Jump to content

Recommended Posts

За Корея е реално.

Иде реч за елитна частна болница и тези, които могат да раздухат случая, са приближени до началството и задължително пазят репутацията на болницата,абсурд да изнесат случващото се навън.Болният началник, просто е в услуга на ситуацията отвсякъде.След като сме изгледали толкова корейско, достатъчно сме видяли, че дори нещо да е бяло, ако шефът каже ,че е зелено, всички в един глас ще запеят -зелено.Видяли сме също, че никой не смее да се противопостави на по-високо от него стоящия, защото пукат от страх за мястото си- това бе най-добре показано,  в "Misaeng: An Incomplete Life"и т.н. извращения, типични за Корея сме видяли.Племенницата-сираче, рипа, но баш-шефът я озаптява. От друга страна хубавото ни вампирче, е с едно наум ,че изследванията може и да са за добро и държи всички фронтове.Добър завършек на епизода  и с оживялата любимка на шеф-вампира, това въобще не го очаквах.

 

Без да е нещо кой знае какво, на мен ми държи интереса за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал ме грабна по класически начин - очаквах от него да е десеторно по-ужасен бълвоч, пък взех, че се зарадвах :28558:

 

Интересно се развива действието и за щастие не се набляга толкова на баналния романтичен вампиризъм, както си представях (и затова пропусках постерите покрай очите си досега).

 

Радвам се да видя, че не само мен ме дразни актрисата в главната роля :) Като цяло винаги ми е стояла супер куха на екрана, а след опита ми да изгледам първия епизод на тайванския римейк на "Zettai kareshi" тотално ми падна в очите... Всичките й глезотии, ахвания, охвания и приотваряния на очи "от уплах" ми стоят толкова фалшиво, че лошо ми става :)

 

Добре че ме светнахте, че е румънска "Кочината" :28558: Гледах сериала мързелашката с руски дублаж и ми беше много любопитно на какъв език говорят "белите" в тази измислена държава :)

 

С хапчетата сякаш бяха пообъркали визуалните послания в началото, аз лично останах с впечатлението, че ги пие, за да киризи на операции като човека-рентген :28558: Чак после се изясниха нещата. Това със слънчевата светлина също би било добре да го уточнят, че засега го е "изпържила" само след един сърна-коктейл, пък на ултравиолетово фенерче реагира винаги :) Нещо не се връзва - ако UV-то му гори роговиците, защо не си е направил лещи по-рано?! :dunno:

 

Като цяло ми е интересно какво ще стане, само оная кокошка в главната роля да спре да кокетничи и да върти очи и да започне да играе най-сетне :)

 

 

Впрочем, съгласна съм с Lavandula - първо, че схемата е видимо корумпирана и се гради на лични интереси и второ (произтичащо от първото) се отбягват усилено всякакви опити да се изнесат доказателства - каквито са нужни, за да им свият сърмите за опити върху неподозиращи това хора. Той и "председателят" затова е толкова мазно дипломатичен и казва на подчинените "аз знам какво става, всичко е ок, не се бъркайте". Естествено е много хора да надушват нещо гнило, но не могат да го докажат, нито да предизвикат проверка от по-висши инстанции. Нищо ново под слънцето;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Естествено е много хора да надушват нещо гнило, но не могат да го докажат, нито да предизвикат проверка от по-висши инстанции. Нищо ново под слънцето ;)

 

 

Тц, това може да стане само в корейски сериал. И може би в някоя забутана клиника нейде из Третия свят. Никъде другаде.

Ще си експериментират толкова явно, охраната ще скача да бие лекарите, само щото взели кръв от пациент на болницата... Да се потисне мнението на 1-2-5-10 лекари - ок, но не може да се случи на цяла болница. Да не говорим, че това са уж най-добрите лекари в областта си. И ще рискуват всичко, само щото шефът казал "Не се месете"? Айде бе... Това и в България дори не може да стане.

