Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Съб Юли 04, 2009 2:50 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Май вместо да се представя се опитах да пусна нова тема! Добре, че не стана! Сега за мен. Казвам се Галена, от Стара Загора на почити 30 години! Изгледала съм хиляди американски филми! И вече са ми дошли до гуша! Случайно попаднах на един корейски филм и........ вече съм почитателка! Чрез вашия сайт получих подробна информация за филми, сериали и актьори, за което благодаря! И най-вече специални благодарности на преводачите и редакторите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съб Юли 18, 2009 10:38 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте, аз съм Веси от София. Първи досег с корейски филми преди година с Four Gods, който намерих във VBox-a, после го продължих от Замунда, следва Джумонг, а в Замунда ме насочиха към Eastern Spirit (svinxa). С вас съм отпреди да станете форум с регистарция, но съм най-вече отдадена на консумация Редувам японските и корейските сериали и за ужас на моя мъж съм пристрастена и "бялото" кино ми изглежда в общия случай плоско и не достатъчно добре направено.

 

Любим исторически сериал, който от благодарност и сантимент все още сийдвам - The First King's Four Gods. (Връзката е от четене и гледане на фантастика и приказкности, тук мернах май фен на Зелазни... )

 

Любим съвременен сериал - Hana Yori Dango (пак първи от жанра )

 

Корейски любимец - Со Джи Суб (по който точа лиги тайно и го наглеждам в Звездни) , Японски любимец - Мацумото Джун, ама да не се разпростирам, че то така мълчиш си пък се разприказваш

 

За всички тези предпочитания и страсти, с които да се разтоварвам от работата, благодаря на вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сря Юли 22, 2009 11:46 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен!

За Вас научих едва преди три дни, гледайки едно южнокорейско сериалче, което така ме зариби, че се опитах да "изгълтам" почти всичко, което можах да открия до момента. Уви! Този процес явно ще продължи. Благодаря Ви, че сте създали този форум и благодарение на него, такива хора като мен, могат да научат нещо за едно друго изкуство - каквото е азиатското, което до сега са пренебрегвали по една или друга причина (явно не са попаднали на точния филм в точния час). Филми има много и всеки ден някъде някой създава такъв. Но това да се превеждат от чужди езици, за да могат да достигат до широкия кръг потребители, това е благодарение и на ВАС! Аз все още не съм изчела всичко във форума...както и изгледала... и само като си помисля, че трябва и да го систематизирам някак си... сън не ми дава, а запасите в хладилника... трябва да ги подновя. Айде стига толкоз, та да си потретя филма, за който споменах. Откакто го гледах, отново си припомних колко малко му трябва на човек, за да бъде поне мъничко щастлив (това е един от въпросите, с който почна филма - "Какво има в хладилниците на хората? В моя има само мляко и шоколад... и минерална вода от хотела... Това прави ли те щастлив?!" )

 

П.П. Ха, нямам си аватарче. Ще си сложа на единствения за сега мой любимец, пък после ще видим... Дано усмивката му Ви зарази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Юли 26, 2009 6:57 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте, от скоро съм при вас, но за сметка на това ми е много приятно да съм тук. Моя приятелка много настоя да гледам корейския сериал Boys Before Flowers и не спря да ме тормози докато не се предадох. Отне ми три серии време да се влюбя. Честно да си призная не съм толкова очарована от корейските филми, но сериалите са друго нещо. Вече съм изгледала повече от 10 и спокойно може да ми се постави диагноза "неизличима пристрастеност". Любими актьори са ми Ким Хьон Джунг, Лий Джун Ки и Би Рейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сря Юли 29, 2009 3:19 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте! Моткам се из форума още от началото на март. Досега не съм се представила, защото всеки път като вляза, се забивам по някоя от другите секции, а в тях определено има какво да се види За първи път се загледах по азиатски сериал докато ровех из Замунда за документален филм за това има ли живот на Марс. Ха познайте кой тайвански сериал със страхотен моторист си намерих? А после - корейски исторически сериали и мнооого тежко безсъние.

