Jump to content
parab

Представяне

Recommended Posts

Преди 3 часа, lukreciana написа:

Супер:up:Това малкият любопитко ли е или случаен малчуган?:rolleyes::icon_sunny:

Да, точно моя любопитко е :)  както и на последната снимка сянката :)

@bealonenomore, пак благодаря за всичко, чувствам се добре тук, при моето семейство :icon_sunny:

• Like 2

Радвам се да се запознаем! По скоро бих казала добре заварила, предвид сравнително скорошното ми постъпване тук :D! А ако някога пътищата ни се пресекат и в реалността ще се радвам да се запознаем и лично!

• Like 1

Здравей, @Kat!  Чудесни снимки! 

Мислех си как да те поздравя, но някак си сами се наредиха нещата: Азия+бойни изкуства +фотография... 

Off Topic

Пред входа на ШаоЛин 

9524786I.jpg

И вътре в старинния комплекс

9524797S.jpg9524809b.jpg9524808Y.jpg9524804e.jpg

--------------------------

Пекин - Летния дворец

9524783c.jpg

Пекин - Забраненият град / понякога, без да искаш, дефектът се превръща в ефект... Момиченцето е едно./

9524779r.jpg

И пак от там - тронът на Императора,  орнаментите по покрива на павилиона с трона на Императора, както и Императорската /каменна /градина

9524785H.jpg9524811z.jpg

9524794r.jpg9524813w.jpg

• Like 5

@cucyta, и аз много бих се радвала да се запознаем на живо. А ти, дори и да си сравнително отскоро тук, все пак си много по активна в споделянето, писането и присъствието ти тук ;)

@asha, eeee, голям кеф са тия снимки, огромни благодаря :kissx::kissx:  Предполагам, че е много интересно да си там на място, да видиш и да усетиш...в манастира къде допускат хората, само до определени сгради или и до местата, дето са се водели тренировки. А манастира ми се вижда много добре запазен или реставриран, няма ли там някое място, запазило духа на отминали епохи?

• Like 1

Привет, Кат. Радвам се да видя колега, запален по фотографията. В личното тврочество съм пуснал една тема - там можеш да споделиш още работи, ако искаш. Стрийтът ти се получава много добре, харесва ми как си играеш със сенките.

И явно си фен на Wonderful Days, така че още една червена точка. :))

• Like 1
  • Upvote 1

Да, @Kat , интересно е и е особено усещането. Не само в Шао Лин. Запазено е насвякъде, защото активно се реставрира и поддържа всичко.

Off Topic

То, че на наколко пъти е горял е едно на ръка, ама пак са си старички сградите от този комплекс - най-стария запазен. И само в тази част пускат посетители. Останалите постройки зад стените и затворените странични врати са обитаеми и достъпът е забранен. Голям зор е да изчакаш да минат тълпите туристи и редови молещи се в храмовете, та да няма хора по снимките.  

Като каза "запазило духа на отминали епохи" -  Това е казанът , в който са готвели. Екскурзоводката каза , че наказанието било, монахът да бърка манджата увиснал над казана с главата надолу...:P 

9526006Z.jpg

А това са вратите на последният павилион. Пак по нейно обяснение , Дървените врати били оригиналните и всяка година ги боядисвали със специални растителни бои / като едно време/ като ги редуват от светло към тъмно като нюанс и после обратно. Разказаха за Бодидрахма. Че е живял там. И историята, как е взел за свой ученик Хуекъ, който си отрязал ръката , за да демонстрира вяра и искреност в намеренията си. И за това монасите от този манастир са с едно голо рамо и поздравяват само с една ръка. Знаеш, предполагам, че това е дзен будистки манастир.

9526004a.jpg9526005X.jpg

И за "десерт" , изрисувано детайлче от покривната конструкция. 

9526012f.jpg

На мен такива неща са ми интересни за снимане. 

• Like 2

Моля за извинение за закъснелия отговор :blush:

@Ragnos, видях - и ти имаш страхотни неща, курсовете много помагат....аз съм се учила предимно от снимките на по-добрите от мен :) ама така е по-бавно. Ще погледна и твоята тема фотографска. Не съм пускала нищо мое, защото мислех, че тук всичко е насочено към Корея, а за домашни неща има други места :)

@asha много интересни и любопитни неща сподели. Едно е само снимки, а съвсем друго и инфо от кухнята. Други интересни неща разказвали ли са ви там?

• Like 1

@Kat, мила, по- скоро аз моля за извинение, че изместих фокуса на темата, в съвсем друга посока. Нямах предвид да стане така, но се получи спам и офтопик. Съжалявам!

Off Topic

Отговарям на въпроса ти - има още много интересни неща и не само за там, въпреки че доста вече позабравих. Мина година оттогава.

• Like 1