Jump to content

That Winter, The Wind Blows (2013)


Recommended Posts

Страхотен каст, чакам го този сериал с нетърпение, ще чакам и бг превод, за да му се насладя напълно. Jo In Sung много е възмажал. Правя аналогия с Балито. Историята също звучи много обещаващо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър сериала. Чо Ин Сонг засега напълно задоволява очакванията ми с играта си. Има нещо много загадъчно у неговият персонаж -

взаимствано по малко, както от ролята му в "Карнавал на безчестието", така и и от сериала "Piano".

Общо взето много съм доволна от главната и вторастепенната двойка, както и от сюжетната линия, която засега не се различава от тази във филма Love Me Not.

Добро начало.. Отивам да гледам 3 епизод и се надявам на бърз превод от руснаците. Препоръчвам! За любителите на драмата и феновете на главните..

Само не знам кой измисли този цвят на косата на Ким Бум и защо корейците напоследък държат толкова на слаботията, особено сред мъжете?!

Чо Ин Сонг и Ким Бум бих ги поохранила малко, за да си подхождат на мацките поне;)

ОСТ-а също е добър до момента..

 

Особено песента на Йесонг. Много е красива и много красив беше моментът, в който прозвуча

 

на гарата,

където нашият герой можеше да спечели наследството само с едно движение.

Напротив.. той вече се грижеше грижливо за сляпата героиня, в която е влюбен..

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след изгледани пет епизода продължавам да гледам с интерес, но това се дължи основно на главните герои и изпълнението им. Преводът на английски е невероятно бърз, още снощи бе готов и пети, няколко часа след излъчването в Корея. Не съм виждала, като че ли до сега подобно нещо.

Приятно изненадана съм от Ким Бом. Израстнал като присъствие пред камерата, като показана игра, а и героят му тук е коренно различен (цвета на косата му и мен учуди много). Младата актриса (певица) Чонг Ън Джи, която виждам за първи път ми прави силно впечатление, както и нейната героиня.

До тук наистина нямам забележки (е, като изключа някой други типично корейски похвати, но се търпят), а по принцип с корейските сериали съм сериозно скарана. Дано издържат така до финал и в оставащите 11 епизода, защото съм забелязала, че започне ли за мен добре един корейски сериал, то вече някъде към 7-8 серия си "идваме на думата" и става една... корейска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

на гарата,

където нашият герой можеше да спечели наследството само с едно движение.

Напротив.. той вече се грижеше грижливо за сляпата героиня, в която е влюбен..

 

 

Е много бързаш те взаимоотношенията им си вървят с градация, а за тази случка :D

 

 

не че щото изпитва някакви силни чувства към нея точно в този момент ами по скоро съвестта му проработи там после нали тръгна да обяснява как не му било изгодно да я бутне ама според мен точно не искаше да си изцапа ръцете понеже за разлика от онзи лихвар все пак има някаква съвест. Да не забравяме и защо се внедри в това семейство и прие ролята на изгубеният брат все пак това си е измама откъдето и да го погледнеш. Просто в последствие както се видя взе да взима доста присърце тази роля на брат и това е и ключовият момент във въпросната градация на взаимоотношенията на двамата.

 

 

 

Бумката както казах и преди и мен ме зарадва след няколко мъчителни негови роли в един филм и една драма последно дето гледах с него. Тук героя му ми изглежда доста естествен и разчупен не като оная ангелска смехория дето гледахме в Падам Падам там фантастичният елемент само му пречеше, а тук са голяма комбина с Ин Сънг както и с тая мацка Ън Джи. Изобщо си дойде на мястото с тая роля почти го бях отписал иначе. :D Явно героят му ще е от голямо значение на края когато картите паднат на масата и шефа му най-вероятно остане сам срещу всички заради кашите в които се забъркаха.

 

Аджумата продължава да ми пада стремеглаво в очите особено след това, което видях в четвърти

 

с записите на момиченцето където каза доста обезпокоителни неща за тая лелка и явно има нещо мътно около тази история с тумора и слепотата нищо чудно дори и да прогледне ако стане така както си мисля, но остава да видим..

