Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте. Аз съм Цвети от Варна, стар любител на азиатски (в частност също и индийски филми), защото едно време в училище ни водеха на съветски, а в къщи - на азиатски филми - носеха видеокасети на които се чуваше оригиналния китайски, японски и т.н., превода на немски и как някой после се е опитвал да превежда на бг :lol: Случайно открих този форум, заради Маймундата. Обикновено нямам търпение да гледам цели сериали, но след няколко американски като Супернейчъръл, който за жалост изтъпяха ужасно след 123456 -тия си сезон) и аз се дресирах да гледам дълги истории реших да се пробвам и с други сериали . И започнах с Чуно.... И резултата - вече изгледах няколко сериала (основно с Чанг Хьок хаха), компа ми е задръстен с корейски филми (като свършат корейските, може и да мина на други части от Азия ;) ) и даже назубрих корейската азбука, понеже мразя да не мога поне заглавията на филмите и песните да прочета. Това сигурно звучи налудничаво, но основното ми хоби е гледане на ТВ, така че моля не ме бийте...

Иначе форумът ви е страхотен и има много интересни неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kon'nichiwa.. :) Казвам се Ани ..и съм от Стз...Напоследък се зарибих много по Азия..като цяло-култура,кино,музика,храна..,абе всичко свързано с нея.Радвам се,че открих този форум.Разбрах че има и други хора,които са се вманиачили по азиатската култура,за което много се радвам :asian: Форума наистина е невероятен..,по цял ден гледам дали ще изникне нещо ново..,някое сериалче или новина за някой актьор :D Благодаря на преводачите >.< :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Не очаквах да се регистрирам някъде и да бъда въобще редовен, но след като изгледах Slave Hunters и постоянно виждах линка за easternspirit реших да се регистрирам. :)

Другата причина е да намеря повече инфо за Robbers понеже в замунда го няма май? :)

Роден съм на 28 април 1994 в град Варна и живея там. Още за мен тук: http://www.ne7work.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%BD/ блогът ми който не развивам скоро мисля да се занимавам пак с уеб. :)

Поздрави, Александър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ^^

Казвам се Стефан, на 23 години - от Бургас. Аз съм голям аниме фен :) Обожавам да гледам анимета от както се помня... също... винаги съм харесвал филми от самурайски тип с хвърчащи нинджи и битки с мечове. Но в действителност повечето които бях гледал бяха стари. Покрай анимето Death Note... разбрах, че има и филм по същата история. След като го изгледах... започнах да обръщам доста повече внимание на азиатските филми и сериали... които допреди това подминавах с пренебрежение без дори да ги прегледам. В действителност голямо впечатление ми направиха азиатските драми, както и това, че азиатските филми и сериали като цяло стават все по-добри от към сюжет, ефекти и актьорско изпълнение. В момента уверено бих се нарекъл и фен на азиатската култура и кино ^^ (разбира се имам предвид: Япония, Китай, Корея, Тайланд...)

Изгледал съм доста нещо... но едва сега обърнах внимание на постоянно повтарящия се надпис "The Eastern Spirit Subbing". Потърсих и намерих ^^ Със сигурност ще прегледам както сайта, така и форума и ще си намеря още неща за гледане :)

 

Не си падам много по писането... затова ще използвам момента да благодаря на всеки, който е положил усилие и отделил от времето си за направата на субтитрите, които радват все повече и повече хора. Аз самият имам малко опит с превеждането... и знам колко труд и време се иска за един качествен и добре изглеждащ превод. Наистина Благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

Казвам се Силвия, живея в момента в София, но най- често съм в Австралия. Радвам се че има просветени хора на теми за които едва преди 1-2 години аз едва откривам. Винаги съм харесвала източните религии и играя Го от доста време. Но попадайки на филма Boys over Flowers a sled tova na Full House, Love to Kill, I'm a cyborg but that's ok и всички други производни на режисьорите Kwak, Park Chan Wook и всички филми с Rain станах не фен а истински колекционер. Убеждавам се, че и в най- мрачните филми има лъч надежда и това е което търся да намеря и в моя живот.

 

Иначе в свободното си време когато не гледам филми съм академик, радио продуцент и еколог.

