Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Здравейте и от мен. Казвам се Цветомира Радева на 15 съм.Занимавам се с азиатско кино и музика(най-вече Корейско) също така занимавам се професионално с българска народна музика от 8 год.От скоро уча корейски език.Зодия овен съм.Хобитата са ми да пея да играя баскедбол и да се занимавам с всичко свързано с Корея.Радвам се че намерих този форум защото никой тук не би ме обиждал заради това което слушам или гледам. :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нови съфорумци.. 

Никой тук няма да ви обиди за предпочитанията, всички сме от една кръвна група. Радвам се, че групата ни продължава да се увеличава, приятели. Пожелавам на всички ни още по-хубави моменти на това чудесно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз съм shengli_nuhai..shengli de nuhai на китайски значи победното момиче. Но името shengli de nuhai беше много дълго, така съм само shengli_nuhai. Моето нормално име означава "победа" в Гърция. Затова съм shengli_nuhai.

Обичам цялата източна Азия, но най-много ми харесват Китай, Тайван, Южна Корея. Уча китайски но говоря и български, английски, словашки, германски, малко корейски и сръбски (горе-долу). Ако мислите че не говоря правилно български това е защото съм чужденка.

Мойте най-любимите групи от Корея са: 2NE1, Wonder Girls, Brown Eyed Girls, SNSD, CN Blue, AOA Black, T-ara, Davichi, SKarf, Crayon Pop, After School, f(x), The See Ya, SES, Fiestar, Sistar19, B.A.P., EXO-M, SuJu и др.

Най-добрата певицата мисля че е БоА но обичам и Ейлйй или IU.  Henry Lau е добър певец, но XIA също!!!

Тайванска най-любима група ми е S.H.E.  Най-добрите певиците оттам за мен са Angela Zhang, Wei Wei, Kimberley Chen, Cecilia Cheung... Sherman Chung от Хонг-Конг ми много харесва. BY2 от Сингапур също. :D И Lee Hom Wang е гениален певец. :inlove:

Обичам и многооооо други певци певници и групи но сег не си спомня...

Досега видях от корейски сериали само 49 дни. Много е добра.. има смисъл!!! Сега гледам Гаджето ми е кумихо и K-pop Ultimate Audtion. Искам да гледам романтична комедия Дворецът. От филми видях Littre of Tears, Geisha Assasin, Millionaire's First Love, Samurai girl, Karate Kid (2010 г.),  White Dragon, Kung-fu panda и др.

Това е всичко за мене.  :panda-145:  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен :)

 

Отдвна посещавам и следя форума и реших, че е крайно време да се регистрирам, за да споделям с вас вълненията около изключително вдъхновяващата азиатска култура. Обожавам азиатсктото кино и музика и от сърце благодаря на всички, които полагат толкова усилия то да достига до нас и така спомогат за неговото разпространение, за да могат повече хора да му се радват :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци! :)

Казвам се Деси, на 16 съм и живея в София. Интересувам се от източноазиатски неща като цяло. Слушам корейски поп, гледам и корейски филми и сериали, но като цяло съм голяма фенка на всичко свързано с Източна Азия. Радвам се, че има форум където можем да обменяме идеи и мнения по различни теми, свързани с Източна Азия. Надявам се да завържа много приятелства и да се разбираме! ^_^ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

И аз да се представя... Аз съм Габриела, от София. 

От няколко години съм активен фен на азиатската култура и кино. :) 
Уча нещо съвсеееееем различно и понякога ме е яд, че интересът ми не се появи малко по-рано. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз съм shengli_nuhai..shengli de nuhai на китайски значи победното момиче. Но името shengli de nuhai беше много дълго, така съм само shengli_nuhai. Моето нормално име означава "победа" в Гърция. Затова съм shengli_nuhai.

Обичам цялата източна Азия, но най-много ми харесват Китай, Тайван, Южна Корея. Уча китайски но говоря и български, английски, словашки, германски, малко корейски и сръбски (горе-долу). Ако мислите че не говоря правилно български това е защото съм чужденка.

Мойте най-любимите групи от Корея са: 2NE1, Wonder Girls, Brown Eyed Girls, SNSD, CN Blue, AOA Black, T-ara, Davichi, SKarf, Crayon Pop, After School, f(x), The See Ya, SES, Fiestar, Sistar19, B.A.P., EXO-M, SuJu и др.

