Jump to content

BoA (Kwon)


Sierra

Recommended Posts

Днес БоА имаше изпълнение на сцената на Инкигайо.

Преди това подготви брандирани фланелки за Jumping BoA, които бяха дошли да я подкрепят.

Изображение


Изображение

 

 

Много ми харесва днешният й костюм.
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само BoA може да си позволи да се шегува с директорите и едни от най-влиятелни лица в СМ, и да ги убеди да участват в ТикТок канала й. Особено първия - тайнствения и прословут Yoo Young-jin.:lol2:

 

На Lee Soo Man май му е поверена постоянна роля в нейните видеа? :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера БоА беше звездата на KBS Song Festival, където участва с "Forgive Me" и "Girls On Top", а най-известната й песен "Number One" беше общо изпълнение на всички участници и завършек на вечерта.

 

Много ми хареса версията на "GOT", която беше съвместна с Тейонг и Джено от NCT.

 

 

"Forgive Me" беше предварително заснета във впечатляваща vcr.

 

Хайде и малко снимки.

Изображение


Изображение

 

Изображение

 

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Hope (from Kwangya)", СМ-ската песен, пята по всички поводи на компанията. Тази година видеото не е някакво специално, а монтаж от селф-камери на участниците. За съжаление видеото е бедно откъм присъствие на БоА, но пък песента поне е готина. :)

(клик на снимката)

Изображение

 

Концептуални снимки за зимния албум 'SMCU PALACE', който излиза на 26.12. Красива.
Изображение

 

Изображение

 

 

Уау, уау.
Използвам случая да кача и танцовата практика на "The Greatest", сингълът към японския й албум от пролетта, с който отбеляза 20-тата годишнина от дебюта си в Япония. Много харесвам песента и хореографията, радвам се, че я споделят с нас.



 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В зимния албум на компанията 'SMCU:PALACE" БоА взе участие в две песни.
Първа е заглавната "The Cure", с послание за опазване на околната среда. Парчето се изпълнява от БоА, Кангта и всички лидери на групи в СМ,  и звучи епично, почти като в Дисни филм. Хубава е. Мисля си, че имаме нужда от такива песни от време на време, песни с кауза.

 

 

Второто парче е по-музикалното, малко ретро "Time After Time", където заедно с Уенди (Red Velvet) и Нингнинг (aespa) ни показват вокални акробатики. Звучат страхотно, и трите.:yes:

 

Линкове към самият албум в YouTube Music и Spotify.

Хубав е албума, наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не ги свалят. Много са готини и заслужава да се видят. 

 

Изпълнението на "Time After Time" на излъчения от 1.01 концерт на SMTOWN. 

Колкото повече я слушам, толкова повече ми харесва. 

 

И "Better". 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На провелите се днес 32 Seoul Music Awards БоА беше отличена с наградата Legend Artist.

"Самото ти съществуване е историята на к-попа." така я представиха.

Поздравления!

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

Тя нямаше соло изпълнение, изяви се в качеството си на член на GOT the beat, но за сметка на това пък качи кратко видео с PSY, където закачливо го "хока" на фона на песента си "Forgive Me".

 

В Инстаграм BoA сподели снимка на наградите получени от SMA през годините.

2002 Десанг - Голямата награда 

2016 Най-добър албум 

2023 Легендарен артист
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не бяхме виждали BoA на (малкия) екран и какво получихме? Роля в поредицата SMCU, където... Вижте сами. :)

Изображение

 

 

 

Извън актьорството БоА се подготвя за двата си концерта в Сеул, които ще се проведат на 11 и 12.03.2023 г., като вторият ще се излъчва и по Beyond Live.

Събитието носи името "THE BOA: MUSICALITY" и ознаменува 20-годишната й кариера.

Изображение

 

Преди няколко дни пусна видео тийзър за концерта, като сподели и трак листа. Ех, колко бих се радвала да чуя "Little Bird" на живо. Мисля, че не я е изпълнявала? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БоА и изпълнението на "Little Bird" на концерта й 

 

Малко красиви снимки. :)

Изображение


Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

С SM семейството - Карина и Уинтър (aespa), Хьойон (SNSD), Айрин, Сълги и Уенди (Red Velvet) и моите любими Шиумин и Сухо (EXO).

