Jump to content

Recommended Posts

На мен си ми харесва филма.

Главната я съживиха вече и любовния триъгълник е готов.

Имам обаче въпрос - според вас жената, която е заключена в онази сграда дали не е майка му? <_<

 

Редактирано от acabaca
Спойлер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно да ви чета , толкова се радвам за сериала. Но не смея да го гледам, много мразя да чакам , по добре да изчакам на веднъж !

Следя му редовно рейтинга за сега се движи на 4то място в Сеул и на 5то в страната .

В сравнение с Вяра на Мин Хо е много добре , щото тя падна до 14 място .

А новата версия на To The Beautiful You изпадна изобщо и вече даже не и постват рейтингите .

 

Episode Ratings

Arang and the Magistrate

 

Date Episode TNmS AGB

Nationwide Seoul Nationwide Seoul

2012-08-15 1 14.4% (4th) 16.8% (4th) 13.3% (4th) 15.1% (4th)

2012-08-16 2 14.3% (6th) 16.5% (4th) 13.2% (6th) 14.4% (4th)

2012-08-22 3 16.0% (5th) 19.3% (4th) 13.2% (6th) 14.2% (4th)

2012-08-23 4 16.2% (5th) 19.3% (4th) 14.4% (4th) 15.7% (4th)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах и 4 епизод мога да кажа,че драмата започва да ми харесва повече,става все по-интересно. :D

 

Дали е майката му много не съм сигурна ,но все си мисля,че тази жена която е заключена там има връзка с това което се случва при пълнолуние.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах и аз до 4-ти епизод и ми харесва много!! :) Добре се заформя и любовния триъгълник, за това съм много доволна.. :D :D :rolleyes:

 

 

А относно пръстена на Джу Уал, някой може ли да ме светне каква му е функцията, че нещо не доразбрах .. ?!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ако го доглеждам, ще е само заради Джун Ки и Мин А. То и без това целият сериал е съсредоточен около техните персонажи и ги дават почти само тях, много работа ще им се насъбере покрай този сериал :D. В последните 2 епизода действието отиде изцяло в нова посока, все едно започна нова история.

Стигнах и аз до 4-ти епизод и ми харесва много!! :) Добре се заформя и любовния триъгълник, за това съм много доволна.. :D :D :rolleyes:

 

 

А относно пръстена на Джу Уал, някой може ли да ме светне каква му е функцията, че нещо не доразбрах .. ?!

 

Аз изгледах 6-ти и да ти кажа не виждам любовен триъгълник, освен може би между

 

магистрата, помощника му и Аранг :D. Ако имаш предвид пръстена на "сина" на управителя, показва кога душата на едно момиче е "чиста". Гледай 5-ти и 6-ти епизод и ще разбереш "историята" около пръстена :D.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам, че всичко се върти около Аранг и Магистрата. Много си ходят двамата, определено са двойка с повечe химия от главните във "Faith". Историята е манджа с грозде, но е сполучливо забъркана.

 

Интересно ми е майката на магистрата каква ще се окаже точно. Сигурна съм, че и той се храни с души като нея, щом все пак й е син и вижда духове... Наследил е способностите й, но явно и сам не го предполага.

Дано задълбаят любовната история между помощника и шаманката. Персонажите също са приятни.

 

Нефритеният император е голям симаптяга, като прочетох митологията зад героя се шашардисах малко - все пак 300 милиона и 880 хиляди години да култивираш Тао, не е малко. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста тъмно се завъртя сериала.

 

 

 

То не са черепи, не са убити девици с изядени души. Почна по-благо, дано с тоя завой в историята да не се подразня. А тая душоядката все пак е майка му, тъй ли, 'щото аз не можах да я разпозная?

 

 

 

Иначе, единственото, което засега открито бих могла да критикувам, са ефектите - толкова са дървени, че на моменти чак ми ставаше смешно, колкото и драматична да беше сцената (примерно, падането по Ниагарския водопад (защото мисля, че беше той :)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ако го доглеждам, ще е само заради Джун Ки и Мин А. То и без това целият сериал е съсредоточен около техните персонажи и ги дават почти само тях, много работа ще им се насъбере покрай този сериал :D. В последните 2 епизода действието отиде изцяло в нова посока, все едно започна нова история.

 

Аз изгледах 6-ти и да ти кажа не виждам любовен триъгълник, освен може би между

 

магистрата, помощника му и Аранг :D. Ако имаш предвид пръстена на "сина" на управителя, показва кога душата на едно момиче е "чиста". Гледай 5-ти и 6-ти епизод и ще разбереш "историята" около пръстена :D.

