Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Ами да падам си но като любител и ценител аз самият не снимам, иначе в Русе съм неизменима част от сбирката на ФотоФорум(Русе) всяка седмица

Иначе освен в bgdev, huyndai(форуми), lastfm и Lineage форуми (докато играех) незнам къде може да си ме виждал отдавна се въздържам да спамя (освен Face-а )

 

Цяло стадо овни не го е страх от дребни хищници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Фев 22, 2010 5:20 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен! От отдавна се зарибявам по азиатско кино...от там разбрах и за Вас, та реших да се регна във форумчето та да пускам мнения и коментари за филмчетата. За мен си мога да кажа, че съм от София. Пожарникар съм. Занимавам се и с DJство, но за сега само на аматьорско ниво. Съответно слушам всякаква електронна музика (ако ръгна да изброявам стилове няма да ми стигне ограничението в символите). Играя билярд, дартс, белот, футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса и на корт, карам зимни кънки, занимавам се с ВингЧун (онуй на Ип Ман )...ами и с други неща се занимавам ама стига толоз за сега

 

Поздрави и до-форумно plac3bo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Фев 23, 2010 5:28 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте!

Най-накрая намерих време и смелост да се регистрирам. До преди година не подозирах, че има достъпно азиатско кино у нас. Радвам се, че съм грешала, иначе щеше да е голяма загуба.

Накратко - аз съм студентка, много заета с четене на учебна литература 9 месеца в годината и малко налично свободно време през този период. През откраднатото време обичам да чета книги и да гледам филми, за да не затъпея съвсем от учене. Не ме разбирайте погрешно, обичам специалността си и съм много отдадена на нея, но тя е храна за ума, а е нужна и храна за душата. Азиатските продукции ми дават положителната емоция, която обикновено ми липсва в ежедневието. Бях забравила какво е да гледаш филм, който да те докосне.

Не помня да съм ревала толкова много на други филмови продукции, колкото на корейските.

До преди година не бях гледала филм с английски субтитри, изобщо филм непреведен на български. Но ентусиазмът е невероятно нещо - може да те заведе много далеч. Щом филмът или сериалът ми харесват, вече не е проблем да гледам и с английски субтитри. И това - благодарение на азиатското кино.

Ще се радвам да бъда полезна на вас, така както вие сте ми полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сря Фев 24, 2010 6:26 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

аз съм Иво и се занимавам основно с уеб програмиране,

Разбира се, харесвам много азиатските филми, най-вече историческите, по сериали не съм се запалил. Гледам почти всичко което ми попадне, включително съм изгледал и каквото има по видеотеките.

Преди превеждах доста (предимно по слух), бях почетен член на unacs.bg и по-късно на sab.bz. В последствие зарязах тази работа, нямам много време да пиша по форумите.

Единственото азиатско, което се сещам да съм превел е анимацията Samurai X : Trust and Betrayal OVA 1 (Rurouni Kenshin), бях започнал и другите части, но така и не остана време. Бях започнал и Cowboy Beebop, но и за него не остана време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да спомена, че по принцип съм от Русе, но живея във Варна от доста време

 

Така... хем съгражданин, хем колега по професия Да вземеш да дойдеш на нашите сбирки! В събота ще ходим да пием бира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Мар 02, 2010 11:28 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте. Реших се да се регистрирам след като вече 1 седмица чета във форума. Запалих се по корейските филмчета и тук видях сродни души.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чет Мар 04, 2010 7:38 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Ей здравейте и от мен.

Искам да кажа,че съм голяма фенка на азиатското изкуство(абе целия изток).Харесва ми всичко:Как се изразяват,когато пеят,танците,актъорската им игра Гледам сериалите,но така харесах азиатското кино,че даже забравих най- близките ми хора.Най-голямата ми грешка е,че се изолирах от моя приятел не нарочно просто бях се отнесела и ахнала по-красотата в Азия и сега съжалявам,защото го нараних.Един съвет дами ако имате близък човек,който ви радва,цени и уважава не правете като моята грешка.Киното си е кино,актьорите са си актьори,но любовта си е една Скоро ще кача снимки и клипчета на концерти снимани на живо от моята братовчедка която беше доста време в Корея.Да попия информация от нея и ще ви пиша интересни работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пет Мар 05, 2010 8:17 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравей на всички.

Казвам се Андрей и съм от Добрич.

На кратко - по корейски и японски филми ме запали една фрка, а по сериалите - не ми се говори... Това стана преди около 2 години. За мен тези 2 страни правят най - добрите драми и хората, които ги играят са перфектните.

Освен кино слушам и музика идваща от там. По - голяма част от музиката ми е j - rock, но се среща и pop, k - pop.

Мисля, че това е достатъчно.

Който иска да знае нещо повече за мен да ми пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съб Мар 06, 2010 12:02 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен.

Казвам се Михаела и съм от София.

От няколко месеца съм регистрирана във форума, но все не намирам смелост да напиша някакъв коментар. Затова пък ви чета винаги с удоволствие и е приятно да знам, че има място, където да открия всякакви интересни неща за отскорошното ми влечение към азиатските (в частност май южнокорейските ) кино и култура.

Не съм убедена как точно се пристрастих към сериалите и филмите, но предполагам, че е като повечето от вас. Един прекалено скучен ден, в който нямаше вече какво да гледам, реших да се престраша с първия корейски сериал и от тогава много рядко се престрашавам с нещо, което не е азиатска продукция.

