Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Май дойде време и аз да се представя (най-накрая!)

 

Реших да се представя, само за да отнема девствеността на Гесер и да си направим първия сайт на сексуално ангажираните философи в България. А пък може и в Китай да ме приюти, което ми е отколешна мечта, откак прочетох Маркса и Ленина.

 

Гесере, не се обиждай, шегувам се, просто имам слабост към алтайците. А и никът ти ме докосва по толкова много начини - хем географски, хем биологически, хем и чисто фонетически.

 

Та, по сериозно - повечето хора тук вече ме познават - шумна, умна преводачка. Почнах с японското и се разлях към корейското. Обичам дървената разпуснатост на японците и разпуснатата дървеност на корейците.

 

Все още нямам сетива за другите азиатски държави, ама с времето може да има още експанзия.

 

И аз обичам юри, макар че не съм мъжемразка. Обичам и джосей.

 

Поназнайвам корейски и японски колкото за бог да прости, но винаги ми е кеф да се уча на още и още. Реално погледнато съм най-голяма фенка на езиците, а не на културните представители на двете страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Първо да се представя.....казвам се Петя от Русе на 24г.По-голямата част от времето си прекарвам на работа.

За домашен любимец имам сестра.....не мога да гледам цветя......приятелите ми се обръщат към мен с издор и ми казват,че не съм добре с главния,но аз не им вярвам.....недейте и вие.......

 

Моят интерес към азиатската култура започна с японските аниме,манга,сериали и музика(филмите нещо не ми допаднаха),след това минах и на вълна корейски сериали,филми и музика,но страната на изгряващото слънце си ми е слабост.Вече от доста време посещавам този форум,но едва сега се регистрирах.Попаднах на сайта докато търсех едно сериалче в нета-само това помня.Много съм доволна,тъй като тук открих доста интересни неща и информация.Благодарение на вас,интересите ми към азиатската култура се разшириха.В момента малко по малко се запознавам с раздела музика,така че ако някой ми препоръча нещо,ще съм благодарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла, Петя. След като веднъж си започнала, няма спиране, нали? Мммм, музика, аз бих ти препоръчала няколко от мъжките групи, SS501, DBSK, U-Kiss, но в последствие сама ще избереш твои си любимци. Поне има голям избор, нещо все ще ти допадне, няма да спреш да го слушаш :)

 

А сега да кажа здравей и на Sierra :) Как пък точно тази тема си пропуснала, хахаха :lol:

 

Тук май няма нужда от приветствени слова :P

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах, защото исках да създам малко мистика зад тоз никнейм - Сиера.

Щом не щеш да ме приветстваш, аз ще си се поздравя laugh.gif

 

Здравей, Сиера, добре дошла във форума. Много хубаво пишеш и имаш много готин подпис. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелоу!

Аз съм Боби, на 15 от Монтана. Ъъм.. Нямам братя и сестри. За домашни любимци.. имам куче и два хамстера. xD

Зарибих се по Азия преди около 2-3 години. Харесвам музиката им, културата им, сериали и т.н. Обожавам анимета и Jrock! <3

Ъъм.. Попринцип съм обикновено момиче, тъсещо с нещо да запълва свободното си време. И наистина се радвам, че открих този форум! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Казвам се Силвия, на 15 от Швейцария ( :P )

Имам един брат на 2 години, а като домашен любимец имам една котка.

Гледала съм много азиатски сериали, имам голямо предпочитание към корейските, но за съжаление от една година се появи една компания която закупи всички корейски сериали и сега триабва да се плаща за да се гледат :( :( :(

Иначе слушам всякакъв стил музика.

Много се радвам да видия че и в България се гледа азиатско кино. И се надявам да мога да помогна с нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май в тази тема не съм се разписвал, ама помня ли… Старост, нерадост.