Страшно много се радвам и гордея, когато видя заедно любимците си. 
Изображение

 

Двудневният концерт беше доста успешен, въпреки здравословноto състояние на БоА, която от доста време е настинала и не се чувства добре физически.

На 1.04 ще пее в Бусан. :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратко хайлайт видео от концерта на БоА "THE BOA: MUSICALITY".

 

 

BoA, заедно с И Хьори, Um Jung Hwa, Kim Wansun - наричана корейската Мадона и Hwasa (Mamamoo) ще имат свое предаване наречено "Wandering Dance Singer" ("Странстващият танцьор и певец" или нещо подобно). Концепцията на шоуто ще е да пътуват из страната, да се срещат с обикновени хора и фенове, ще имат и тур, съпътстващ предаването. Не е обявена началната дата, но ще е в първата половина на годината от която останаха  едва три месеца.

Изт.News Directory 3

Изображение

 

 

Момент от участието на БоА в документалния филм на TVING "K-pop Generation".

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратка ретроспекция от репетицията за концерта "THE BOA: MUSICALITY".
#01 Seoul – Rehearsal Behind | BoA 20th Anniversary Live – THE BoA : Musicality

 

 

Някоя добра душа е качила камери от концерта й в Бусан на 1.04.2023 г.

Изпълнението на "Woman". :)

 

 

Готини снимки от събитието.

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

През май ще имаме много (надявам се) поводи да я виждаме, тъй като предаването на JTBC "K-909" стартира втори сезон и БоА ще продължи да го води.
Ехе, нямам търпение да я видя на една сцена заедно с други мои любимци, които предстои да се завърнат с нова музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя нещо забавно. 

Миналата седмица, минути след като обнових темата, попаднах на стрим на концерта й излъчен от Beyon Live. Изгледах го с голям кеф и тайничко се надявам да ми се случи нещо подобно и днес. ;)

BoA и видео от концертите в Сеул "#02 Seoul – Concert Behind | BoA 20th Anniversary Live – THE BoA : Musicality".

 

 

Промо клип за предстоящия, нов сезон на "K-909" - BoA и "Игра на баланс".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимки на БоА направени от член на групата LA POEM по време на шоуто "K-909".

Изображение

 

Off Topic

 

 

 

 

Много са сладки. KARD и Dreamchatcher в гостуването им в споменатото по-горе предаване. Някои от тях споделят, че са поискали да станат певци заради БоА.

Нареждат се в опашка, за да я прегърнат.:)

Off Topic

 

 

 

 

БоА участва и на фестивала "KU [Korean University] Festival", където изпълни "Forgive Me", "Better" и "Atlantis Princess".

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

 

Дъждът навън ме подсети за тази красива нейна песен "Spring Raing". 

Много е хубава, макар и страшно тъжна... дори безнадежда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че не пишем често тук BoA е активна и както винаги тихо, но постоянно работи по различни проекти.

По-рано през годината се появи в последните епизоди на популярната драма "Marry My Husband". Ролята й беше поддържаща, достъчна да събере негативи от публиката, но пък и да напомни за себе си.
1JQx7Cxr_o.jpg

 

 

Записа и участие за мартенското издание на MARIE CLAIRE KOREA. Готини снимки, а в интервюто е още по-интересно. Някои от нещата, които казва:

"Някой може да слуша "№1" и да се сеща за Световното през 2002 г. Друг може да слуша "Only One" и да мисли за раздяла, а друг да слуша "Better" и да се сеща за "Street Woman Fighter", и така нататък. В този смисъл, се надявам чрез музиката да бъда част от живота на хората... Често казвам на дългогодишните ми фенове "Искам да бъда като приятели, които вървим заедно през живота." и ако мога да оставя това впечатление/усещане, не ме ли прави артист живял щастлив живот?

