Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте и от мен. Казвам се Антония и съм родом от Монтана, макар че в България рядко се мяркам през последните 4-5 години. Прекарах малко време в един български университет и се потресох от нивото на факултета, в който бях, та заминах за чужбина да си търся по-добро място. Прекарах известно време в Италия, после завърших висше във Великобритания и сега пребивавам в Германия, но от към 3 години насам много ме влече Азия и особено Корея - ей така ми дойде, като чувство.

 

Иначе по душа съм поет, обичам много пътуванията и опознаването на нови култури, ученето на чужди езици и хапването на чужденстранни ястия. Обичам да пазарувам от магазини втора ръка (или както се наричат в Англия - charity shop) и да пълня дома си с книги, пъзели, сувенири и т.н. - за съжаление с многото местене по държавите, тези вещи си се връщат дарени пак в такива магазини за удоволствието на някого другиго.

 

Мечтая си за малко студио, пълно с много вещи и цветове, с две котки и едно куче, където да мога да пиша, рисувам, да правя неуспешни опити за свирене на някой инструмент и да имам много гости, които да гощавам с най-различни тематични гозби.

 

Малко изчетох от форума и засега много ми харесвате всички - дано не се издънвам много, докато се установя :) Но ще се радвам да комуникирам с хора, които имат интерес към Източна Азия, защото в сегашното ми обкръжение те липсват и е много трудно да споделям ентусиазма си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде annyonghaseyo и от мене,Светослав се казвам на 17 от Търговище.Голям фен съм на Корея и всичко свързано с нея,а за Япония и Китай си признавам почти нищичко не знам :D .Започнах да се зарибявам по кпопа някъде пролетта на 2012 когато едни приятели ми пуснаха една песен(Gee на Girls' Generation)и от тогава слушам главно кпоп и не мисля,че ще ми омръзне скоро.Гледам също и драми и напоследък съм тръгнал да уча и корейски ама сам доколко ще се справя не знам.Също мисля да кандидатсвам кореистика в СУ като завърша.Поздравления за форума,има много полезни и увлекателни неща,от няколко часа вече се ровя тук.Таа това е общо взето за мен,а и запознатите препоръчайте някоя интересна драма за гледане ,че днес свърших с една:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли giorgia``` и slav9510, както и всички останали по-нови съфорумци.

Радвам се, че обществото ни се увеличава. Надявам се да споделяме много приятни мигове тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен! Честно казано си нямам и на идея какво да ви кажа за себе си. В такива моменти, когато попадна на подобна тема тип "Кащи нещо за себе си", "Опиши се" и т.н., главата ми се изпразва и имам чувството, че всъщност ме карат да опиша някаква напълно непозната за мен личност :rolleyes: Седя и гледам в монитора и се чудя какво да кажа и какво не, и въобще да говоря ли или просто да подмина темата. И почвам да пиша ей такива глупости като всичко това по-нагоре :lol: Накратко (или не толкова):

Казвам се Лили, по прякор Картоф :D Историята на прякора е свързана с раздаване на брошури, женски пазар в София и луд продавач, който незнайно защо не хареса брошурата ми ( беше за концерт, какво толкова? :huh: ), но няма да разказвам надълго и широко. След по-малко от месец ставам на 17, единадесети клас съм и уча във втора испанска в София. По националност съм полу-бенгалка, полу-българка. Баща ми е от Бангладеш и честно казано ще си призная - не знам кой го е бил по главата да дойде в България точно. Та явно от него съм взела леко чалнатата черта. Отвеян Водолей съм, не се задържам на едно място, гръмогласна съм, обичам да говоря глупости, да си преплитам езика и най-вече да не си го държа зад зъбите... Слава богу, че в интернет пространството човек може да обмисли хубаво какво казва, преди да го изтреля. Много обичам да чета книги, най-вече фентъзи и приключенски. Когато чета... сякаш се пренасям в един друг свят, забравям за реалността и преживявам неща, които знам, че никога няма да ми се случат (като да бягам от вампир, яхнала върколак). Не ям, не спя - всичко изчезва, докато някой нахалник не дойде и не разбие света ми (най-често майка ми с някоя домашна задача). Както може би и се досещате, въпреки всеобщата съпротива, харесвам поредицата "Здрач".

Филмите не струват. Само първият, който беше най-истински и някак имаше своя собствена атмосфера, очарователна и много пленителна, после развалиха поредицата. Но книгите са друго нещо. Може и да не са нещо особено или пък изключително интересни заради новата си идея и неразказвана история досега. Напротив - такива сюжети с лопата да ги ринеш.