Та така значи, казвам се Борис Трайков и съм известен с този ник в интернет обществото. Това беше мнооого голяма тайна в този сайт миналата година - имаше си цяло нелегално движение от двама души :lol:

Както и да е, на 48 години ставам през февруари и май съм най-възрастния член на сайта. Филми превеждам от няколко години, а от източните предпочитам "онези с калъчките" както казва добрият ми приятел Майк 28. Някои от вас ме познават - голяма съм Гат, при това Мръсна :lol:

Отскоро си имам и домашен любимец - роди ми се внучка Елена. Превеждам от руски, поназнайвам и английски - колкото да си изкарам боя :rolleyes: Ами в общи линии това е. Надявам се да съм допринесъл поне малко за развитието на сайта и за популяризирането на азиатската култура и начин на живот в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от вас ме познават - голяма съм Гат, при това Мръсна...

 

Че ми изядеш ляба, ей :lol:

Аз помня, че се разписа в темата за субтитрите, но щом си решил и тук - едно позакъсняло "Добре дошъл" и от мен, придружено с дружеско (здраво) потупване по рамото. И се стягай, че останаха само 2-3 филма на Имоу за превод и като едното нищо може да изтеглиш късата клечка. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майки, изобщо няма да ти се отвори парашута - имам си още 7-8 филма с калъчки, така че Имоу ще си го превеждаш ти, пък аз ще глидам наготово :P

 

Да не говоря, че съм започнал и един превод от български на руски - 26 серии в два сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм Йоана и съм на 17години от Бургас.Не съм луда по азиатските филми,но има много от тях които ме кефят и просто се зарибих.Ако някой иска да ми е приятел ще се радвам тъкмо ще ми помогне да опозная този сайт и да се забавлявам.Поздрави :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се представя и аз :) Казвам се Николай и съм роден в Силистра,там си и живея по настоящем,докога се не знае :) . Да спомена и аз,имам два домашни любимеца - котка (непретенциозна порода) но пък много обичкана от мен и папагал,който го имаме в нас от сигурно вече станаха 10 годинки. Ами за сайта и съответно форума,съвсем случайно ги открих след като се бях поинтересувал за един филм с Аой Миязаки. Беше преди няколко месеца,но едвам преди няколко дена се реших да се регистрирам,най-вече защото по коментарите ви виждам ,че може би всички тук,са много готини хората :) А и информацията ,която има тук за азиатското кино е толкова много,че направо сияя като чета отделните теми и мнения :) Та харесвам и японските филми,южно корейските сериали и до някаква степен и китайските филми.Абе накратко казано падам си по азиатското кино,на тоз етап повече като любител с не много знания ,но предполагам това ще се промени,понеже след всяка изгледана серия от сериал или изгледан филм,все повече се влюбвам в азиатското кино. Нека спомена и любими актриси.Най-любима ми е Аой Миязаки,както и споменах в някой мнения за нейни филми.Просто съм страшно очарован от тази актриса.Всичко в нея ми харесва. Докато си мислех ,че няма друга ,която да ми допадне толкова и взех,че изгледах Принцесата Прокурор и ахх тази Ким Со Йеон ,толкова много ми допадна,че веднага ми стана и тя любимка. Разбира се има и доста мъже актьори ,които са страхотни,но за тях нека дамите се изказват по така ))))) Ами мисля,че това стига като за едно представяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хелоу и от мен :P Казвам се Михаела, на 19г., от Разград, а уча Туризъм във В. Търново. Ъмммм... Всъщност азиатски продукции си бях гледала доста отдавна, но в хорър жанра (когато бях запалена по филми от този тип). По-сериозно започнах да им обръщам внимание преди година, като фитилчето беше "Kurosagi". От тогава насам няма спирка :D Той ми беше първият азиатски сериал изобщо, а първият корейски - Boys Before Flowers. И за всичко това е виновна една скъпа моя приятелка, за което съм ѝ страшно благодарна :P В последно време цялото ми внимание е заето с нещата от Южна Корея, като в момента огромна слабост са ми "по-странните" филми. Например тези на Ким Ки Дук/Док, от рода на "Changing Partners", "Addicted", "Daisy", "Five Senses of Eros" и т.н. Точно затова толкова обичам азиатските неща - разглеждат различни аспекти от живота и то по доста по-различен и интересен начин. А сериалите, които гледам в момента са Iljimae и My Girlfriend Is a Gumiho. А иначе първото азиатче, което ми направи впечатление по отношение на външния вид е Kim Bum още като го гледах в "Death Bell". А после сами се сещате, че Ямито в "Куросаги" също не остана назад ;d

И така, това е засега.

