Jump to content

Recommended Posts

Благодаря! Да, на същото издателство е. Сцената, правена в Акасака, всъщност е най-динамична в целия филм.

Направих по-подробен анализ в тази тема, за да не спамим филма на Соно

Много съм доволна от това, което видях и научих. Тарковски е имал положителна нагласа към Япония и киното й (Куросава пък често е филмирал руски класици). Това личи навсякъде - и в лентите му, и в Дневника. Хубаво е когато има обмен на идеи и човек се учи от други култури. Това само може да обогати собствената му вселена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа :). Първо не мога да определя филма като любим, по-скоро се вписва в категория интересени и нестандартни. След като го изгледах се замислих върху посланието. А филма има послание със сигурност, японците не правят ей така за бройката филми. Всичко започва с дълбоко заложеният проблем - възпитание и родители. При главните герои беше разгледано тяхното детство и това как им се е отразило. Всяко едно действие и случващите се последствия. За съжаление в този филм негативни.

По-нагоре четох коментари, че филма е перверзен, нещо от сорта, според мен го прави това, че постоянно се преплита религия и похот, като последното са съвсем нормални човешки емоции и желания, прикрити или таени с времето.

Другото което прави впечатление, аз тук не видях добро - лошо, а по скоро съпоставка между църква и религиозното движение, пресъздавайки заблудата, това да търсиш себе си и да се загубиш по пътя.

 

В крайна сметка вярата ( доброто ) побеждават. :)

 

Филма е доста детайлен, според мен трябва да се гледа поне още веднъж. Всеки търси своята Мария, това да бъде обичан и да бъде себе си. Тук е пресъздадена истината, а на много хора тя не се харесва. Показано е това дето ни стиска да го направим, а само си мислим за него. Показани са греховете ни, но накрая са опростени, и всичко започва от самото начало.

Браво за нестандартния и истински филм. Понякога си трябва да се позамислим и разтърсим от тъй наречения живот, гледайки от другата страна на екрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът не е за всеки. Дори не бих го нарекъл филм, а експеримент. Явно режисьорът се е повлиял от Сънищата на Куросава, иначе аз толкова фантазия и хаотичност не бях виждал. Докато скипвах, особено в първата половина, реших, че спокойно може да му се направи на филма един Director's cut, в който да се изрежат поне два часа :) Като цяло не бих препоръчал филма на приятел, но за мен лично някак си ми допадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е за всеки филма.Необичаен поглед върху вечни проблеми,не знам дали би допаднало на мнозинството,но за ценители на експериментите -определено.Не е произведение за разтоварка,а за натоварване,не мижеш да го изгледаш просто така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на февруари е започнало излъчването на филма под формата на 10 серийна дорама. Освен оригиналните 237 минути, към лентата може да се види над 1 час допълнително екранно време, което не е прожектирано до този момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...