Ама щом го приемате за нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, в нашите болници просто нямаше да се забележи изобщо :28558:

 

Ама се старая да не сравнявам с нашите помии:) При ограничен достъп на дадено отделение, особено ако става дума за строго контролиран и добре финансиран проект, просто никой "страничен" няма да влиза вътре. Мен всъщност ме учудва, че "добрите" лекари в сериала все още се броят и "лекуващи", както ме учудва и че "лекуващите" лекари не могат да вземат проба кръв от пациентите си. А тоест дадените им пълномощия, отговорности и права за получаване на информация за пациента (примерно кръвна проба) и ограниченията вече върху тези пълномощия ми чупят логиката, а не цялата безнаказана и нелегална дейност там. Ако въпросното "благотворително" отделение беше зачислено изцяло на грижите на екипа фармацевти, щеше да е съвсем недосегаемо от закона, защото (както е и в сриала), щеше да предлага в отговор на запитвания фалшиви анализи и епикризи:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. Не е толкова нелегалният експеримент, колкото как е представен. Такива експерименти НЕ се провеждат в болници, а в специализирани клиники. Нелегални експерименти са се провеждали, провеждат се и ще се провеждат. Но да го правят в такава болница...

И крилото хич не е толкова изолирано. Но това безумие - лекуващият лекар да не може да вземе кръвна проба, та чак охранителите да скачат да го бият...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че се експериментира нов препарат и всичко е секретно, не е безумие, да не може всеки да взема кръв и да си изследва. Освен това, те получават(имат достъп) до резултатите, друг е въпроса,че са подправени. И понеже в Корея, всеки ближе подметките на шефа и трепери за мястото си, нереалното за теб, става реално.Пък и гледаме фентъзи, все пак.

Иначе, по-нереални ми идват масовите убийства, дето никой не ги разследва общо взето.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разсъждения по медицинския въпрос:


Да предположим логично, че на всеки бедстващ или бездомник (каквито приемат в 21А) му предлагат при постъпване в болницата документи за подписване (както се прави при хоспитализация). Всичките, които са се засилили изобщо натам, страдат от потенциално смъртоносни заболявания и нямат нито здравна осигуровка, нито пари да платят за лечение. Биха подписали ВСИЧКО, което им бутнат в ръцете, особено ако са с по-ниско ниво на грамотност и образование. Включително биха подписали, че са съгласни върху тях да се изпробват нови лекарства.

От юридическа гледна точка можеш да имаш стотина (общо взето неспасяеми, тъй като дотук виждам във въпросното отделение хора с рак в напреднала фаза, или пък алкохолици, които ще са на последно място в списъка за предоставяне на донорски органи) пациенти, подписали съгласието си за доброволно участие в тестване на нови медикаменти. При това пак юридически можеш да изискваш (и да го облечеш в регистрирани в съда споразумения и условия) секретност за експериментите на фармацевтичния екип, защото дейността му е застрашена от изтичане на данни и кражба на разработки, а т.е. носещи доход патенти. Това вече се свежда до защита на интелектуалните права и конфиденциалността на изследването.

Тези, които легално могат да се намесят и да кажат "дай да видя", не са служителите на болницата, а представители на по-висши държавни инстанции - инспектори на контрола по здравеопазването и прокурори. Които биха се домъкнали там, само ако получат подплатен с поне някакви факти сигнал от специалист, смеещ да направи тази евентуално фатална за кариерата му стъпка. От него ще се иска и да присъства по-късно като свидетел в съда, за да се изпъне с гЪрди мъжки срещу силните на деня. Повечето лекари тихо преглъщат този момент и си гледат живота, защото все пак са хора и им се живее нормално, не са готови да рискуват работата си, кариерата си и бъдещето на семейството си за тази героична борба. А и близките им най-вероятно биха ги обвинили "Какво си се хванал за този случай?! Деца имаме да гледаме!":)

Дотук от "съмнителното" отделение имат един умрял при злополука след изписване (имаше и крещящи причини да го изпишат) и втори, за когото съм сигурна, че ще напишат нещо правдоподобно :) Доста ниско "ниво на смъртност", имайки предвид контингента и тежестта на заболяванията. Синините и неадекватното поведение са нещо, което се среща ПОСТОЯННО. Не знам кой от форума е лежал в болница, но в Пирогов съм се нагледала на мнооого неща. Там последното (но не и изключено), което си мислиш, е че лекарите/сестрите не са у ред :) Пациентите сипват шизофрении по кило в минута.

