Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Преди десетина години съм правила превод на документални филми и имам опит, но не знам дали сега ще ми стигне търпението   :unsure:

Тогава понапиши субс за някой филм, който ти е допаднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите kandala и mrnkaloto

 

 

Преди десетина години съм правила превод на документални филми и имам опит, но не знам дали сега ще ми стигне търпението :unsure:

Не се страхувай! Категорично са много правилата, ама имаш нас! / Както се пееше в една песен/ Ако ти харесва, опитай. Ще помагаме.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Чета форума от няколко месеца,но чак сега се престраших да пиша :D слушам азиатска музика,но от скоро гледам и драми.Маниачка съм на тема чистота...Амии,танцувам и пея (дори и да не мога :D) FT Island са моята любов <3 Предимно слушам женско( T-ara) От Бургас съм...Ъх,май е това :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Казвам се Живко Биков, на 29 години от Пазарджик. Отдавна тайничко се радвам на хубавите Ви субтитри, но нямах регистрация. Фен съм на корейското кино (писах дипломна за развитието на индустрията им), но харесвам азиатските филми като цяло. Общо взето съм фен на всякакво кино, гледам всички жанрове от всевъзможни държави, колкото успея де. Наскоро започнах и свой блог, в който пускам по някое и друго ревю. Поздрави на всички азиатски фенове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, Живко! Мъжката компания във форума ни е кът и затова трябва да се поддържаме (дамите да не се засягат). ;) Ще се радваме да споделяш ревютата си в темите на филмите, които харесваш.  :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... Здрасти! Аз съм от няколко месеца във форума, ама не съм писал тук...

 

Та... Казвам се Кристиян - за приятели - Крис, на 13 от Ямбол. Роден съм на 16 август, зодия Лъв, кръвна група Б... Май ставам прекалено подробен :28558:

 

Водя се фенсубър, участвам в SugoiFanSubs, група, превеждаща анимета... Там се пиша редактор, ама от лошите... :icon_sunny:

Анимета гледам от около две години, а азитското кино така и не съм се докоснал до него... Като изключим сериала Liar Game, който така и не съм догледал.

 

Уча в езикова гимназия, затова поназнайвам английски, но за сметка на това вторият изучаван език, немският, хич не ми върви.

 

Е... мързи ме да пиша, пък и не се сещам какво друго. Ако има нещо - питайте :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей Кристияне.

 

Изобщо не се отчайвай с немския, повярвай че ще ти свърши много добра работа. Не знам дали ти го преподават добре, защото това също е много важно и се случва учителите  да са проблемът, но определено се постарай да не го пренебрегваш, и без това, както гордо заявяваш, си Лъв, затова смело! Навремето дори бяха сравнително популярни групи като Rammstein, Tokio Hotel (Токио, отново, въпреки че сега тези ми се струват доста "детски"), телевизията Viva (по нея пък съм засичал да пускат стария Hellsing, имат си аниме програма), та, за който се интересуваше, имаше нещо като "подходяща среда". И точно това може да ти е мотивация в ученето - немските дублажи. В Германия като гледам доста аниме се дублира и мисля че са с добро качество, а и ще е интересно да се чуе немската интерпретация. Мисля че можеш да намериш по торенти много подходящи неща.

 

А това си е класика, точно версията на немски пускаха в България:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм Николина, накратко Ники. И аз отдавна се ровя из форума, но чак сега се регистрирах. От Пловдив съм, последна година в гимназията, след това искам да продължа с право. Обожавам котки, мога по цял ден да гледам филми - най-вече екшъни и фантастика - и сериали. Първият азиатски сериал, който гледах беше корейският Красиви като ангели, любимият ми корейски актьор е И Мин Хо. За форума разбрах от госпожата ми по история, която е луда по азиатското кино,музика и... всичко  :asian:  За друго не се сещам, може да питате, ако нещо ви интересува.  :) 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!Аз съм нова във форума.Гледала съм много корейски сериали,но едва сега реших да се регистрирам.Още не знам как се процедира,но се надявам да се науча,ако разбира се има някоя добра душа,която да ми помогне да се ориентирам. :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найя,благодаря-аз и без това така си правех до сега! :kissy: С няколко думи да се представя:

1.Наистина съм Бабче-имам внук на 17 години./Вундерчето/

2.Страхотен оптимист съм!

3.От Варна .

4.Полиглот-/но само на европейски езици-4 бр. + арабски/

5.Чета много и гледам филми и сериали  /до скоро повече турски /

6.Хоби-да обикалям света /за съжаление още не съм стигнала да Азиатската му част,но не губя надежда!/

7.........Весела,забавна,интелигентна-изобщо Бабче-сладур/както казва за мен Вундерчето ми./ :28558: :28558: :28558:

8.Към мен може да се обръщате  с "Бабче"-няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Бабче :kissx:  Стана ми толкова мило и ми се ще да те гушна! {} След всичките простотии, които преживях преди малко с някакъв недорасъл пикльо, дето ми откраднал субтитрите, подписал се и ги развява с неговото си име из нета, така ми се прииска да се сгуша на спокойствие. :)

Приятно обикаляне тук с нас и да знаеш, че тая мъничка надежда, че ще отдадеш от своите знания на повечко хора, които не знаят чужди езици с някое преводче.  :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бабче, добре дошла! Аз съм все още кандидат-бабче, моите се ослушват, въпреки че много деликатно ги побутвам... :28558:

И аз съм от Варна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет от още една мераклийка за баба / време ми е, но.../. Тук може до поспориш, да откриеш други гледни точки и най-вече да намериш нови приятели!