 

Много благодаря на Eastern Spirit за портала който отвори врати към една далечна вселена с много ярки слънца. Но вероятно защото звездата Rain блести така силно а аз съм толкова далече ми е трудно да видя и други от тук.

 

Надявам се да с помощта на Eastern Spirit да се приближа до този необятен свят и да открия и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли на новодошлите, а Стефан от Бургас да вземе да погледне в темичката за форумните ни срещи и надявам се да се присъедини, че току-виж и другият ни мъж се осмели да дойде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошли на всички новодошли и от мен!!!:)

Ани,

чакаме те специално на някоя от близките срещи.

Ще ни бъде приятно да се запознаем с още една фенка на азиатската култура..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи :rolleyes: Ами така... какво да ви кажа за мен?...Казвам се Илона и съм от Враца. Имам домашен любимец (персийска котка - Томас :wub:). Глидам азиатски продукции вече две-три години. Запалих се по азиатското кино (по-точно по сериалчетата) от най-добрата ми приятелка. Тя гледаше много и винаги ми разказваше, а на мен ми ставаше все по-интересно :D И така до първото сериалче, което гледах и, от което се заполих страшно много по азиатските продукции. В прочем това беше Hana Yori Dango :tongue: И така продължавам и продължавам да гледам сериалчета. Любими са ми Coffe Prince, Goong и Sungkyunkwan Scandal (аз харесвам всички сериали, които съм гледала, но тези са ми най-любими :D ) Обожавам Азия, азиатската култира и азиатците :asian: Слушам всякакво музика в зависимост от настроението ми. Много искам да науча японски или корейски. Много се радвам,че има такива сайтове, които запознават хората с една доста далечна култура от нашата и се радвам, че има толкова много фенове :es: А за преводачите ще кажа само - Браво, хора! Супер сте! Благодаря, че превеждате за невежите хорица като мен! :panda-145::thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааааааа.... след дълго отлагане днес вече си пуснах саундрака на Чуно и реших и аз да напиша няколко думи за себе си. Казвам се Мария и съм от Хасково. Нямам домашен любимец, но имам син на 5 години ;) Все още не съм наваксала с азиатските филми и сериали, но не знам защо си мисля, че бързо ще поправя този пропуск. :rolleyes: Сега като се замисля първият ми "сблъсък" с тях беше преди доста време, когато не знам поради каква причина изгледах "Марс", който ми хареса доста, но след това доста време не бях гледала нищо от Азия. До момента в който, отчаяна от тоталната идейна и нравствена криза на Холивуд, реших, че трябва да обърна страницата и след като известен период от време гледах основно европейско кино, един ден, незнайно защо, разглеждайки последно качените торенти, реших да си изтегля някакъв корейски сериал, озаглавен "Ловци на роби". Реших, че ще му дам шанс, пък и рейтинга му беше доста висок. И така се започна.... след двудневно взиране в компютъра и тотално пренебрегване на домашните и съпружески задължения :D изведнъж се оказах поставена в ситуация подобна на абстиненция, жадувайки за поредната доза И Де Гил, но за жалост не бях обърнала внимение, че всички серии не са преведени и ще трябва да се чака... (тук не мога да не спра с излиянията, за да благодаря на преводачите: "Благодаря ви!"). Поставена в тази трудна за мен ситуация, започнах да ровя за повече инфо за сериала, актьорите и т.н. Тогава и попаднах на сайта и вече съм му върла фенка. Докато четях форума и чаках поредния епизод на Чуно, ми направи впечатление, че едно име се повтаря доста по-често от останалите. Точно така - Четирите бога. И - о, щастие! Има го! И е преведен целия! Та така.... после изгледах "Априлски сняг", "Олдбой", "Мъж от никъде"......

Когато И Де Гил умря, ревах като магаре :D и се примирих с липсата на щастлив край в азиатските филми, но пък и ми беше писнало от вечните холивудски щастливи завършеци.

Сега последно изгледах Robbers, където И Да Хе ми се издигна много в очите, а за партньора й нямам просто какво да кажа ;)

Знам, че в сравнение с повечето от вас съм още пеленаче и сигурно ще има още много и много филми и актьори по които да въздишам, но засега ми се иска да поостана за малко с усещанията и чувствата от тези сериали, да се послегнат в ума ми, за да направят място за следващите.