Та за едно странично око тая клиника си е съвсем ок :) Екипът разработчици си пази тайните с подкрепата на шефа на болницата и назначената охрана и е готов да предостави на лекуващите лекари анализи на кръв, урина и т.н., евентуално редактирани :) Но докато не докажеш, че са редактирани, просто нямаш думата.



Наистина, само това, че са вкарали в схемата "външни" лекари като "лекуващи" ме учудва. Всичко останало се връзва перфектно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна.

Външните лекари  са към екперименталния екип й  заради секретния характер на изследванията звучи реално да са външни.  Фармацевтичната група и съответната лаборатория към отделението, също са външни.В добавка- болницата е ракова и експериментален екип и отделение за такова високо ниво частна клиника идва  нормално.По-скоро, нормалните доктори, нямат работа да се мотат там, предвид секретността на новите разработвани препарати, но след като се мотат, обяснимо е да ги следят стриктно и да не им разясняват подробности.

За мен,  всичко си е на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го обяснявам, че нашите "честни" герои началството ги е вписало в схемата само формално, колкото да каже, че независими от екипа лекари са следили състоянието на пациентите. Тази постановка би решила донякъде логическия конфликт, който поражда този сериал в ума ми :)

 

 

Даже е доста хитро решение - "На кой му се работи в милосърдното отделение?". И събират добродушни  лекари, които нямат легално право да вземат една нещастна кръвна проба от хората, подписали съгласие да участват в експериментите на другия екип :) Трябва да си правят заключенията от получените от лабораторните агенти анализи, които като цяло би трябвало да дадат същия резултат, но не задължително са правдиви :) А на "честните докторчета" много им се иска да вярват, че всичко е ок, а не поредната корумпирана схема. Всеки един от тях има нужда от непоклатими доказателства за СЕБЕ СИ, за да обяви вендета срещу работодателя си.

 

От друга страна погледнато един лекар може да спаси хиляди животи, точно за това е лекар - и затова само един починал не се брои като "фактор" за погребване на лекраската ти практика. Да си запазиш мястото след гаф е едновременно рационално правилно и морално грешно :) Но знаеш, че ако след твоя грешка ти отнемат правата да работиш с пациенти, на твое място ще дойде някой младок, който изобщо не е в час и не му е умирал пациент. И сигурно ще повтори твоите грешки, а след него ще дойде следващият... Затворен цикъл. Наистина ги разбирам защо "пренебрегват" една смърт, лекарите виждат десетки смърти и нещата се свеждат до "Не мога да спася всички, но ще се постарая".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз попринцип съм фен на фентъзито - така че сериалът ми харесва. Атмосферата ми напомня малко за Здрач. Харесва ми - разбира се не е най-великият, но е интересен и занимателен. Ето тази песничка от ОСТ-то е много хубава:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кръв, много нещо.Като изключим факта, че половината сериал бараха в нея без ръкавици,въпреки риска от заразяване което беше фрапантно ненормално(имам предвид не само директно, но и повечето манипулации с вземане на кръв, работа с кръв, особено в изолационното, да не говорим за края пък)   и приемем, че е фантастика,- на мен ми хареса.До самия край имаше интрига и държа в напрежение.Актьорите се справиха,  а в момата наистина настъпи промяна.Тя просто си е по-различна с леко застиналия  поглед,  при все,че нямаше много химия с вампирчето, но пък химията не беше главната нишка, макар връзката им да беше доста съществена за мотивацията му и действията му.

Колкото до края...

