Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

too%20young%20to%20die.png

 
Too Young To Die  
TOO YOUNG TO DIE! 若くして死ぬ 
Wakakushite Shinu
Страна: Япония
Език: японски

Премиера: 25 юни 2016 г. 

Жанр: комедия, фантазия, музикален

Времетраене: 125 мин.

Режисьор и сценарист: Кудо Канкуро 

Локация на снимките: Токио

Субтитри: английски

Награди и номинации

Wiki

IMDB

 

Участват: Камики Рюноске, Томоя Нагасе, Арата Фурута, Рие Миязава, Канджи Фурутачи, Кента Киритани, Нана Сейно, Аои Морикава, Мачико Оно, Шидо Накамура

 

Резюме:

Самоубийците отиват в ада!

Ако четете резюмето, ще си направите извод, че предстои романтичен филм, обаче с комик като Кудо Канкуро това никога не е сигурно. Нещата са далеч по-сложни и оплетени...

 

Гимназистът Дайске (Камики Рюноске) тайно обожава съученичката си Хироми, но е прекалено стеснителен, за да се изповяда. Един ден, по пътя за училище, автобусът, с който пътува, претърпява инцидент. Когато Дайске се събужда, осъзнава, че се е озовал в ада и е попаднал в лапите на демонична рок група, чийто предводител е Killer K (Томоя Нагасе). С негова помощ младежът трябва да преброди пъкъла и да открие начин за връщане в света на живите. Целта е да признае чувствата си към момичето на мечтите си (Аои Морикава).

 

Отлична свръхестествена комедия - изобретателна и забавна, щура и непредвидима.

Yosh! Да се потопим в адската музика на Нагасе! 

Внимание! Води до пристрастяване!

 

 

Свали с английски субтитри :click: 

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с руски превод :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновени линкове.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси якият филм :xaxa:    Абсурдно,забавно и щуро. Не спрях да се хиля през повечето време. Права си Укио,води до пристрастяване. :28558:   Откриващата музика беше много яка,усилих тв - то на макс. Задължителен е за гледане. Аз определено бих го направил отново и отново.

Послепис: Демоне,ако ме четеш сега,дърпай и гледай :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Много се радвам! Отзивите по кинофестивалите лятото бяха възторжени и си знаех, че тези хора ще ни изненадат приятно. Хубаво е от време на време да правят по някоя свежа комедия, която да разведрява обстановката.

Чаках добри субтитри, понеже първите, които пуснаха, бяха много зле. Добре, че бързо направиха нови! Точно такъв филм ми трябва.

П.П. Кажи кой се изявява най-силно - Томоя или Камики?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителен е за гледане. Имам го на руски доста време, но все не ми остава време. Дано в събота успея вече, че се излагам.

Кудо Канкуро и Нагасе - взривоопасна комбинация!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио,имам повече наблюдения върху играта на Камики,понеже съм гледал няколко неща с него и знам на какво е способен.Тук се представи както винаги на висота. Томоя ми е малко по непознат като актьор,но доста добре се представи с ролята си. Трудно ми е да кажа кой от двамата е бил по-добър. За мен и двамата бяха страхотни.

Има още какво да се желае от буквичките ,а и на доста места се наслагваха,но и на това сме благодарни.Предполагам предните са били наистина ужасни,понеже са ги махнали съвсем.

Много се зарадвах да видя Аои Морикава с нова роля,дори и не чак толкова голяма. Голямо удоволствие е за мен да я гледам на екрана.

 

Послепис: ама сериозно,Дайске как може да е толкова глупав,че да налапа цял банан в устата си :rofl: :rofl: :rofl:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли в Ада!

Който е гледал Tokyo tribe на Соно, може да си представи донякъде, какво може да очаква от тази лента. Абсолютно щур, романтичен рок-мюзикъл. Интересно, театрално, точно като филма на Соно. Предполагам, така излиза по-евтино и в същото време изглежда креативно.

