Jump to content

At River's Edge | Ogawa No Hotori (2011)


Recommended Posts

spacer.png

 

Ogawa No Hotori (2011)

 

Страна: Япония

Също така известен като: At River's Edge

По новелата на: Shuhei Fujisawa - "Ogawa no Hotori”

Българско заглавие: ”На речния бряг”

Премиера: 2 юли 2011 г.

Времетраене: 104 мин.

Жанр: Историческа драма

Режисьор: Tetsuo Shinohara

IMDB

 

Участват:

Noriyuki Higashiyama - Sakunosuke Inui

Rinko Kikuchi - Tazu

Ryo Katsuji - Shinkura

Ainosuke Kataoka - Sakuma

Machiko Ono - Kiku

Chieko Matsubara – Sukegawa

Takashi Nikaido - Samon Ota

Takashi Sasano

Tokuma Nishioka

Tatsuya Fuji

 

Резюме: "Ogawa no Hotori" е третият исторически филм по новелата за домейн Unasaka-han на Shuhei Fujisawa. Този роман е също толкова добре приет, наред с други като The Twilight Samurai, The Hidden Blade, Love and Honor...

 

Самураят Сакуноске получава мисия да отмъсти за своя клан. Човекът, когото трябва да убие, е Сакума Мори – мъжът на най-малката му сестра. Заради това той е поставен пред трудния избор между любовта към семейството и дълга към клана. В същото време сестра му е майстор на меча, решена да защити съпруга си, което води до нови трудности...

 

Награди:

Best Supporting Actor (Ainosuke Kataoka) - 2012 (7th) Osaka Cinema Festival

 

:essub:

 

Сваляне с български субтитри :subs: :click: :click:

Сваляне с български и английски субтитри :click:

Сваляне с руски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от bealonenomore
Обновяване.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има филми при който липсата на коментари ми е някак непонятна. За този даже очаквах оживена полемика с твърде полярни мнения :) . А то се оказа, че пак само аз ще си философствам. Преди да лудна на тема японски филми, точно така си представях магията на изтока : минимум действие и злободневно философстване върху детайлите на ежедневието, тишина, вглеждане в необозримия всемир и тем подобни глупави очаквания, който разбира се ме държаха надалеч от всичко източно. Е, този филм е почти в това клише, действието е бавно или по- скоро едно плавно преминаване, липсваше философския елемент, но определено беше странен филм. През цялото време не ме напусна усещането, че аз съм човека в стаята дето наблюдава случващото се и просто проследявам дните, пътуването и случващото се с геройте. Достъпно ми беше само, чутото и видяното и въпреки това, обстановката ми беше позната. Знаех за геройте точно толкова колкото знам и за собственото си семейство. Много шашав начин на заснемане. Хареса ми това плавно пътешествие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от другата страна на реката...не ми хареса и доста трудно го изгледах. 

Имах очакване за невероятна самурайска  история с борба за чест и справедливост, но този път магията не се получи поне според мен, много мудно развитие на сюжета и главния герой не ме грабна въобще. Хареса ми образът на сестрата, тя се справи чудесно. :)

Свикнали сме на тихите и плавни показвания, но това определено беше прекалено тихо...

 

Аригато на KazeShini за превода!!! :subs::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...