 

 

Мен лично само краят на тази история ме съмнява да не се изложат иначе съм сигурен, че ще я развият добре то се видя от досегашните епизоди правейки паралел с оригинала ама за да е всичко добре все пак трябва и подходящ финал поне малко от малко издържан логически не ми пука дали е хепи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни първи два епизода :yes: ще изчакам бг превода,за да му се насладя напълно :) Харесвам сериалите с по-вече драма,а този се очертава да бъде такъв. А и кастът е много добър , Jo In Sung и Song Hye Kyo са перфектни за тези роли,усеща се истинска химия между тях :kiss2: Дано в следващите епизоди не се разводнят и проточат нещата,чакам ги с нетърпение :es::panda-145:

,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да издържа и аз го започнах, мислех да чакам превода....Впечатляващ сериал, определено в мой стил, много ми допада. Страхотен избор за главните герои. Нека да видим как ще се развие, но ми става един от фаворитите. Пожелавам приятно гледане на всички почитатели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то има превод обаче само за 2 епизода. Дори аз се учудих, че има такъв ама днеска гледам че е добавен линк в заглавният пост тук(благодаря за което) към сайт където са го почнали, но не знам с какво качество е превода.. предполагам ще е на ниво доколкото знам от други сериали дето съм си дърпал навремето понеже сега почти не влизам там да тегля и бях доволен, явно не е трябвало да го изоставям хептен. :D Мен лично не ме касае много много понеже дали ще е на английски или български се тая, но е хубаво все пак, че се е хванал тоя суб тийм пък и като гледам вече няколко човека казахте, че чакате бг букви. Е искаше ми се да е някой от нашите съб тиймове ама като гледам заявките в темата за настоящи проекти никой не се е хванал още може би защото излезе сравнително скоро и повечето се бяха разпределили вече по други проекти..w/e важното е че вече има избор. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм. Изключителна игра на Jo In Sung и Song Hye Kyo. Гледам го при руснаците. Превеждат го много бързо. :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си изгледах вече 5-те епизода на руски, но все пак е хубаво, че някой се е заел с бг буквичките.

Чо Ин Сонг е наистина великолепен и още по-красив! Бях забравила колко е добър в играта с цялото лице. Толкова е добър в изразяване на емоции с очите и устните, че и сигурно и да гледам сериала без звук, пак ще разбера какви чувства иска да изрази.

Учудвам се, че толкова ми допадат като двойка с Хе Гьо. Наистина има необходимата химия помежду им за тази красива и нежна история. Приказни сцени!!

 

особено тази в оранжерията, а също и в края на 5-ти епизод.. На реката също. Изобщо невероятната къщичка с мостчето и снега са само допълнение.

Вече съм почти сигурна, че тя усеща, че той не е брат й, въпреки знаците, които той й дава благодарение на интелекта си.

 

Ън Джи, или 2-рата мацка както й е името също е голяма сладурка и с Кум Бум са симпатяги. Даже и чичкото-адвокат и аджумата ми допадат.

Само не знам какво ще мъдрят още 11 серии. 10 епизода общо на този сериал му са достатъчни,

 

предвид и бързината на действията и прогресията на болестта на главната героиня..

 

Музиката е прелест!!

Разкошен глас и текст! The One (That Winter, The Wind Blows OST)Winter Love

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм още в началото на драмичката, но засега всичко ми харесва. Главните са големи сладури.

Поздрав за всички, които я следят с моята любима песничка от сериала:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредица от добри епизоди засега и най хубавото е че цялата тази история ми става все по интересна най вече заради завързаната ситуация и безкрайните интриги около главната и компанията на която е наследница. Тоя О Су взе ме кефи голям пич как се измъква все от най напечените ситуации дори и аз дето съм майстор в обясненията и извиненията не мога да си представя да реагирам толкова адекватно въпреки, че от личен опит знам, че когато човек е под напрежение се случва да надмине възможностите си и да се представи по добре от предварителните очаквания. Но поне тези неща са измислени добре действително в ситуацията, когато

 

 

подлата аджума го хвана в стаята пред сейфа очевидно с какви намерения

реакцията му беше добра в последствие.

 

Гвоздея поне според мен от това досега е Йонг тоест героинята на Хе Кьо. Много добър образ отдавна не бях гледал кдрама с толкова интересен женски персонаж може и да е защото съм малко пристрастен към актрисата, но от една страна имаме интересна и драматична история на това момиче поднесена постепенно от сценаристите и от друга доброто превъплъщение поне според моите критерии. Около нея витаят и най много въпроси най важният от които е разбира се проблема с зрението и точната диагноза досега така и не стана ясно какво й е точно, а флашбеците от миналото е ясно накъде бият ама ме съмнява най вече заради

симптомите с главоболията особено това в мола здраво разклати клоните

Подобна героиня беше Бо Ра на Ю Ри от Снежната Кралица, а там повечето себеуважаващи се любители на кдрамата, които са го гледали понеже е от графа "задължителни" знаят как приключиха нещата. Всъщност като се замисля сега м/у двете драми определено могат да се пусне някой друг паралел в някои отношения особено според прогнозите ми за финала. Връщайки се пак на Йонг чудя се и за друго нещо

 

 

дали всъщност не е наясно с всичко и не е разкрила "брат" си понеже в някои ситуации хвърля такива бомби в/у нашият човек, че наистина взе да ми се струва, че е напълно наясно с нещата. А този разговор където го разпитваше за адаша му и начина по който го направи допълнително ми подхранват въображението. :rolleyes: Интересното е че въпреки, че е сляпа знае доста неща за хората около нея и най вече за машинациите на аджумата други на нейно място можеха да тънат в неведение до последно..