Най-добрата певицата мисля че е БоА но обичам и Ейлйй или IU.  Henry Lau е добър певец, но XIA също!!!

Тайванска най-любима група ми е S.H.E.  Най-добрите певиците оттам за мен са Angela Zhang, Wei Wei, Kimberley Chen, Cecilia Cheung... Sherman Chung от Хонг-Конг ми много харесва. BY2 от Сингапур също. :D И Lee Hom Wang е гениален певец. :inlove:

Обичам и многооооо други певци певници и групи но сег не си спомня...

Досега видях от корейски сериали само 49 дни. Много е добра.. има смисъл!!! Сега гледам Гаджето ми е кумихо и K-pop Ultimate Audtion. Искам да гледам романтична комедия Дворецът. От филми видях Littre of Tears, Geisha Assasin, Millionaire's First Love, Samurai girl, Karate Kid (2010 г.),  White Dragon, Kung-fu panda и др.

Това е всичко за мене.  :panda-145:  

Здравей и добре дошла. :)

Доколкото разбрах си от Гърция. А с какво се занимаваш, че ми стана интересно от броя езици, които владееш? :)

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен

Име: Ren volunteer

Истинско име: Ренела

Рожденна дата: 08.01.1995

Родно място:Ловеч, България 

Свободно време: Доброволец  към Местен Център за Работа с Доброволци към РБ "Проф. Беню Цонев" от време на време доброволец  и към Дневен център за деца и възрастни с увреждания в Ловеч

Хобита:  Посещаване на семинари и обучения свързани с младежта,гледане на анимета,корейски и японски сериали,любителско препариране на насекоми, четене на книги,рисувам от време на време в аниме стил но не сериозно....

 

Анимета:Започнах да навлизам чрез аниметата. Повече от 5 години гледам като съм си взимала кратки почивки и  доста държа на арта. Skip-beat!, Toradora, YNSH, OHSHC, Kurushitsuji, Rozen Maiden ,Kaicho wa Maid-sama, Umineko no Nako Koro ni, Spicial A,

Inu X Boku Secret Service, Hiiro no Kakera, Hakuoki и др.

 

Сериали: В последно време започнах да гледам и сериали.

Loving You a Thousant Times, Romance Town, Soulmate, Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta ,Switch-girl, Last Cinderella  

 

Музика: EgyptCentral,Fall Out Boy,The Pretty Reckless, Breaking Benjamin ,Daughtry , Nickelback,   3DD, Paramore , Sum 41 , Amy Winehouse,Kanon Wakeshima, Mika Nakashima, Nagi Yanagi

 

”Домашен любимец”:  Имам си котка с захапката на акула и  навиците на нещо между маймуна и нещо кучеподбно.....абе звяр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла, Ren volunteer..

Скоро не бях попадала на толкова обстойно представяне. Желая ти приятни и  полезни моменти във форума.

