Jump to content

Recommended Posts

Добре са направили червеният титан. Интересно ми е как ще изглежда формата на Ерен, но сигурно пак ще е барната, личи си, че не са се стискали за ефекти. Гледайки далечният план на външната стена май криво ляво са успели да го докарат поне като атмосфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един подарък по случай Великден...

 

БЕЗ УГРИЗЕНИЯ

Втора част

 

Субтитри: Eastern Spirit и тук

 

Нямам време да кача торенти, така че който има мерак - да заповяда. За съжаление има налично само едно видео и то е доста скапано: свали оттук.

 

Вероятно ще направя в. 2 след празниците, затова ако някой качва торенти, да сложи субтитрите за директно сваляне от горните сайтове. Инфо може да ползва от предишната ова за Ливай. Ако видите грешки в субтитрите, сигнализирайте ми, за да се мъча после по-малко.

 

П.П. И във Вибокса може да го качите. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обширен трейлър на филма

a3f429cf1d50d8e2.jpg

91d024ade1b01f37.jpg

 

Леле! Напълниха ми се очите! Изабел истинска сестра ли е била на Ливай?

И Ервин се оказа доста интересен персонаж. Обаче ми оставиха някои въпросителни. От какво мазе са ги извели тези тримата? Да не съм пропуснала нещо? Естествено. Гледала съм втората част, без първата. Бакааа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправих се. Вече изгледах и двете части. Сега си обяснявам, защо Ливай винаги ми е изглеждал блед. Очите му са съвсем различни от тези на останалите герои. Дори този ефект са успели да постигнат върху рисуван персонаж.

Много беше интересно. Дори ми се искаше да науча още за миналото му. Още по-назад да се бяха върнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И аз видях втория трейлър. Включили са преобразяването. 

Не е въпросът само в ефектите. Японците умеят да правят визуано съвършени филми, съчетани обаче и с добре поднесена история. При подобна адаптация на аниме, трябва да се борави много фино и съвестно с ефектите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, в този филм няма да има нищо визуално съвършено. Все още има бая да гонят Холивуд в това отношение. Силата на японското кино е във емоционалното му въздействие върху зрителя. Затова и се броят на пръсти добрите филми по аниме. Защото по-лесно се рисуват ефекти, отколкото се заснемат.

 

Васто, за ефектите си прав, но като цяло японските игрални филми са едни от най-добрите на изток. Китайците успешно се конкурираха с тях в това отношение, но забелязвам, че и там комерса пусна яки корени и вече не съм толкова сигурен. Корейците пък са пълна трагедия вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те добрите филми по анимета нямат почти никакви ефекти. 

Ако само ефектите са проблема във филмовата адаптация, ще е добре. Преди седмица, на кинофестивала в Шанхай, трябваше да има представяне на лентата, но се оказа, че и там са я заклеймили, като в цял Китай, подобно на анимето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васто, за ефектите си прав, но като цяло японските игрални филми са едни от най-добрите на изток.

Аз говоря само за ефектите, защото още в трейлърите си личи колко са зле.

Друго не мога да коментирам, защото не съм гледал азиатски филми, а дори и да съм, се броят на пръсти.

 

ПП.: Що се отнася до драми и реване... Ако е в аниме/манга, мога да го преживея, даже в някои случаи съм ревал барабар с героите,

ама като видя такова нещо в игрален филм, или се отвращавам, или се хиля като ненормален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога светът ще признае господството на мангата и доминантата Shingeki no Kyojin?
Shingeki no Kyojin:
50 млна печатни копия в световен мащаб! - обявено на 1 август 2015г.
44 млна печатни копия в Япония! - април 2015г.
2.5 милиона копия на английски език!
Това е смазващата статистика, свързана с успеха на Shingeki no Kyojin manga. Тя обаче сериозно се прикрива от западните медии, поради нелепата констатация, че мангата не е комикс. Какво е тогава? 
Защо 1 млн. печатни копия на комикс версията Междузвездни войни да се отбелязва като голяма новина, а 2.5 млна печатни копия Shingeki no Kyojin да не е такава? Защото мангата не е комикс? Смехория!
"Тя е била и продължава да бъде третирана като нещо друго. Масивният й успех никога не се е броил. Всичките й продажби и читатели са плод на проста "прищявка" и не са достойни за уважение и сравнение с "реалните" комикси." (Chris Butcher, the manager of Toronto comic shop The Beguiling)
Игнорирането на успеха на Титаните е резултат от късогледата политика на Запада, но реалността е съвсем различна и няма как да бъде прикрита.

Филмовата версия тръгна по кината в Япония. Да видим, какъв ще е резултатът от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно да видя статистика за продажбите на блурей дисковете на сериала. Но иначе големите продажби на мангата се дължат изцяло на аниме адаптацията, която я рекламира пред света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, каква ли е разликата между "реалните" комикси и мангата? :slap:

 

Иначе Рагнос има право, нечетящите манга са повечко и гледат анимета. Аз примерно чета манга, само за да разбера какво ще стане в предстоящия сезон, или за да видя първоизточника на нещо, което мнооого ми е харесало. Не ровя за манги целенасочено - най-малкото защото за разлика от книгите много ми занимават пръстите и не мо'а да чоплА семки, докато ги чета :28558: Т.е. - екранизациите са по-лесносмилаеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...