Иначе за мен - на 28 години съм, живея и работя в Перник и си падам по всички измерения на фантастиката - от детски приказки до киберпънк. Като малка четях "Повест за една гора" и мечтаех да стана лесничей. Като пораснах, гледах "Профайлър" и станах психолог. Сега с тези корейски сериали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още една перничанка... добре дошла, макар и отдавна да си тук... ще направим май една сбирка в Перник, като стигна да се прибера до там , т.е. да отида на гости вкъщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чет Юли 30, 2009 12:38 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен..Казвам се Йоанна..На 14 съм..От град Стара Загора..Знам за форума ви и го посещавам [сигурно от 5 месеца],но както и други чак сега пиша..За кратко станах фен на азиатското кино и музика..Не съм от хората,които четят книги,но пък съм фен на мангата..Харесвам вашия сайт,защото не се ограничава само в преводи на филми и сериали,а и дава много информация за самите тях,както и за актьорите и музиката..Пожелавам ви още много успешно преведени проекта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Авг 02, 2009 11:14 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Е, май дойде време и аз да се представя. Казвам се Радостина, студентка четвърти курс икономика( което осъзнавам напоследък, че вероятно не ми е призванието , ама поне му се вижда края ) В момента живея в София, но по пинцип съм от Самоков. Иначе мога да кажа, че обичам музиката, книгите - любимото ми занимание е да си седя в парка с някоя огромна книжка в ръка, обаче откакто открих форума и като се почна с тези ми ти азиатски сериали и филми, не остава време. Все пак първата ми и най-голяма страст си остава Марс, там Вик тотално ме отнесе, като си спомня как проверявах замунда през половин час за нови серии и ми става миличко. После дойдох тук и май безвъзвратно започнаха да ми се дръпват очите. За форума мога да кажа: страхотен, пожелавам много нови членове и още много успешно преведени филмчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Авг 03, 2009 8:14 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте на всички! Най-накрая реших и аз да се регистрирам, макар от доста време насам да хвърлям по някое око на този форум. Та, да започна от това, че в момента съм студент в СУ, специалност Японистика, като есента ще ставам трети курс. (забелязах, че има присъствие на ЦИЕКисти из форума, но май не се познаваме все още) И аз, като доста хора напоследък, реших да запиша да уча това покрай интереса ми към аниме и манга, но макар в момента този интерес да е почти изчезнал, изобщо не съжалявам за избора си. Може някои от вас да са ме виждали във филма за българската роза с участието на Сузуки Ан. Държа да отбележа, че по принцип не гледам като гръмнат и понякога свързвам 5-6 приказки на японски (въпреки че съм доста далеч от нивото, което искам да имам), но когато ти завират камера в лицето и дори не ти дават сценарий, а се очаква да си измисляш всичко на момента, е доста трудно. Дотук с оправданията... Иначе в края на миналата и началото на тази година имах шанса да уча за един семестър в японски университет близо до Токио. Беше наистина незабравимо изживяване, но е доста тежко когато близките ти са толкова далеч.

Колкото до познанията ми за азиатско кино, те горе-долу се изчерпват с някои японски филми и дорами. Гледал съм и корейско кино, но все пак съм пристрастен и наблягам на японското.

И накрая да кажа, че присъствието ми тук не е с цел да се правя на експерт по всичко що е японско, защото съм виждал подобни индивиди (особено ако изучават по някакъв начин японски) в някои форуми за аниме и т.н. Тук съм, за да убия някоя и друга свободна минута, а пък ако с познанията си мога да помогна на някого - ще го направя на драго сърце.

И така, ако някой е имал нервите да прочете поста ми чак дотук - йорошику дето има една приказка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ni Hao от мен. Renshi ni hen gaoxing. (туй не е на японски, да не кажете са тая кво говори тука )

Добре дошъл и поздравления, че си се хванал да учиш толкова труден език. Колкото до познанията ти за филмите - спокойно тука със сигурно ще ги повишиме, тъй като съм убедена, че ще има много сценарии, които ще ти допаднат. Приятно прекарване из форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Авг 03, 2009 9:36 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Радвам се,че има и такава тема,така можем да се опознаем малко по-добре макар и виртуално...

А СЕГА ДА ВИ СЕ ПРЕДСТАВЯ

Местоживеене: От Петрич съм,малък провинциален град,бих казала доста снобски.По принцип на града и моите съграждани ни се носи славата на прости,невъзпитани селяни, "айляци " , обикновено Петрич се свързва с трева и т.н.Макар и рядко се срещат доста готини хора умни,амбициозни и така натак, за жалост са на изчезване.

Характер:По принцип съм контактна,много говоря (за жалост рядко се усещам).Дразня се от много неща лицемерието,това че някои хора се надценяват,голямо самочувствие основаващо се единствено на парите на Тати и Мама...Мразя хора,които философстват,а не са изживяли нищо,всичко им е поднесено на тепсия,съобразяват се единствено със собствените си нужди,хора които съдят само по делата без да знаят предисторията и причината - също не издигам не пиедестал.

