Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте!

Форумът и сайта са много хубави. Аз обикновено чета форуми, а не пиша в тях. :( Сега реших да се престраша. :blush:  Харесвам източна Азия, източни философии и т. н. Последните 4 месеца сериозно заседнах на корейски сериали. След 6 години стаж в Lineage II по руски сървъри нямам проблем с руския. Така започнах от корейски игри минах на анимета и  сериали. Гледам предимно онлайн на руски. Зарадвах се като видях, че Ви има. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл,Loth. :) Надявам се,че ще се разписваш поне от време на време,че ако никой не обсъжда и коментира темите,то няма и да го има форума :)  И не се страхувай да питаш,тук има хора,които на драго сърце ще ти отговорят.

Охаа,доста време си играл Lineage II. Аз я играх само три години и то само на един сървър.Беше руски  и се казваше Abyss,а аз играх на х3 . И все пак не успях изобщо да го науча този пуст руски език. Голяма тръпка си беше ,но ми отнемаше доста от времето. Надявам се азиатското кино също да задържи интереса ти за дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за посрещането!

Трябва да се извиня, понеже не си бях посочила пола, :blush:  всъщност не съм мъж... Извинявам се! Много време играх на Asterios. От лятото съм заседнала в друга игричка Tera online и там съм ей този дебеличък котарак, който ми е на аватара. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъжете сме изчезващ вид,явно :D  Особено в този форум. :) Да се поправя тогава и то казвам Добре дошла и приятни мигове в форума :) Ако не си гледала The Devil ,спокойно може да го направиш,препоръчвам ти го с две ръчички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ние във форума никога не сме били дори малцинство, за да изчезнем. :D Трябва да взема да направя един раздел за азиатски футбол, азиатски жени и азиатски коли и може да спасим положението, ха-ха!

 

Добре дошла на loth във форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ние във форума никога не сме били дори малцинство, за да изчезнем. :D Трябва да взема да направя един раздел за азиатски футбол, азиатски жени и азиатски коли и може да спасим положението, ха-ха!

Е, то неведнъж е имало искания да се направи отделен подраздел за спортисти, но досега не се е случило - макар че и в него пак едва ли мъже ще пишат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! и аз съм фенка от четири месеца, за сега само на корейските драми, че много има докато ги изгледам. започнах с "The heirs", от нямане на какво, после BoF и ....... Форума го открих още тогава, но само четях, много не обичам да пише по форуми, затова няма да съм много активна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, форума и сайта са чудесни.

 

От 5 месеца гледам азиатско кино, като започнах от корейската драма My Girlfriend Is A Gumiho. Засега гледам само корейски и японски сериали.

За първи път се задържах като фенка на нещо толкова дълго, азиатското кино няма да се отърве от мен. :28558: Да живее Азия! :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Казвам се Мирослав. На 18 от Добрич. Слушам k-pop, j-pop, и рап. От k-popa любими групи са ми Dal Shabet, SNSD, SISTAR, AFTERSCHOOL, T-ARA, B.A.P и B2ST. В j-pop слушам AKB48. Към корейските сериали се запалих по-късно, когато започна излъчването на ИРИС по БТВ (преди 2 години, ако не се лъжа). Любими сериали са ми I'm Sorry, I Love You; IRIS 1-2; Pasta; 49 Days; Dream High 1-2; City Hunter; Rooftop Prince; Slave Hunters; Iljimae. Напоследък ми харесват групи като AOA, Stellar, BTS и BESTie. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоооо, фен на BEAST и добруджанец. Браво, сърдечни поздравления и добре дошъл. За мен в к-попът на първо място винаги са BEAST, а след тях всички останали, от които се интересувам. Включвай се и в темата им, ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, казвам се Кристина и разпускам най - добре с азиатски филми и сериали, а доста често и с определени песни.


Мисля че започнах да следя азиатските продукции още в годините, когато не бяха толкова популярни, като сега,  или поне на мен така ми се е сторило защото повечето хора даже не бяха чували за филмите и сериалите, които гледах аз, а като че ли сега е далеч по - различно, за което се радвам. Отдавна знам за този форум, но едва по - миналата седмица реших да се поразпиша, макар че редовно следя за всичко ново, което се публикува. 


Много ми харесва, че тук мога да срещна хора с моите интереси и мислене, така че не съжалявам, че се регнах.. :) 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, казвам се Веляна на 33 г. от Търговище. По образование историк, по професия абе в областта на културата. Зодия водолей съм и като се вманиача в нещо става лошо :) 

Една година гледах английски филми, една година гледах израелски филми и сега видя ли нещо на тази тематика ми иде да пищя. Една година гледах само индийски филми. 

Тази зима се бях зарибила да гледам Лекар на повикване американски, който е 5 сезона и теглех 3 или 4 ти сезон, взех да ровя из нета и случайно попаднах на сериала  Boys Before Flowers. Стана ми интересно и понеже ми беше непознато се разрових и от замунда разбрах за другите варианти на сериала - японски, тайвански и т.н. Изгледах ги. После заедно с американските взех да смесвам с азиатски. Попаднах на сериала Великата Джанг Гъм. Оттам се прехвърлих на Dong Yi - започна едно ровене в исторически сайтове за този период на историята. Имам един семестър в унито азиатска история, но явно не е било достатъчно. Сега не мога да кажа дали имам предпочитания за филмите. Чета резюмето, ако ми хареса тегля 1-2 епизода, ако ме впечатли ги тегля другите, ако ли не в коша.