 

 

Благодаря ти за пояснението относно

пръстена.. :)

.. и

определено след изгледани 5-ти и 6-ти епизод, съм една идея по- наясно с нещата :) , нооо искам и другите серийки ! :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм до 5-ти епизод и сериалчето много ми харесва. Поне не заспивам на половината серия :lol: :lol: :lol: , чакам с нетърпение другите епизоди. Обаче знаех си, знаех си,знаееееееех си , че

:excl: голям спойлер :excl:

жената, която беше заключена, ще се окаже майка му на магистрата !!!! Тъпото е, че сега сигурно следва познатия сюжет, в който той трябва да избира между семейството и любимата си <_< дано да го завъртят по друг начин <_< Ще е интересно найстина, ако и той има подобни способности ...

А иначе Дол Се още отначалото ми и любим персонаж, а в последния епизод направо ме разби :lol: като разпитваше магистрата какво са правили с Аран и се възмущаваше, и шаманката как хлътна по него :282: :282: :282: Наистина ми се иска да видим още от тях двамата :es:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем не искам да чета, хем не мога да не мина да видя какво пишете :) , май няма да издържа и ще почна да гледам и аз !

Много благодарности на преводачите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за сценаристите стана въпрос на чест да капичнат Аранг във всеки епизод. Героите са безволеви и не мога да кажа, че са ми приятни. Дори и Аранг и нейният магистрат така. Ще видим занапред как ще върви, но ако е като кинг 2 хартс, май скоро ще биде дропен).

Нещо все по на зле отива тоя сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега много добре върви сериала..има си от всичко по малко.Вярно,че фантастиката е малко в повече ,но на фона на драмата ,в която участва Мин Хо тази е цвете :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обичам фентъзи и първите 3-4 серии ми бяха интересни. Обаче след като почнах да задремвам на 5 и 6 -та нещата отиват на зле :( Което е кофти, защото много харесвам главните актъори и много ми се искаше да харесам и драмата. Фантасмагориите обаче почнаха да ми идват в повече и някак не на място.

 

Главната от призрак я превърнаха в човек, а след това се оказа и че е безсмъртна. С тази лоша луна все очаквах оня младеж да се превърне в някой върколак, което слава Богу ни спестиха, но пък изкараха майката на магистрата някаква вампирясала кисенг :blink: .

 

Така като гледам почти не остана нормален персонаж, а историята е тотална каша, че и с 400 годишна предистория :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтинга на 9та серия рязко се е качил нагоре !!!

Episode Ratings

 

Date Episode TNmS AGB

Nationwide Seoul Nationwide Seoul

2012-08-15 1 14.4% (4th) 16.8% (4th) 13.3% (4th) 15.1% (4th)

2012-08-16 2 14.3% (6th) 16.5% (4th) 13.2% (6th) 14.4% (4th)

2012-08-22 3 16.0% (5th) 19.3% (4th) 13.2% (6th) 14.2% (4th)

2012-08-23 4 16.2% (5th) 19.3% (4th) 14.4% (4th) 15.7% (4th)

2012-08-29 5 12.1% (8th) 13.3% (5th) 12.4% (9th) 13.7% (8th)

2012-08-30 6 14.0% (10th) 16.3% (5th) 13.0% (8th) 14.4% (6th)

2012-09-05 7 13.1% (7th) 14.6% (5th) 11.7% (9th) 12.8% (7th)

2012-09-06 8 11.7% (12th 14.2% (6th) 10.9% (12th) 11.9% (11th)

2012-09-12 9 17.0% (4th) 19.5% (3rd) 14.1% (3rd) 15.3% (3rd)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост и този сериал ще го оставя. Стана ми много безинтересен и едвам изгледах 9-ти епизод. Целият сериал се крепи на сцените с Джун Ки и Мин А, което води до претрупване и прави сериала много скучен за мен. Да не говорим, че имам чувството, че снимат сцените и цялото действие се развива на 2-3 места (те буквално снимат сцените на 2-3 места). Основната история се губи, ако въобще можеш да схванеш каква е тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах и аз да гледам сериала, началото не е лошо, поне аз не съм гледала с такъв сюжет нещо азиатско и до 6 серия нещата бяха добре