 

 

И накрая въпреки, че не съм кой знае какъв фен на захаросаните сцени това в планината беше наистина направено много добре и мястото и операторската работа бяха отлични и наистина доста ми хареса самата сцена.. евала за идеята с замръзналите клонки и дори и песента дето пуснаха беше 10 точки! Песента в края на 9-ти в изпълнение на кралицата на ost-та Taeyeon е също невероятна и специален рилийз за този епизод като излезе пълната и версия може да я добавя на линк тук даже тая песен ако не вземе награда като раздават такива за музика към ost на драми значи яко корупция и несправедливост в Корея! Ако продължават в същия дух до края може да им простя и издънка на финала..or could I :rolleyes::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и пълната версия на песента на Taeyeon дет се вика почти топла топла :rolleyes: Страхотно изпълнение както казах по-горе по нататък думите са излишни остава само да се чуе:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето на руски до 9 включително.

 

онлайн тук

за теглене тук

Осми епизод наистина беше страхотен, а това със замръзналите клонки и музиката- красота.

От десети явно започва развръзката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не издържах! Включвам се и аз с коментари. Хич не исках да го започвам, преди да е излязъл целия, но....Тази "грешка" не съм я правила от "Тайната градина" и ето, че пак ще има потропване с пръсти и гризене на нокти в очакване на следващата "доза" :D

 

Героите са много интересни, интригата е налице. Стигнала съм до 6 серия и в главата ми е пълна каша от мисли и разсъждения...

 

О Су започва да се привързва към "сестра си", но все още ми е твърде загадъчен образа му... Хем няма причина да живее, а толкова отчаяно иска тези пари. От друга сестра среща Йонг, която живее с желанието да умре...И тук се сблъскват две души. И двете изпълнени с толкова болка и самота. Еми нормално е да се харесат! :)

 

Засега актьорите играят много добре. Много съм впечатлена от Song Hye-Kyo и играта й на сляпа жена. Адмирации! Да си призная - не очаквах да е на това ниво.

До момента не бях гледала нищо с Чо Ин Сонг, но мисля да наваксам. По-завършен актьор скоро не бях виждала. Дори дишането му в напрегнати ситуации е впечатляващо. Толкова истинско го прави, че се усещам как и аз се напрягам. Щом в края на 6 еп, когато го хванаха в стаята й, си закрих с ръка очите, с надеждата някак си да се измъкне.... И да, на този мъж му отива и да плаче, и да се смее. Чудесна игра, перфектна роля!

Относно сюжета:

мисля си, че Йонг още в самото начало разкрива, че това не е брат й. Слепите хора имат невероятно развит слух, а тя още в самото начало позна гласа му. Няма как да се е заблудила. И все пак, й се иска да вярва в него, да усеща присъствието му, тъй като той й напомня за времето от детсвото...за брата, за майката. Постепенно се привързва към фалшивия О Су и очаквам в даден момент да го разкрие, но да го помоли да остане с нея до край. Ще видим какво ще стане с тумора и зрението й. Предполагам, че в определен момент ще прогледне. Аджумата ми е все още много потайна. Очаквам да развият още персонажа, заедно с този на годеника.

 

Втората двойка са големи скици, като котка и мишка. Кимчо ми е голям хубавец, ролята му отива и нямам нищо против цвета на косата. Важното е да се експериментира :). Харесва ми, че има толкова много реплики, а не играе само с изражение.

 

За край все още не ми се мисли. Дано да не е като корейския филм, че...И все пак, усещам, че няма шанс драмата да ни се размине....Дано поне имаме по-отворен край, с реверанс към зрителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази песничка по-горе, и моментът на изпълнението й в 10-та ме оставиха без дъх.

11-та просто нямам думи, сюжетната линия, играта, а пък актьорите сякаш се надпреварвах, кой ще играе по-добре.

