Jump to content

BoA (Kwon)


Sierra

Recommended Posts

Ето я, първата песен и първото изпълнение на GOT the beat "Step Back".:D
GOT, дебют на първи събюнит, дамската супергрупа на SM.
За пръв път в бранша виждаме обединение от такова ниво 
- BoA - дебют 2000 г., 1-во поколение изпълнител
- Girls Generation Тейон и Хьо - дебют 2007 г., 2-ро поколение на к-попа
- Red Velvet Уенди и Сълги - дебют 2014 г.,  3-то поколение айдъли
- aespa Карина и Уинтър - дебют 2020 г., най-младото, 4-то поколение в бранша
И не само, че групата стартира с айдъли от всички поколения на к-попа, включително и първата дама солист и международен посланик на жанра, но всички те са носители на Десанг, всички са сред ТОП артистите в бранша, а най-младите - aespa, в момента са Кралиците на своето поколение. Нормално е очакванията да са големи по мое мнение - те ги оправдаха.

Кратка рекапитулация - СТРАХОТНИ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно страхотно изпълнение, което не е ново, но за съжаление никой не го е отразил тук.
BoA и  Siedah Garrett, която е и съавтор на песента, изпълняват "Man In The Mirror.

...Ако искаш да направиш света по-добро място
Погледни себе си и след това направи промяната...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно много се радвам, че покрай проекта GOT много нови к-поп фенове откриха/преоткриха БоА.
Тези дни и аз съм на BoA вълна, радвам се на различни нейни изпълнения, но думата ми сега е за танцуването й.
Според мнозина тя е най-добрата танцьорка в бранша. Едно видео от 2019 г., което ни показва защо й се носи тази слава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един преработен клип, част от проекта SM Re-Mastering.

Песента на БоА "My Name", излязла през 2004 г., част от 4-тия й едноименен албум.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео за MMTG, от 12.2020 г, промоциите на BETTER. Супер интересно е, като имам време ще нахвърлям основните неща на бг.

 

 

Докато си ровех за повече инфо за култовата й песен "Girls On Top" попаднах на една статия в Seoulbeats посветена на влиянието, което това парче оказва на кариерата й. Било е забележително за времето си, още повече в общество като корейското, където дори и в 2022 г. има антифеминистко движение.

 

БоА днес качи и две снимки в Инстаграма си. Репетира ли, записва ли? Дано слуховете за японски комбек се окажат верни, пък после да имаме и корейско завръщане... Май нещо се размечтах.
Изображение

Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави бяхме.
На 29.05.2022 г. BoA ще има концерт в Япония - The Greatest 20 Anniversary Special Live, който ще се състои в Токио. 
Avex
На 30.05.2022 г. ще излизе юбилейният й албум THE GREATEST, с който отбелязва 21-вата годишнина от дебюта си на японска сценa. Изданието ще съдържа 12 песни, 10 от които ще са кавъри на стари нейни хитове, както и две нови парчета.
Изображение

Изображение


От 23.03 в Япония ще е в продажба и майския брой на списание SPUR, чиято корица ще краси БоА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BoA за японското SPUR.
Изображение
 

Off Topic

 

 

 

 

В навечерието на годишнината си в 10 последнователни седмици BoA ще пусне собствени кавъри на 10 от песните си. Предполагам тези, които ще са включени в албума. Първата песен е "Agressive", част от албума й THE FACE (2008), и ще излезе на 21.03.
BoA - The Face - Amazon.com Music

Изт. Official Twitter.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BoA за SPUR Japan.
Изображение

Изображение

Изображение
 

Off Topic

 

 



Реклама на списанието в магазин в Япония.
Изображение

Ликът й краси и банерите в социалните мрежи на изданието.
Изображение
Туитър, YouTube, FB

 

