Jump to content

Judge! (2014)


lazeto

Recommended Posts

spacer.png

 

Judge! (ジャッジ!)

 

Страна: Япония

Също така известен като: Jyajji!

Премиера: 11 януари 2014

Времетраене: 105 мин.

Жанр: Комедия

Режисьор: Akira Nagai

Субтитри: БългарскиАнглийски

IMDB

                 

Участват:

Satoshi Tsumabuki - Kiichiro Ota

Keiko Kitagawa - Hikari Ota

Etsushi Toyokawa - Otaki Ichiro, Kiichiro's superior at Gentsu

Kyoka Suzuki - Haruka Kizawa

Lily Franky - Kagami-san

YoshiYoshi  - Carlos, Brazilian-Japanese judge

Ayumi Ito - Kiichiro’s ex-girlfriend

Tetsuji Tamayama - Hikari’s boyfriend

Ryo Kase - Senior employee at Gentsu

Morio Kazama - Gentsu president

Hyunri Hyunri

Yoji Tanaka   

Denden

Kenta Hamano

Yuichi Kimura

Morio Agata

Iyo Matsumoto

Kotaro Shiga

Tokio Emoto

Seizo Fukumoto

Naoto Takenak

Kumi Imura

          

Резюме: Киичиро Ота (Satoshi Tsumabuki), наскоро започнал работа в рекламна агенция, е принуден от своя шеф да бъде съдия в най-големия рекламен фестивал. По време на форума той разбира, че трябва да помогне на агенцията ,в която работи, да спечели голямата награда, в противен случай ще бъде уволнен, което го поставя в ред комични ситуации...

 

Свали с български субтитри :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове към теми на актьори.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха! Голямо съдийство удариха тук! Не съм очаквала така да се заливам от смях на някои сцени. Само като се сетя за рекламата с лисицата, която трябваше да мяука като котка - Nya! :282:

 

Въпрос: Кое е лицето зад маската на лисицата?

http://www.youtube.com/watch?v=1uwnFw1-GAk

 

Всъщност, зад цялата тази комедийна окраска, се крие един прилично направен филм за креативността и вдъхновението. Засегната е изключително интересна тема - за журирането по време на големи фестивали. Този път не става дума за филми, а за доста по-кратък формат - рекламният клип. Показват ни, как обикновено се правят нещата днес (по формулата "ти на мен, аз -на теб"), но ни дават и урок по искреност и човечност, заявявайки, че ако едно творение е качествено, то рано или късно ще получи признание.

Браво на Сатоши и целия каст! Изненадаха ме много приятно. Цумабуки-кун трябва по-често да се появява в комедии!

Това е дебютен филм за режисьора. Очаквам с нетърпение и втория му проект! Този път ще видим Рьо-чан и истински котки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино и свежо филмче без претенции. Историята е увлекателно разказана, а твърде наивистично-праволинейния сюжет е отигран с огромно чувство на хумор и никой не е пожален. Дори леко досадното преиграване на Сатоши стои уместно в този жанр. 

Невероятно, но факт: съвпадам с Укио с положителното си отношение към този конкретен филм, макар че се смях на други места...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че най-сетне някой успя да забележи тази весела комедия. Приемам мнението като подарък.

Трябва по-често да се обръщаме към този жанр, и ние - като публика, и създателите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз скромна, но светла комедийка е преведена, с малко помощ :)

zima-minzuhar-152180-500x334.jpg

Никакъв екшън няма да се намери в нея, но пък е много миличка, леко абсурдна и страшно напомня на неща, които виждаме всеки ден.

 

---- 

За любителите на историческите препратки и точните референции - в Бразилия наистина има японско малцинство (1,6 млн), което си говори на японски :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Страхотно! Кой я преведе? Ти ли? Благодарности и веднага разпространявам новината!

Гледайте!!!

 

П.П. За японското малцинство в Бразилия разбрах миналата година. По време на Олимпиадата дадоха мултикултурния образ на страната.

П.П. Как си превела заглавието? Да пуснем постер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за бг превода. Сега ще го гледам с огромно удоволствие. :28558:  Моите прекрасни Кейко и Сатоши ** ще пукна просто ** :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, главно аз, с помощ от спирита :)

Заглавието е "СЪДИЯ!". 

Така е честно, макар че не е достатъчно атрактивно, може би. Но пък отговаря на авторския замисъл, което е справедливото при превод. И дето се вика всеки плакат е добре дошъл. :)

Не знам, дано да ви хареса, жанрът си е специфичен.

Свалянето вече е възможно и оттук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не ни хареса Майра, до края на филма бях така :D .

А Сатоши много ми хареса, не го усетих като преиграващ никак, лепна му отаку амплоато, много даже.

Особено в началото като подгъваше глава, всеки го командори и той се старае на всички да уйдиса много ме трогна, така сме ние малките хора, винаги запленени от идеята да си свършим работата, каквото и да ни коства това. Та затова ме изпълни филма, идеализма беше в повечко, но Сатоши компенсира всичко, за да покаже че и малките могат да са себе си. Хубава заигравка с лошия английски и бразилските японци.  ;)

 

Готин беше и рефрена с лисичата реклама, защото той си я направи по всички щурави стандарти и като за себе си, само дето тъпите му шефове окепазиха пейзажа и там най-много си пролича, че винаги правиш невъзможното за кефа на неблагодарните. Направи добре рекламата и дойде ред на абсурдното Няу, няу....абе не е лесно да работиш за други....Няу няу...

 

 

p.s. Понеже още в началото дигнаха нивото и нашето момче все скачаше от трън та на глог не знам защо ми дойде асоциацията с Пурко на Тодор Колев  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го заради положителните коментари, но да си призная никак не ми беше смешен, някак не ме грабна, може би бях с големи очаквания.

