Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте,

от няколко месеца поглеждам тук.

Започнах с корейски сериали, но след като изгледах Ashes of Love минах на китайския фронт.

Този тип сериали са точно това, което търсех от години. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла! Желая ти много приятни мигове в азиатското ни кътче! Не се притеснявай да споделяш мнения за всичко изгледано, което ти е харесало, или пък не е отговорило на очакванията ти :) 

 

Късно се усетих, че може и женският род да не е правилен в случая... Поправи ме, ако греша :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Женският род е правилен. Ако съдиш от аватара ми - обичам да се вживявам в историите и се виждам, като жена каквато съм. :)

 Това е актрисата, в която кожа бих се наместила в един друг свят - Yukee Chen.

За да няма недоразумения, харесвам мъжете, но ги харесвам когато имат романтични приключения с жени, по-скоро с по една в сериал. :)

Сериали с гей любов не гледам, нищо против хората, но не мога да се вживея и ми доскучава историята.

 

P.S. Радвам се да видя и друг фен от Шумен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/23/2020 at 10:02 AM, sss said:

   Сериали с гей любов не гледам, нищо против хората, но не мога да се вживея и ми доскучава историята.

 

Е, що така? Сега това е последният писък на модата в сериалното производство. Но всеки си има предпочитания. Добре дошла, съседке!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, bond написа:

 

Е, що така? Сега това е последният писък на модата в сериалното производство. Но всеки си има предпочитания. Добре дошла, съседке!

Добре заварил съседе!

Не съм се замисляла защо не ми харесват, предвид че така бих гледала повече хубави мъже. :D

Може би, защото от моята гледна точка са "загубен материал". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.08.2020 г. at 6:12, sss написа:

Добре заварил съседе!

Не съм се замисляла защо не ми харесват, предвид че така бих гледала повече хубави мъже. :D

Може би, защото от моята гледна точка са "загубен материал". :)

 

А аз откакто почнах да гледам Boys Love сериали през 2016г. и вече не мога да спра да гледам. Иначе от време на време гледам и кдрами. От тези 2 неща не мога да се откажа. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Отдавна надничам във форума в търсене на новостите от азиатското кино. Иначе се запалих още с първия филм, който гледах - 7,9 по скалата на Рихтер. Акира Куросава ме превърна в заклета фенка на реализма в японските филм, а сега преглеждам и всички останали канали - корейски, китайски, южноазиатски ... И макар в последно време да се изливат доста разводнени мелодрами все още намирам и добри неща.

Приятно е да открия и толкова много български фенове, споделящи моя интерес. Сред познатите ми има тук-таме нарядко манга фенове, а племенницата ми е запалена по К-Попа и китайския език.

Иначе хобито ми ме доведе до завършване на начално ниво на курс по японски език и сега се опитвам да вдигна нивото чрез поредиците Наруто и Боруто. :)  Мечтая да отскоча до Япония някой ден, та до тогава да понауча нещо. :) 

И тъй като обичам да садя разни растения се сдобих и с една японска мушмула и сега се гледаме с нея. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Светла написа:

Здравейте!..

Привет! :) 

Винаги се радваме на новите съфорумци. Пожелавам ти много хубави моменти сред нас и ще ми е интересно да чуя мнения за различни (любими?) сериали, филми.
Приятно изкарване в Истърн Спирит! 

п.п. Аз лично се радвам на всеки един пост в тази тема и ти благодаря, че се представи! :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла на Светла! 

Рядко влизам тук, но като виждам фен на японското кино, няма как да не се зарадвам. Това е точното място. Реализмът  в японското кино не е изгубен. Има много заглавия, които заслужават да се видят в разделите за кино и дорами. Японските режисьори са сред най-уважаваните в света днес. Хубаво е, че освен утвърдени творци, има и ново поколение, което продължава да върви напред.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, открих случайно форума след като по някаква странна причина започнах да гледам стари японски филми. Доста зарибяващо се получи. Лошото е, че явно почти никой няма интерес освен руската аудитория. За съжаление, обаче, те често озвучават на руски филмите и това убива удоволствието:blink: Гледам предимно с английски субтитри и е голяма мъка намирането на стари филми:unsure: Видях, че тук феновете са по-скоро на съвременното азиатско кино, но вярвам, че може да се срещне и някой и друг съмишленик с архаични разбирания:es:

 

Наистина е прекрасно, че сте заформили такава хубава общност на тема Азия! И субтитри се превеждат, и филми си споделяте! Страхотни сте!

