Jump to content

Lee Dong Hae (И Донгхе)


Recommended Posts

spacer.png

 

            Име: 이동해 / LEE DONGHAE

               Професия: Актьор, певец, модел, композитор

Роден: 15.10.1986 г. в град Мокпо

Височина: 174 см

Тегло: 60 кг

Зодия: Везни

Кръвна група: А

Семейство: Майка, по-голям брат, баща (починал на 08.08.07)

Инструменти: Китара, пиано

Компания: SM Entertainment

Религия: Християнин

Член на: Super Junior

 

Телевизионни драми:

2014 - God's Quiz 4

2012 -  Miss Panda and Mr Hedgehog 

2011–12 -  Skip Beat!  

2010–11 - It's Okay, Daddy's Girl

2009 - Stage of youth - гост в епизод 12

2006 - Super Junior Mini-drama

2006 -  Mystery 6

 

Филми:

TBA - You Belong Here

2015 - SMTOWN The Stage

2014 - The Youth

2012 - I AM - SM Town Live World Tour in Madison Square Garden 

2010 - Super Show 3 3D

2007 - Attack on the Pin-Up Boys

 

Видеоклипове

2006 - Key of Heart - (Korean Version)" Boa

2008 - Kissing You -  Girls Generacion

2009 - Firefly -  Ariel Lin

2009 - Happy Bubble -  Kyuhyun, Han Ji-Min

2009 - Moving On - Zhang Liyin

2009 - 슈퍼주니어 & 소녀시대 -  Super Junior & Girls Generation

2010 - SBS Logo Song - Leeteuk, Eunhyuk, Shindong

2012 - Oppa, Oppa - (Donghae & Eunhyuk )

2013 - I Wanna Dance - (Donghae & Eunhyuk)

2013 - Still You - (Donghae & Eunhyuk )

2014 - Motorcycle - (Donghae & Eunhyuk)

2014 - Skeleton - (Donghae & Eunhyuk)

2015 - Growing Pains - (Donghae & Eunhyuk)

2015 - Saturday Night - (Donghae & Eunhyuk)

2015 - Let's get it on - (Donghae & Eunhyuk)

 

Дискография

2010 - Just Like Now - (It's Okay, Daddy's Girl OST)

2011 - "Only U" - (As One)

2011 - Dreams Come True - (8th Asia Song Festival)

2011 - 這是愛 - (Skip Beat!)

2012 - Oppa, Oppa - (Donghae & Eunhyuk)

2012 - Plz Don’t  - (Ms Panda and Mr Hedgehog OST)

2012 - Don't Go - (Ms Panda and Mr Hedgehog OST)

 

Биография:  И Донгхе е певец, актьор,  композитор и модел. Той започва кариерата си през 2005 г. с групата Super Junior.

Понеже в началото на кариерата си групата е от 13 души, малко трудно успява да пробие, но след тоталния им хит Sorry, Sorry, групата пробива не само в Корея, но и навсякъде по света.

Донгхе слага начало на актьорската си кариера през 2007 с филма Attack on the Pin-Up Boys (филм, който снима с групата си).

Той има много таланти, сред които е и композирането на песни, една от които е личната му и страхотна песен Y (от албума на SuJu Mr Simle)

На 16 декември 2011 той и най-добрият му приятел сформират суб група, наречена Super Junior Donghae and Eunhyuk (или по-кратко Super Junior D&E), и реализират сингъла "Oppa, Oppa". Поради големия им успях в Япония през 2014 година те реализират албума Ride me, който успява да стане на първо място в различни класации.

През март 2015 година суб юнитът се завръща на корейската сцена с първия си корейски албум The beat goes on, като веднага при реализирането му покорява чартовете по света, доказвайки популярността им.

Въпреки натоварения си график през април 2015 година те изненадват японските си фенове с  нов японски албум, озаглавен Present, с главен сингъл Saturday Night. На 15.10.2015 година Донхе влезе в армията и постави пауза на кариерата си за 2 години.

 

Любопитни факти:

- Той обича деца и кученца и се надява да бъде баща възможно най-скоро.
- Той не пие алкохол и не играе компютърни игри.

- Той е "Apple Boy", защото има MacBook, два IPads, iPhone, iTouch и Ipod класически.

- Той е единственият член на Super Junior, който има по-голям брат.

- Той не харесва сладки храни.
- Обича да гледа в очите на хората.
- Той е честен тип, винаги казва истината директно.

- Ако се прероди отново, би искал да е футболист.

- Той харесва числата 3, 6, 9.

- Когато е с EunHyuk, е игрив като кученце.
- Иска да се върне назад във времето, преди да почине баща му, за да прекара повече време с него.
- За него колегите му Super Junior са всичко.
- Когато е стресиран или в депресия, отива до тоалетната, гледа в огледалото и просто се смее. Защото когато е в депресия,
се опитва да забрави тъгата бързо.
- За него 8 август е най-специален ден. Защото на този ден за последно е видял баща си.
- Любимият му парфюм е със сладък и успокояващ аромат.
- Любимите му филми са A walk to remember и Titanic.
- Песента Y от 5-ия албум на SJ е написана от него и приятеля му Mikey. Написал я е от собствения си опит.
- Donghae се страхува да остане сам, когато яде, има нужда някой да е с него или в противен случай отказва да се храни.
- Той носи гривна и никога не я сваля, защото му е била дадена от майка му.