Ми.. май е това за сега..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нед Мар 14, 2010 8:45 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте всички, аз съм Екатерина от Бургас. От повече от година следя този форум, но така и не успях да се регистрирам. Благодарности на мрънчо за ориентацията. След толкова четене се престраших и да пиша. Знам , че не хапете ... но всяко начало е трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Мар 15, 2010 1:21 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен Казвам се Вероника и съм от Своге. Наскоро се запалих по корейските сериали (грабнаха ми сърцето ) и докато търсех информация за тях попаднах на този страхотен форум. Невероятни сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Мар 15, 2010 1:13 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен.Казвам се Ваня и съм от Ямбол.Гледам азиатски филми от около година,следя за нови сериали ,но има малко писано за тях не е като за американските.Всеки континент си има свой хубави сериали и филми.На мен лично ми допада азиатските , защото никой не знае какво ще стане в края на филма-всичко е неочаквано.ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Мар 16, 2010 6:48 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте и от мен!

 

Забравих да се представя, защото ви чета от доста време, и някак си не се чувствам новодошла. Казвам се Елена, по месторождение съм от Русе, а по местожителство - София.

 

От около една и половина (може и малко повече) гледам азиатско кино (най-вече корейско и японско), а ES го открих преди около година. Останах очарована и от сайта, и от форума. Винаги е удоволствие да четеш интелигентни хора. Благодаря на всички, които качват филмчетата в БГ шеър, защото рейтингът не винаги ми стига да ги тегля от чуждите.

Тъй като не може така само наготово, а напоследък гледам с двойна сила, съм готова да дам своята лепта и да помогна за общото благо с каквото мога. Така че ако имате нужда от помощ при някой превод от английски - мога да се включа. Превеждала съм и филми, и сериали, а от досегашния си сблъсък с азиатското кино мога да кажа, че проблем срещам с транскрипцията на историческите думи, иначе нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чет Мар 18, 2010 2:21 am

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте! Казвам се Лина,от Пловдив =) Адски съм щастлива,че попаднах на този форум,защото тук освен с богата информация за азиаткото кино,явно е пълно и с готини хора Съвсем отскоро гледам такива филми и задължително ще наваксам пропуските. Очарована съм от културата им - очертава се да се превърне в страст за дълго време... ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм от Пловдив

Името ми е Люба (не го харесвам) на 15 и наскоро се регистрирах въпреки, че чета от много време темите и коментарите във форума и преди около седмица ми скимна да се регна единствена от моя клас съм голяма почитателка на азиятските филми xD ноо аз не гледам нищо одуго от половин година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пон Мар 29, 2010 11:33 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте на всички! Таня съм и съм от София. Нова съм тук във форума.

Израстнала съм в чужбина и за това моля не ми се сърдете много за правописа...(старая се =)

Тази година се запалих много да уча корейски език! Корейските комедии ми харесват и се радвам че има все повече азиатски филми/серияли по българските сайтове като Замунда.

 

Исках да споделя малко информация за ученето на корейски език с всички в форума които се интересуват (не съм сигурна дали тук му е мястото на това но...).

 

Ако знаете английски език (не е нужно да го знаете перфектно дори), има един наистина страхотен нов сайт който открих, Talk To Me In Korean, за напълно БЕЗПЛАТНО учене на корейски: www.talktomeinkorean.com

 

Наистина се влюбих в този сайт! Нищо не се изисква от потребителя освен любопитството да следиш уроците.

 

Идеата на сайта е да се слагат продължителни уроци по корейски с аудио (сваляемо mp3) под формата на приятен и хумуристичен разговор с обяснения и PDF (също сваляем) с новата информация. След изслушването на урока и прочитането на PDFа всеки който желае може да коментира и да се упражнява на място. На тези коментари отговарят учителите от сайта. Слагат корекции когато е нужно директно под съответния коментар.

 

Учителите са предимно двама, Хьону Сън (Hyunwoo Sun( 선현우 )) и Кьонгън Чой (Kyeong-eun Choi( 최경은 )), но има и други които се влкючват често. Всичките учители са корейци, говорещи добре английски а има и един американец който често гостува в аудио уроците. Хьону Сън говори английски перфектно и той е създателя на сайта както и на всичките допълнения към него като форумите, комюнититата и Facebook страницата(http://www.facebook.com/pages/Talk-To-Me-In-Korean/436808480033). Кьонгън е неговата забавна "колежка". Дуото може да накара всеки да се смее от сърце и в същото време да научи много.

Всичките учители си имат youtube, twitter, blogs и са много активни в интернет пространството...винаги може човек да се свърже с тях и постоянно измислят нови допълнения към сайта.

 

Това е наистина един много забавен начин да учиш език и за това исках да го споделя с вас! Дори и да не знаете английски перфектно, английския който те ползват не е сложен.

 

Последна добавка към тази тема. Сайта http://lang-8.com не е вързан към първия но е ползван от групата която посещава Talk To Me In Korean. Там можеш ежедневно да пишеш на езикът който изучаваш и други потребители в сайта на които това им е майчин език могат на място да ти поправят писанията. Много полезно!

 

Та ето около какво ми се върти живота от няколко месеца. Дано пък на някой да е полезна тази информация!

안녕히계세요!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вто Апр 06, 2010 11:36 pm

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Здравейте на всички Аз съм Ками и съм от гр. Пловдив на почти 17г съм (др седмица ще ги направя ) таа новичка съм тука и до сега не съм се занимавала с форумчета и подобни, но откакто се зарибих по азиатското кино (предимно Корейско и Японско гледам) налетях на този прекрасен сайт.. и днес реших да се регна тъй като ми направи впечетление че не само сайта е уникален, но и хората тук са големи сладури Бъдете все така позитивни и прекрасни и отново безкрайни благодарности и на екипа на

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...