Падам си по нестандартните неща,уважавам хора със собствено мнение,които могат да признават и грешките си.В повече от времето съм с усмивка на лице,но има и такива индивиди които за части от секундата могат да ме превърнат в буреносен облак - гръмотевиците са задължителни.Голям инат съм,трудно казвам "извинявай" ..Обичам сладко,пийвам си и порядъчно количество алкохол(макар невръсната възраст )

По азиатското кино (и най-вече по корейско) се запалих от 100те дни с Г-н арогантен,Първата любов на Милионера и сериала Iljimae...мисля че първо впечатление ми направиха красивите корейчета (влюбване)...Но сега пречупвам нещата през съвсем различна призма...

Малко се затруднявам със сайтовете,свалянията...чаканията ме изнвервяр и така нататък...Благодарение на този сайт нещата станаха много по-лесни за мен..

Музика: харесвам танцувални ритми,балади слушам предимно когато съм в депресия,а в приятна компания всеки ритъм ме радва....

Филми: харесвам закачливи комедии,с лек драматичен привкус..Обичам мотивите за пътуване във времето,хепи ендингс не са задължителни..от драмие без съмнение ми е Boys Before Flowers..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приветсвам Мимето за престрашаването да се разпише, иначе вече тя май минава към постоянните и познати "физиономии" тук . И аз обичам пътуването във времето, но още май не съм попаднала на подобен азиатски сериал. "Завръщането на Илджиме" май имаше някаква такава нотка, но не съм го започнала все още, за да се уверя в това. Свиркай, ако попаднеш на подобни сюжетни нишки .

 

@ postmortem - Добре дошъл и на първия японист ! Поне първият престрашил се да се представи . Лично получаваш това от мен и се надявам наистина да удряш по едно рамо. Както и да се насладиш не само на дискусии на тема хубавото японско кино, но и тези, свързани с продукциите останалите азиатски държави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на дамата - официално "Здравей" и от мен. Вече си гърмян заек и знаеш какво да очакваш от нас, затова няма да ти досаждам, а пращам една и минавам на следващия смелчага.

Postmortem, да живее ЦИЕК! Определено ще да сме се засичали по коридорите, но лично не се познаваме. Доколкото ми е известно ЦИЕКистите сме всичко на всичко трима - аз и Мокушлето - тая година бяхме 4 курс Кореистика; и Тифа, която маа гащи нататък заради китайския. Та наистина сърдечно добре дошъл и на първия ни официален японист - много ни трябваше един такъв, че така и не успях да навия Бени да се включи при нас. Не че с нейната програма е физически възможно, де...

Иначе някои от нас много добре знаят що е то симултанен превод и колко точно е лесна и забавна тая задачка-закачка, особено с тия езици. Други пък вече събраха опит пред камера, та и те споделят твойта мъка.

И тъй, приятни мигове със скромния ни форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за сърдечното посрещане! Много се радвам, че има групичка на ЦИЕК във форума. speedy86, вероятно сме се засичали, ама нали вие кореистите си имате гъзарско, лъскаво крило и човек не ви засича в коридорите за "простосмъртни" много-много А пък и аз, както казах, тази година само 2-я семестър се вясвах в ЦИЕК. А Бени съм сигурен, че с радост би участвала във форума, но наистина с нейната заетост да й се чуди човек как спи и как винаги има енергия... а пък и сега като Петко е в Осака със сигурност свободното й време е заето с други неща

Съжалявам за оффтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отделеното внимание ...parab на такъб сериал за жалост не съм попадала..а и филмите които съм гледала с такъв сюжет са само Il Mare i Secret,но определено си заслужава...Ако се сетиш за още някои такъв ...подхвърли насам

postmortem добре дошъл и от мен...човек,без да те познавам - завиждам ти... как беше по Япония я кажи нещо,сподели...Така или иначе подаръци не си донесъл поне житейски опит обмени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, подаръци определно не съм донесъл, че с тия 20 килограма ограничение в багажа едвам дрехите си върнах Иначе всичко там е толкова различно, че в началото не си сигурен дали ти харесва или не. Всъщност пожелавам на всеки, който иска, да отиде и да опита да поживее в тази страна, за да може сам да прецени. Чувал съм мнения и в двете крайности, както за страната, така и за самите японци. Аз лично останах с много добри впечатления, а Токио е изживяване, което не може да се опише. Изобщо човек колкото и аниме, филми и сериали да изгледа и колкото и книги да изчете не би бил напълно готов за това, което може да му поднесе Япония. И така... офлъдих темата... съжалявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Авг 09, 2009 9:57 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ами да взема и аз да се представя, то се е видяло, че ще се позадържа тук.( Големи благодарности на хората, инициирали форума. Наистина ми отворихте очите за доста качествени филми и сериали)

Родена съм и живея в София. В момента завършвам магистратура ПР ( защитата ми е септември, можете да стискате палци ако някъде запецна може да им разкажа някой сериал ) Работих няколко години като гримьор, но сега съм в ранна пенсия.

