Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте, почитателки на Корея :)! Попадналите на точното място, където да споделяте на дълго и на широко за любимото ви кътче от планетата ;). Включвайте се без притеснение в темите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави от Пловдив, здравейте, казвам се Илия и съм на 43 г. . Ценител съм на хубавите неща, а не само на тези които всички се опитват да те накарат да харесаш. Имам куче, женски ротвайлер. Хобито ми е да събирам и поправям стари мотори, също обичам да ходя и за риба. По азиатското кино се запалих още като малък, като първия филм който гледах беше "Седемте самураи", после "Шогун" и т.н. Тези дни съм в отпуска и след като се ровех в един торент сайт попаднах на филма " Знамената на самураите". Свалих качените серии и ги изгледах на "един дъх", след това потърсих в гугъл още серии на филма и така попаднах при Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре дошъл бай Илия или айде господин да не фамилиарнича. С изключение на кучето понеже съм фен на пумите (котки) виждам, че споделяме горе-долу подобни интереси особено за риболова и самураите, което си е плюс, а и още повече че мъжката част тук се увеличава! :rolleyes: Форумът ще ти хареса има доста теми за японското кино отнасящо се за феодалната епоха и не само препоръчвам ти да изгледаш филмите на Такеши Китано най-вече Затоичи както и 13 assassins. Включвай се и в коментарите винаги е интересно, когато човек може да види любимият си филм или сериал през гледната точка на останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави от Пловдив, здравейте, казвам се Илия и съм на 43 г. . Ценител съм на хубавите неща, а не само на тези които всички се опитват да те накарат да харесаш. Имам куче, женски ротвайлер. Хобито ми е да събирам и поправям стари мотори, също обичам да ходя и за риба. По азиатското кино се запалих още като малък, като първия филм който гледах беше "Седемте самураи", после "Шогун" и т.н. Тези дни съм в отпуска и след като се ровех в един торент сайт попаднах на филма " Знамената на самураите". Свалих качените серии и ги изгледах на "един дъх", след това потърсих в гугъл още серии на филма и така попаднах при Вас.

 

Добре дошъл. Радвам се, че чрез "Знамената на самураите" си открил това " азиатско кътче". Вярвам, че ще намериш и много други интересни неща, заради които да прекарваш приятно времето си тук :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, регистрирах се преди минути, след като известно време четох коментарите и се ориентирах в сайта. Аз съм Ели от Пловдив, от скоро страстна почитателка на източното кино. Е, да през годините съм гледала някой друг филм, но истинската страст започна от съвсем скоро. Търсих информация за един актьор и така попаднах на Вас. Приятно изненадана съм от това, което правите - качените филми, преводите...Поздрави за този труд. Чудесно е да знаеш, че има с кой да споделиш мнение и информация. Затова съм и тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

 

И аз като allli, от доста време посещавам сайта, но едва сега се престраших да се регистрирам. От темите които прегледах ми направи впечатление, че сте много мили и приятни хора, надявам се с някой да ''завържем'' приятелство. ^^ Какво да ви кажа за мен? Казвам се Ивет(но предпочитам - Ив или Ивче), на 20 години от град Севлиево(на 30 км от Габрово, за тези които не знаят). Запалих се по азиатската култура преди близо една година, но и от преди това съм се интересувала, но не чак толкова задълбочено. При мен всичко става случайно, и тук така... реших да пробвам нещо различно - к-поп и то взе че ми хареса. С течение на времето се порових и за филми, сериали и т.н. Открих много интересни групи за Азия, както и този форум. Сега уча усърдно корейския, малко ме затруднява но няма да се предам. Това е за сега от мен, ако ви интересува нещо не се притеснявайте да ме питате. Ще ви отговоря с удоволствие! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз съм Екатерина. На 18 години съм и съм от Варна, но от 4 години живея в София. Обичам да говоря за себе си. Особено много обичам да го правя пред непознати. За това моля да ми простите за огромното количество информация, която ще последва. Започвам :rolleyes: .

На 24.01.1994г. в 05:35 се раждам аз, плод на закачка между двама отчаяни човека. Винаги усмихнато, любознателно и мило хлапе. Започвам да говоря прекалено рано и до днес още не съм спряла. Количеството думи, което изговарям в минута, трудно се приемат от средностатистическия гражданин на Република България. Говоря несвързано и единствено аз разбирам какво се опитвам да кажа. На 3 вече чета, пиша и говоря гладко български. На 5 съм първа в детската по английски и руски. Година по-късно вече съм ученичка в 8 СОУПЧЕ, гр.Варна(„елитно училище”). И така до 8 клас, когато изведнъж всичко което съм познавала се изпарява.

