Jump to content

Pride and Prejudice (2014)


Recommended Posts

Lawandula, по-скоро...

 

братчето ще се е задушило в багажника на колата. Затова ще са подпалили сградата - за да заблудят полицията, че е инцидент и хлапето е било там по погрешка. Иначе ще разследват убийство, а така се води инцидент. Поне аз така бих направила. Но знам ли корейските прокурори колко им стига акъла  :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен  ми харесва как се развива! Много добра игра на всички от екипа.

Доста го оплетоха, но започват бавничко да го разплитат и става все по-интересно.

 

 

Жалко, май ще се окаже, че главният разследва баща си.

Е, оплетени са доста и от върха.

Но ролята на заместничката направо ме отврати.

 

 

Добър сериал. Само не разбрах защо са му лепнали това заглавие! :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсетете ме,иде реч за 18 епизод

кой беше тоя, за който спомена мацката в колата, преди да помоли да я скрият,че е откраднал и убил детето-  Бан Ман......?

yonkaval, баща си, себе си, но както се разбира е друг.Тази щипка за вратовръзка ще ни я набиват в очите до последно.Шефът пак е замислил явно план да лови голямата риба- той няма как да не знае, че главният, няма да обвини баща си.

 

Ясно,  до края ще държи в напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се,

 

че никой не знае кой е този Пак Ман Гъм. Знае се само, че е президент на някаква компания и... толкова. Казаха, че никой не го е виждал и не знае кой е. Но лицето на Канг Су, когато видя снимка на дадения човек, беше изумено, което значи, че той/тя участва в сериала с друго име. И то се води от добрите. И оттам...
Едно от предположенията ми е, че е онзи прокурор, с когото До Чи поддържа връзка. Някак прекалено чист ми идва :D А и с тази игла за вратовръзки...

Не знам, но се надявам да не се окаже нещо съвсем безсмислено. Нищо, че остава само една серия - досега си върви много добре, дано не го прецакат в последната серия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз си го помислих, но пък, защо се пробваха да го вербуват и нямаше да се замеси в разследването.Отделно имат взаимно алиби с Магнита, иначе е логично ,на принципа за най-неочаквания.Не ще да е и магнетичното шефче, защото ,той пък видя, тръгващата кола във фабриката.Не съм гледала 19 още, там ли вижда снимка Канг Су?Защо пък да не е мадамата- зам главна прокурорка, на този пост е в час с всичко и може да "раздава картите", както си иска, а е и прекалено жадна за властДруг не остана, от познатите ни, освен брата на Пандата и бащата  на Дон Чи... аааа и бабата :28558: , дето ги отглежда всички накуп.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сега се сетих - не може да е жена. Мадамата щеше да каже, че е жена. Тя каза, че е бил мъж. А и шефката-прокурор не е достатъчно умна за такова нещо. Тя си спасява задника в момента. Ако беше тя, нямаше да играе толкова нагло и директно.
А от мъжете остават много малко - прокурорът, който е бил в специалния прокурорски екип преди 15 години и който сега помага на До Чи. Но дали му помага, не се знае още. Не са шефът и комшията-бивш прокурор-настоящ адвокат на този, дето го издирваме.
Просто са малко възможностите. А и в 19-та серия дадоха как мадамата си спомня за точната вечер и този го дадоха в гръб. Та наистина ми заприлича на онзи прокурор, ама да видим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 19 епизод

 

вярно нещата сочат към специалния прокурор.Още едно за- шефът каза в началото, че не са събрани на случаен принцип да работят там в прокуратурата, а на всичкото отгоре си контактуваше с До Чи, може би, за да си го следи отблизо,какво ще си спомни.Само това с подкупа, не ми се връзва, но нали пък никой не го е виждал.Колкото до видеото, единият не беше ли Пандата, а другият беше доста висок.Разбрахме и кой е отворил багажника и е спасил детето Канг Су.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още една възможност.

 

 

Прокурорът, който я разследва в момента и който беше и в предните комисии. В края на 19 епизод излезе от стаята, където я бяха повикали, точно след като нашият се опитваше да заговори адвоката, а онзи мълчеше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия да не удължиха с още 1 епизод?Гледах във викито,  преводът още е непълен, но все пак, не видях край, като край.