...Дори резултатите да не са както ви се иска, можете да си кажете, че продължавате напред. "Не съжалявам за нищо, ще работя така, че да не съжалявам." Хората  често казват "Дори ако "този артист/група" пее детски песнички ще стигне #1". Сигурно имат предвид, че артистът се спратя добре каквото и да прави. Обаче ключът е колко дълго ще продължи това. За хора като мен, активни толкова дълго, не е възможно да са #1 всеки път. Това, което е най-важно е да работите така, че да не съжалявате. Така е и във връзките, нали? Когато се отдадеш напълно на някого ти не съжаляваш дори да се разделите. Но когато не си направил достатъчно съжаленията ще се натрупат и ще те карат да се чувстваш нещастен дълго време. В музикалната индустрия напоследък всеки ден носи някаква промяна, нещо се обръща и най-ценни са артистите, които устояват. Имам някаква устойчивост в себе си. В компания, която я подкрепя и където има умни хора. Докато работех последната година успях да усетя това и таланта, който имат. Ще е хубаво да се завърна с нещо ново, заедно с тях. Очаквам да се завърнем с нова музика, различна от това, което сме правили преди.

 

Въпрос: Щях да изброя постиженията ви от началото, заедно с факта, че сте първият корейски артист постигнал #1 в Орикон класациите, но имате твъде много постижения и се отказах. "Най-младият...", "Първият/първата...", "Най-..." В процеса на постигане на тези титли, имаше ли момент в който да се попитате "Наистина ли трябва да работя толкова много?" Какво ви мотивира да продължите да се предизвиквате, въпреки че сте постигнала стабилна позиция?

 - Неща като "Наистина ли трябва да работя толкова?" и "Каквото такова", това са просто извинения, не са ли? Разбира се, това отношение не е непременно погрешно, но не се ли движи света по-бързо от всякога? Тези, които не знаят постиженията ми са повече от тези, които ги знаят. Направила съм каквото съм направила тогава, но сега се наслаждавам на работата си и докато мога искам да правя това, което правя.

...Обективно, постиженията са именно това - миналото. Няма много хора, които обикалят наоколо казвайки "Когато бях в гимназията бях на това и това място, имах такива и такива постижения" и да се държат за тази стара слава до края на живота си. Въобще, мога ли да се държа за миналото, ако работя активно и имам планина от работа днес? Това вкопчване в миналото променя ли бъдещето ми?"

 

Изненадващата новина за БоА, спомената и в интервюто е, новото предизвикателство пред нея като продуцент на NCT WISH, последната единица на NCT. За това тя казва:
"Бях с тях по време на програмата (LASTART), така че съм много привъразана към тях. Ще се радвам да ви покажем свежата уникалност на NCT WISH."

 

Off Topic

 

 

 

ssQDYD9Q_o.jpg

 

Lsygopha_o.jpg

 

FAYxLcGC_o.jpg

 

MUY9gzVw_o.jpg

 

 

На 23.03 й предстои участие на фестивала 2024 SAKURA в Каошунг, Тайван. Ще се радвам, че ще я видим скоро на сцената. 

Off Topic

 

 

 

 

Докато чакаме нова музика от БоА, да се насладим на изпълнението на "№1" на сцената на K-LINK FESTIVAL от 17.12.2023 г.

 

 

на "Only One",

Off Topic

 

 

 

 

и "My Name", която по-рядко чуваме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Emptiness" - нов сингъл от БоА, излиза на 26.03.2023 г.

Изображение.

 

 

В Инстаграма си БоА написа следното:
"Тема, която отдавна исках да представя. Песен, която се върти наоколо от 2018 г. Наистина искам да чуете тази песен. Аз настоявах за заглавието "Emptiness" ("Празнота"). Моля, слушайте я!"
Корейското заглавие се превежда буквално "Наистина ли там няма?"
L8X0yHQ7_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Emptiness" е песен от поп жанра, базиран на афробийт. Парчето предава послание за спокойно, но решително сбогуване между любовта и предателството, а текстовете на пътуването за излекуване на нараненото сърце са добре комбинирани със сокойните и деликатни вокали на BoA." Така поне описват песента в материал на Daum, като казват също, че е БоА участва в написването на текст, музиката и аранжимента. Браво!