 

15.09.2007, първи въпрос – Пушиш ли? Отговорът е НЕ. 3 месеца по-късно отговорът е ДА. Естествено не пропуснах да бъда като всички останали. Обичам да бъда „овца от стадото”. :lol: Това може би е най-лошата ми черта. В началото на декември баща ми заминава за София, защото както той каза „ще имате повече възможности”. Следват най-тежките месеци през живота ми. Пубертета ме тресе. Купони, алкохол, трева и естествено момчета. В следствие на това бягане от училище един месец. Накрая на учебната година, съкрушена се сбогувам с всички.

15.09.2008 първи учебен ден в София. Притеснена, ужасена, изплашена и естествено с предразсъдъци. За мой късмет попадам на свестни хора.До декември вече имам стабилни връзки с няколко човека. Следва пубертета в средна фаза. Всичко се повтаря, само че на едно по-зряло ниво, доколкото е възможно.

09.10.2010г. С майка ми откриваме, че баща ми си има любовница. Руса, висока,синеока и побъркана. Вманиачена по магии и т.п. От тогава до сега съм личен психолог и любовен консултант на майка ми. По това време тъй като ме тресе депресия влизам в Замунда и търся американския Сит Ком „Пълна къща”. Естествено попадам на корейски сериал и нетипично за мен, без никакви предразсъдъци с надежда да видя нещо по-различно, тегля 1-ви епизод. След това не се спрях цяла вечер и така чак до другия ден.16 епизода наведнъж. :blink: Очарована от невинния сюжет, решавам да потърся и други такива сериали. Естествено намирам. 1 година бях в нещо като хипноза. Още отначалото намерих форума, но имам проблеми с общуването по интернет и затова чак сега се престраших да пиша. Сега вече съм по-спокойна и имам мечти нещо, което нямах преди. :rolleyes:

 

В момента Кати е малко по-зряла, по уравновесена. Изправя се срещу проблемите си и се опитва всячески да ги реши, докато не е забравила за тях. Тя е винаги там за своите приятели. Обича да прави добри неща, но само за да чуе благодаря. Много положителен човек е. Обича да изпада в крайности. Един ден плаче, защото някаква възрастна жена й е направила забележка, че стои седнала, а в автобуса има прави възрастни хора, а друг ден стои и с любопитство гледа труп на премазана котка на улицата. Обича музика. Иска да откаже цигарите, за да може да пее, но още няма достатъчно кураж. Опитва се да стане по-добър човек, но и тя не е убедена напълно, защото колкото по мила и отзивчива става, толкова повече бива наранявана. Обича да общува и да изучава хората и поведението им. Перфектна комуникация с деца и животни.

Това съм аз. Наистина се извинявам за огромното количество информация, но отдавана искам да си кажа всичко. Извинявам се и че говорих за себе си в 3 лице. И затова, че май не говорих по същество и по темата. :P МИР

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ekati с удоволствие прочетох представянето ти. Добре дошла в форума. Аз лично ще следя с интерес коментарите ти.

Файтинг smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам Здравейте на всички. Казвам се Адриана на 22 год. от София. :rolleyes: Интересът ми към Източната култура се появи от лекциите, които посещавах първата година в университета ->" Вселената Наречена Китай". Година по-късно съвсем случайно в замундата попаднах на един корейски сериал -> Personal Taste. Един ден ровейки се в интернет попаднах на Eastern Spirit . Днес съм много щастлива, че имам възможността макар й не от близо, а чрез сериали да опозная коренно различни култури от тези в Европа и на Балканите.. Няма вечер, в която да не гледам било то кино от Япония или от Корея. :)

Искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на целият екип, който се занимава с преводите на филмите и сериалите.

Много бих се радвала да се запозная с всички от форума! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички и от мен, едно новонатрапило се фенче на азиатската култура. :P

 

Ако трябва да сме честни от доста дълго време ви следя тайничко какви ги вършите из форума и често тършувам из темите за информация около любимите ми сериали и актьори, но все нямах смелост да се регистрирам :rolleyes:

 

Гледам горните мнения и аз май се явявам нещо като изключение - запалих се по източната култура не от филми, а от книги - Джеймс Клавел е виновен за всичко <_< толкова хубаво беше описал традициите им, че нямаше начин да не се влюбя. После, естествено, дойде редът на мангите, аниметата, музиката, бункасаите... накрая открих и сериалите (мда, осъзнавам, че доста бавно стигнах до тях и сега ме е яд), а от там открих и вас, сега няма да можете да се отървете от мен Много се радвам, че тук са се събрали хора, с които споделяме едни и същи и интереси и страсти.