Чо Ин Сонг, толкова и деликатен, и изразителен, великолепна игра. 5997476S.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще стане така както се видя следващите два епизода би трябвало да се изяснят доста работи имайки предвид това, което се случи в 11-ти. Аз както и да го въртя се спрях на три евентуални варианта за развръзка айде 4 ако 10-те % се окажат достатъчни, но сигурно чак в 14-15-ти ще е напълно ясна работата демек по другата седмица. Тая аджума ми е супер странен персонаж такива най ги мразя дето лъкатушат по една тънка граница м/у добро и зло - или едното или другото. Добре, че е Moo-Cheol, че да отсрами положението между другото като стана дума за него поне на мен ми се вижда доста интересен персонаж заради миналото му с О Су ами и по принцип действията му. Много ми е интересно как ще постъпи накрая като мисля от него до голяма степен ще зависят доста неща при завръзката на тази драма. Честно казано започна да ми се върти мисълта да изгледам финала на Ai nante irane yo, natsu понеже епизодите са на лице само не знам дали са все още непреведени и да си спойлна финала, но реших да не го правя най-малкото сега не му е времето и може да си разваля прекрасните впечатления от тази драма като убия интригата баш накрая, а такава определено има. От друга страна и да го изгледам няма гаранция, че събитията ще се припокриват по склонен съм да вярвам, че създателите на тази версия ще сложат свой отпечатък в/у историята с нещо алтернативно остава да им стискам палци да не се изложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата е единствената, която в момента следя, и успява да задържи вниманието ми до степен, че да искам да гледам следващите епизоди. Прекрасна игра на Сонг Хе Гьо, отдавна ми се искаше да я видя в подобна роля на хем силен, хем слаб персонаж. Невероятно красива е на моменти и толкова крехка изглежда. Леките детайли, че си грабва телефона без да го търси, или си взима чантата без да опипва, не ме дразнят дори. Чонг У Сонг и неговата привързаност към нея също е хем трогваща, хем някак трагична. Въобще цялата им история отива на пълна трагедия и ще бъде задоволително ако поне единия от двамата... не остане :). Невероятно е, че до 11 епизод все още не са изяснили ролята на секретарката и продължават да ни държат в напрежение за нейните мотиви. Надявам се да не е твърде тривиално.

След всички наизлезли комедии през последните години е доста свежа цялата трагична нотка на сериала, малко в стила на старите хитови корейски драми.

В началото ми се струваше странно да развият сюжета в посока

 

тя да се влюби в брат си, но всъщност не е толкова странно, предвид нейния съвсем затворен живот, с баща, който е постоянно зает, липса на майка и на истински приятели. Японците са много добри в навлизането на дебрите на забранената любов и очаквам с нетърпение как ще се развие този момент тук.

 

 

И на мен ми се иска да видя края, ама за момента търпението ми все още не е изчезнало и ще чакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз си мисля, че Йонг знае, че това не е истинският и брат. В началото още когато го докосна по ръката и напипа белега, още от тогава. Но иска да се довери на него, не иска да е сама, но явно се разочарова, когато разбра за хапчето. Ще видим какво ще стане....

 

Сериалът ми е абсолютен фаворит, може би защото ми напомня на старите драми, много съм впечатлена от играта и сюжета, струва ми се

че финалът няма да е лек

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се присъединявам към положителните коментари. Възхитена съм и следя с интерес сериала. Напомня ми на старата генерация корейски драми, всичко е толкова реално пресъздадено, Сонг Хье Гьо и Чо Ин Сонг са прекрасни. Адмирации към двамата, а и към останалите актьори.

Не съм напреднала в епизодите, както повечето, но мисля че

 

Йонг знае, че О Су не е брат и. След голям брой изгледани сериали, в главата ми вече съм формирала сюжет и усещам накъде отиват нещата. По отношение на някои се надявам да ме опровергаят, но ще видим в хода на сериала.

 

Струва ми се, че финала ще е подобен на Tree of Heaven -

 

може би О Су ще умре и ще дари на Йонг ретината или роговицата на очите си, или нещо в тази връзка, за да направи проглеждането и възможно.

За съжаление не се надявам на положителен за двамата завършек :(

 

Феновете правят уникални клипове, представям един от тях :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оо, какъв 12-ти епизод! Особено последните 15 минути от него. Всички карти вече са разкрити и сега ни остава да разберем какво ще се случи в оставащите четири епизода до финал. Браво, великолепна игра на Чо Ин Сонг (невероятен е, каквото и да кажа за него е малко), на Сонг Хье Гьо (която виждам за първи път в роля и съм изключително доволна), както и на второстепенните герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...