Jump to content

Recommended Posts

Sierra, че са разделени ,спор няма,  даже едната   въобще не се досеща за съществуването на другата.Просто предположих, че са го направили, за да загатнат, че е един човек (вече разбрахме колко са прецизни :896767:, но тук поне, другото надделява над това ,за сега).

 

Кiddo, не става въпрос за очаквания и излъгани надежди, а за някакъв критерий, без значение, че е сериал, а не кандидат за Оскар.Дори при определянето на рейтингите, не напразно има, има една масовка и една друга група, :)на тая база.Така,че няма нужда мисля, от спорове и препоръки, всеки е свободен, да си гледа и коментира, каквото смята за необходимо, на база собствения си критерий  и няма защо някой да се дразни.

 

yonkaval, наистина всички са с проблеми и това е основното , който май ще засяга сериалът и си е една сериозна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, не си разбрала. ИзобщЕ не се дразня от коментарите и критиките. За който и да е сериал.

Да не съм го писала аз, че да го приемам лично :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и новият 4-ти епизод с превод и мнението ми е - нормални в този сериал наистина няма, нито един. За героят на Чо Ин Сонг съм се заблуждавала, той взе, че излезе виновен и в нещо много по-сериозно. Относно героят и на Кьонг Су - и според мен там има някакви халюцинации от страна на Чо Ин Сонг, не зная как ще го обяснят, а и не искам да гадая и да си представям, защото корейските сценаристи са способни на всякакви абсурди. До тук психиатърката спокойно може да си изяде дипломата, защото образът, който се изгражда от създателите на този сериал е изключително неубедителен.

Корейска каша, захванали са се със сериозна тематика, а представянето е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах трети еп. и смятам да приключа с този сериал. Нищо не ми хареса в него, нито героите, нито историите, нито скучните им разговори. Освен това съм върл противник на некадърни доктори като главната героиня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не могат да идат  всички явно, да  учат за доктори в Северна Корея, като докторчето-чужденец и да станат на 20 години гениални, но ко да прайм ся. :)

 

Дали слънцето ми дойде в повече на плажа, но ми минава мисъл, хьонгът-затворник, да е невинно обвинен,а , малкият брат, писателят, да е убил бащата.Много ми е съмнителна,  тая бяла коса за кореец.

 

Има много въпросителни и всеки герой има поле за изява и на мен това ми допада повече, отколкото от първи епизод, да знам ,че ще чуя сватбени камбани в 32-ри или да ме въртят в кръг 20 епизода, след като всичко е станало ясно в 5-ти, 10-ти, да чакам нещо да се случи, а то нищо до края.

 

П.П.

С толкова свободно време, изгледан и четвърти епизод, който даде много отговори.Заложиха и нови мини.Мисля, че 100% имат консултант психиатър, но в случая, по-важни са проблемите на тия хора с психически заболявания и че те стават все повече, отколкото да се задълбава в чисто медицинската терминология.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи, докато гледах новия 4-ти епизод, в първата сцена между Кьонг Су и Ин Сонг в парка, ми направи впечатление едно парче, което е кавър на песен на Queen. Веднага го издирих и тъй като е част от сериала, т.е звучи в него, а освен това е и страхотно, ще го споделя, а и малко да разведрим от тези герои с емоционалните травми, че и без това следващата седмица ни очаква нова порция с тях.

 

Относно майката на Чо Ин Сонг... съмнява ме, че тя ще излезе в дъното на всичко, поредният безхарактерен женски образ, виждала e какво се случва, имало е насилие, но си е мълчала. Тя е според мен истинската причина за драмата и на двамата братя, но да видим.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Rie, :kiss2:  избави ме от музикалната ми чуденка от както изгледах епизод 3. Този кавър направо "ми влезе под кожата" но не знаех кой е изпълнителя. Значи The Once- браво на тях.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това продължава да ми харесва все повече.Въпреки сериозната тема, успяват да представят нещата фино и ненатоварващо, но така ,че да си съпричастен и да се замислиш,  а за играта- думи нямам- страхотни всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това продължава да ми харесва все повече.Въпреки сериозната тема, успяват да представят нещата фино и ненатоварващо, но така ,че да си съпричастен и да се замислиш,  а за играта- думи нямам- страхотни всички.

И най-вече това, че май няма ни един нормален от главните :D :D Образите са от хахави по-шашави :D :D

 

Абе, я да ви питам нещо...

Тоз главният... Не е ли оня мухъл, дето си гръмна мозъка в Бали и капка кръв не пръсна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш той е .Ако не си гледала, "That Winter, The Wind Blows" (2013), с него- гледай, пък аз ще  завиждам, че гледаш нещо хубаво

След изгледан 6 епизод, мога спокойно  да кажа, че това е най-доброто, за мен,  в последните месеци- сериозна психологическа драма,но дозирана прецизно, в съчетание с нежна романтика, плюс прекрасна музика и ще се повторя, защото напоследък е рядкост, букет от актьори ,с невероятна игра.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е,че в тази драма няма един нормален,но като се замисля,то и в  реалния ни живот половината от населението има подобни проблеми,една част крият по една или друга причина заболяването си,а има и такива които не осъзнават,че имат някакъв проблем.
Хубавото е,че e сериозна психологическа драма,но дозирана прецизно,така както е написано от  Lawandula.Няма натоварващи и стряскащи истории,които да ме потискат,и откажат от гледане, поне сега за сега. :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сценарий, изпълнение и невероятна закачлива музика/напомня ми балкански ритми/, твърде различно и безкрайно актуално. Корейските сценаристи тук удариха тавана. Психически травми от миналото, са преобърнали живота на героите и са ги направили инвалиди в общуването с хората. Това, което изглежда комично отстрани е парализиращо за тях. Никой не е застрахован, а психиатрите и те са хора и те имат своите страхове и фобии.