Добре дошли и на всички останали нови съфорумци.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, казвам се Кева. Истинското ми име ( или поне документите за самоличност така твърдят  :)  ) е Параскева. Обаче в целият ми съзнателен и несъзнателен живот Кева е името с което се обръщат родители, приятели, съседи и роднини. На 28 години от София. Живея в един невероятен квартал, който е на около 10 минути от центъра, а едва ли има по диво място от него : няма градски транспорт, инфраструктурата е нещо за което все още се чудим що е то, къщи, полета, всичко живо се познава....прилича на едно доста забравено от цивилизацията село  :)  - обожавам си квартала. Първите десет години от живота си обаче го посещавах петък, събота, неделя и през ваканциите. Живеех на по малко от 3 км. от вкъщи в Белите брези ( не че е важно). Това е първия форум в който участвам и нямам никакъв опит - предполагам, че си личи :) . Обичам много неща, едно от които е киното и може би за тази си страст е най удачно да разкажа. Всичко е започнало някъде през 86 г. Аз съм била 6 месечно бебе, а брат ми 12 годишно хлапе, когато го блъска трамвай – драмата е предимно за родителите ни те само си знаят какъв ужас са изживяли. Брат ми се отървава много леко – само шест месеца в гипсово корито и е една от причините линията на седмицата на булевард България да е оградена с металните прегради. Споменавам брат си и трамвая, защото след няколко години държавата изплаща обезщетение. Родителите ми са решили, че е редно той да реши какво да ги прави тези пари. Батко ми си пожелава видео. А да имаш видео през 88 г. си е било нещо голямо. Първо, че трудно се е намирало тогава и второ било е ултра лукс. Е този предмет се оказва в нас и общо взето от дете гледам филми, а пък и както споменах имам брат с 12 години по голям. Той доста е повлиял на филмовия, че и на музикалния ми вкус, покрай него гледах всякакви филми. На 8 за пръв път гледах Тумбстоун и Междузвездни войни - едни от любимите ми филми до ден днешен  :)  Като по болнаво дете прекарвах зимите в къщи или в някоя проклета софийска болница ( като си бях вкъщи по цял ден гледах филми). Имам няколко приятели киномани така че филмите са нещо като дишането. Твърде много години, твърде много филми, а Холивуд го закъса от към сценаристи и бях на път да се откажа завинаги от киното..............  След много уговорки ме убедиха да гледам Коизора и просто се влюбих в този филм, а аз мразя /ех романтичните филми. Тази лудост по Коизора – 5 последователни дни всеки ден го гледах , а на 6 и сериала отиде под ножа :) .  Та това лудване ме провокира и след това гледах  Bloody Monday. От този момент на татък се разболях на тема японци : филми, сериали, детски, романтични......щом пише япония моя милост не се въздържа и тегли. Когато гледах Коизора бях без работна и за два месеца изгледах брутално количество филми и сериали. Минаха повече от две години, закъсах го от към преведено японско и постепенно се прехвърлям ( по скоро хвърлям едно око) на тайванско. Леко, плахо и с недоверие ( все още предпочитам японците) гледам към тайванците, но и мен може да ме причислите към феновете им. С корейците не се разбирам . Малко като френското кино са ми. Аз не се занимавам с него и то не се занимава с мен. Казвате , че са добри, вярвам ви, но това не е моето кино :na2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева, напълни ми душата. Толкова пълноценно представяне отдавна не бях виждала, заслужава да се отбележи :)
Добре дошла, радвам се, че си сред нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла и от мен! Напомни с представянето си за моето минали.

И аз имам мили спомени от видеото на вуйчо ми, на което изгледах солидно количество касетки, но започнах  няколко години по-рано от теб, защото той го бе донесъл от чужбина. Няма да забравя култовия за тогава "Червената Соня" и каратистките азиатски филми. На първия успях да науча заглавието години по-късно, а на останалите имената са потънали в морето на забравата ;)

Интересно ми е какво си изгледала от корейците и с кое не се спогоди. Няма да посмея да кажа, че френско и корейско кино си приличат по нещо, че ще пострадам сериозно ;). В периода 2002-2007 корейците имат доста добри филмови заглавия от различни жанрове - Old boy, Daisy, Moment to remember, Il Mare, "Spring, Summer, Fall, Winter … And Spring", Welcome to Dongmakhol, DMZ, Friend... Оставям настрана Ким Ки Док, защото той си е съвсем отделна категория и да се приравнява друг корейски режисьор с него е просто невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Първоначалната ми информация за Коизора беше, че е южно корейски и поради тази причина си изтеглих Always (прясно качен в тракера) - вярно аз романтични филми не обичам и може и за това да не съм го харесала, но изобщо не се различаваше от всеки средно статистичен романтичен филм. Докато разглеждах каталога с филми ( бяха три едновременно европейски, азиатски и стандартния си) ме осени великата идея да напиша коизора в гугъл и да видя какво ще излезне. Натъкнах се на форума и установих, че филма е от Япония после написах имената на актьорите и отново от форума си избрах филм : Kimi ni Todoke - романтичен и муден, но ми хареса, Bloody Monday беше това което ме разболя. След тях дадох шанс на няколко японски романтични филма и установих, че като цяло ми харесват ( но последователността при японците не е от значение ( чудно ми е, че я помня все още)). Може би мина месец гледане единствено и само на японски филми и реших да пробвам с Южна Корея и 3-Iron :mellow: и уж бях си обещала, че никога вече но налитах и на японски продукции в които хората от полуострова са намесени : Virgin Snow, Sunao ni Narenakute, Itoshi Kimi E, Akunin плюс още два филма ( който не помня като заглавия) и нищо от изброеното не харесах :28558: . Наскоро реших ( криза с японското) , че все пак най много преведени неща има кореиски и може би, евентуално трябва отново да им дам шанс.....та така стигаме до една много груба грешка : Fly High ( вината е изцяло моя, че не прочетох първо коментарите). А на този филм обещах да дам шанс - Poetry, но все още не мога да се насиля да го пусна ( чака си реда, свалила съм го, което означава, че ще го гледам). И някаква мазохистична част от мен ме подтиква да изпробвам Moebius - та веднъж за винаги да си науча урока и никога да не повтарям :)