 

Началото, обаче видях- на снимката ,вярно е спецпрокурора, а и мацката по обслужването, го посочи на дъската

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лавандула, да, 21 серии са. Аз се чудих, след като блъснаха Канг Су, как ще го завършат за 1 серия.

Добре, че го удължиха. Иначе щяха да го претупат.

 

 

Че познах за спецпрокурора, познах. То си беше малко на принципа на елиминирането, ама все пак си познах. А и аз се усъмних в него някъде към 13-14-та серия, което не беше съвсем елиминиране.
Самото дело ми беше малко странно, но и по-странни дела съм гледала в корейски продукции. Прокурорите свидетелстват не по-малко от свидетелите... Което е, как да го кажа, абсолютно нелепо. Но... Какво да се прави, и в други сериали съм виждала такива неща.

Не ми стана ясно само дали убиха накрая шефчето. Ама май-май отнесе куршума/въжето. А дано да не са го убили, ама надали. Уж не уточниха, но се получи като в оня виц:
"Влязоха в стаята, съблякоха се голи, легнаха и изгасиха лампите. И сега цял живот ще се чудя дали ми е изневерила." Та и тук така...

 

 

Та... интересен случай, интересни герои, романс почти нямаше, но в случая не е минус. Главните бяха готини, само другото прокурорче дразнеше със страхливостта и нерешителността си, но това бели кахъри /и без това той беше третостепенен герой/.

 

8/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една отметка за изгледано. :)

Каквото си е ,си е- не можем да се оплачем

 

от липса на трупове - и в началото и в средата, че и в края(Kiddo, шефчето даде фира на 100%),нито от скука.Даже и загатната романтика ,сред толкова много крими.И за да не прекалим с похвалите- дежурното клише- след...години ,заби пирона :896767: 

 

Гледайте! Без да държи в огромно напрежение, се нарежда мозайката, но не разрешава пропуски. Няма пълнеж и дразнители, напротив, събран добър отбор. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е криминалето, държи те в напрежение до край. Ако се абстрахираме от класиката на Джен Остин, то заглавието си пасва идеално на сюжета. В края на 4-та серия започва заплитането (или разплитането) на историята.

В този отдел за "Граждански дела" нямаше никой случаен :),като в "10 малки негърчета" на Агата Кристи :)

Любовната история не е основна, но е много нежна и трогателна по своему :) Интересното е,че покрай всичките свързани истории има и забавни моменти :)

А актьорската игра ме очарова, начело с Choi Min Soo в ролята на прокурор Мун, който ми е любимец още от Пясъчен часовник (Sandglass).И тук не ме разочарова - прекрасен е, истинска наслада за окото и ухото :)

Choi Jin Hyuk в ролята на прокурор Ку, беше откритие за мен. Много добре се справи, чудесен е, накрая ти влиза под кожата, особено с тази иронична усмивчица, с която гледаше стажантката :)

Прокурор Хан, красива актриса - добре се справи.

Имаше момент, в който с дни не спяха и нещата се случваха като в "24 часа",но пък така сериала е по-динамичен.

Хареса ми пансиона на бабата :) - уютно местенце.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе в линка на мастерса има сериите с превод до 16-ти, бяха до 10-та, но превода се възобнови ;)

 

Този сериал бях забравила, че не съм го догледала. Зарязаха го на 10 серия и аз дотам. Даже не знаех, че година по-късно са качили още 6 серии. Но от март 2016 нищо. Не разбирам как може  да се бъхтиш да преведеш 16 серии и когато остават само 5 да го зарежеш. Толкова труд на вятъра. Иначе беше интересен трилър, гледа ми се нещо подобно и ще взема да го довърша с руски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля, че в момента се превежда остатъка.., във вибокса също в момента качват с превод останалите серии, но са малко по-назад от 16-та.., мярнах нещо, щото съм абонирана за няколко човека :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се вижда от линковете в първия пост - няма. С въпроса дали преводът ще бъде довършен, трябва да се обърнете към преводачите - не ние работим по този сериал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...