Jump to content

Recommended Posts

xO5VmYWLwW9J3FsS7iUE1wvwSTc.jpg

Име: ガリレオ
Английско име: Galileo
Фирмат: Рензоку
Жанр: Детектив, мистерия
Епизоди: 10
Рейтинг: 22.0(Канто)
Телевизия: Fuji TV
Период на излъчване: 15 октомври 2007 - 17 декември 200:
Ден на излъчване: Понеделник 21:00
Theme song: KISS Shite by KOH+

Субтитри: Английски


Участват:
Fukuyama Masaharu като Yukawa Manabu
Shibasaki Kou като Utsumi Kaoru
Kitamura Kazuki като Kusanagi Shunpei
Shinagawa Hiroshi като Yuge Shiro
Watanabe Ikkei като Kuribayashi Hiromi
Maya Miki като Jonouchi Sakurako
Hayashi Tsuyoshi като Murase Kensuke
Aoi като Taniguchi Saeko
Fukui Hiroaki като Kobuchizawa Takashi
Takayama Miyako (高山都) като Watanabe Miyuki
Ito Takahiro като Mori Eita

Katori Shingo като Tagami Shoichi (епизод 4)

Arai Hirofumi като Sakaki Hachiro (епизод 6)

Horikita Maki (епизод 6)

Shaku Yumiko (епизод 8)

Резюме: Yukawa Manabu, гений физик и университетски доцент, решава трудни мистерии. Познат като Tantei Galileo ("Detective Galileo"), Yukawa е брилиантен, абсолютен спортист, висок и красив, но ексцентричен. Партньорът на Yukawa е ченге новобранец, Utsumi Kaoru (Shibasaki Kou), жена с буйна кръв със силно чувство за справедливост.


Награди:
13th Asian Television Awards: Best Drama Series
55th Television Drama Academy Awards: Best Drama
55th Television Drama Academy Awards: Best Actor - Fukuyama Masaharu
55th Television Drama Academy Awards: Best Supporting Actress - Shibasaki Kou
55th Television Drama Academy Awards: Best script - Fukuda Yasushi
55th Television Drama Academy Awards: Best Director
55th Television Drama Academy Awards: Best Theme Song
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересни криминални случаи и доста нестандартно ги разрешаваха. Хареса ми, въпреки, че професорът беше голям пън по отношение на главната. Можеше малко романтика да вкарат, но не би :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият сезон на Галилео ще бъде показан в 70 страни и региони в Азия, Северна Америка и Европа (Тайван, Корея, Северна Америка, Великобритания, Франция, Германия са част от държавите, закупили продукцията). Сериите стартират на 15 април.

Ко Шибасаки и Фукуяма Масахаро се обединяват отново, за да създадат и песента към дорамата

http://aramatheydidnt.livejournal.com/4764319.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали това ще бъде официалната тема и за втори сезон на наш хенджин Гарирео-сан, ама ми се иска да пиша някъде, та тук ще бъде, за момента. Тоя сезон драмите ме разочароваха една след друга, пълни скуки бяха някои, а други не се оказаха това, което се надявах, но.. Галилео е на другия полюс просто! Знаех си, че това ще е прайм-тайм драмата, която ще следя задължително, не само защото страшно много ме мотивира по Universal Physical Science класа, който имам в момента, но и защото 1вият сезон ми е един от любимите, и освен това е по моя любимец Кейго-сан (на който съм се заканила да купя някои от книгите много скоро ^^).