Обаче там, това с майката с лудия й поглед и това което прави с девойките, което между другото още ми е малко хикс какво точно прави с тях, но тъй или иначе ми дойде малко в повече.Точно факта, че вече се разкри поне за зрителя де, кой е убил Аранг преди време, хич не ми допада. Мен лично ми бе интересно преди това като не се знаеше, все се чудиш кой ли е, защо ли го е сторил и ако беше продължило докрай така, хич нямаше да съжалявам. По щеше да е интересно, отколкото сега като знам ,че е оная лудата и то по каква причина .Ама, че фантасмагория.Нейната история направо дърпа сериала надолу за мен. Накратко казано, дотук всички фентъзи елементи биват, с тая госпожа направо са се уляли.Но все пак ще си го доизгледам сериала,да видя какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остават само 2 епизода и ще ми бъде тъжно с финала на една дълго чакана от мен драма с изключителен режисьор, много добър и интригуващ сюжет, отличен OST и съвсем не на последно място - великолепна актьорска игра! За тези, на които тепърва предстои да гледат - опитайте да намерите най-добрите версии и си ги пуснете в тъмна стая с максимална яркост. Цветовете са фантастични, кристално ясeн образ се е получил със заслужено хвалената камера. Повече е снимано през нощта и общото усещане е за по-тъмни цветове, но има достатъчно дневни снимки, на които да се насладите.

 

Тъй като не съм любител на никакви истории за духове и призраци, със страх очаквах как точно ще изглежда тази драма. Сега съм очарована! Удоволствието е пълно - достатъчно екшън сцени, мистерии, напрежение, смях и романтика! Красота за очите и музикална наслада за ушите.rolleyes.gif

Разбира се, възможно е точно този сюжет и смес от жанрове да не се хареса на всички, което си е съвсем нормално. Лично аз съм напълно доволна от видяното, всичките ми очаквания са оправдани до момента и съм свръх любопитна какъв точно финал са предвидили за прекрасната екранна двойка любимите ми корейски сценаристи.

 

Малко съм пристрастна, признавам! Но виждам в тази драма всичко, което беше обещал да покаже Джун Ги на многобройните си фенове в първата роля след армията. В последния излъчен 18-ти епизод показа такова актьорско майсторство, че с нетърпение ще чакам следващия му проект.

 

AMMBCEP18-032.jpg

 

Възмъжал е, да. Подхвърля в туитър, че му се играе във втори сезон на "Time Between Dog and Wolf". А дано! Ако и режисьорът му е същия - идеалнo.

 

За актьорите каквото и да напиша, ще бъде малко. Такава игра показват всички, че не знам дали ще има недоволни. Пълно раздаване! Умората от последните епизоди вече видимо им личи, но те снимат буквално денонощно. huh.gif

 

Имах късмет да погледам няколко часа снимките на драмата в Korean Folk Village на 10-ти септември. Заснетите кадри бяха показани в началните минути на 10-ти епизод, излъчен 3 дни по-късно, на 13-ти септември, т.е. снимките са буквално ден за ден, в реално време. Нямам представа как издържат на такова темпо, толкова дълго време?!

 

Как изглеждаше снимачната площадка? Интересно е, че не затварят цялото селище за снимките, а само отделните улички или ограждат пред постройките за конкретните сцени и специален човек от екипа обяснява на посетителите, че се налага да заобиколят. Той наблюдава и дали се спазва забраната за любителски снимки. В това доста голямо селище се заснемат част от снимките на открито от "Аранг и Магистратът". Снима се и на още няколко места из цяла Корея, екипът е непрекъснато в движение (информацията е от самия Джун Ги в предпоследното издание на японското му предаване JGStyle).

 

 

 

В Korean Folk Village са снимани известни драми като "Sungkyunkwan Scandal" и "The Moon Embracing the Sun". Има отделно място с постройки, където може да си направите снимки с традиционни дрехи, да погледате на голям телевизор любими моменти от к-драми или само да се порадвате на обстановката, в която са снимани много филми и драми. В това селище се намира и Музей на маските, в който специално кътче е отделено за хитовия филм на Джун Ги "Кралят и Клоунът".

th_DSC_0370.jpg th_DSC_0350.jpg

 

 

 

 

Въпреки мързеливия следобен час и много топлото време, актьорите си седяха облечени със сценичните дрехи на столчета под дебелите сенки и съвестно четяха текстовете си. Част от екипа се развличаше с представленията за посетителите на селището на сцената в близост, докато други си почиваха на нещо като веранда до павильон за храни и напитки.

 

th_DSC_0415.jpg th_DSC_0431.jpg

 

 

Всички актьори ми се видяха по-красиви и много по-слаби на живо.

Шаманката е невероятна сладурана и не случайно ми стана любимката от драмата! Двамата с Джун Ги се познават още от "My girl". Само другият голям образ и неин екранен любим, Дол Се ми се стори по-грамаден, отколкото на екрана. С режисьора имаха дълго обсъждане, а като приключи с поредната си сцена, друг оператор с камера снимаше интервю с него. За част от интервюто давам линк по-долу. Шин Мин А е много фина и дребничка. Имах чувството, че ако духне, вятърът ще я отвее. Красавица с големи очи, така да и отива ханбок с тази прическа!

Все пак добре, че не случих да я видя с кървавите дрехи. laugh.gif

 

 

Снимките започнаха с появата на главните актьори към 15 часа пред улицата с постройката, която уж представлява вход на магистратурата. Самата магистратура е на друго място.

