Jump to content

Представяне


Recommended Posts

Преди 3 часа, lukreciana написа:

Супер:up:Това малкият любопитко ли е или случаен малчуган?:rolleyes::icon_sunny:

 

Да, точно моя любопитко е :)  както и на последната снимка сянката :)

 

@bealonenomore, пак благодаря за всичко, чувствам се добре тук, при моето семейство :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се да се запознаем! По скоро бих казала добре заварила, предвид сравнително скорошното ми постъпване тук :D! А ако някога пътищата ни се пресекат и в реалността ще се радвам да се запознаем и лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, @Kat!  Чудесни снимки! 

Мислех си как да те поздравя, но някак си сами се наредиха нещата: Азия+бойни изкуства +фотография... 

 

Off Topic

 

Пред входа на ШаоЛин 

9524786I.jpg

 

И вътре в старинния комплекс

9524797S.jpg9524809b.jpg9524808Y.jpg9524804e.jpg

 

--------------------------

Пекин - Летния дворец

9524783c.jpg

 

Пекин - Забраненият град / понякога, без да искаш, дефектът се превръща в ефект... Момиченцето е едно./

9524779r.jpg

 

И пак от там - тронът на Императора,  орнаментите по покрива на павилиона с трона на Императора, както и Императорската /каменна /градина

9524785H.jpg9524811z.jpg

 

9524794r.jpg9524813w.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucyta, и аз много бих се радвала да се запознаем на живо. А ти, дори и да си сравнително отскоро тук, все пак си много по активна в споделянето, писането и присъствието ти тук ;)

 

@asha, eeee, голям кеф са тия снимки, огромни благодаря :kissx::kissx:  Предполагам, че е много интересно да си там на място, да видиш и да усетиш...в манастира къде допускат хората, само до определени сгради или и до местата, дето са се водели тренировки. А манастира ми се вижда много добре запазен или реставриран, няма ли там някое място, запазило духа на отминали епохи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Кат. Радвам се да видя колега, запален по фотографията. В личното тврочество съм пуснал една тема - там можеш да споделиш още работи, ако искаш. Стрийтът ти се получава много добре, харесва ми как си играеш със сенките.

И явно си фен на Wonderful Days, така че още една червена точка. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, @Kat , интересно е и е особено усещането. Не само в Шао Лин. Запазено е насвякъде, защото активно се реставрира и поддържа всичко.

Off Topic

 

То, че на наколко пъти е горял е едно на ръка, ама пак са си старички сградите от този комплекс - най-стария запазен. И само в тази част пускат посетители. Останалите постройки зад стените и затворените странични врати са обитаеми и достъпът е забранен. Голям зор е да изчакаш да минат тълпите туристи и редови молещи се в храмовете, та да няма хора по снимките.  

Като каза "запазило духа на отминали епохи" -  Това е казанът , в който са готвели. Екскурзоводката каза , че наказанието било, монахът да бърка манджата увиснал над казана с главата надолу...:P 

9526006Z.jpg

 

А това са вратите на последният павилион. Пак по нейно обяснение , Дървените врати били оригиналните и всяка година ги боядисвали със специални растителни бои / като едно време/ като ги редуват от светло към тъмно като нюанс и после обратно. Разказаха за Бодидрахма. Че е живял там. И историята, как е взел за свой ученик Хуекъ, който си отрязал ръката , за да демонстрира вяра и искреност в намеренията си. И за това монасите от този манастир са с едно голо рамо и поздравяват само с една ръка. Знаеш, предполагам, че това е дзен будистки манастир.

9526004a.jpg9526005X.jpg

 

И за "десерт" , изрисувано детайлче от покривната конструкция. 