Ето и първият от собствените й кавъри - песента "AGRESSIVE - The Greatest ver." :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи напоследък BoA се превърна в една от любимките ми. Mузиката й страшно много ми харесва, личността й ми е интересна, историята й също. 
Преди година, на 7.03.2021 г., SBS излъчиха видео от поредицата си "Legendary Stage-Archive K", където тя беше гост. Качвам го с англ. субтитри и се надявам за вас да е също толкова интересно, колкото и за мен.
В предаването виждаме документални кадри в които И Су Ман говори за присъединяването й към компанията, БоА разказва за трудностите, които е имала при дебюта си на японска земя. Разбираме, че планът е бил да дебютира първо в Япония, била е единственото трейни на СМ, което е изучавало японски език по това време. На 3:19 мин. виждаме кадри на 13-годишната БоА показваща какво е научила по време на уроците, готино 'лапе. :) През 1999 г. е изпратена в Страната на изгряващото слънце, за да учи японски, да опознае местната култура, да взема уроци по танци. Била е на 14 г. и за пръв път се е качила на самолет, пътувала е сама. Нямала е йени, а по това време на летището нямало къде да обмени уоновете си, затова се приближила до най-мило изглеждащият пътник от самолета и попитала: "Имам 30 000 уона, мога ли да ги заменя за 3 000 йени?:D Оказва се, че при изучаването на езика най-трудно й е било не друго, а самите учебни материали. Там се използвал основно бизнес език, напр. "Къде пътува г-н Танака за бизнес срещата си?", "Кога г-н Танака ще се завърне от бизнес пътуването си?" и подобни. В резултат на това думите, изразите, които научила били твърде формални за 13-годишно момиче и трябвало наново да учи от местните как да води естествен разговор. "Местните" всъщност са хората при които тогава отседнала за 2 месеца - семейството на говорителка от тв NHK. На 5:18 мин. може да видите домакините й. БоА разказва за живота в Япония: "Аз бях сама, нямах мембъри около себе си. Те (танцьорите, екипа) бяха 20-30 год. по-върастни от мен. Трябваше да се правя на възрастна, за да устоя, да се справя в тази ситуация. Това беше най-трудното за мен." Липсвала й майка й, писала й писма... От перспективата на времето днес се пита как е понесла това? 
7:42 мин. - дебютът й, заснет от SBS, които били пратили тогава хора да го отразят. На дебютната си сцена за пръв път ползвала микрофон със слушалки докато пее на живо и в резултат шоукейсът бил фиаско. БоА се травматизирала "Как да пея, когато танцувам така (интензивно)???", появила се сценична треска и все още я има. Друго различно между корейския и японския музикален пазар е, че в Корея тогава имало три тв станции, където да се явяваш, но когато промотираш в Япония ттрябва да обиколиш всички местни телевизии, дори в провинцията. Забележителното е, че там отделно трябва лично да отидеш и поздравиш мениджъра на локалния музикален магазин (или поне преди 20 г. е било така). Както казва: "Сега социалните медии са много развити. С един клик новината може да стигне до много хора. Тогава трябваше да обикаляме сами. Такива бяха промоциите по това време." Въпреки усилената работа очакванията не се припокрили и успехът не дошъл веднага. Компанията и БоА решили за следващия албум да правят това, което им харесва като музика - така или иначе можело да е последният. Записала първия си японски сингъл "Listen To My Heart" и се прибрала в Корея. Докато се подготвяла за изпит (пишела), получила обаждане в което й казали: "Песента е #3 в Oricon!". Не повярвала, че чула правилно. "Да не е #30?" :D Сингълът бил ползван като фонова музика на японска реклама за телефон. От компанията били чули песента, намерали я за свежа и я купили. С помощта на реклама за телефон певицата БоА станала позната на широката публика, а по-късно едноименният й албум дори се класирал на #1 в спомената Oricon - първият корейски изпълнител постигнал това. От там насетне всичко било като сън за нея. Спомня си, че имала guerilla concert в сърцето на Токио (какво е това може да прочетете тук, на англ. по принцип това е събитие за което няма промоция, обявява се ден предварително, а сцената и мястото са нестандартни. може да се каже, че въпросния тип концерти е тест за популяността на даден изпълнител). Концертът бил пред Шибуя Мол и улиците били пълни с хора, над 20 000 души отишли да я слушат и гледат. Нямала е танцьори със себе си, била сама на сцената, изправена пред шумните аплодисменти. Само си я представенте - 15-годишно дребосъче, само на сцената и кипящо от енергия, а пред нея - море от хора. Всъщност може да видите момента на 12:18 мин. В началото на кариерата й в Япония е имало и други млади певици, но те пеели сладки (cute) песни. От друга страна тя - тинейджърка, чужденка, с мощни танцови изпълнения и музика. Въпреки това, някои от постиженията й са: 7 последователни албума класирани на #1 Oricon chart, 2 студийни албума с по над милион продажби, общо продадени над 10 млн. броя. Първият й концерт в Япония бил през 2003 г. и на 15:05 мин. ни показват кадри от него. Аз мога само да кажа като водещите "Уау". Говорят и за любимите ми TVXQ. Плановете били да се фокусират върху китайския пазар, но успехът на девойката ги пренасочил. DongBangShinki били вече известни в Корея, но в Япония тръгнали от нулата. Както казва БоА: "Те вече бяха огромни звезди в Корея. Това, което ме накара да мисля, че са невероятни е, че те никога не се оплакаха. Защото това е нашето място в Япония!!!" Дават и кадри с DB5K :cry:, а Джунсу казва: "Ние не отидохме там заради халю, а като японски j-pop нови певци и се чувствахме толкова малки... Започнахме да се появяваме в такъв тип шоута (talk show) две години по-късно. Сериозно обмисляхме да се откажем, но устояхме и можахме да застанем на сцената на Budokan." По-късно DBSK стават и първата к-поп група влязла в Токио Дом. Според неписаните правила на японския шоубизнес (пък кой знае, може и някъде да са описани), ако артист изпълнява в Dome, като част от турне, тогава е признат за суперзвезда в Япония.
Предаването, или поне каченото видео, завършва малко рязко, но съм благодарна на хората, които са го превели. Определено научих интересни неща.  
0001272206_001_20210307161437291.jpg?type=w540
.