 

Никак не ме бива в представянията, за което се извинявам, в общи линии - викат ми Зу, живея си в града на болярите(Велико Търново), мразя да говоря за годините си, но се чувствам на 16 и едва ли скоро ще ги надрасна :lol:

Приятно ми е да съм сред вас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах тоя Джеймс Клавел, повлиял е на мнозина от нас, май :)

Добре дошли на новите. И в никакъв случай не се натрапвате. Тук всички поддържаме мотото на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече.

Желая приятни мигове във форума и често да се засичаме из разнообразите теми в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Аз съм Ив. На 17 години съм, но има още малко време, за да стана на 18. Дълго време се чудех дали да се регистрирам, защото не съм чак толкова запозната с темата на форума. Известно време разглеждах и най-после се реших. От миналата година се интересувам от японски и корейски продукции. Заинтригувах се и от музиката. Преди не исках да чуя за подобни неща. Сега смятам, че съм била страшно ограничена. Запалих се първо по аниметата, а после започнах да гледам корейски и японски сериали. Понякога гледам и филми, ако ми допадат. Запалих майка ми, която в началото се дърпаше, но сега не мога да я накарам да спре. Доста често се случва да гледа няколко пъти сериалите, които са й харесали. Така правя и аз. Наистина съм щастлива, че следя продукциите на Изтока. Страшно се зарадвах, когато разбрах за форума. Направо подскачах като луда. :D

Това е от мен. Приятно ми е да се запознаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички :) Казвам се Гергана и съм на 18, приятно ми е да се запозная с вас. Подобно на новопостъпилите членове и аз от известно време следя форума, но едва сега се реших да се присъединя. Винаги съм намирала азиатската култура интересна и отдавна се надявам да ми се отдаде възможност да посетя някоя от тези държави. Никога обаче не съм мислила, че ще се запаля по тяхното кино и особено музика (тук визирам най-вече Корея и к-поп-а - по принцип съм фен на по-твърдото звучене, но пък веселите и дори понякога леко лигави песни действат много добре на настроението ми). Форумът го открих съвсем случайно и съм доволна от това си откритие, много се радвам, че има толкова много хора, споделящи моите интереси.

...и така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте...

Казвам се Деница живея в Бургас. Много се радвам,че мога да споделя с всички Вас моята страст към Изтока.

Интересувам се от всичко което е свързано с Южна Корея...

Приказливка съм,но не обичам да досаждам.Научих доста неща докато просто четях форума и реших,че е време да се регистрирам.

Пристрастена съм към киното,а от доста време и към Корейските филми и сериали.

Гледала съм доста от тях и от там се породи желание в мен и да науча езика им.

Ако в бъдещи мой коментари напиша нещо смешно или не на място,бих желала да бъда извинена.

Искам да благодаря на всички ,които се занимават с преводите на филмите и сериалите това си е доста трудно,оценявам труда Ви ...

само така... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте)) Казвам се Диляна и съм на 41 години. Била съм около месец в Южна Корея и сега заминавам пак, по за дълго. Интересно ми е, в Университета в Поханг дали има българи?

Опитах се да изчета цялата тема. Много от впечатленията на останалите участници мога да кажа, че са и мои, но има и такива, които са изключения и могат да объркат представата на много хора за страната. Примерно: мнението на някаква журналистка, че не можеш да седнеш да се нахраниш сам в заведение - нахранвала съм се и сама, без никакви проблеми и то не веднъж!

Имам интересни впечатления от корейски плаж, зоологическата градина в Сеул, невероятното отношение на корейците към малките деца и много други. Ако на някой му е интересно нещо конкретно ще разкажа, както и бих добавяла собствени впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Диляна.

Радвам се, че имаме възможност за още впечатления от първа ръка. Включвай се със свои разкази в темата за Южна Корея. Липсва ни женския поглед на нещата там, тъй като за сега имаме двама мъже на "мястото на събитието" :)

Желая ти приятни моменти в Eastern Spirit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет от едно ново глупаче в света на Изтока...

Прихванах, естествено, от сериалите ...та сега наваксвам с четене и сърфиране в нета...паднах си по Корея и така...

иначе обичам и йога, аржентинско танго, будистки медитации и какво ли още не.

Радвам се, че съм тук...smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...