Едно обаче признавам, рекламата с лисицата беше един път, много ме радваше всеки път когато я даваха.

И като пълен лаик в японското ще попитам, понеже много ми хареса

.

Не я знаех тази група......бая търсене му ударих само за даа разбера как се казват.

Редактирано от Yoyo_ko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е заразителна песничка, зарад теб що "байла Чикити" изслушах и пак не намерих от къде е припева... А не съм я отразила на място и това е. Мерси.

Извинявай ако съм те подвела. То жанрът на филмчето е специфичен и за историите за малкия човек срещу света май се иска настрой и подходящ момент. На мен сякаш ми допада главно заради автоиронията на японците към самите себе си и начинът, по който света ги възприема.. и заради глобалната ситуация "Жури"...  От друга страна слава богу това не е  Арт кино каквото обикновено се харесва от японците - с мълчание, тежки погледи, изкривени истории и пр...

Все пак изобщо и лично аз предпочитам всякак екшъни и фантастики, криминалета и въобще по - буйни или драматични неща.. даже лееееко се изненадах от себе си, че одобрих това... а примерно Лалала ленд, вчера не го одобрих...  

----

Не мога да се сдържа: ако сега си минала на японско и ти е дошла мааалко музата с тях .. и си нямаш за гледане... и обичаш фантастични ама драматични и пр... виж Нероденият човек Бем, има си от всичко - и екшън и пр... и филм и сериал.../Yokai Ningen Bem | Humanoid Monster Bem(2011)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, Sakanaction си имат даже тема във форума. Много различна и нестандартна група, която напоследък направи и други запомнящи се песни към филми.

Иначе лентата не е типична комедия, определено.

Judge_of_the_sun_BG_poster_version01.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахх,Кейко Китагава :wub: :wub: :wub:

Ахъм ахъм ахъм,да се върна на филмът. СТрахотен е. Посмях се стабилно. Разбира се рекламата кърти отвсякъде. Но не само тя беше забавна. Имаше доста абсурдни,забавни моменти. Много ме радваше шефа на Ота. Баси човека дето беше,уникален образ. Джитка си със готината секретарка и само раздава команди. Махни ме от надписите,после,сложи ме,сложи ме и т.н. :28558:  

Кофти е,но факт,много конкурси са наредени и добре,че все още се намира по някой ,който поне да се опитва да е честен,справедлив.

Тази реклама на Тойота имам чувството,че съм я виждал.Според мен си е реална реклама и тук са я използвали не без финансовата помощ на Тойота де :)

И да,японските комедии не са за всеки вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия хора ме карат да се чувствам като човек без чувство за хумор ! За 105 минути се засмях точно нула пъти, нито веднъж не се усмихнах, а историята не ме хвърли във възторг. Опит за пародия и то с послание, по западен образец . Хем познато, хем осезаемо им куца на японците способността да направят читава комедия наситена с ирония.

Отчетох авто иронията. 

 

Това, че на запад мислим , че всички „дръпнати" са еднакви, как най-голямата тъпотия може да мине за дълбокомислена философия - понеже иде от изток. Дори идиотската реклама с лисицата стана хит по-тоя линия  :896767: ..........

 

Определено не ме остави във възторг, но пък става за губене на време. Не ме подразни, а това от едно известно време насам е много !

 

П.П. Мисля да се се пробвам с Лалала ленд  ( свалих го в един ден със Съдията и справедливостта изисква да ги гледам и двата ), така както не обичам мюзикъли може пък и да ми допадне , знае ли човек  :dunno: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай се :) ще ми е интересно какво ще кажеш за Лала :)

Сори за Съдията, просто толкова ми беше познат, че нямаше накъде - и мен си ме изкефи и то много. Но се досещам, че може да не се хареса :))))))) пада се жанрова мътилка и е такъв ежедневен...

Не съм искала да подвеждам :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме подвела  :icon_sunny: . Такава суша е , че.......Далеч по-слаби филми съм изгледала . Това е прилично, почти приятно, но не мога да го броя за комедия  :28558: . Не го започнах с идеята, че е комедия, та няма разочарование. Малко ми е сив , но пък като никога не се дразнех на Сатоши и Кейко. Не знам дали е напредък от тяхна страна или просто съм свикнала с тях ( от онова познато и любимо поколение са ). Мисля си, че ако се започне с резерви повечето хора ще го харесат.

 

---------------------------------------------------

А Лала ленд - исках, опитах, но не успях да го харесам . Мюзикъл и романтика - май е било обречено   :mellow: . Освен всичко ми дойде и малко скучен и може би края ми допадна. От една страна горчив, но правилен и в никакъв случай сладникав. Странно , но Гослинг се оказа проблем за мен. Липсва му жар в ролята, стори ми се като преповтаряне на добре познато ампоа, което на всичкото отгоре го е уморило . От двата филма по успешно глътнах японското  :) .

Изглежда, че на филмовият фронт за мен е трагедия, та ще се забавлявам със скокове. Световно се задава  :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещавам при първа възможност да гледам Съдията! , но в случая се включвам не по темата , а за да споделя , че и аз не се спогодих с Лала ленд.

Кев -поне до тук сме две на едно мнение, слънце.   :up:  

Досадно, тегаво , бих казала -нескопосан опит да се копират стари класики от жанра. Обичам музикални филми и мюзикъли, но тук , меко казано не ме спечелиха. Издържах го на инат, защото бях обещала да дам мнение по него на позната. Е, не беше ласкаво... Единственият плюс , може би  е неклишираният край, оскачащ далече от стандартния захаросан хепи енд. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...