От предходни неща на Канкуро знам, че той обича често да сменя действието в историите си - т. е., прекалено много неща да се случват в един кадър, за секунди, че дори и ретроспекции да има. Именно тези ретроспекции позволяват на зрителя да получава частици от пъзела, докато накрая не събере цялата картина. По този начин постоянно научаваме нещо ново за героите. Имаше само един излишен такъв, но всичко останало беше чудно. И поучително, че и философско. Засяга идеи, свързани с живота, смъртта и прераждането, но по съвсем нов начин. Разнищва същността на рая и ада, 6-те сфери на самсара като същевременно ни изтъква 5-те безусловни правила, нарушаването на които праща хората в пъкъла. Много любопитни са превъплъщенията на главния герой, когато го връщат отново в човешкия свят. Повечето реинкарнации са животински и това си има свое логично обяснение. Нещо подобно е залегнало в една от книгите на Мо Йен, която е преведена на български - "Уморен да се раждам и умирам".

Камики и Томоя бяха страхотни! Сработиха се отлично. Сигурно всички, гледали лентата, ще искат да се сдобият с адския онифон на Нагасе.

Направо не можах да разпозная Мачико Оно с тази шинигами-прическа, която страшно много й отива. Напомня на Чияки Курияма от Кил Бил и на Рина Ота от "Принцеса Медуза". Чудесни поддържащи роли от останалия каст.

 

П.П. Раят беше потресаващ!

 

Още поздрави:

 

 

Разяснения:

6-те сфери на самсара - светът, където човек се губи и обикаля в кръг:

- Дева-гати - царството на Девите 

- Асура-гати - царството на Асура (Титаните)

- Прета-гати - царството на гладните духове

- Нарака-гати - Адът (най-страшен и най-нисш)

- Тирягьони-гати - царството на животните

- Мануся-гати - човшкият свят (само в него можем да избягаме от веригата на прераждания, но това се удава на малцина)

 

Когато човек попадне в Ада, значи е нарушил 5-те безусловни правила:

- Не убивай!

- Не кради!

- Не лъжи!

- Пази се от похотта!

- Не се самоубивай!

 

Енма е богът на Ада, който съди попадналите там и им определя наказание. Хората имат право на 7 реинкарнации/теста. След тях, ако отново дойдат в Ада, им растат рога и стават демони-они.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този филм има толкова много от нещата, които харесвам в японското кино, че не знам откъде да започна. :)  Точно заради такива филми любовта ми към азиатското продължава да гори с пълна сила. Тези които харесват рок, могат да вдигнат с 1 единица крайната оценка, ако има накъде повече. :D Започва като комедия с типичен дебилен японски хумор, без да се взима на сериозно. Бавно но сигурно, започва да ти влиза ти под кожата, героите ти стават близки и на места направо се скъсваш от смях. Няма такива сцени като тази,

в която се прероди като куче и си показа животинската страна на голямата си човешка любов или пък там където най-после му позволиха да се прероди като човек и свърши като самоубиец в салфетка. :D

После изведнъж става и доста сериозен, намесиха се темите за смисъла на живота, истинската любов, изпуснатите възможности... Накрая си в такова емоционално състояние, че просто ставаш и започваш да пееш с групата "Тууу янг ту дай, ту янг ту дай" :D (тази песен дето е шернал mi6lence) Накратко, завиждам на някой който още не го е гледал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Намерих автора на музиката към филма. Доколкото разбрах, човекът се казва Мукай Шутоку и е направил своя версия на Suiside в бонус албум. Същият музикант изпълнява завършващата песен в още един миналогодишен хит - Distraction babies.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е мой тип това, макар че има голям заряд и много енергия. Раздават се до откат, но изглежда на мен това ми досажда чат-пат или ми идва в повече.


Камики обаче е ужасно уместен, заразителен и точен в ролята си...


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм трябва да се гледа... иначе няма да повярвате каква пълна лудница е! Сериозно, какво по- яко от будистки рокаджийски ад...

Само японците могат по толкова луд начин да разнищят вечни, философски, а и човешки теми...

И Томоя, и Камики са ве-ли-ки тук! А Кента дори не можах да го позная.

Голям хилеж падна.. като се сетя за всички прераждания и пак започва да ме напушва смях, няма такъв кутсуз просто!.... я пък като се появи Сарутоки и започна с това Джууункооо. :lol2:

Демона е много прав, ей такива филми ми напомнят защо толкова обичам азиатското кино. 

DMC ми остава по- любим, ама и този тук разбива просто. 

П.С. ukio, раят беше жестока пародия на японското общество

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...