Но.. отплеснах се. Да се върнем на мен :D

Много ми се ще да се науча да свиря на китара. Добра съм в танците, само дето не мога да си харесам стил :D Ходила съм на индийски, модерни, латино, хип-хоп, народни, ориенталски.. Мда. Не мога да пея, нищо че проявявам изключително голямо творчество под душа (не се и очудвам защо най-редовно започва внезапно да тече студена вода...). Обожавам волейбола, в момента тренирам в училищният отбор. По други спортове честно казано не си падам. Голям съм мързел. Бих пратила (ако имаше кой) да ми донесе чаша вода дори :D Малко съм несериозна в някои отношения, но когато си поставя нещо за цел го постигам.

В момента съм зарибена по корейски сериали и въобще не знам откъде ми дойде. Бях доста скептично настроена, но след една картинка, която видях в интернет от сцена в "Playful Kiss", както и много други азиатски филми, които са ме грабвали, реших да дам шанс на този тип сериали. И край, до там бях. Преобърнаха света ми на двеста... За 2 седмици (цялата ми коледна ваканция) съм изгледала вече 4 сериала :blink: В k-pop се влюбих, в момента плейъра ми е задръстен с такава музика и нищо друго не ме впечатлява особено. Не знам защо, но просто всичко ми допада. Езикът ми звучи много добре, нищо че аз чувам едно, а то всъщност е друго ( до днес живях с илюзията, че в theme песента на "You've fallen for me" се пее "na mege pareso, pareso", а то било "ban es so" :D ), но наистина много ми харесва и дори мисля да се заема да го понауча...

Оф... ама че аз се олях... бая :D Извинете ме. Надявам се, че няма да подразня никой с нищо и че ще се разбираме. За сега форумът изключително много ми харесва, има изключително много полезни теми, както и много интересни. Хората са много дрюжелюбни и приятелски настроени, което не се среща навсякъде. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, свърших с работата и ми се дописаха глупости:) Пък след като нагъчих музикалния раздел с теми, вече се чувствам в правото си да се представя :Р

 

Аз съм Ксе (от Ксения), възможно е да се познаваме задочно с някои тук от анимес-бгто. Тъй популярното ми в БГ име се дължи на факта, че съм 5/8 рускинче, 1/8 сръбкинче и 2/8 българче. С това объркано родословие не можах да избегна (дори на фона на целия си мързел) да стана полиглот, филолог и вманиачен лингвист:) Ще ме прощавате ако се заям с някой за келяви преводи. Но рискът е критично малък, тъй като не ползвам бг-субтитри, а и ми е писнало да се занимавам с онлайн-просвета;) Руският и българският са ми родни езици, английския го ползвам свободно и си изкарвам хляба с него, завърших иранистика, ама последните години усилено си избивам персийския от главата, учейки си кротко японски вкъщи:) Занимавам се професионално с преводи, превеждам и като хоби, но вече отдавна не участвам във фенсуб-групи поради осъзнатия факт, че ако искам нещо да се направи, както аз го искам, трябва да си го направя сама и никой да не ми се бърка:Р Това го казвам, за да не си прави никой труда да ме кани за участие в някой проект.

 

Кефя се основно на Япония, независимо дали става въпрос за музика или за кино. След като изгледах де що ме интересуваше от японското, лапнах и корейско кино. Но ако в японското кино най-популярните неща ги намирам за наистина интересни, то в корейското "Топ 10" ми се вижда като машина за убиване на времето. Не говоря за Ким Ки Дук и други изключения, разбира се;) Корейска група, която да ми хареса, май така и не съм срещала досега, освен може би Koxx до известна степен.

 

Коткофил съм, гледам/галя/гуша четири броя космати топки, които ме налазват денонощно и ми мъркат на ушенце:) Случвало ми се е преди да гледам много приятни и свестни кучета, но след последния урод, с който живях (и за щастие успях да дам на други хора) окончателно отказах да участвам в отглеждането на поредната джафкосигнална и гостохапеща аларма в квартала.