Това е от мен засега :rolleyes:

Уффффффф, забравих да пиша за музиката! Музиката е........ просто нямам думи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятни мигове ви пожелавам с азиатското кино.

Мария, добре дошла! :) Имам само една молба - знам, че понякога емоцията замъглява разума, при теб явно е станало така с Chuno, за да напишеш как свърша ;). Има специален бутон spoiler, който вкарва разкритията в отварящо се меню и скрива за негледалите. Моля те, ползвай го! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте... казвам се Гергана от Асеновград :) рагистрирах се наскоро и измина малко време докато успея да се запозная с правилата и разуча форума. С всеки изминал ден научавах все повече и повече за Изтока и накрая просто неможах да не се влюбя в него. Омая ме и сега и да искам немога да спра.... интересувам от азиатско кино, сериалите и музиката, също така ми харесват Японските и Тайванските продукции. За пръв път се регистрирам във форум, надявам да се разбираме прекрасно и да помагаме на Eastern Spirit да се развива и популяризира и за в бъдеще!!! :thanks:

Относно филма, който ме привлече към азиатското кино беше Boys over flowers... изключителен сериал, който ме накара да остана с отворена уста и да не мигна 2 дни и половина докато не го изгледах... и така се започна... от тогава никоя сила не е способна да ме отдели от компютъра когато съм се загледала!!! :rolleyes: та това е за мен ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейтее!!!

Казвам се Йоана,почти на 15 от Стара Загора.За азиатските сериали,филми и музика разбрах преди 4 месеца.Естествено преди това даже не бях се замисляла,че въобще съществуват.Първият сериал,който гледах беше Boys Before Flowers.Спомням си,че когато се върнах от училище започнах да го гледам и цяла нощ не спах,а на сутринта не можех да гледам и естествено не отидох на училище. :panda-145:

От тогава започнах да слушам музика,изгледах доста сериали и,благодарение на форума,прочетох доста за сладкишчетата от филмите и музиката.

За най-голямо свое постижение смятам,че накарах майка ми да стане дори малко по-голям фен от мен на всичко корейско и японско(а майка ми е учителка) :D

Радвам се да съм част от форума!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Казвам се Венцеслав,на 36 години,от Варна...От 3 години не мога да спра да гледам корейските сериали...откак се сблъсках с Хон Гил Донг:)Сериал,който и досега си остава за мен може би най-доброто,което съм гледал наред с "Jumong" и ..Slave Hunters..Предполагам,че в форума са регнати синардин и илиан1,както и други хора превеждащи сериали..Благодаря,че ви има...и че направихте възможно докосването до това невероятно кино и култура...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички форумници!

 

Име:Глория

Години:17

Град:Враца

По азиатското кино и култура се запалих преди от около 2 години....Първият ми сериал не беше БОФ,а Фул Хаус (макар,че БОФ си е класика).Та.... мисълта ми е че именно Фул Хаус ме зариби така жестоко.След него изгледах Гоонг,а третия ми сериал беше БОФ.Смея да кажа,че с него усетих някаква тръпка в стомаха и разбрах,че надали някога ще намеря сериал който да се сравнява с него.За това временно спрях да гледам,после пак се зарибих....и така до ден днешен.Попринцип 90% съм изгледала корейско,но наскоро започнах да се кефя и на японските продукции.И така....постепенно откривам красотата на източната култура.Накрая едно дълбоко КОМАПСАМИДА на целия екип,благодарение на който се наслаждаваме на това което обичаме! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Казвам се Венцеслав,на 36 години,от Варна...От 3 години не мога да спра да гледам корейските сериали...откак се сблъсках с Хон Гил Донг:)Сериал,който и досега си остава за мен може би най-доброто,което съм гледал наред с "Jumong" и ..Slave Hunters..Предполагам,че в форума са регнати синардин и илиан1,както и други хора превеждащи сериали..Благодаря,че ви има...и че направихте възможно докосването до това невероятно кино и култура...

 

Тук сме, няма де да идем :lol2: Радвам се, че към Варненската агитка се присъедини още един мъж :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...