Музиката е постоянно с мен, изобщо не излизам без плейър. Стилът е алтернативен рок, ню метъл и още няколко групи дето само аз и още 3-ма човека сигурно ги знаем.

Филмите..... ммм сложно почти всичко харесвам стига да е добре снимано и да има приличен сценарий. Мистерии, фентъзи, трилари, криминални са ми предпочитаните.

Книгите са ми страст. Имам голям глад да чета и нямам определен стил към, който се придържам. Чета почти всичко, което ми хване окото. Много обичам "Игра на дама" на Хулио Кортасар, " Осъдени души" на Димов, Почти всичко на Ваня Щерева и някои от книгите на Куелю даже... ( малко манекенски отговор, но "Вероника решава да умре", "Брида" и "Алхимикът" никак не са лоши)

Характера ми е малко трудно да го опиша, та ще го пропусна...

Ами това е в общи линии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Авг 23, 2009 4:38 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен. С някои от вас вече се " сблъскахме ", с други се "запознахме", но както и да е - да се представя:

Същество от женски пол, хуманоиден тип в разцвета на силите си . Притежава упорит характер, неразбрано чувство за хумор и с него не се живее лесно. Обича да иронизира най-вече себе си. Изисква от околните и най-вече от себе си.

Чете много книги-всякакви стига информацията в тях да е интересна. Интересува се от всичко ново- като попивателна. Лесно учи чужди езици. Не обича чалга, клюки , лицемерие и люти чушки. Гледа азиатско кино и филми - най- вече корейски и прави изключение само заради Вик /Speedy знаеш нищо лично /. Обожава мотори, бързи коли и пътешествия. Скоро смята да се пръждоса по света.

Понякога говори в 3 лице ед число , но не страда от раздвоение на личността. Прави много грешки , но това е защото е много разсеяно и не обича подробностите, а и страда от липса на време. Когато намери от последното, сяда пред компа и се олива /както може би някои от вас вече знаят/.Обича да употребява " вълшебните" думи и си признава грешките винаги. Не пие , не пуши и няма сърбеж под плешките отзад.

Във форума попадна случайно. Азиатско гледа от незнам кога... Но е фен на корейското благодарение на endon и неговите преводи на Четрите бога в замунда. Endone знам че си някъде там и ти казвам благодаря ти , макар да го изгледах до края с английски суб., не че после не го гледах и с твоите субтитри.

Ето , че пак се олях - сори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Авг 25, 2009 5:32 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте! Разбирам, че съм второто японистично същество във форума, бъдеща второкурсничка (поздрави на postmortem-sempai ) И при мен японския дойде покрай аниме и манга и много се радвам, че се захванах с него! Е, аниметата доведоха след себе си японски дорами, те пък - корейски и т.н. ... и се почна

 

Какво мога да кажа за себе си... От Ямбол съм, завършила езикова гимназия с първи език немски и влязла в СУ с английски Понастоящем скучая по цял ден (следователно запълвам времето с поредната дорама или някаква музика в комплект с хубава манга) и чакам да дойде октомври, че вече взе да ми писва... Уж почвам да преговарям и да уча йероглифи, но за момента само донаучавам онези, които сме учили, а съм позабравила ^_^" Хората ме мислят за побъркана, че искам да почнем, ама на мен не ми пука...

 

Обичам да чета фентъзи, от онези по-дългите, но от миналата година не съм чела нищо ново. Фен на "Колелото на времето" съм и нямам търпение за новата книга през ноември!

 

В последните година-две гледам предимно азиатски филми/дорами/анимета и доста съм позанемарила познанията си за ставащото из Холивуд... не че съжалявам де... така че обикновено даже не знам какви филми могат да се гледат на кино (добре че има кой да ме осведомява като има нещо хубаво )

 

Много се дразня, когато видя някой да хвърля боклуци по улицата, а не в кошче за боклук, особено ако този някой ми е приятел или роднина, както и от правописните грешки ^_^" (е, и от други неща, но няма да изпадам в подробности )

 

Амиии... Друго не се сещам, пък и надали биха ви интересували разсеяните ми брътвежи, резултат от опитите ми вътрешно да припявам на китайската песен, която слушам Едно йорошику и от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и добре дошла от мен!

Радвам се, че се появяват и азиатските ученици вече, или поне се престрашават да се представят. Не си ли се хванала с превод на някой японски сериал все още?

Между другото, и аз чакам като теб да се завърти Колелото за последен път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...