 

Ще разгледам правилата подробно, но ми направи впечатление, че липсват в раздела с японските актьори няколко колоса от ранга на Тоширо Мифуне и ми се иска да отдам чест, пък някой може и да се прилъже да погледне какво се е случвало някога, преди да се родим.;) И без съвременните технически възможности. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokoso!

Гледаме и стари филми, стига да има откъде. Трудно се намират. С японското е така.

Има много имена, които липсват в разделите за артисти. Всеки, който желае, може да се включи в попълването. Мифуне заслужава. Наскоро видях издадена книга за големите световни актьори, където той присъстваше осезаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.04.2021 г. at 19:48, Светла написа:

Здравейте!

......

И тъй като обичам да садя разни растения се сдобих и с една японска мушмула и сега се гледаме с нея. :) 

Я виж ти, пропуснала съм да поздравя градска. Де съм бляла...:blush:

Добре дошла, Светле! Шапка ти свалям за началното ниво на японски. Поздравления!  Пожелавам ти да успееш един ден да практикуваш  езика на место.

Освен японската мушмула,  препоръчвам и японска дюля да си засадиш. Освен, че храстчето цъфти разкошно през пролетта, плодовете  са много ароматни и полезни.

chaenjap3_bulpark-800x600.jpgyaponska-dyulya-01.jpg

 

Добре дошла и на @Alabala!:)

Японската агитка осезаемо е набъбнала! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, asha said:

Я виж ти, пропуснала съм да поздравя градска. Де съм бляла...:blush:

Към плажа и морето гледате вече. Там сигурно си бляла. Добре дошла и от мен на Светла от Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bond написа:

Към плажа и морето гледате вече. Там сигурно си бляла. Добре дошла и от мен на Светла от Бургас.

Ха-ха! Като си гледам списъка задачки и  друго не ми остава време да видя. Всъщност, приятелю, ако си призная, от колко лета не съм успяла да сколасам да стъпя на плажа и да топна д... в морето, целокупното съфорумство ще ме анатемоса. :blush:  Нещо много бързо ми летят последните години, тъкмо мине  НГ и докато се усетя ...оп пак дошъл декември. Лятото свършва за едно мигване. 

Айде, някой от съфорумците да намине по Бургаско, че покрай него барем да стъпя тази година на плажа.:) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!


И аз (като повечето представили се) първоначално само четях във форума. Много е полезно да видиш представянето на филма/сериала и от къде можеш да го изтеглеш, да прочетеш впечатленията от него. Благодарение на коментарите откривам по-стари неща, които съм пропуснала. Но неусетно започнах да влизам тук, не само когато търся нещо ново за гледане. Нали общите интереси сближават хората?! :)


Гледам азиатски филми и сериали по-сериозно от около две години. Привличат ме със своята сантименталност и типично азиатското усещане за предопределеност; със заложеното в културата им разбиране, че всяко нещо, което правиш, оставя по-дълбок и дълготраен отпечатък. Според настроението понякога гледам нещо съвсем леко и предвидимо, друг път - това, което е предизвикало интереса ми. Най-приятни са находките, които успяват да те развълнуват и помниш дълго време. Филми, които съм харесала: Marathon (2005), 3 - Iron (2004), Daisy (2006), A Man and a Woman (2016). Сериали: Secret Forest (2017), Goblin (2016), Flower of Evil (2020), Something in the Rain (2018). Надявам се благодарение на вас, да открия още много интересни филми.

 

Искам да бладодаря и на екип преводи! Давам си сметка колко трудоемко и отнемащо време е да превеждаш или редактираш. Благодарение на вас имаме възможност да се насладим на повече филми и сериали!

Редактирано от Baioretto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Baioretto, здравей и от мен! Радваме се на всички нови хора, а двойно повече на тези, които и пишат коментари. Защото четящите са много, но пишещите – не чак толкова. Пожелавам ти вдъхновение за споделяне на мнения, със сигурност ще те чета с удоволствие, защото част от посочените от теб филми и сериали са ми много любими и на мен! 

 

Приятни мигове сред нас! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha, благодаря за милите думи!

 

@bealonenomore, много се радвам да попадна на съгражданка и то със сходни интереси! <3  Въпреки, че отдавна живея в София, аз също съм от Шумен. Очаквам с нетърпение да си общуваме тук!

 

Благодаря и на останалите за топлото посрещане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...