-сираци знаят тези неща и изобщо какво се крие зад терминологията? Аз на 18 г. със сигурност не съм била така просветена и всезнаеща. Малката е прекалено сигурна и твърде всезнаеща по тези въпроси, което се набива в очите и дразни. Дори не направи справка с книга, с нета или нещо такова, а от пръв поглед разбра.

Хубавото е, че който и да умре в този сериал няма да ми е мъчно, защото поначало всички персонажи са мъртви и по-мъртви няма как да бъдат.... Напълно съм съгласна, че най-голямата химия става между гоблин-а и жътваря, те двамата правят целия сериал, и сблъсъците им са много забавни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За платен кабелен канал 7,9%, както бе втори епизод, си е направо над 20% по някой от ефирните.  :28558:

 

Да не говорим за онлайн платформите, където гледат младите корейци. ( И тия зад граница ) Успехът вече е налице!

 

Мерси, Роска, :kissy:  че напомни. Направо бях изключила ,че е по тvN и се чудех как не ги е срам, в сравнвние с Русалинда. Идеален  е рейтингът.

 

Parab, от вчера ми се  върти думата таласъм в главата, но не ми се връзва с нашия дух. Демон пък ми идва като някакво  супер страшилище и пак не идва точно. Много особен вид  е, да му се невиди. :28558:

 

 

Сериалът е непретенциозно разтоварващ! С елементи на фентъзи, мелодрама и комедия.

Това, което ме дразни у героинята /главната/ е, че са я направили хем млада хем твърде всезнаеща /за тази конкретно възраст/. Само аз ли забелязвам как тя знае всичко - сама твърди, че е "невеста на гоблин", добре знае кое е "жътвар" и кой е, и какво прави, добре знае какво е "гоблин" и какъв е той. Помислете си само колко 17-18-19 годишни хлапета-сираци знаят тези неща и изобщо какво се крие зад терминологията? Аз на 18 г. със сигурност не съм била така просветена и всезнаеща. Малката е прекалено сигурна и твърде всезнаеща по тези въпроси, което се набива в очите и дразни. Дори не направи справка с книга, с нета или нещо такова, а от пръв поглед разбра.

Хубавото е, че който и да умре в този сериал няма да ми е мъчно, защото поначало всички персонажи са мъртви и по-мъртви няма как да бъдат.... Напълно съм съгласна, че най-голямата химия става между гоблин-а и жътваря, те двамата правят целия сериал, и сблъсъците им са много забавни.

 

А колко 17-18-19 годишни виждат  и си хортуват с призраци непрестанно, както е при нея? Разговорите с тях  явно и дават много информация.Нормало е за нея да знае, пък показаха също, че  е и умна( тя си го каза сама) и че  чете. Освен това, стига да искаш  в момента информация-бол, не е като едно време само в градската библиотека..

 

На мен това ми харесва, че всяко нещо си има логично обяснение до тук. Освн това сме видяли все още твърде малко и  ще редим пъзела постепенно, което също ще държи интереса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, не съм съгласна този път - да виждаш призраци е част от фентъзи елементите, това си е живо фентъзи и няма как да го оспорим. Но да знаеш всичко - това е познание, а самото познание не идва просто така.... Не трябва ли тя постепенно да разбира нещата, да чете, да се научава за тях....Нали това са първите жътвар и гоблин, с които се запознава, тогава как ги разпозна, как знае какво вършат по "длъжностна характеристика"? Малко е съмнително това нейно автоматично познание. Тази нейна изкуствена мъдрост ме дразни, можело е да и вменят поне доза съмнение....Не забелязах също, тя да говори с призраците, напротив мълчи им и ги игнорира. Смятам, че не те са я научили, за мен е  абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Че той "жътварят" си я привика още на 9  и я предупреди, че ще я намери- как да не го .знае. Зелкаджийката и  каза, че е жътваря. И как да не говори с призраците- с които иска си говори и ги чува те какво говорят. Още с раждането  и се набиваше от тях , че е невеста на токкеби. Разпозна и майка си призрак, преди да знае, че е починала. Явно е специална и може да ги разпознава.

 

aria, виж още веднъж срещата и с него на при морето , като и подари цветята в първи епизод.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...