П.П. Страхотно сайтче сте си спретнали B):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии.. здрасти и от мен. :) Казвам се Софи.. родом съм от София и си живея в София.. :D Амии на 13 съм (да.. знам че на повечето филми (корейски и японски), които съм гледала има едно значенце на което пише "15" , ама аз продължавам да си ги гледам..) хмм имам си брат-близнак... незнам защо го споменавам.. :D:D Домашни любимци - не.. преди имах рибки, но сега ги няма.. Ето как започнах с манията по Азия : Първоначално започнах с анимета, но в последствие намерих и филмите и ми харесаха :) сега слушам и музика.. ии за каквото и да ми говорят все се сещам за Азия.. :D .. Амии това е за сега.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички и добре дошли. :) Софи, гледай си спокойно, то това, дето по корейските стандарти е 15+, по българските си е направо 6+ :lol: . А за брата сигурно споменаваш, защото си е като в сериал - близнаци. :P

 

Михаела, ще развиваме българо-корейските туристически отношения, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aнньонг, казвам се Миро, на 23 години.. по принцип съм от Пловдив, но в момента съм студент в София :) Аз не съм толкова зарибен по Азия.. тоест.. зарибен съм, но по една точно определена държава там - Южна Корея :) . Не се сещам какво друго трябва да кажа за себе си.. така че приключвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Пловдивчани сме много виждам, което е супер. Живея и работя в момента в София. С азиатското кино започнах, както доста от вас предполагам, от мангата преди 6 или 7 години. Последва един период на затишие и от 2009-та някъде се запалих по сериалите (главно корейските, но си имам и любими сред японските) и някой и друг игрален филм. Тогава и открих форума, но едва от скоро съм регистриран, тъй като съм един уважаващ себе си консуматор. :PB):D Евала казвам на всички, които се занимават с форума и поддъжката му, както и на тези, които са отговорни за субтитрите. Друго нещо за мен...книги ...изключвайки фентъзито, на което съм горд притежател на доста произведения (надявам се скоро да ударя 100 книги), чета с голямо удоволствие главно нехудожествена литература - история, философия, политология, харесвам също обаче и трилърите, кримитата и мистериите. Музика...ще започна и ще завърша само с "Red hot chili peppers", тъй като списъка е доста голям. :rolleyes: Едно голямо кумао/аригато (май така беше на корейски и японски "благодаря") от мен за хубавите моменти, които изживях до сега с тези сериали и филми. Ще се радвам и да се запозная с нови хора покрай форума. :)

 

Поздрави!

Емануил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!

Казвам се Майкъл, но ми викат Майк, но така или инъче малко хора ми вярват, че се казвам така. Наричайте ме както си искате.. :lol:

Преди някои хора да са ме осъдили в национал социализъм.. това на аватара ми не е Герба на Nazi Германия, а MANJI (Omote Manji).

Православен християнин съм.

Фен на Азиатската кухня, фолклор и много други неща свързани с 21-ви век.

Нов съм в средата на сериалите..

Древна Япония ме вдъхнови на 10 години и до ден днешен разширявам любовта си към азиатската култура.

На скоро открих доста интересни теми и факти за Кореа и Китай (Да речем това на скоро ако е било преди 2/3 години..) и започнах масово да се интересувам от тяхната култура.

На 20 години съм. (Скоро 21..)

- Обичам Аниме и Манга.

- Обичам Бункасай (Културни фестивали)

Любимата ми ера в историята на човека е ерата на самураите, където се демонстрират сила, желание, достойнство и дори класа и мъдрост.

Имам една мечта и тя е да изживея остатъка от живота си в Азиатската атмосфера.

 

Студент съм в Технически Университет - Варна.

Специалност Компютърни Системи и Технологии, курс I-ви.

 

И да.. отново.. Manji знакът няма нищо общо с нацизма..

Буквално означава свобода и любов..

Любим спорт: КЕНДО!!

Харесвам кендо, не защото си крещят разни думички когато се удрят в различни части на тялото, а защото философията на кендото е съвсем по различна и мирна насока.

Едва ли съм толкова интересен, така че ако имате някакви въпроси към мен пишете ми! ^__^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...