 

Малко снимки

 

Донхе в АРМИЯТА и като полицай

 151015-donghae-enlistment-by-silermoniqutumblr_nw9fht4UZU1qfwvmmo1_500.jpgCTbn72HWsAAyafL.jpgDonghae-lee-donghae-33422991-500-687.jpgtumblr_nzc24sLo151qeu8qgo6_400.giftumblr_nzojpv7Ahu1qfwvmmo1_1280.jpgtumblr_nz8tuxwhMV1qfwvmmo1_1280.jpg130927-cuteee2.jpgtumblr_o0wfqiqVR01tm7ni8o1_400.giftumblr_o0p1twc8Cp1tl7y6ho1_500.jpgdonghae-cool.jpgtumblr_o0ie34nlyf1qkis6ko1_500.pngtumblr_o1dlfoxKRg1rhqo3no2_500.gifsuper-show-ii-super-junior-27.jpgмалко и със SJ super%2Bjunior%2Ba-cha.jpgsuper-junior-342.jpg?w=500 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иииииии, ей го набора, бе! Тук съм силно пристрастна, затова ще кажа само, че мога да го гледам 24/7 без никакъв проблем. :) И наистина е душица.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speedy86, къш!  :na2:

 

Явно вече е узрял и за самостоятелна тема! Дано има повече проекти, за да му се радваме. 

Днес /май/ с екранната си половинка представят "албума" си в Япония. 

В кавички, защото има само две песни. ;)

И една актуална снимка...

BKN29ucCEAAlxdG.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малък Донхе, от 2007, хихих да му имам и сладката усмивка
 941160_284928164977184_1875795813_n.jpg
Ах джентелмен Хе

945545_284928238310510_153968819_n.jpg

 
Заедно с Siwon

943532_518840801507446_129712047_n.jpg934006_284962421640425_1514660062_n.jpg

 
Ahhh Тук имаме Мажоретката Хе хихииихих

942854_284931234976877_890411593_n.jpg


 
а Донхе къде?

 

 
941944_284724988330835_115287795_n.jpg946550_284722281664439_474122089_n.jpg
"Към теб" хихихих :rofl: 
935327_284610171675650_208144297_n.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухаааааааа тема за Хае - толкова се радвам, че е успял да извоюва собствена тема :up:  Чувствам се като горда майка, нищо, че е по-голям от мен хД
Не знам за вас, но на мен ми изглежда толкова миличък и добричък, че не мога да си представя някой да не го харесва !

 

Любимите ми снимки :
ayfyj.jpg

normal_21mu32d_Copy_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я да видим кой днес е бил в диснилент

 

eunhae111.jpg

 

eunhyuk2.jpg

eunhyuk1.jpgeunhyuk.jpg

 



Oлеее как правят татуировките на Хе

хихихих щастливка е тази която може да го пипа така уфффф 

dh3.jpg

 

 

dh4.jpg супер яко dh5.jpg

и ето резултата :)

dh6.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо миличък и аз мога да рисувам, вземи ме за следващия си концерт ! :28558:
ахем та сигурно повечето са го чели, но все пак интервюто му за Ceci Thailand

 

 

Q: What are things that you want to do but still don’t have the chance yet?

DH: Marry!!

Q:  How about ELF?

DH: Don’t be worried because I’ll be married with all fans oh! joking *laugh*

Q: If you have one week for vacation, what will you do?

DH: Stay in my room and rest.

Q: What do you think of your life 15 years later?

DH: I might do concert and acting. I’ll be 42 at that time. It’s ok for acting and I thought if it’s Super Junior, we’ll have no problem. We still can dance but if we can’t we will just sing *laugh* Will you come (to the concert)?

Q: What do you do in your free days?