 

Ако сте прочели дългият ми пост - БЛАГОДАРЯ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващата песен на която БоА ще пусне кавър е "Make a secret". 
Сингъл албумът излиза на 31.08.2005 г. (заедно с песента "Long Time No See"), а по-късно е включен в 4-тия й студиен японски албум OUTGROW.
Като цяло разбирам, че песента не е била кой знае колко успешна, но явно си я обича, щом се занимава да я пресъздава по модерен начин. Очаквам с интерес the greatest версията на 28.03.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка за ALBUM - THE GREATEST, който излиза на 30.05.2022 г., отбелязвайки 20-тата годишнина на BoA на японска сцена.
Изображение


Следващата песен от собствените й кавъри - "DO THE MOTION - The Greatest ver.". 

 

 

Ето и оригиналът на песента, която е от 2005 г.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другите две песни във версия The Greatest, които BoA пусна. Всъщност са три, но последната ще е в следващ пост.

 

Every Heart (The greatest ver.)

 

Оригиналното видео от 2002 г. Сладка БоА.

Off Topic

 

 

 

 

Тази песен - 抱きしめる (The Greatest  ver.), всъщност беше пусната трета по ред, но кой да гледа номерцата.
Признавам си, не мога да намеря заглавието, нещо с "прегръдка" е, но не искам да подвеждам, затова го оставям в японски оригинал.:D


В спойлера е видеото на песента, излязла през 2005 г.

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песен номер 5 от проекта е コノヨノシルシ (The Greatest Ver.)

Kono Yo no Shirushi (EVIDENCE OF THIS LIFE - Доказателство за живот) е излязла през 2005 г., като част от албума BEST OF SOUL. Песента ми звучи ужасно познато и или съм я чувала в някоя компилация или просто страшно много ми харесва, защото я слушам вече трети път, в различни версии и лайф изпълнения. 