П.П.При френското кино си имам редица изключения, че и една любима Жулиет Бинош :) , но ако мога го избягвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кева, тайванското наистина има какво да предложи. Като гледам, в жанрово отношение си всеядно, та ако още не си, може да преслушаш Mars (задължителен за всеки азиатски фен!), Autumn's concerto, Black & white. Там дори няма чааааак толкова ревове, така че няма опасност да си прережеш вените, освен това имат и прилични комедии. Fated to love you например никак не е зле, с малко изключения.

От корейското (понеже каза, че си мазохист) мога да препоръчам Snow queen като най-хард, но и един от най-харесваните. Нататък Secret garden на другия полюс, Brilliant legacy. Освен това наистина препоръчаните от Parab филми си струват отделеното време (под DMZ мисля, че е имала предвид JSA). Както си се нахакала на Ким Ги Док от раз, не е чудно, че не си к-фен. :D (Макар че 3-iron е жесток!) Но никога, никога не гледай Oasis, че ще те загубим за каузата! :D

От японското предлагам Hana Kimi като по-свежо, Rich man, poor woman, Pride (КимуТаку, човече!). А, да, държа да си пробутам и любимата (и единствена японска) рожба - Bara no nai hanaya/Flower Shop without roses.

Ииии, понеже си нямам друга работа, пък и сме тръгнали да обикаляме региона, подхвърлям 2 заглавия от Тайланд, които по нищо не отстъпват на другите, но са за наистина закоравели мазохисти - Defendant of love и Paradise diversion/Sawan biang (обаче задължително прочети коментарите, не се шегувам, че са много хард!). След тях може да разпуснеш с един много успешен според мен комедиен сериал - Love recipe. 

 

Някой да ме изрита от темата, че ще продължа до утре... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, обаче почвам да се притеснявам, че твърде много заангажирах форума със себе си ( но докато науча как не се прави :28558:  ще е така) . Все пак “корейското не е моето кино"- във форум предимно с корейски фенове :slap: . За Pride не се въздържам и ще  отбележа, че е в моята света троица (от сериалите) . Точно този филм бях решила да намразя. Нейде из интернет пространството има едно сравнение на Bloody Monday и Pride, като съпоставката е в ущърб на понеделника (моя реликва :) ) за сметка на гордост......толкова се бях нахъсала, на всеки кадър търсех недостатъци исках да го мразя. Свърши и се зачудих как по дяволите на някой ще му хрумне да ги сравнява, като жанрово са различни и аз и на двата давам 10 от 10. Ако не им направя реклама , няма да съм аз. Тайландските неща ( без да чета коментарите ме спечели), Черно и бяло е с моята любимка - много се смях там. Преди около 6 месеца на случаен принцип подбрах Марс. Едва избутах до трета серия - тогава се зачетох в коментарите  и се почувствах като извън земно. Пуснах четвърта и я спрях някъде на половината. Не го разбирам тоя свят, аз ли не съм добре света ли се побърка  - ей такива мисли минаваха в главата ми. Коментарите на един съфоромец без повод и с повод за “„недоразумението Марс ми носеха истинска наслада" :28558: . Обаче по много заобиколен път и аз станах фен на Вик и миналата седмица дадох втори шанс на Марс като му сложих лимит 8 серии, ако дотогава е мъка спирам го. Изгледах го , първите три серии и половина са си зверска мъка, но всеки себеуважаващ се фен на японското да стиска зъби и да го изгледа :) . Аз лично ще си остана с едно по особено отношение към Марс, но вече напуснах лагера на мразещия Марс човек :)  

П.П. Гледам всичко без мелодрами :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Кева! Досега не бях виждала по-активен съфорумец! Наистина си решила да изгледаш всичко от край докрай, йеееее. Чета с интерес коментарите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...