Просто сериала е много як и го чакам с нетърпение! :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го гледам заради Чо Ин Сонг, уникален мъж.

 

Добре, че не задълбочават много медицинската тематика. Като някой каза по-нагоре - то и в живота няма един нормален, какво остава по сериалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам сценарият добър ли е или е писан от безнадеждна романтичка? Понеже харесвам Jo In Sung като актъор и се чудя дали да започвам да го гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТоТаКа, пробвай, мисля,че ще ти хареса, по нестандартно е, но много истинско, а актьорите така са влезли в кожите на героите, че не мога да отлепя поглед от кеф, даже си мисля, че Чо Ин Сонг е намерил най-подходящата си партньорка,в лицето на Конг Хьо Джин  . Колкото до романтиката, толкова е ненатрапчива, като външна изява, а облъчва.И ако решиш да гледаш, не чети спойлерите. :)

Ще ме простите,че се скъсах да я хваля, тая драма, но съм много впечатлена, отдавна не бях гледала нещо толкова смислено и неклиширано , на всичкото отгоре и с такъв невероятно добре подбран актьорски състав.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТоТаКа, пробвай, мисля,че ще ти хареса, по нестандартно е, но много истинско, а актьорите така са влезли в кожите на героите, че не мога да отлепя поглед от кеф, даже си мисля, че Чо Ин Сонг е намерил най-подходящата си партньорка,в лицето на Конг Хьо Джин  . Колкото до романтиката, толкова е ненатрапчива, като външна изява, а облъчва.И ако решиш да гледаш, не чети спойлерите. :)

Ще ме простите,че се скъсах да я хваля, тая драма, но съм много впечатлена, отдавна не бях гледала нещо толкова смислено и неклиширано , на всичкото отгоре и с такъв невероятно добре подбран актьорски състав. :)

 

И аз се подписвам под това. На моменти все едно не е корейски сериал чак, не очаквах някои реакции да са толкова естествени, при положение че корейските сериални закони имат едни неписани правила, които сценаристите не пропускат.

Дано върви все така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, драма за любов на хора, на фона на психичните им проблеми.
А героите, и най-вече Чо Ин Сонг и Конг Хьо Джин
й придават нужното усещане и чувственост
за романтичност и драматизъм,
с твърде яркото си присъствие и убедителна игра.
Основното, което показват сценаристите,
че всеки човек, дори и лекар-психолог,
си носи своите вътрешни страхове,
продиктувани от случки и събития свързани с живота му.
Оставайки траен отпечатък върху неговия вътрешен свят,
отразяват начинът му на поведение и борбата с тях.
Един зов и апел за съпричастност, към физическата,
не по-малко психическа болката и травма у хората.
До тук, не толкова затормозяващ, за което допринася,
леката закачлива нотка, както и приятната романтична музика.
Но се опасявам, че сериозно драматичното,
тепърва предстои.
Колкото до главния,още в първа серия, тя каза,
че страда от раздвоение на личността.
Опасявам се, че той е убиецът, по-точно другата личност,
която носи в себе си. И тук си задаваш въпроса:
Как е възможно да се влюбиш... в "такава" личност,
още повече че изпитваш погнуса от интимно докосване?
Разбира се, че е възможно, и точно в това искат
да ни убедят сценаристите, защото "...това е просто любов".
Любовта е всесилна и тя може всичко.
С две думи, хареса ми сериалчето, някак не по корейски,
но с корейски привкус-сладкогорчив. Чакам продължение, интерсното предстои. :up:


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко поста ме радват и това ме провокира да пиша. Текущ зрител съм от епизод 1. Доста важни въпроси засяга сценария и виждам старание в поднасянето. Има кислород в това заглавие, не че не липсват кор-сериални клишета но поне такова съжителство тип като  сериала  "Приятели" не помня да съм гледала при корейците сериално.

М/у важните социални въпроси е "а какво  е нормално/ кой е нормален?" "според кого?" и че в психологията към психиатрията разликите м/у хората са предимно количествени а не качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има кислород в това заглавие, не че не липсват кор-сериални клишета...

Къде точно ги видя тези клишета? Ако визираш семейните проблеми на главните герои, дори и те са доста по-различни от клишираните такива - злобни и контролиращи родители и т.н. Тук няма такива неща, героите са съвсем различни от обичайните из корейските сериали. Проблемите са по-различни от другите драми. Кое точно е клише?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 6 епизод съм. Драмата ми харесва, интересен сюжет. Според мен всичко си е наред със сериала, всичко ненормално ми се струва реално и нормално. Кое от всичкото до тук видяно липсва от нашата реалност? Е, на места има малко преувеличение и доукрасяване, но като цяло ми харесва пъти повече от някои доста вървежни в момента сериали....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...