 

Отличавам се с неприятно черно чувство за хумор и добре развита способност да дразня:Р Но се старая да сведа проявите им само до ведър сарказъм и болезнена откровеност:)

 

Обичам да чета, да пиша, да рисувам, да уча езици, да слушам музика, да пиша и да свиря музика, да издирвам много странни факти и да си тъпча в главата много странна информация:) Допреди няколко годинки бях и инструктор по скално катерене, но поради лични причини зарязах както алпинизма, така и воденето на курсове. Това, което пиша, го има в блога ми, единственият завършен роман се скатава пак там, музиката ми се съдържа най-концентрирано ТУК и ТУК. А странните факти ще ви ги пускам на час по лъжичка в съответните теми;) Аре до скив в темата за странните азиатски деликатеси :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли и на двете особено щом cat лайкърите се увеличаваме! :rolleyes: Пожелавам ви приятни мигове в този форум!

 

 

 

 

Отличавам се с неприятно черно чувство за хумор и добре развита способност да дразня:Р Но се старая да сведа проявите им само до ведър сарказъм и болезнена откровеност:)

 

 

Щом мен ме търпят вече почти две години значи и за теб ще се намери място. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отличавам се с неприятно черно чувство за хумор и добре развита способност да дразня

 

Повечко такива хора трябват. :)

 

Много обичам да чета книги, най-вече фентъзи

 

Евала, но като маниак на тема фентъзи, последното, което ще ми дойде на ум, като чуя този жанр, е недоразумението "Здрач" :huh: , но както и да е. :)

 

Добре дошли и на двете и приятни минути във форума. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене :rolleyes: да се представя и аз,смятам че така е коректно:)Казвам се Людмил/Лус:)на 34 год от София,работя в сферата на мониторинг наблюдението.,все още свободен диод:)Обичам Корейското кино,за разлика от повечето хора аз го гледам вече някъде 9-10 години,едни от първите филми ми бяха Fighter in the wind.Tube,..ing,classic и т.н.незнам точната бройка на филмите каква е но е огромна,допреди 2-3 години някъде за мен Азиатското кино се ограничаваше само с Корейски,китайски и филми от Хонг Конг,тогава изгледах един от малкото си Японски филми и открих че те неса никак зле,след това тайвански и т.н,сега обичам всякакви Азиатски филми без значение от точната държава.Имам 2 слабости обичам бокса(тренирал съм и го тренирам още)и Азиатските филми(гледал съм и ги гледам още):):)имам куче на 3 месеца голдън ретривър.От скоро почнах да влизам в този сайт,когато почнах да гледам такива филми преди 10-тина години нямаше никаква информация за тях,почти никой неги гледаше,затова искам да споделям филмите който съм гледал,който сами харесвали и така да се помага на хората който си търсят какво да гледат.Да си обменяме информация.Това е от мене друго несе сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен - добре дошли на новите попълнения. :up:

Радвам се, че музикалните и филмовите маниаци се множат, за сметка на феновете на сериали.

Стига да спазвате добрия тон и задълженията си на потребители- вашето мнение - негативно или позитивно - ще бъде уважено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Евала, но като маниак на тема фентъзи, последното, което ще ми дойде на ум, като чуя този жанр, е недоразумението "Здрач" :huh: , но както и да е. :)

 

Добре дошли и на двете и приятни минути във форума. :)

 

Е може и да е недоразумение за някои, други пък смятат, че това е най-великата история писана някога, трети пък (и да, все още има такива) не са чували за това животно :blink: . Аз не смятам, че това е най-великата, просто реших да отметна, че всъщност ми допада. Но определено има къде-къде по-добри :)

 

Иначе мерси за топлото посрещане на всички :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен :) Казвам се Мария на 24 години съм от Пловдив.Фенка съм най-вече на корейското кино,но харесвам и японското.Радвам се че има толкова хора с които мога да разговарям за азиатското кино и дано да ставаме все повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Казвам се Божана, по прякор Бо, на 19 години от София. С някои от вас се запознах на коледното парти на форума преди месец, но честно казано трудно ще ви открия отново тук :D

 

Иначе какво да кажа за себе си...преди 5-6 години се запалих по Азия и азиатската култура, първоначално по Япония - анимета, манги - в последствие и по Южна Корея. В момента живо се интересувам от корейската култура, музика, филми, език. Много ми се иска тази година да мога да осъществя и една екскурзийка до там, само че все още не съм си намерила компания. Надявам се някой да се отзове на вика ми за помощ. Търся си група!

 

По настоящем съм студент, програма "Кино и телевизия" и водещ рубрика за корейски драми по радио "Реакция". Старая се да помогна в разпространяването на корейската вълна в София. Fighting!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли на всички и от мен!

Пожелавам ви много приятни мигове във форума!

 

Бо, след някоя и друга година, живот и здраве, може и да отидем заедно до там smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и добре дошли на всички, малки и големи сладури!