DH: Wake up, work out, shower, watching movie and compose song at night.
Q: What is the true self of Donghae?
DH: Lee Donghae has everything! Can be everything! Be Mokpo style man! *laughs* People around me told me that I’m kind of cherish to everyone around me, friendly, and soft heart. Members said I’m the type that have to keep someone to take care of me all the time, can’t let me alone. But personally I think I’m honest with what I feel or think, I will talk openly.
DH: I wish fans to love everything that I do whether it’s cute looks, smart looks, or whatever. I wish fans to love them all.
Q:  Anyone having special responsibility while Leeteuk is in the Army?
DH: Eunhyuk said that he is the leader during SM TOWN LIVE WORLD TOUR IN BANGKOK right?, but he was joking. We only have one and forever leader, Leeteuk but we are trying our best so that our fans won’t feel something missing just like Eunhyuk jokingly did. Before Leeteuk’s enlistment, we had an audition within the group speaking and doing Super Junior pose (laugh) everyone have to face Leeteuk and do it one by one. Normally Leeteuk stands on the left hand side and begins first then the rest will follow, right? The one who did best will starts first. It was just because Eunhyuk did best (in audition) so he is now standing on the left and starts first!
Q: You have been together for 7 years, among the members, who is the most unexpected?
Q:  What’s your outstanding point that you feel confidence over anyone else and what’s your weakness?
DH: We have debuted for 7 years but in fact we have known each others since 12-13 years old hmm (thinking) I’m thinking who, but I can’t since it was long time ago. I’ll pick on my closest and loveliest Eunhyuk then. (Laugh) We were friends since we were kids and we decided to share all the secrets so I tell him everything but Eunhyuk never tells me a thing. So, I feel sad why he was like that. We also fight sometime like “I told you my everything and you told me nothing” and he was always like “Okay, let me think first” and end up with telling me nothing (laugh)
Q:  What’s your outstanding point that you feel confidence over anyone else and what’s your weakness?
DH: Let me start with my weakness. I always lose when I play games with our members. My outstanding point is I really love my friends. I can give anything they want and I’m sure that I’m no.1. Like I give my all to all Super Junior members. Even Eunhyuk never tells me his secret, I still love him anyway.
Q: Please tell me one of your secret.
DH: The secret is secret, how can I tell you! Fact I have no more secrets since I told all to Eunhyuk so it’s no longer a secret!
DH: Long time ago i like girls with long hair and fair skin. Now i think feelings are important. Oh yes, i like girls with pretty fingers.

 

 

Та като спомена за женене (нз дали и подходящото място но...)

 

какво мислите за ДараХае двойката ? дали има доза истина ? Направи ми впечатление, защото попринцип много често спрягат хора от една и съща компания - Suju с Girls Generation например, но в случая двамата са от различни музикални компании (не че е невъзможно или нещо такова) просто ми стана любопитно особенно след коментара на Дара в туитър
tumblr_mkqx0hn0D41rnz9mno1_400.jpg

Момичето казва, че му отива и явно не са си чужди ... ?

 

 

 


За ролите му... еми ще излъжа, ако кажа, че е перфектен - има какво да учи още , но определено се старае и мисля, че му предстои светло бъдеще в сериалите. Най ми харесва ролята му в Skip Beat ! - не беше обичайния герой  нито пък този, който печели момичето, въобще играеше го "лошия" и ми беше интересно да го видя в такава роля.
Завършвам със снимка от летище Гимпо ,направена наскоро . Оххх това синьо ... има защо да му е любим цвят - така да му ходи :up:
130516-sjmthanks5.jpg?w=550&h=676
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Donghae с най-добрият си приятел Eunhyuk, страхотни са

Много си ги харесвам, супер яки са, сладури

 

tuyuyiyuiuy.jpg

 

 

130302_eunhae2.jpg

donghae_and_eunhyuk_thumbs_up_tn-8175.pntumblr_m2hzkpFp3Y1qitrcto1_500.jpg544183_457145797696728_281609355_n.jpg74257_454311473806_195060668806_5709162_

 

 

А ето едно от 1-вите клипчета за двамата което гледах и е просто страхотно направено, ХАРЕСВА МИ   :up:  :es:  :panda-145:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

oleee Донгхе ще снима филм 

Super Junior Donghae ще снима първият си филм наречен "RUMOR"

Филма ще се разправя за събития случили се заради някакъв слух в гимназия, като Донгхе (Jung Woo) ще играе президент на гимназиалният съвет и ще търси на фона на слуховете свързани с приятелката му . . .

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох преди няколко дена Donghae & Eunhyuk пуснаха японския си албум и пълна версия на клипът им Motorcycle

 ето тук я има с превод във VBOX7 цялата версия на клипа

 

http://vbox7.com/play:ee13d6dc35

 

Ако влезнете във профила на потребителя, има и превод на другите песни

 

http://vbox7.com/user:jamas 

 

Песента и клипа са страхотни

И вече заслужили вече няколко седмици 1-во място в няколко сайта

 

20140131_kfashionista_donghae_eunhyuk3.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mmm вече излезе тийзър на филма му иииии с нетърпение го очаквам  :panda-145:  :panda-145:  :panda-145:

 

http://vbox7.com/play:8181c3ef77

 

Този филм съдържа 4 истории, като първата се нарича The Rumor - и главен актьор в нея е Донгхе;  :panda-145:  :swoon:  :panda-145: 

2-рата е Wonderwall с лидера на 4minute - Ji-hyun;

3-тата е - Play girl;

4-тата е - Enemies all around

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не виждам любимата си песен на дуото

Определено има талант за композиране :icon_sunny:

 

 

и доколкото разбрах Хае е участвал при композирането на песента "Shirt" от последния албум на Super Junior - Mamacita

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...