Та.. както казах, разочарование голямо имах с останалите драми, дето всички хвалят от сезона, и си рекох, че явно и Галилео ще ме разочарова, понеже по някаква причина, Утсуми няма да е главната партньорка тук.. а вместо нея Юрико Йошитака, която не долюбвам много-много.. Та, реших да гледам заради Фукуяма все пак.. докато не се появи Утсуми и не ме заби тотално в земята като каза къде отива да работи... ахахаха, голям реверанс ми направиха японците просто. Паднах от стола, буквално! :up: Та, ениуей, реших да им спестя укора само заради това, сега само се надявам наша Каору да се обажда от време на време, колкото да каже как й се струва в новата страна (хихихи, да имат късмет да излъжат нещо, ще пращам гневни писма на Фуджи ТВ, на която съм абониран фен вече, хехехех.). Та, прекрасен първи епизод, той беше по-скоро като въведение, понеже много време мина от последния път и естествено има хора, които са позабравили култовите "Хахахахахахахахахахха - саппари вакаранай.", "Джитсу ни омоширой!" и емблематичната Галилео гийки поза, които ествествено правих и аз, заедно с него (не знам кой е по-голям гийк сега :28558: ). Ениуей.. друго какво мога да кажа - а, да, Юрико засега бива, и тя се оказа голяма твърдоглавка, но поне не е такава лигня, каквата беше в някои от предишните й драми (кхъм, Токио Догс, кхъм). Хареса ми и тоя партикъл генератор, който бяха включили в епизода, дето идея си нямам какво точно прави -- ще се надявам да го видя и в следващите епизоди..

 

Разбира се, не само аз харесах 1ви епизод (макар че сайонара Утсуми-чан, уелкъм ту ЮЕсЕй), цяла Япония хаусуайвки се е кефила заедно с мен, хахах! Епизодът е събрал цели 22% рейтинг (или някъде там, не запомних точно колко). Толкоз хвалби засега.

 

See you in episode 2!! ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 епа изгледах и хич не е зле! Главният герой наистина прави хубави науки като физиката и математиката да изглеждат готини, а самият той определено има харизма и буди уважение колкото и странна птица да е. Случаите са доста интересни и нестандартни и определено ми харесаха въпреки, че показват една доста тъмна страна на науката. За разлика от филма, който ме доведе тук, Коу Шибасаки е доста по активна и детективското й превъплъщение го намирам за свежо и забавно като определено се усеща допира й към тази роля, а колаборацията й с Масахару е особено удачна, голямо комбо са! :) Като го доизгледам ще дам и цялостна оценка, но засега много добре...вижда се защо е бил с такъв рейтинг. Само дребна забележка към писането на формули, когато на Галилео му присветне за нещо...в някои случаи наистина се чудя защо му е да пише всички тези уравнения тъй като не само става въпрос за човешко поведение ами и просто може да заключи нещо и толкова вместо да извежда цели теореми от тази работа? Явно са искали по този начин да акцентират в/у гениалноста му по този начин и въпреки, че е впечатляващо ми изглежда малко излишно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре да! Доволен съм! Наистина добре направена и увлекателна драма като дори научих някои доста интересни неща от света на физиката, които наистина бяха доста интригуващи като примерно това с плаващите във вода букви и куп други работи. Главният беше голяма работа признавам, наистина имаше харизма и с тея неговите кеч фрази и жеста с ръката върху лицето направо все едно супергерой! Тандемът му с полицайката направо си плачеше наистина за нещо повече, но и без романс сериалчето си рулира. Много забавно ми беше в последният епизод докато я спасяваше от една доста нажежена ситуация как тръгна най спокойно да си вари кафе докато тя седеше и се печеше на бавен огън заради положението в което беше, че на всичко отгоре и неговият живот беше изложен на риск..адското хладнокръвие и непукизъм! :D

Самите случаи върху които двамата (както и аз) си блъскаха главите носеха заряд освен, че бях добре конструирани, но на места предугадих правилно откъде духа вятъра и малко ми се притъпи съспенса, но говорим за минорна група все пак.

Давам му 8/10 с чиста съвест! Можеше и да е по добре да ако бяха пипнати и развити повече някои неща, но строго погледнато за жанра си е повече от добре. Мисля даже да подхвана и втори сезон ама ще е малко по нататък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...