Забавлявайте се тук, споделяйте вълнения и страсти по/за Азия. В този форум гаранция, че усмивките ще ви спохождат често!

 

Бо, добре престрашила се и драснала. Минавай честичко, ще се радваме, от хубави неща тук няма се отървеш! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Казвам се Силвия (превръщам се в доброто Силве :) за тези, които ме опознаят), имам 2 прекрасни момченца на 10 и 13 години, работя като счетоводител в туристическа агенция и повече от година тихичко следя какво споделяте за любимите ни филми, актьори, музика и т.н., но все не се престрашавам да кажа няколко думи. Знам ли защо, днес все пак се реших да споделя с вас малко от моите вълнения в източна посока. На първо място всеки път когато чета нещо в този форум ми се иска да извикам с пълно гърло „Браво!” – много ме радва това, че в постовете, които публикувате (а аз доста съм прочела) винаги има положителна нотка, което много силно ме зарежда. „Браво!” на всички, които правят преводите и субтитрите – благодаря за невероятния труд, усилия и отделено време. Всъщност не намирам точните думи, за да изразя как точно се чувствам когато се потопя в „Eastern spirit” – колко регенериращо и вдъхновяващо ми действате всички вие непознати за мен момчета и момичета младша и старша възраст :) . Искам да споделя с вас моя план в живота, за да ме подкрепите в моята лудост – родена съм на 22 март 1973 г. (не че е важно), но свързано с това или не - обожавам пролетта. Ето защо съм намислила някога, някой ден след около 3 години да отида около тази дата за месец в Южна Корея и да си направя една дълга разходка из тази страна, наслаждавайки се на цъфналите дървета. От сега планирам маршрути, места, здания…като понаближи заветната дата ще планирам и хора (концерти, фен срещи, придружители и т.н.). В моя план-мечта има точка „да пребивавам в корейско семейство” (разбира се не безвъзмездно) – надявам се до тогава да съм го намерила – семейство, което е съгласно да ме приюти за 2-3 седмици, за да се потопя в автентичния бит на корейците. Моите две момчета вече се примириха и с желанието ми да приемем в къщи някой кореец или корейка или дори двойка, които са за седмица-две в България и искат да живеят в семейна среда….остава само да намеря начин да се открием с всички тези хора. И тъй като станах многословна – приемам всякакви съвети, коментари и насърчения за осъществяването на този мой план. Искам да ви пожелая спокойна и успешна 2013 година, бъдете обичани от тези, които искате да ви обичат, следвайте малките пътечки, пред които понякога ще ви изправи животът – те може и да ви отдалечат от целта, но така ще можете да я видите от дистанция, в целия й блясък и ще ви се отвори нов поглед как да я постигнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

аз съм журналистка и кариерен консултант в Института за Международно Образование. Пиша статии и изпращам хора да учат и работят в чужбина. Отскоро в офиса се занимавам и с програми, свързани с Япония - така стигнах и до Eastern Spirit. Източно-Азиатскатата култура ме привлича все повече - колкото повече се ровя, толкова по-интересно ми става :) Надявам се чрез сайта да науча повече и за Корея и Китай.

 

Нямам домашен любимец, но с удоволствие си играя с чуждите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да ви кажа "Здрасти" :)

Казвам се Христина (за близките Исе), на 27г., от Добрич. От 8г. живея и работя във Варна.

Моята страст към Изтока - разбира се "Паста"; странната (първоначално за мен) корейска мода от ибей и ценностната система на корейците (поне по филмите), с която отдавна не съм се сблъсквала в Бг - думите чест и достойнство, приятелство и честност (отдавна претопени под въздействието на американското кино).

И така, докато стигна до "моята зависимост" :rolleyes:

Очарована съм от темите и активността на потребителите, снощи до късно съм се ровила в сайта, установявайки, че ми е трудно да натисна х-чето на прозореца :D

Вероятно ще съм наблюдател във форумите и ще уча от вашите постове, но какво пък, като напредна може да се включвам с лаишки мнения :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добре дошла, Исе, и всички попълнения по-горе.

Ние така или иначе сме лаици, така че се включвай по всяко време. Хубаво е да има нови мнения и гледни точки. :)

Енджой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм Силвия (на кратко Сиси), на 14 години и живея в Пазарджик. Почти от година съм почитателка на кпоп-а и Корея. Запалих се от една от песните на fix, в следсвие се започнах да се ровичкам за още песни. Преди това единствено бях гледала Паста и Ирис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...