Добре дошла при нас в света на азиатското кино! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей бабчета, кандидат и настоящи, хайде да обявим състезание за най-много внуци. За най-красиви такива! За най-умни няма да обявяваме, защото нашите са си най и без състезания. И ако направите среща на бабите азиатски фенки да не ме забравите ей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще започна с едно 'Здравейте'! 

Чудех се как най-добре да се представя и реших, че лаконично е най-удачно:

 

5ea7c005b59cbd40b34d646e13d12de9.jpg

 

От дете се интересувам от Далечния изток - литература, кино, култура, будизъм, от фолклора, митовете, легендите. Този интерес дори се засили леко през годините, като започнах да се интересувам и от езиците, а и от националната кухня на различните народи от региона. Вярвам, че тук се намират хора като мен с които да има какво да си кажем 0.<

 

Отделно обичам да чета. Още откакто се научих в първи клас. Нищо, че не го показвам /дори гордо настоявам пред познати и непознати, че не чета книги/. Тогава компютрите и интернета не бяха така масово навлезли в ежедневието ни, но пък за сметка на това паметта, въображението и социалните контакти между хората си работиха добре. Наскоро ми попадна една детска книжка на Асен Босев ("Светът в приказки") и останах искрено очарован от съдържанието и илюстрациите на Любен Зидаров. Въобще едно време книгите са седели на пиедестал в българския дом и си личи. Сега не е точно така.

 

Ходи ми се на театър, не съм го правил от около година почти. От време на време посещавам изложби, музеи, кинопрожекции и лекции, главно безплатни и с приятели. Навсякъде има какво да се види и е хубаво човек да се поразнообрази от време на време. Не съм ходил никога на опера и/или оперета, но се надявам да се поправя в бъдеще :>

 

Както е казал Ювенал - 'Mens sana in corpore sano'! Спортувам и се интересувам от спорт. Главно крикет. Може да е съвършено неразбираема игра за обикновения българин, но тези които гледат крикет знаят защо!

Като оставим физическата полза от играта, остава емоционалното удоволетворение от това, че си част от една специална общност. Както двама непознати европейци могат да завържат някакъв разговор за времето, така за крикет може да си говорят един австралиец и един индииец, примерно.  Спортната злоба остава на заден план, докато уважението към противника и съдята е много голямо. Въобще джентълменско поведение - малко странно, традиционно и от сърце.

Важно е човек да се движи и да е активен. Повече природа и по-малко лекарства. Кълча се с йога, но не ми се получава много засега.

 

Неосъществена мечта ми е да стана професионален готвач. Затова пък осъществих предишната си - 'любител готвач'. Оттук и интереса ми към корейската кухня /много прилики с българската/ и към тази на страните от Индийският субконтинент. Мисля си, че храната най-бързо стопява границите между различните хора. Третирам готвенето като форма на изкувството и затова винаги го правя с любов и чувство.

 

Музика слушам всякаква. В момента

. Харесват ми по-старите неща и вярвам, че всеки стил си има златни изпълнители и песни, които трябва да се чуят. Някакси тъпо е, когато цели музикални течения се отхвърлят само след едно преслушване. Тъпо е, и че музикален талант нямам грам. Дядо ми е акордеонист, братовчедите са играли в ансамбъл Тракия, а аз пея като гарван и танцувам като торба цимент от Златна Панега.

 

Както и да е. Като цяло съм идеалист и пацифист. Приемам неволите с усмивка доколкото мога, защото няма смисъл да си правя живота по-тежък. Има ли смисъл да се тревожи човек за нещо, което не зависи от него? Стискаш зъби, очакваш най-доброто и те т'ва е. Гледам да не се ограничавам в нищо, но с мярка все пак. Имам всестранни /и съмнителни/ интереси, които са ме направили това което съм сега. Въобще random човек съм.

 

П.П.: 'Лаконично' .. yea right ~

Не претендирам за голяма грамотност, та извинявайте ако има нещо. Toва на снимката съм аз. Имам махмурлук*.

П.П.№2: * - излъгах, че съм аз. Japanese pattern е. Пак извинявайте ако има нещо ^^'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не сме имали такова интересно представяне. Добре дошъл. 

 

Въобще едно време книгите са седели на пиедестал в българския дом и си личи. Сега не е точно така.

За съжаление.

 

Не съм ходил никога на опера и/или оперета, но се надявам да се поправя в бъдеще :>

И аз не бях допреди 5 години. Заведоха ме едва ли не насила и от тогава вече изгубих бройката им досега. Даже напоследък ходя по-често на опера, отколкото на хардкор и пънк концерти.  :cry:

 

Оттук и интереса ми към корейската кухня /много прилики с българската/

Интересно, аз намирам само разлики между двете. Не ядат мазно, не ползват сол, смесват сладко и люто. Обожавам българската кухня и не понасям корейската.  :28558:

 

Някакси тъпо е, когато цели музикални течения се отхвърлят само след едно преслушване.

Абсолютно подкрепям. С годините се убедих и че хората, които имат толерантно отношение към чуждите музикални предпочитания, са доста широкосроени и са добра компания не само в интернет, но и извън него.

 

аз пея като гарван и танцувам като торба цимент от Златна Панега.

хахах, колега. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...