9526012f.jpg

 

На мен такива неща са ми интересни за снимане. 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение за закъснелия отговор :blush:

@Ragnos, видях - и ти имаш страхотни неща, курсовете много помагат....аз съм се учила предимно от снимките на по-добрите от мен :) ама така е по-бавно. Ще погледна и твоята тема фотографска. Не съм пускала нищо мое, защото мислех, че тук всичко е насочено към Корея, а за домашни неща има други места :)

 

@asha много интересни и любопитни неща сподели. Едно е само снимки, а съвсем друго и инфо от кухнята. Други интересни неща разказвали ли са ви там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Kat, мила, по- скоро аз моля за извинение, че изместих фокуса на темата, в съвсем друга посока. Нямах предвид да стане така, но се получи спам и офтопик. Съжалявам!

Off Topic

Отговарям на въпроса ти - има още много интересни неща и не само за там, въпреки че доста вече позабравих. Мина година оттогава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен ^^ Казвам се Здравко на 27 от София. Като вас запален тип по всичко свързано с Азия ^^
Хоби : Свирене на БАС и Пиано, анимета ( за съжаление в последно време без време за тях :( ) и чат пат някоя друга ИГРА... от доста доста време се заглеждам да се регна тук ама на ... Но по - добре късно от никога.. Животинки нямам но ОБИЧАМ много и само чакам момента да си взема ^^ Изживявам се като готвач УЖ и скоро мисля да запиша курсове за суши (много искам да се науча да правя) Пък ако остане време и на японски да се запиша най добре ^^

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл тук @Cut_X_Kill, Здравко,  надявам се да се забавляваш и да намериш нещо, което да ти харесва. Пък и да прокоментираш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет от една новопокръстена!

Преди няколко седмици, превключвайки невинно телевизионните канали, попаднах на забавна сцена - двама симпатяги с дръпнати очи отупваха банда лоши момчета. Нещо ме накара да се загледам. Оказа се първи епизод на Descendants of the sun. До края на епизода бях влюбена -  в мъжете, в жените, в настроението... Следях го по телевизията. След седмица бях обсебена. Започнах да ровя в нета. Открих вас... Изтеглих си сериала без дублаж. Изгледах го... Започнах да се ровя из темите за корейските сериали и филми. Изгледах Arthdal Chronicles , Nice Guy , Sungkyunkwan Scandal, Six Flying Dragons, Deep Rooted Tree.

Сега съм на Chuno. Започнах да уча корейската азбука. Наистина съм обсебена.

Благодаря на всички, които стоят зад преводите и предоставянето на филмите. Това, което сте направили и продължавате да правите е нещо страхотно. Благодаря ви!

Засега се придържам към корейските сериали и кино. Имам много да наваксвам и ако се обърна към японските и китайските ще трябва да спра да ходя на работа и да не спя. И без това всички в къщи са ме обявили за корейска маниачка - да не влошаваме нещата:blush: Приемам предложения за стойностни филми, с които да продължа.

  • Харесвам 7
  • Мерси 1
  • Хаха 2
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла, @Amaia

Чувствай се в свои води да пишеш в дискусиите за вече изгледаните сериали. Ще се радваме и на новия свеж поглед, който ще внесеш. Забавлявай се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Amaia написа:

,,,Започнах да уча корейската азбука. Наистина съм обсебена.

Благодаря на всички, които стоят зад преводите и предоставянето на филмите. Това, което сте направили и продължавате да правите е нещо страхотно. Благодаря ви!

 

Привет. Интересно защо ми се струва, че в съвсем кратко време ще започне да те гъделичка да преведеш нещичко и ти, ако се случи така, спокойно можеш да разчиташ на нас за помощ. Хващам се на бас, че ще спечеля и още преди НГ ще имаме нов преводач. Подпечатано :Р :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Amaia написа:

Засега се придържам към корейските сериали и кино... Приемам предложения за стойностни филми, с които да продължа.