Тъй като се събра сериозна тълпа любопитни зрители от случайните посетители на селището, поставиха ограничителни табели и не допускаха близо до актьорите. Разбрах от други фенове, че този път има необичайно много хора, иначе давали възможност за по-близко наблюдение. Първите снимки бяха на великото трио и шаманката, но бях надалеч и не виждах добре, за съжаление. Ще посъветвам, който ходи на снимки да си носи бинокъл, ако иска да вижда всичко. За мое щастие, Магистратът приключи бързо с първата си сцена и после чакаше кротко ред за следващите снимки като проведе дружелюбен и весел разговор с конкурента си в драмата Джу Уал (Yeon Woo Jin). Последният преди появата на Джун Ги беше сериозен, но не мога да не отбележа как грейна по време на разговора. Магистратът видимо беше уморен и опитваше да подремне, скрит под един голям чадър. Между 2 от сцените трябваше да се придвижи от едно място на друго и пътьом хвърли стрели по мишена, сложена като атракция за гостите на селището. Не видях къде отиде стрелата, защото естествено погледът ми не се отлепяше от него, но по бурните аплодисменти от екипа и публиката наоколо стана ясно, че е уцелил мишената в центъра. За всеобща радост той изигра един победен танц с любимите си стъпки. Може да видите този танц отново в документалната му поредица JGStyle. Весел човек или по-точно, въпреки своята умора, винаги се опитва да разведри и усмихне хората около себе си. Не че не бях чела и слушала, но друго си е да се убедиш с очите си. Не случайно всички го хвалят за поведението му на снимачната площадка. Поредно доказателство - последното интервю на Kwon Oh Joong (Дол Се) тук.

Снимачният ден в селището приключи с преместването на целия екип на друга уличка и тъй като тълпата зрители почти се беше пръснала, на практика се оказахме точно до актьорите и екипа. 3 повторения на една обикновена сцена ми напълниха сърцето, защото Дол Се подтичвайки и бъбрейки, водеше коня точно покрай нас. С великолепния Магистрат върху коня, разбира се. laugh.gif

След тази сцена Джун Ги изчака в колата си на паркинга останалите актьори. На паркинга имаше импровизирана съблекалня за официалните им сценични горни дрехи. Предполагам, че продължиха с нощни снимки на друго място.

 

За първи път присъствам на снимачна площадка и ми беше много интересно какво се случва. Установих, че клипчетата Making films са много точни и виждаме точно тези безценни моменти, които се случват зад кадър. Камери, прожектори и много, наистина много хора от екипа, които пренасят кабелите на цялата тази апаратура и заради тези кабели често явно се налагат повторения, защото все се случваше някой да не достигне, докъдето трябва. Честно да си призная, не ми се тръгваше вечерта... омагьосваща гледка!! rolleyes.gif

 

Иска ми се да споделя още малко снимки, но няма да са на главните, а на двама от останалите готини актьори Yeon Woo Jin (Джу Уал) и Hwang Bora (шаманката).

 

 

 

 

DSC_0422.jpg

 

 

 

DSC_0404.jpg

 

Забраните бяха сериозни. Тези кадри са цъкнати преди да сложат официалните табели да не се снима с камери и мобилни апарати, a човекът от екипа все още не се беше появил, нито ме беше спрял с фотоапарата, насочен към току що долетелия на кон Магистрат. Все пак, ще помоля да не споделяте дори и тези снимки в други сайтове, форуми, блогове и т.н. Не ми се иска да развалям дружелюбното отношение на корейските и другите чуждестранни фенове към България. В интерес на истината, те бяха по-стриктни и от екипа да не допуснат някой случайно преминаващ да снима. huh.gif Така че, ще почакаме да отслабне силния корейско-международен интерес или пък заповядайте на следващата ни среща за още снимки...с главния, разбира се tongue.gif

 

 

Благодаря на всички, които прочетат горното, не успях да съм по-кратка. Дано да ви е интересно.

 

Бо, много благодаря за превода и не се заплесвай толкова по Джун Ги, че ми се иска като свърши тази седмица, да седна и да изгледам целия сериал на един дъх с твоите чудесни субтитри на голямо тв!!biggrin.gif

 

И за финал не мога да не пусна малко клипчета. Първото е официалното видео на песента на Джун Ги. И още 2 любими вече песни. smile.gif

 

 

credit: OfficialLeejoongi

 

http://www.youtube.c...bc&feature=slpl

credit: AsianDreamVOD

 

разкошна песен с английски субтитри smile.gif

http://www.youtube.c...h?v=SHBeNYBBNbQ

credit: AsianDreamVOD

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...