 

И без да показват,стана ясно, че 21-то отделение, благодарение на жертвата му ще оцелее, претупаха го, но не е фатално.Това че не сърцето му е важно, а кръвта, която го кара да работи,обяснява някак оцеляването му, но все пак, оцелял и защитаващ я в Кочения, ми дойде в повече и малко напомня на Звездолин, дето се завърна.По логично беше, вампирите да я убият, пък да се срещнат на другото място.

Последната сцена, обаче, с нападението на вампирчетата, носи и  посланието, че няма отърване от тях-  значи ще продължим да си ги гледаме :28558: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееее, тоя финал сякаш с мистрията са го нашляпали :slap: Това май зае първо място в личната ми класация за най-бездарен последен епизод... Сякаш различен сценарист го беше писал. Евтин драматизъм на кило и никаква логика. А гонитбата с онова колче за домати, дето се клаха с него, беше просто нелепа :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се колебаех дали да се заема с последните 2 епизода, ама явно ще си ги спестя, като гледам к'во си написала. Нещо много са започнали сериалите да ги сбозясват накрая. Това е вече втори сериал, който ще дропя баш преди края, 'щото неам нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееее, тоя финал сякаш с мистрията са го нашляпали :slap: Това май зае първо място в личната ми класация за най-бездарен последен епизод... Сякаш различен сценарист го беше писал. Евтин драматизъм на кило и никаква логика. А гонитбата с онова колче за домати, дето се клаха с него, беше просто нелепа :28558:

:up: Ти го каза!  :28558:.

 

Все пак,да отбележим и хубавото

 

Нямаше яко обозване-не ги направиха всички добри, нямаше и стана човек,сватби, три дни яли, пили и се веселили и музиката да свири, а някои дадоха и фира.

 

 

Сиерка, гледай поне предпоследния. ;)

 

И въпросче

 

Шефчето, остарял, за човек ли ни го навряха  в очите- наказанието му, да е един от многото?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И предпоследния бих пропуснала, че ми утрепаха любимия герой :28558:

 

На въпроса ти за жалост нямам отговор.

 

 

 

Изгубих последна надежда да намеря някаква логика в сюжета доста преди остаряването на чичко злодей, така че и не внимавах особено дали са измислили някакво смислено обяснение за това.

 

Пък за "хубавото", дето си споменала - нерегламентираното възкръсване на Джи Сон с неочаквана поява в Кочината ми анулира всякакви евентуални добри впечатления, дето май и без това ги нямах:) Смъртта на съквартирантчето, както споменах по-горе, хич не ме зарадва. Влаченето на ония наръганите с кол по земята беше като от любителска театрална постановка. Да не говорим и за това, че ако тръгна да се бия с куп вампири, ще си взема нещо по-остро и удобно от колче за палатка. Смехотворно...

 

 

 

През целия сериал впрочем им се чудя на вампирите за едно нещо - сякаш имат неписаното правило "при всяка конфликтна ситуация вдигни събеседника за врата" :28558: Режисьорът определено се е олял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Изгледах го...ама се чувствам прецакана... :mad2:

Корейците хич ги няма в сериалите с вампири...поне на един читав не съм попаднала до сега. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам на руски и пръвоначално не ми хареса,но после стана интересно и пак скучно.Героите ми харесват,но нещо липсва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май акъл малко им липсва... Вкараха се в разни нелогични служещи на желания сценарий шаблони в един момент и накрая съвсем оплескаха картинката. Но знам ли, на някого може да му се стори ок:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал е един от онези, които гледаш първоначално в името на жанра и каста. Към 3-ти епизод установяваш, че половината от актьорите не са си на мястото или просто не се вписват в общото цяло, а малко след това, да речем 5-ти епизод, ти светва и че сценарият се клати страшно. Наложи ми се да го гледам на много, много бързи обороти, а когато стигнах до финалът... еми съжалих, че изобщо съм го наченала... Лошото е, че в последно време много сериали са така или може би аз все попадам на такива. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...