 

Започнаха да излизат тийзър снимките за "Emptiness".
Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Off Topic

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още няколко снимки на БоА за сингъла "Emptiness".

Изображение

 

Изображение


Изображение

 

Изображение

 

Публикуваха и тийзър на видеото, което ще излезе на 26.03, вторник.

 

 

На 21 април BoA ще участва в UTO FEST във Фукуока, Япония. Готино. :)

8pwdJQbL_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро Grammy  публикуваха материал озаглавен: "15 к-поп солисти, които трябва да знаете: Чунгха, Тейон, BIBI и други. Жените в K-pop последователно създават нови парадигми в жанра. От BoA до Sunmi, CL и Lee Hyori, запознайте се с 15 пионерски K-pop солови изпълнители, които са разбили калъпа."

15 K-Pop Soloists To Know: Chung Ha, Taeyeon, BIBI & More

 

Статията започва така:
"В музикалния видеоклип към нейния сингъл „Woman“ от 2018 г., BoA, „Кралицата на к-попа“, влиза на сцената, ходейки с главата надолу. Уравновесена и властна, позата на BoA предава величествена увереност - тя е безстрашна и се противопоставя на гравитацията.

„Без сравнение, аз блестя такава, каквато съм/ Достатъчно красива съм/За да бъда жена“, пее тя в началния стих. „В стилна и модерна картина/ Наслаждавам се на това приключение/ Истинска жена."

Това е вълнуващ химн на любовта към себе си, насърчавайки жените да притежават идентичността си и да практикуват сестринство, за да насърчат промяната. Посланието на BoA резонира дълбоко, особено като се имат предвид начините, по които K-pop индустрията често поставя твърди стандарти и ограничения на своите изпълнителки...."

За самата нея казват:
"Съвременният к-поп не може да се разглежда без културното влияние на BoA. Навлизайки в индустрията само на 13 години, артистът, роден като Куон Бо-а, дебютира през септември 2000 г. под крилото на SM Entertainment с албума "ID; Peace B".

Тя напредна на японския музикален пазар, преодолявайки бариерите – особено ако вземем предвид крехките дипломатически отношения между двете страни, и влезе в историята като първият корейски изпълнител, който се изкачва на #1 в Oricon Charts.

Тя също така стана един от първите корейски изпълнители, които се впуснаха в американския пазар, издавайки своя дебютен английски сингъл "Eat You Up", през 2008 г. и участва във филма "Make Your Move". По времето на седмия си корейски албум, "Only One", BoA упражнява творчески контрол върху творчеството си и създава свои собствени композиции.

Нейното представяне също беше уникално. Хореографията на „Only One“ е основно парче в нейния репертоар, тъй като включва част, в която тя танцува с партньор, и някои от магнетичните изпълнители в K-pop — Темин от SHINee, Ънхьок от Super Junior, Хунаг Минхьон, TVXQ Юноу, Тен от NCT и WayV, за да назовем само няколко, които споделиха сцената с нея.

Борбеният дух, преливаща гъвкавост, превъзходни танцови умения и меден глас са нещата, които правят BoA завършен артист. В перфектно съответствие с Месеца на женската история, BoA ще представи следващия си проект на 26 март."

 

 

Вчера BoA участва на 2024 Sakura Festival in Kaohsiung, Тайван.
Местните медии отбелязват"

"Южнокорейската „Сестра #1 на SM Entertainment" BoA най-накрая дойде в Тайван след 6 години. Тя присъства на „Сезона на цъфтежа на вишните в Kaohsiung" днес (23-ти) и изпълни много песни на сцената, изглеждайки секси и горещо."

 

 

Както се спомена по-горе, новата й песен "Emptiness" излиза на 26.03, като ще я промотира на Music Bank и Inkigayo. :)
И втори тийзър на видеото.

 

 

Ей този кадър е много готин.

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна BoA, супер песен.

"Emptiness".

 

Готино е да видим кредитите.

KE6tG6Yj_o.jpg

 

Хореографията изглежда много интересна, нямам търпение за пърформанс видео, танцова практика, сцена в музикално предаване (само тази седмица ще промотира). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...