Ако съм забравила нещо в представянето някой да свирка. Засега това.

А да благодарности на преводачите за къртовския труд. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kristina, Vili81, добре дошли : )

 

Азия, особено ако говорим за история, винаги е пренебрегвана в "българските университети". Е, сега има една нова магистратура в един от тях която вероятно оправя нещата, но както и да е. Щом се интересуваш от история значи можеш с времето да коментираш и препоръчваш интересни исторически филми, можеш да разпалиш интереса на мнозина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към вас и поздравявам най-сърдечно всички форумци за отделеното време, за споделените мнения и затова, че ви има!

Само споделените изживявания и интереси носят истинско удовлетворение, затова се радвам, че има толкова хора, които се вълнуват от света на азиатската култура като цяло. Със съжаление трябва да призная, че съм от онези, на които времето никога за нищо не им стига, но ще се постарая да дам нещо и от себе си на любимия ми форум и сайт.

Измина малко повече от година, откакто открих света на азиатските филми и най-вече на корейските сериали и винаги ми става смешно щом си спомня в какво състояние бях изпаднала след бойното ми кръщене с Boys before flowers, на който попаднах съвсем случайно. После не спях дни и нощи, за да гледам и други сериали и започнах да се тревожа, че нещо не ми е наред, че поведението ми е откачено, което не остана незабелязано от семейните и околните ми. След време обаче открих Eastern Spirit и не мога да ви опиша какво облекчение изпитах, че има и други хора с моите „отклонения“ :) 

 Съвсем логично, покрай филмите се зароди интереса към бита, културата, езика, музиката (най-вече корейските) и без колебание мога да кажа, че много обичам и се чувствам силно привързана към този свят. Иначе за мен – от Пловдив съм, много години се занимавах с музика и до ден днешен тя е важна част от живота ми. Имам кучета, които много обичам и за които се налага да отделям доста време и грижи. Работя като адвокат, ежедневието ми е свързано с много проблеми и напрежение и корейските сериали са ми любимо средство за разтоварване и справяне със стреса. Изпитвам леко огорчение, че никой от приятелите ми не споделя тази моя страст, дори често се шегуват на мой гръб и все ми стягат багажа за Корея, но това не ми пречи редовно им докладвам за любимите ми герои и техните перипетии.. Обаче без сами да го осъзнават, изглежда вече съм ги оплела с дебела паяжина, защото вместо „боже“ казват „айгу“, знаят разни думи, а когато ги ядосвам ми викат „аджума“  :)

Ще се постарая да споделям моите впечатления от време на време и не се съмнявам, че ще бъде интересно с всички вас! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла  Siska! Много приятни мигове ти пожелавам в любимия форум. А по случайност пловдивската група утре ще се събира и ако си свободна си добре дошла да се срещнем и на живо. Срещата е утре петък 6.06 в 18.00 - 18.15 под часовника на Централна поща! Поканена си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо пловдивска група?!?  :D Това е страхотна новина!!  Много благодаря на sikte72  за поканата !  С най-голяма радост бих дошла, но много ненадейно идва това мило предложение и нямам време да реагирам и да се освободя за днес. За следващата среща ще направя всичко възможно  да дойда и и да се запознаем лично. Много ще ми е приятно и от сега се вълнувам!  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

 

Казвам се Деси, от София съм и съм "пресен" фен на южнокорейското кино. След 4-5 серияла вече знам 20тина думи на корейски  :D

 

Моля да ме насочите в коя тема на форума бих могла да постна предложение/запитване за български субтитри за филма Fermentation family? Аз наскоро го изгледах с английски и руски субтитри и мисля, че този филм заслужава да се види от повече хора.

 

Имам и въпрос свързан с езика - водена от любопитството си мисля от есента  да изкарам курс по корейски и в тази връзка бих искала да попитам къде във форума мога да прочета или да задам общи въпроси за езика за първоначална информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Деси. Добре дошла!

Относно запитването ти - предложение за субтитри, мисля, че такава опция в Истърн спирит няма. Най-добре би било да споделиш мнението си за самият сериал в съответната /негова/ тема. Всъщност не е ли това и най-хубавата част - споделиш емоции със съмишленици? А когато един сериал се радва на голям интерес, доста често се сдобива и със субтитри. Тоест те са един вид следствие на интереса, не са самоцел... Надявям се че успях да обясня как разбирам нещата, но допускам, че може и да не съм права и ако е така, нека по-запознатите да ме коригират.

Относно корейския се разрови във форума, подфорум 'Други' и там ще намериш доста информация.

Накрая отново те поздравявам с добре дошла сред нас и много положителни емоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум не се отправят предложения и заявки какво да се преведе. Всеки отделя от свободното си време и превежда каквото на него му харесва. В раздел Настоящи проекти се пуска тема на сериала, чийто превод е започнат, с идеята да няма дублиране. Щом си изгледала въпросния сериал със субтитри на два езика и ти е харесал, можеш да пробваш да го преведеш, ние ще помагаме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...