 

Добре дошлаи от мен! Надявам се да прекараш много приятни мигове сред нас и да намериш приятели, с които да споделяш страстта си към азиатското :)

 

Препоръки мога веднага да ти дам, както и всеки от нас, но е хубаво да ни ориентираш какво би искала да гледаш - като жанр, като тематика, може би дори и с кои актьори (ако вече си хвърлила око на някои). За целта може да погледнеш и да пишеш в темата ни за препоръки - винаги се намират добри душички, които да споделят любимите си филми и сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, mrnkaloto написа:

Привет. Интересно защо ми се струва, че в съвсем кратко време ще започне да те гъделичка да преведеш нещичко и ти, ако се случи така, спокойно можеш да разчиташ на нас за помощ. Хващам се на бас, че ще спечеля и още преди НГ ще имаме нов преводач. Подпечатано :Р :tongue:

Кой знае... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си дошла, @Amaia! :beer:

Както казват мъдрите хора: " Не е страшно да сефтосаш/ гледането на азиатско, например:P;)/, страшно става като ти хареса."

Това е в кръга на шегата, разбира се!

За едно си права, има толкова много за гледане/ наваксване/, че изобщо не му се вижда края. Не се отчайвай, карай наред. Отсявай по предпочитания , по интереси, по артисти  или жанрове. Както решиш. От мен да знаеш - и при най -добро желание не може да се изгледа всичко. Но пък , при теб може да се получи. Пожелавам ти най-искрено успех.

И пиши в темите смело. Сподели чувствата и мислите, които са се породили след изгледаното; не се съобразявай с постовете до сега - твоето мнение ще даде нов, пресен поглед към сериала и ще му "изтупа праха",за да може да го открие някой друг. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа добре дошла на @yoanna21 Радвам се, че друг член от моето семейство се присъедини към другото ми семейство. :) :) :) Тук ще намериш много неща и съм сигурна, че ще се забавляваш в свободното си време. Забавлявай се и разпускай! :) :) :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте,

  Аз съм една от малкото баби в този форум, та затова след близо 4 години, откакто ви чета, реших да се регистрирам.Казвам се Мариана и живея в София. Пенсионерка на 64 години.Имам двама сина и една внучка на 4 години. Как започна всичко-допреди 4 години гледах основно испански сериали.И в един момент, когато нямаше какво да гледам, попаднах на тема „Препоръчайте ми сериал“(мисля, че беше в бг мама).В няколко поста се споменаваше корейски сериал и аз както много други в началото си викам-тия пък корейски, но реших да го погледна и...ясно е какво се случи-сериали, филми, език(от 2 години посещавам уроците по корейски в Корейския кът на Столична библиотека), музика, кухня, история и всичко свързано с Корея.Вече съм изгледала повече от 200 сериала(само корейски) и около 60 филма(основно корейски и няколко японски и китайски).Влиянието на корейското кино и музика върху мен беше направо удивително-изчезнаха всички депресивни мисли, които има човек, когато се пенсионира и загуби част от социалните си контакти. Та в този смисъл много съм благодарна, че ви има, а също и на преводачите, защото аз гледам само с български и руски субтитри. Много бях щастлива, че успях да отида на концерта на FT ISLAND в Будапеща 2017г, защото ми беше любимата група(жалко, че така се получи при тях).Имам около 300 песни(обичам корейските балади) на стария ми телефон, който използвам като mp3-ка и където и да ходя съм със слушалките.На младежите сигурно им е странно да видят някаква бабичка със слушалки на ушите, но не ми пука.Та това е моята история на любовта ми към корейското.И накрая да благодаря още веднъж, че ви има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,  mari227 най-мило ми стана, че благодарение на корейското кино си станала по-щастлива. Желая ти да се радваш на още красиви моменти с далекоизточното кино и с нас. Цунки :kiss2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Много благодаря за посрещането и топлите думи:bow:. Няма ден през последните 4 години, в който да не съм влязла поне веднъж в сайта. Искрено се забвлявам, когато ви чета.Някои са направо родени писатели. Съжалявам само, че не можах да зарибя никой около мен-опитах с една приятелка, но тя каза, че я дразни езика и не иска да чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...