 

Лайф изпълнение от 2005 г., което ме впечатли.

 

 

BoA ще е сред изпълнителите на възродения концерт SMTown, който ще се проведе на 27 и 28.08.2022 г. в Токио Дом.
Кой знае, може да изпълни и тази красива песен.
Изображение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инстаграмът на BoA.
Малко снимки за албума THE GREATEST, който ще излезе на 30.05.2022 г. Напомням, че на 29.05 ще има концерт в Япония, по повод 20-тата годишнина от дебюта й на японска сцена.

Изображение

Изображение

Изображение

Снимката за обложката на албума.
Красива.
Изображение

Тази също е от Инста, придружена с текст "The greatest dancers" (Най-страхотните танцьори)
Изображение

Продължаваме с проекта The Greatest (собствени кавъри от БоА) и поредните излезли песни от него.

Песен #7 e "Quincy - The Greatest ver.", част от албума BEST of SOUL (2005).

 

Кавър #8 се пада на прекрасната "Love Letter - The Greatest ver."

 

В спойлера слагам видеото с оригиналната песен на "Писмото". Тя е включена в албума Jumping Into the World от 2001 г. Докато проучвах, ми направи впечатление, че албумът се води специален (или 1,5 албум) и в него са включени 14 парчета, като някои от тях са варианти на една и съща песен, но на английски и китайски, а албумът е японски... Интересен, макар и ненужен факт. ;)

Off Topic

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният кавър ще бъде на "Listen To My Heart", което е и сингъл към дебютния й албум я Япония. Много харесвам песента и ми е интересно как ще звучи, ще я чуем в полунощ.

 

А преди излизане на албума THE GREATEST, утре, 23.05 в 18:00 KST. ще излезе видеоклипа към едноименната песен.
БоА изглежда зашеметяващо. :)

Изображение

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният кавър на собствена песен, който ни представя BoA е "Listen To My Heart".  Да, определено звученето е различно. 

 

В спойлер - оригинала от 2002 г., изпълнение от същата година.

Ей така, за кеф слагам и участието й от 14.04.2002 г. на Инкигайо, където изпълнява корейската версия на парчето заедно с "No. 1".

Off Topic

 

 

 

 

 

Вчера излезе и водещият сингъл към предстоящия й японски албум THE GREATEST, носещ същото заглавие. 

Страшно ми хареса, надявам се и на вас. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се състоя концерта на BoA THE GREATEST и по отзиви в интернет, както и някои редки фен-камери, е минал повече от чудесно.
Изображение
 

Изображение

 

БоА е имала специални гости с които е била на сцена.
Японската певица Crystal Kay, papyra Verbal.
Изображение

 

Както и иконичната "Only One" с Юноу (TVXQ). Изпълнение превърнало се в легенда.
Изображение

Изображение

Японските медии за концерта.

Oricon

Sponichi Annex

Yahoo Jaoan
Sanspo
 

Утре, 30.05, излиза едноименният й албум.
Честита 20-та годишнина в Япония, БоА!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BoA ще ни зарадва с нов проект.
На 18.07, в 12:00 KST ще излезе колаборацията с китайската певица, продуцент и текстописец XIN LIU - китайска версия на страхотната песен "Better", продуцирана от самият LSM.
Днес и утре ще качват снимки, а в понеделник - песничката.
Много се радвам. Парчето е супер готино и заслуважа версия на всеки възможен език. Ех, мечти.
Изображение

Изображение
 

Изображение
 

Off Topic

 

Изображение

 


Изображение

Изображение

 

 

Ако някой е забравил песента (моля???), припомням я с един кратък денс кавър на E-CHAN от DKB.
Гледайки го осъзнавам колко мощна, почти агресивна е хореографията изпълнение на мъж и колко елегатно и с флирт я изпълнява БоА.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...